Vizes VB 2017

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


május 31, 2017, 08:03:37, SPF Infó
Vizes VB 2017








Helyszín: Budapest, Magyarország
Időpont: Július 14. - Július 30.
Sportágak: Műugrás, Nyíltvízi úszás, Óriás toronyugrás, Szinkronúszás, Úszás, Vízilabda



Ebben a témában lehet beszélgetni a mindenről, ami a világbajnokság eseményeivel kapcsolatos.


Úszás-vb-Magyarország
Vizes vb 2017 - Megvan az úszócsapat és a magyarok programja

    Budapest, 2017. július 11., kedd (MTI) - Sós Csaba, az úszók szövetségi kapitánya kedden csapatot hirdetett a budapesti vizes világbajnokságra, amelynek medencés versenyei jövő vasárnap kezdődnek.


     A Duna Arénában július 30-áig zajló eseményen minden számban lesz hazai versenyző, egyéniben a szövetségi lista szerint 29-en próbálnak szerencsét. A fő rajthalmozó ezúttal is Hosszú Katinka lesz: hat számban indul Budapesten. A férfiaknál a 200 méter mell londoni olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel 100 mellen is startol, míg Cseh László a három pillangószámban szerepel.
    A váltóknál csak a vb alatt válik véglegessé, hogy pontosan milyen összeállításban indul majd az adott számban a magyar négyes.

Az úszók vb-csapata:

férfiak:


Balog Gábor - 50 m hát, 100 m hát
Bernek Péter - 200 m gyors, 200 m hát
Bohus Richárd - 50 m gyors, 100 m gyors, 50 m hát
Cseh László - 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó
Financsek Gábor - 50 m mell
Gyurta Dániel - 100 m mell, 200 m mell
Gyurta Gergely - 400 m vegyes, 800 m gyors
Kalmár Ákos - 400 m gyors, 1500 m gyors
Kenderesi Tamás - 200 m pillangó
Kozma Dominik - 100 m gyors, 200 m gyors
Lobanovszkij Maxim - 50 m gyors
Milák Kristóf - 100 m pillangó
Rasovszky Kristóf - 1500 m gyors
Sós Dániel - 200 m vegyes
Takács Krisztián - 50 m gyors
Telegdy Ádám - 200 m hát
Verrasztó Dávid - 400 m vegyes
   
nők:
   
Burián Katalin - 200 m hát
Gyurinovics Fanni - 100 m gyors
Hosszú Katinka - 200 m vegyes, 400 m vegyes, 100 m hát, 200 m hát, 200 m gyors, 200 m pillangó
Jakabos Zsuzsanna - 200 m vegyes, 400 m vegyes
Joó Sára - 50 m hát
Kapás Boglárka - 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors
Késely Ajna - 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors
Molnár Flóra - 50 m pillangó, 50 m gyors
Sebestyén Dalma - 200 m mell 
Szilágyi Liliána - 100 m pillangó, 200 m pillangó
Sztankovics Anna - 50 m mell, 100 m mell
Verrasztó Evelyn - 100 m gyors, 200 m gyors

Nektek mi a véleményetek, hogy hány érmet nyerünk?

Ugye sok függ majd Katinkától, mert nagy részben rajta múlik a magyar csapat sikeressége. Cseh Laciban még benne lehet egy arany? Vagy Gyurta végre kilábal a rossz formából? Nekem van egy olyan érzésem, hogy lesz úszásban 1-2 meglepetés érmünk, amire most nem igazán gondolunk. Nem Kapás Bogira gondolok, mert tőle már elvárható az érem (sőt..).


A SwimSwam predikciója három aranyat tippel Hosszú Katinkának, a legszorosabb befutóval 200 háton. Világcsúcsot nem várnak tőle, de én bármit kinézek Katinkából, hazai pályán kőkeményen odacsap majd tuti :) Ha valaki esetleg időeredményeket, toplistákat nézne, ide kattintva megteheti. Én Milák Kristófra leszek nagyon kíváncsi, sajnos nem 200-on indul, de remélem így is odapörköl valami nagy eredményt. Cseh Lacinak nincs könnyű dolga, a másik távon meg ott van Kenderesi.

Én Kenderesire leszek kíváncsi, hogy idén is megtudja-e ismételni a tavalyi bravúrt és dobogós lesz.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 17, 2017, 12:09:00
Én Kenderesire leszek kíváncsi, hogy idén is megtudja-e ismételni a tavalyi bravúrt és dobogós lesz.

Szerintem nyerni fog Kenderesi kétszázon.

Kemény Dénes és az amcsi barátok :D

"a Győri Úszó Sportegyesülettől jelentkezett be egy letisztult fotóval, amin kecses nyaka egyszerűen nem engedi el a tekintetet".

http://www.origo.hu/sport/vizesvb/2017/20170718-jakabos-zsuzsi-gyonyoru-kepe.html?tags=all&tag=light-vizes-vb

Az Origón is minőségi újságírás megy mostanában ;D

Idézetet írta: TiB Dátum július 18, 2017, 16:15:03
"a Győri Úszó Sportegyesülettől jelentkezett be egy letisztult fotóval, amin kecses nyaka egyszerűen nem engedi el a tekintetet".
...
Az Origón is minőségi újságírás megy mostanában ;D
Ilyen az, amikor leepitenek minden irastudot egy kormanykozeli mediumnal es a helyuket kanos tinedzser gyakornokokkal toltik fel akiknek az a hir ha valaki uj fotot posztol az instan.

Idézetet írta: junglefever Dátum július 18, 2017, 17:46:36
Ilyen az, amikor leepitenek minden irastudot egy kormanykozeli mediumnal es a helyuket kanos tinedzser gyakornokokkal toltik fel akiknek az a hir ha valaki uj fotot posztol az instan.

Az a gond, hogy ez egy általános szituáció, akár kormány közeli médiáról van szó, akár az ellenzék oldaláról. Írástudatlan, szenzációhajhász, Instagram/Twitter/Faszbuk függők.

A korrekt, minőségi cikkek már a múlté. Az az igazság, hogy az olvasók is kb. 2-3 mondatot olvasnak el, így nekik ez tökéletes (tisztelet a kivétel).

Az a fontos, hogy ki kivel kefélt, mikor fingott stb.

Idézetet írta: Milan Dátum július 19, 2017, 13:26:51
Az a gond, hogy ez egy általános szituáció, akár kormány közeli médiáról van szó, akár az ellenzék oldaláról. Írástudatlan, szenzációhajhász, Instagram/Twitter/Faszbuk függők.

A korrekt, minőségi cikkek már a múlté. Az az igazság, hogy az olvasók is kb. 2-3 mondatot olvasnak el, így nekik ez tökéletes (tisztelet a kivétel).

Az a fontos, hogy ki kivel kefélt, mikor fingott stb.

Az a különbség, hogy a kormányhoz hű írástudatlanokat a közös pénzünkből fizetik és akkor sem kerülnek az utcára, akkor sem szűnnek meg, ha a kutya sem olvassa őket. (miközben mondjuk egy Népszabadságot, egy Figyelőt vagy egy origot szándékosan tettek tönkre állami pénzből)



Ez a Pásztory Dóra nagyon akarja a médiamegjelenést ;D Nagyon tetszik a cikk alatti hozzászólás: Szerencsére az oroszlánt nem érdekli, mit gondolnak róla a hiénák. :ok:

http://24.hu/sport/2017/07/21/pasztory-doranak-nincs-meg-hosszu-katinka-telefonszama

Ez nekem sem tetszett, pláne mert ennek a VB-nek sokkal nehezebb a menetrend szempontjából a felépítése. Plusz lehet meg kellett volna adni Jakabosnak az esélyt, ha már ekkora csúcsformában van, hogy mire képes. Aztán nehogy megint ugyanaz legyen, mint Rióban.

Remélem nem lesz igazam, de kiindulva a nyílt vízi eredményekből, nekem van egy olyan érzésem, hogy hazai pálya nem mindig fog jól elsülni az úszóinknál. Szerintem sokan a nagy drukk és izgalom miatt rosszul osztják majd be az erejüket és lehet, hogy a távok második felére elfogynak majd.

Vizes vb: Kapás Bogi szállíthatja az első magyar érmet

Vasárnaptól a fókusz a Duna Arénára irányul, megkezdődnek ugyanis a 2017-es budapesti vizes világbajnokság úszószámai. A nyitónapon a nőknél Hosszú Katinka 200 vegyesen, Kapás Boglárka és Késely Ajna 400 gyorson, Szilágyi Liliána pedig 100 pillangón áll rajtkőre. Olvasd tovább ITT!