Férfi kosárlabda EB 2017

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Negyeddöntők




Szeptember 12., kedd:

17:45   Németország - Spanyolország      10.02   1.06
   
20:30   Szlovénia - Lettország    1.79   2.06
   
Szeptember 13., szerda:
                  
17:45   Görögország - Oroszország    1.97   1.86
   
20:30   Olaszország - Szerbia   3.30   1.34


Tippek, vélemények?

Spanyolok simán nyernek, a lettekre a szorzót nagyon jó ajánlatnak tartom, az orosz és a szerb győzelem pedig nem kérdéses.

Ez egy egész jó kombi is lehetne:

Spanyol -12 - 1,61
Lett +1,5 - 1,9
Orosz nyer  - 1,83
Szerb -3 - 1,48
-----
Eredő: 8,28

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 10, 2017, 16:01:53
Nagyon küzdöttek a fiúk Európa egyik legjobbja ellen. Perl fantasztikus volt, Hanga blokkja Kuzmicon szintén, ahogyan az akarásunk is. Nem volt reális esélyünk a sikerre, de meccsben voltunk.

Szép volt, de nagyon nem értettem a végjátékot. Most pontosan nem tudnám felidézni, de vagy 7-9 pont lehetett közte, meg másfél perc vissza, mi pedig úgy fejtük az órát, mintha mi vezettünk volna. Meg sem próbáltunk nyerni, túlságosan tiszteltük a szerbeket. Megelégedtünk a tisztes helytállással, én azért csak odabasztam volna vagy kétszer egyik-másik szerbnek, aztán ha csak egy-egy büntetőt csöpögtetnek be, a Ruják meg mondjuk bever még két triplát, máris ott vagyunk, hogy igencsak szoros a végjáték. Tán pont a 4. negyed volt, ahol kicsit több, mint egy perc alatt 9-0-át futottunk 3 triplával. Most hogy 9-el kapunk ki, vagy 19-el, nem számított volna semmit. Az is tény, hogy olyan hátrányból vagy 500 meccset kéne játszani, hogy egyszer jöjjön a csoda, de meg sem próbáltuk, és megelégedtünk egy tisztes vereséggel.

Este meg az oroszok mekkora show rendeztek. NFL-t meg Villarreal-Betist akartam nézni, de nem tudtam nem nézni az oroszok játékát, ahogy szó szerint szopatják a horvátokat  :D

A mai nap kérdése, hogy Szlovénia vagy Lettország :) Én a lettek mellett teszem le a voksom. A palánkok alatt ők lesznek az erősebbek, és én a keretüket is egy kicsit mélyebbnek, szélesebb taktikai repertoárral rendelkező csapatnak látom. A lettek elképesztően domináltak egy nem éppen rossz Montenegró ellen akik Vuceviccel, Dubljeviccel és Ryce-al léptek parkettre. Ha adok-kapok lesz és megpróbálják túldobni egymást akkor abból a lettek fognak szerintem jobban kijönni.

Idézetet írta: Szurki Dátum szeptember 12, 2017, 11:53:45
A mai nap kérdése, hogy Szlovénia vagy Lettország :) Én a lettek mellett teszem le a voksom. A palánkok alatt ők lesznek az erősebbek, és én a keretüket is egy kicsit mélyebbnek, szélesebb taktikai repertoárral rendelkező csapatnak látom. A lettek elképesztően domináltak egy nem éppen rossz Montenegró ellen akik Vuceviccel, Dubljeviccel és Ryce-al léptek parkettre. Ha adok-kapok lesz és megpróbálják túldobni egymást akkor abból a lettek fognak szerintem jobban kijönni.

Többek közt ezt mondtam én is  :)

Nálam a szlovének nyernek a lettek ellen, de bevallom, nem merem megjátszani valódi pénzzel  :) Én az oroszokban bízom, nem is tettem mást ebben a szakaszban. Még a lett-szlovénre volt egy over a tippem, de azt sem merem megtenni, ráadásul már ilyen 165 pontból adják, ami azért nem kevés

Egész szépen megfordultak a szorzók, így azért kezd játszhatóvá érni a mérkőzés (bár sok kell még hozzá). A lettek képesek egy fegyelmezettebb játékra, Bagatskis eléggé kemény kezű edző, de azért lássuk be, a klasszisok a szlovénoknál vannak. Nekem még mindig nobet kategória a meccs, majd lehet élőben rakok valamit, de inkább csak nézni akarom. Nagyon sok függ majd Doncictól és Dragictól, ők ha elkapják a fonalat, akkor a lettek jó eséllyel kiesnek. A lettek magasember szekciója erősebb, de mégis mire mennek vele, ha a szlovénok képesek széthúzni Randolphék révén a védekezésüket, ezzel megnyitva az utat Dragicéknak. A szerbek ellen is levették a lettek Marjanovicékat, de mire mentek vele? Bogdanovic és Macvan szétdobta őket. Ha nem lesz ma terített betli a szlovén periméter, akkor hasonló eseményeket várok.

Hát védekezésnek nyoma sem volt :D az over az hibátlanul lejött.
Porzingis nagy lángész, hogy 1perc 10-el a vége előtt egy pontos hátránynál ráemeli a triplát teljesen feleslegesen. Doncic egészen extra palánkos triplája is kellett hozzá, hogy sima legyen a végjáték, na meg úgy nem lehet kijönni egy 3. negyedre ilyen szinten ahogy a lettek tették. Visszajöttek félidőre a meccsbe erre megint 11-0ával elengedik a szlovénokat. Porzingist szépen faragták, korán össze is jött neki a 4 fault utána már nagyon féltette magát védekezésben.
Unszimpatikusak voltak a szlovénok főleg Randolphnak köszönhetően, remélem a spanyolok helyreteszik őket.

Idézetet írta: druzsinlaci Dátum szeptember 11, 2017, 11:55:25
Spanyolok simán nyernek, a lettekre a szorzót nagyon jó ajánlatnak tartom, az orosz és a szerb győzelem pedig nem kérdéses.

Ez egy egész jó kombi is lehetne:

Spanyol -12 - 1,61 push
Lett +1,5 - 1,9 ez csúnya volt
Orosz nyer  - 1,83 ez nem volt kérdés
Szerb -3 - 1,48 simább volt mint gondoltam
-----
Eredő: 8,28

Ejj...

Szlovénia   :beerchug:

Gyönyörű volt, igazi csapatjáték, csak így tovább az EB-győzelem felé. Spanyoloknál meg lehet a rossz dobóformára fogni, de a szlovénok ezen az EB-n mutatott teljesítménye alapján nem is akkora meglepetés ez. Szép alázás volt ez. Végig jól dobtak, védekezés is kiváló volt, a nagy spanyol csapat pedig semmit se tudott velük kezdeni. Doncicból nagy klasszis lesz, Dragic pedig szépen búcsúzik majd (remélem végső győzelemmel).

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 14, 2017, 22:10:58
Szlovénia   :beerchug:

Gyönyörű volt, igazi csapatjáték, csak így tovább az EB-győzelem felé. Spanyoloknál meg lehet a rossz dobóformára fogni, de a szlovénok ezen az EB-n mutatott teljesítménye alapján nem is akkora meglepetés ez. Szép alázás volt ez. Végig jól dobtak, védekezés is kiváló volt, a nagy spanyol csapat pedig semmit se tudott velük kezdeni. Doncicból nagy klasszis lesz, Dragic pedig szépen búcsúzik majd (remélem végső győzelemmel).
Én azt nem értettem,hogy amikor kijöttek a spanyolok a 3. negyedre akkor minek erőltették a triplákat? Szépen rá kellett volna menni a duplákra amíg el nem kezdenek sülni a triplák.
Nagyon érdekes lesz a holnapi elődöntő és a döntő is :)

Nekem az látszódott, hogy nincs konkrét elképzelésük a meccsen. Pau Gasolon nagyon látszott az akarás, Rubio és a többiek meg csak erőlködtek. Dragic óriási volt, igazi vezér, ahogyan Doncic is. Prepelic is nagyon érezte a játékot, jól össze van rakta ez a szlovén csapat. Van elképzelés, egymásért küzdenek és harcolnak, míg a spanyoloknál úgy tűnt, mint akik kirakták a neveket a pályára, ami eddig elég volt, de most jött egy komoly ellenfél is.

#57 szeptember 17, 2017, 22:30:15, baliizu
Dragic extázisban! Jó kis szemetgyönyörködtető meccs, mindkét csapatból extrákkal. Örülök, hogy a szlovénok vezetnék, hajrá nekik!

Örülök, hogy kibírták a szlovénok. Elbírták Doncic sérülését, meg a végén már Dragic is hibázott jó sokat, de a többiek összeszedték magukat! Megérdemelt győzelem.  :beerchug:

Dragic  8)

Élete utolsó válogatott meccsén hatalmas extra volt Dragictól, kár hogy nem bírta végig. Doncicnál remélem semmi komoly. Nagyon megérdemelt győzelem volt ez. Ha Dragic és Doncic végig fent van, sokkal simább lett volna ez.