Atlétikai világbajnokság 2017

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Atlétikai világbajnokság 2017



Rendező: London
Dátum: 2017. augusztus 4–13.

Hivatalos oldal
Toplisták, statisztikák

A világbajnokságra utazó magyar csapat:

Baji Balázs (110 m gát), Gyurátz Réka (kalapács), Gyürkés Viktória (3000 m akadály), Halász Bence (kalapács), Helebrandt Máté (50 km gyaloglás), Kerekes Gréta (100 m gát), Kovács Barbara (20 km gyaloglás), Kozák Luca (100 m gát), Kővágó Zoltán (diszkosz), Krizsán Xénia (hétpróba), Madarász Viktória (20 km gyaloglás), Márton Anita (súly, diszkosz), Pars Krisztián (kalapács), Récsei Rita (20 km gyaloglás), Rivasz-Tóth Norbert (gerely), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)


Tippek, vélemények?

Atlétika-vb: Mo Farah Londonban is folytathatja dominanciáját

Péntek este Londonban kezdetét veszi a 16. szabadtéri atlétikai világbajnokság. A nyitónapon egyetlen számban osztanak érmeket, férfi 10 000 méteren, ahol utoljára láthatjuk majd az elmúlt évek hosszútávfutó királyát, Mo Farah-t. Olvasd tovább ITT!


Szóval Usain Bolt is verhetetlen. Gatlinra nem igazán számítottam, jól altatott az öreg. Elődöntőben azért gyanús volt, hogy Bolt mennyire szenvedett futás közben, de nem hittem volna, hogy bárki legyőzheti.

Justin Gatlin, immáron kétszeres világbajnok 100 méteren.

2001: Doppingvétség miatt 2 évre elitlják, ami később 1 évre csökken.
2006: Újabb doppingvétség, örökre el akarják tiltani. Végül 8, majd 4 éves eltiltás lesz belőle.

Erős az amcsi sportdiplomácia.

Szerintem most sem volt tiszta, de ez már egy másik kérdés. Nagy küzdő, azt alá kell írni. Azt mondjuk nem tudom, hogy bármilyen sportágban kapott-e már hasonló füttykoncertet egy első helyezett? Talán Lance a sokadik Tour sikereinél.

Biztos hogy nagy küzdő, és én alapvetően nem vagyok doppingellenes, csak ha már lebuknak, akkor lehetne következetes szankcionálás. Itt két lebukásról is beszélhetünk, eközben egy komplett orosz csapatot tesznek ki a versenyekről, a magyartól meg postán kérik vissza az érmet. Ha Gatlin neve előtt nem USA lenne, hanem bármi más, már szakértő lenne valamelyikén tv-csatornánál, mert 2006-ban örököst kapott volna.

De hogy ne csak féloffoljak, Baji Balázs lazán továbbment! :beerchug:


Pedig meg terveztem is h megnezem utoljara Boltot, szomoru lettem volna tegnap este..

Nem tudjatok, hogy 200on illetve valtoban fut most?

Baji meg ugy lett masodik hogy az utolso metereken ugy futott mint a nagy Usain szokott, igy se erte utol az amerikai legjobb, ez pozitivum azert :D

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 06, 2017, 14:28:50
Pedig meg terveztem is h megnezem utoljara Boltot, szomoru lettem volna tegnap este..

Nem tudjatok, hogy 200on illetve valtoban fut most?

Baji meg ugy lett masodik hogy az utolso metereken ugy futott mint a nagy Usain szokott, igy se erte utol az amerikai legjobb, ez pozitivum azert :D
200-at kihagyja, jöhet Niekerk aranya (bár lehet akkor is ő nyert volna, ha Bolt indul).

4x100-on indul, komoly csata lesz ott az amcsik és Jamaika között. Bronzra bejöhetnek a japók  :o, de nagy harc lesz azért az éremért a britekkel és a kínaiakkal.


Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 06, 2017, 14:25:15
Biztos hogy nagy küzdő, és én alapvetően nem vagyok doppingellenes, csak ha már lebuknak, akkor lehetne következetes szankcionálás. Itt két lebukásról is beszélhetünk, eközben egy komplett orosz csapatot tesznek ki a versenyekről, a magyartól meg postán kérik vissza az érmet. Ha Gatlin neve előtt nem USA lenne, hanem bármi más, már szakértő lenne valamelyikén tv-csatornánál, mert 2006-ban örököst kapott volna.

Egyetértek, ha más nemzetiségű lenne, akkor már nem lenne pályán sem. Mondjuk számomra Greene óta nem volt szimpatikus amcsi futó, talán majd Coleman újra visszahozza az amcsik régi renoméját (mert ilyen Gatlin, Gay vagy Montgomery félék biztosan nem jó példák).

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 06, 2017, 14:37:09
200-at kihagyja, jöhet Niekerk aranya (bár lehet akkor is ő nyert volna, ha Bolt indul).

4x100-on indul, komoly csata lesz ott az amcsik és Jamaika között. Bronzra bejöhetnek a japók  :o, de nagy harc lesz azért az éremért a britekkel és a kínaiakkal.

Okes, koszonom!

Az biztos hogy a valto nagy harc lesz, a japanok tenyleg nagyon jok lehetnek, furcsa is volt ez nekem (mostansag nem kovettem annyira az atletikat), hogy ennyi japan sprinter volt a mezonyben.

Anouk kezében jól állt a gerely. Az angol kommentátorok szó szerint ezen poénkodtak ;D


Balázs nagyon szépen futott  :beerchug:  Utolsó gátnál volt hiba, de tökéletes rajt és nem olyan csúnyán gátazik, mint McLeod. Remélem top6 meglesz, titkon egy érembe is reménykedek, ha megint ilyen jó rajtot elkap és 1-2 ember hibázik.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 06, 2017, 21:33:17
Balázs nagyon szépen futott  :beerchug:  Utolsó gátnál volt hiba, de tökéletes rajt és nem olyan csúnyán gátazik, mint McLeod. Remélem top6 meglesz, titkon egy érembe is reménykedek, ha megint ilyen jó rajtot elkap és 1-2 ember hibázik.

Gyönyörűen megcsinálta, nem görcsölve, lazán futva kihozta magából a jó futást. A döntőben az esélytelenek nyugalmával állhat oda, nyomás nincs rajta, egy laza futással, egy országos csúcs beállítással/javítással bármi lehet. Bravó Baji!

Hihetetlen mit ment megint a vegen!!
Baji Balazs vilagbajnoki bronzermes 110 gaton!!! Abszolut kihozta a maximumot a dologbol, le a kalappal elotte!

Óriási teljesítmény, ilyen erős mezőnyben is bejött harmadiknak.  :beerchug:  Hangom sincs már.  ;D