Vizes VB 2017

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Ahogy olvasom a facebook hozzászólásokat, néhány magyar szurkolót bosszant, hogy Katinka csak úgy beugrik a váltódöntőre. Pedig ez a világ legtermészetesebb dolga váltók esetén. Engem sokkal inkább aggaszt, hogy Hervasztó is ott van, inkább ússzon Ajna kétszer vagy mittudomén.

Idézetet írta: TiB Dátum július 27, 2017, 15:59:06
Ahogy olvasom a facebook hozzászólásokat, néhány magyar szurkolót bosszant, hogy Katinka csak úgy beugrik a váltódöntőre. Pedig ez a világ legtermészetesebb dolga váltók esetén. Engem sokkal inkább aggaszt, hogy Hervasztó is ott van, inkább ússzon Ajna kétszer vagy mittudomén.

A Fanni is kap érmet meg pénzt ha úgy adódik. Evelin meg csapat ember. Jó lesz...az a váltó. 3-5 között lesznek...

Czene Attila kezd egyre inkább Kósa Lajossá válni kommunikációban. Vagy jó kérdés, vagy nincs érdemi válasz :D

#63 július 27, 2017, 20:01:44, TiB
Ledecky a 200-as váltóban ment egy 1:54.02-öt, amivel nyerte volna a sima 200 döntőjét, ahol Pellegrini (1:54.73) mögött lett második.

Katinka javított a sima 200 döntős idején kicsit. Fáradtan, egy döntő után volt 2 másodperccel gyorsabb a három csapattársánál.

Azért az komoly, hogy Ajna 1.58.62-őt úszott, míg Verrasztó repülőrajttal ment 1.58.34-et...

A repülőrajtot ne misztifikáld túl. Míg egy átlagos rajt reakció ideje kb 0.6-0.7mp ugye addig repülőrajttal -0.03ig megengedett a váltás.  Vagyis ez alapján 3-4tizeddel úszott jobbat Ajna. Annyival meg jobb is mint a leépülő Verrasztó.


Tudom hogy kb senkit nem érdekelnek a statisztikák, de ezek a vb-beharangozók a hivatalos magyar oldalon egész jók.

https://fina-budapest2017.com/hu/hirek/2419/beharangozo-uszas-6-nap

Egy érdekes adat mára a női 800 méter gyorshoz: A valaha jegyzett tíz leggyorsabb idő kivétel nélkül Ledecky nevéhez fűződik.

Idézetet írta: TiB Dátum július 17, 2017, 12:02:24
Én Milák Kristófra leszek nagyon kíváncsi, sajnos nem 200-on indul, de remélem így is odapörköl valami nagy eredményt.

Két junior világcsúcs egy nap alatt, na valami ilyesmit reméltem. Egyedüli 2000-es születésű a döntőben, miközben Cseh Laci az egyetlen a '80-as évekből.

Vízilabda-vb: Magyarország és Horvátország találkozik a fináléban

A magyar férfi vízilabda-válogatott 7-5-re legyőzte Görögországot a csütörtöki elődöntőben, így szombaton az végső győzelemért játszhat. Könnyű dolga aligha lesz Vámoséknak, hisz az döntőben az a Horvátország lesz az ellenfél, amely Szerbiát fosztotta meg a finálétól. Olvasd tovább ITT!




Vizes vb: Generációváltás

Igazi magyaros döntős lehet férfi 100 pillangón. Természetesen Cseh László döntős, aki a hatodik idővel került döntőbe, de az igazi szenzáció a 17 éves Milák Kristóf. Sorra ússza a rekordokat és kiváló formában van az ifjú magyar tehetség. 50 gyorson a szokásos kiszámíthatatlan döntő várható, ahol csak egy jó benyúlást dönthet a győztes kilétéről. Olvasd tovább ITT!




Vizes vb: Hosszú és Kapás is halvány éremeséllyel áll rajtkőre - kiszurkoljuk?!

Hajrájához érkezett a budapesti vizes világbajnokság, szombaton három úszó döntőben lesz magyar érdekeltség. A hölgyeknél 200 háton Hosszú Katinka ugrik medencébe, míg 800 gyorson Kapás Boglárka próbálja megismételni a riói bronzérmét. Olvasd tovább ITT!

Szombat délutáni magyaros program:

Úszás

17.32: női 50 m pillangó, döntő
17.39: férfi 50 m gyors, döntő
17.47: női 200 m hát, döntő (Hosszú Katinka)
17.58: női 50 m mell, elődöntő
18.13: férfi 100 m pillangó, döntő (Cseh László, Milák Kristóf)
18.28: női 50 m gyors, elődöntő
18.45: férfi 50 m hát, elődöntő (Bohus Richárd)
19.10: női 800 m gyors, döntő (Kapás Boglárka)
19.17: vegyes csapatok 4x100 m-es gyorsváltója, döntő (Magyarország)

Vízilabda

20.30: Magyarország - Horvátország (döntő)


amúgy az ilyen maldív szigetekiek meg hasonló selejtezős, első körös indulóknak a nevezése az full pénzkidobás a szövetségnek nem? ez nem olyan, h a labda kerek azt el lehet kapni bárkit, van egy legjobb ideje, hogy 2 perc 10 mp, de a világelső bebaszva is 2 alatt ússza, tehát esélytelen az elődöntő is

Idézetet írta: hubika88 Dátum július 29, 2017, 19:00:43
amúgy az ilyen maldív szigetekiek meg hasonló selejtezős, első körös indulóknak a nevezése az full pénzkidobás a szövetségnek nem? ez nem olyan, h a labda kerek azt el lehet kapni bárkit, van egy legjobb ideje, hogy 2 perc 10 mp, de a világelső bebaszva is 2 alatt ússza, tehát esélytelen az elődöntő is

Kellenek az ilyen legendak is: jamaikai bobcsapat, Eddie, a sas, Eric, az angolna.

Idézetet írta: TiB Dátum július 17, 2017, 12:02:24
A SwimSwam predikciója három aranyat tippel Hosszú Katinkának, a legszorosabb befutóval 200 háton. Világcsúcsot nem várnak tőle, de én bármit kinézek Katinkából, hazai pályán kőkeményen odacsap majd tuti :) Ha valaki esetleg időeredményeket, toplistákat nézne, ide kattintva megteheti. Én Milák Kristófra leszek nagyon kíváncsi, sajnos nem 200-on indul, de remélem így is odapörköl valami nagy eredményt. Cseh Lacinak nincs könnyű dolga, a másik távon meg ott van Kenderesi.

az a Milák Kristóf tipp elég jól ült  ;D :beerchug: