Bajnokok Ligája Fogadások 2017/18

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri a BL-döntőt?

Real Madrid
9 (50%)
Liverpool
9 (50%)

Összes szavazó: 17

Szavazás lezárva: május 26, 2018, 15:02:55

#180 április 05, 2018, 12:22:16, csacsi1899
Idézetet írta: Latzka Dátum április 05, 2018, 08:15:59
Ja és egy magyar vagy angol nyelvűt is meghallgatnék, ha tudtok linket.

Nem tudom honnan ered, itthon a Videoton ultrák éneklik már egy ideje:

https://www.youtube.com/watch?v=tv-ULPI9yNY

https://www.youtube.com/watch?v=1-ntH40Skdk


Amúgy a Red Blue Devilsnek vannak jó dalai:
https://www.youtube.com/watch?v=0sVjvh_4SAs


Ha már itt tartunk, az angolok szokták énekelni a Dont take me home-ot:
https://www.youtube.com/watch?v=xTfqDQoDZiA

és debreceni ultrák tavaly csináltak belőle egy magyar változatot:
https://www.youtube.com/watch?v=eNn2ywysuGE

Mondjuk lehetett volna kicsit pozitívabb kicsengése... :)

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 05, 2018, 12:19:10
Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, de szerintem taktikai szempontból mindenféleképpen jobb edző Klopp Guardiolánál

Többek közt én sem osztom  :)
Talán jobban tud motiválni, de ennyi.
Szerintem a City ugyanabba a hibába esett, mint a Pep-féle Bayern, amely nagyon korán lett bajnok. A Bayern is rendre elkényelmesedett, amikor a BL-ben eljött ez az időszak, és ugyanez van most a City-nél is. A Liverpool kegyetlenül pörgött, miközben de Bruyne-ék azt hitték, maguktól jönnek majd a gólok.

Én azt sem hiszem, hogy ezt meg lehet fordítani, mert Salahék egyet idegenben is vernek, és azt meg nem nagyon látom most, hogy ötöt kapnának.

Könnyű költeni egy rakás pénzt zsoldosokra, de belőlük csapatot faragni nagyon nehéz. -ez is súlyos mondat, mert ez a City olyan könnyedén nyerte a Premiershipet idén, azt nem nagyon lehet mondani, hogy nem csapat, függetlenül attól, hogy valakinek szimpatikus, vagy sem.

Remélem a 'pool megy tovább, valaki írta itt korábban, hogy a Liverpoolnak mindig szabad kártyát adna a BL-ben, hát ezzel nem nagyon lehet vitatkozni.  :) Ritka a rossz Liverpool-meccs, tán még akkor is jó, amikor rossz  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 05, 2018, 12:55:07
Többek közt én sem osztom  :)
Talán jobban tud motiválni, de ennyi.
Szerintem a City ugyanabba a hibába esett, mint a Pep-féle Bayern, amely nagyon korán lett bajnok. A Bayern is rendre elkényelmesedett, amikor a BL-ben eljött ez az időszak, és ugyanez van most a City-nél is. A Liverpool kegyetlenül pörgött, miközben de Bruyne-ék azt hitték, maguktól jönnek majd a gólok.

Én azt sem hiszem, hogy ezt meg lehet fordítani, mert Salahék egyet idegenben is vernek, és azt meg nem nagyon látom most, hogy ötöt kapnának.

Könnyű költeni egy rakás pénzt zsoldosokra, de belőlük csapatot faragni nagyon nehéz. -ez is súlyos mondat, mert ez a City olyan könnyedén nyerte a Premiershipet idén, azt nem nagyon lehet mondani, hogy nem csapat, függetlenül attól, hogy valakinek szimpatikus, vagy sem.

Remélem a 'pool megy tovább, valaki írta itt korábban, hogy a Liverpoolnak mindig szabad kártyát adna a BL-ben, hát ezzel nem nagyon lehet vitatkozni.  :) Ritka a rossz Liverpool-meccs, tán még akkor is jó, amikor rossz  ;D

Akkor ezek szerint a januári mérkőzésen is elkényelmesedett volna a City? Vagy amikor Klopp a Dortmund edzője volt, míg Guardiola a Bayerné, akkor is elvolt kényelmesedve Pep aktuális csapata?

Persze, lehet az elkényelmesedéssel jönni, én is foghatnám erre, mert bírom Guardiolát és elismerem a munkásságát (és kevésbé kedvelem Kloppot), de kétszer ugyanazzal a módszerrel verte meg őt. Ez két elkényelmesedés vagy véletlen lenne? Erősen kétlem. Mind a kétszer felülmúlta őt Klopp és ott fogta meg a Cityt, ahol a leginkább sebezhetőek. Az első félidőben, agresszív letámadással, hatalmas tempóval, amire egyszer sem tudott megfelelően reagálni Guardiola. Liverpool is játszhatott volna biztonsági játékot, de Klopp felfedezte az ellenfél gyengéjét és kihasználta. Akkor ez nem nevezhető taktikai felülmúlásnak?

Még durvábbat mondok Oak, ha már a fenti kijelentést is erősnek gondoltad: manapság egy PL-t, pláne ilyen kerettel nem bonyolult megnyerni. Kicsit rákoncentrálnak és jönnek is a sikerek, mert ez nem a BL. És igen, őket nem tekintem olyan csapatnak, mint a Real Madridot, Atlético Madridot vagy épp Juventust. Ők odateszik magukat a pályán, belüket is kihajtják, míg ez a Cityben nincsen meg. Ezért is zsoldos csapat. Vajon a PSG az odavágón miért nem tudott semmit sem kezdeni a Reallal? Rutin és küzdeni tudás. Ez kell egy bizonyos szinten a sikerhez. Nem hiába nyeri sorra a Real Madrid, Barcelona vagy a Bayern München a BL-t. A Chelsea-nek is évekbe tellett, amíg felépítettek egy BL-győztes csapatot.

A 2011-12-es Chelsea magja már évekkel korábban együtt játszott (Cech 7 éve, Ivanovic 3 éve, Ashley Cole 5 éve, Ramires 2 éve, Lampard 10 éve, Drogba 7 éve, Bosingwa 3 éve, Obi Mikel 5 éve, Malouda 4 éve, Sturridge 3 éve). Két új érkező volt csak, akik végül megadták a lökést nekik, de közülük is csak Mata vállt be igazán (Torres..). Lehet egyszer Guardiola munkája is beérik a Citynél, de ahhoz évek kellenek, hogy a játékosok is "magukénak" érezzék a klubot.

Azert megneznem Guardiola mikor vinne BL-dontobe egy Dortmundot, es mire jutna egy ilyen defektes Liverpoollal. Mert Klopp kihozta mindegyikbol a maxot. Kicsit olyan Pep mintha nyaron kitalalna egy egyedi stilust, beleverne minden jatekosaba, de amikor gaz van, valtoztatni keptelen. Minden BL-ideny hajrajaban megverik, es nem ez az elso nagy pofon. Vagy csak kiegnenek a sztarok a sok filozofiatol?

A szabadkartyat a Poolnak en irtam, ilyen meccsek utan biztos hogy gyerekek ezrei lettek rajongok (persze ha elaludtak felidoben  ;D). Na, de azert van meg egy visszavago, Lovrenek 45 perc alatt is le tudnak adni harom golos elonyt, es meg 90+ var rajuk  ;D

Egyetértek Alex-szel, Guardiola képtelen belenyúlni megfelelően a meccsekbe, képtelen nagyon váratlan dolgot húzni. Ő végigtol egy szezont ugyanazzal a taktikával, csak ezzel az a probléma, hogy az ő taktikája a Barcelonára van kitalálva.  Ott adva van minden a sikerhez, ezért is gondolom úgy, hogy neki a legideálisabb csapat a Barca, esetleg még válogatott szinten a spanyolok. A többinél csak másolni próbálja a katalán stílust és sikereket, de ezekhez nem 1-2 év kell, hanem hosszabb időszak, mármint ami az európai kupákat illeti. Bajnokságot lehet nyerni, mert a City kerete is bitang erős, jó eséllyel még egy Emery is minden gond nélkül bajnok lenne, de nem véletlen az sem, hogy mindig elvérzik az egyenes kiesés szakaszban. Az esetek többségében az elődöntő/negyeddöntő a végállomás. Általában egy minőségibb (régebb óta együtt játszó) keret vagy egy minőségi edző a veszte (Real Madrid: Ancelotti, Barcelona: rutinos keret, Atlético Madrid: rutinos keret+Simeone).

Ezzel nem azt mondom, hogy Guardiola rossz edző, csak megvannak a korlátai. Vannak zseniális apróbb húzásai szezon előtt (esetleg olykor közben is, ha már sokadjára nem jönnek az eredmények), de egy idő túlságosan kiismerhető lesz. Az okosabb edzők (Klopp, Simeone) nem véletlenül gyúrnak rá erre (nem véletlenül rossz a mérlege Kloppal vagy Ancelottival szemben). És azért azt is lássuk be, hogy okkal nem ül le Pep egy Liverpool-szintű csapat kispadjára. Nincs meg az a pénzügyi háttér, nincs meg az a megfelelő alap játékoskeret, így ő sem tudna érvényesülni.

Klopp ellenben a Dortmund után most felépített egy Liverpoolt is. Egyikük se volt csúcs előtte. A németeknél is kellett három év, mire bajnokok lettek, szóval lehet nyáron pakolom is őket a következi bajnoki címre, ha nem szedik szét ezt a csapatot. Anno a Dortmund a 13. volt, miután elszegődött hozzájuk, következő évben hatodik és majd feleannyi gólt kaptak (két évre rá pedig jött is a bajnoki cím). Liverpoolnál ugyan csak 8. lett az első évben, de Európa Liga és Ligakupa döntő volt..

Ami még Klopp mellett szólt, hogy rettentően jól igazolt minden esetben:
- Dortmund: Subotic Mainzból, Lewandowski Lech Poznanból, Perisic Brugesből, Piszczek Herthából, Barrios Colo-Colóból, Gündogan Nürnbergből, Bender 1860 Münchenből, Kagawát pedig a nagynevű Cerezo Osakából. És ezekre összesen költött 25 milliót...
- Liverpool: Firmino Hoffenheimből, Mané Southamptomból, Wijnaldum Newcastleből, Klavan Augsburgból ingyen, Matip Schalkéből ingyen, Roberston Hullból. Az is igaz, hogy itt már költött 40 milliókat (sőt de Vrij még drágább volt), de mind sztárokat nevelt (Salah, Mané, Firmino stb.), plusz azóta drágábban is mérik a játékosokat. Összességében ő képes felfedezni/meglátni a tehetséget és ki is hozni azt adott játékosból.

este reagálok, csak túl jó idő van a kommenteléshez, meg fát is kéne még metszeni, mert el vagyok maradva. de úgy látom, most vesztésre állok ebben a vitában, de hátha a friss levegőn eszembe jut valami még Pep mellett  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 05, 2018, 14:14:24
este reagálok, csak túl jó idő van a kommenteléshez, meg fát is kéne még metszeni, mert el vagyok maradva. de úgy látom, most vesztésre állok ebben a vitában, de hátha a friss levegőn eszembe jut valami még Pep mellett  ;D

Írd azt, hogy Klopp is ugyanazt csinálja mindig, meg a többi is. Nincsenek két taktikások, Mourinho buszos, Guardiola sokpasszos, Klopp gegengyors, Dárdai védekezős és így tovább. Ezeket hangolgatják finomra a kerethez képest, de bárhova is mennek, viszik a takitkájukat és erőltetik az egyoldalas playbookot. Szerintem attól lesz valaki világklasszis tréner, hogy hatást tud gyakorolni az adott kor labdarúgására, és meg is tudja változtatni azt. Az aktívak közül csak Mourinho és Guardiola tűnik nekem ilyennek.

Egyébként a labdás taktikák mindig nehezebbek szerintem, mint a labda nélküliek, de annyira sok összetevős ez a téma, hogy nem fogunk a végére jutni :D

Idézetet írta: TiB Dátum április 05, 2018, 17:25:10
Írd azt, hogy Klopp is ugyanazt csinálja mindig, meg a többi is. Nincsenek két taktikások, Mourinho buszos, Guardiola sokpasszos, Klopp gegengyors, Dárdai védekezős és így tovább. Ezeket hangolgatják finomra a kerethez képest, de bárhova is mennek, viszik a takitkájukat és erőltetik az egyoldalas playbookot.

És ott van Pinyő, aki különböző taktikákkal tud sikertelen lenni.  ;D playbook helyett, meg playboy-t olvastam.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 05, 2018, 12:19:10
Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, de szerintem taktikai szempontból mindenféleképpen jobb edző Klopp Guardiolánál.
Nem vagy egyedül a véleményeddel.

Bajnokok Ligája Fogadások 2017/18.



Április 10., kedd:

2018.04.10 20:45   Manchester City - Liverpool   1.44   4.81   5.95

2018.04.10 20:45   AS Roma - FC Barcelona   4.76   4.29   1.61

Április 11., szerda:

2018.04.11 20:45   Bayern München - FC Sevilla   1.21   6.15   13.00

2018.04.11 20:45   Real Madrid - Juventus   1.56   4.12   5.50


Az első mérkőzések eredményei:

Barcelona -AS Roma 4-1   

Liverpool - Manchester City 3-0

Juventus - Real Madrid 0-3   

Sevilla - bayern München 1-2


Tippek, vélemények?

City-Liverpool meccsre egy ötlet, ami vagy jön, vagy nem, de hátha
Szóval amire gondolok, hogy a 2. fi végén vagy 4 vagy 5+ perc lesz a hosszabbítás. 3.50 és 4.50 az odds, márpedig szerintem az egyik jön.
Ha a 'pool húzza az időt, akkor azért tesz rá bőven, ha meg mondjuk 2-2-vel érkeznek a végjátékra, akkor azért. Persze nem tuti, de úgy érzem, hogy minimum 4 perc lesz a ráadás a végén. Sőt ne zárjuk ki, hogy lesz komolyabb sérülés (de inkább ne legyen), és akkor szinte kötelező az átlag 3 percre még rátenni.

Úgy néz ki BL-t nem lehet olajpénzért venni. Ez nem a City meg a PSG kávéháza, hanem az igazi nagycsapatoké.


Eszembe nem jutott, hogy nézni kell a Roma elleni visszavágót. Vége a Pool meccsnek, ránézek az eredményre... 3:0  :D :D :o:

Nem semmi, le a kalappal az olaszok előtt! :beerchug:

Lúzernek érzed magad? Akkor most gondolj Coutinhóra.  ;D