Ideális piacok az oddszok függvényében

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok,

az érdekelne, hogy véleményetek szerint melyek a legjobb/legideálisabb fogadási piacok, az oddszok föggvényében. Például melyiket tartjátok a legjobbnak egy 1,2-as oddsznál, melyiket 2 körülinél, melyiket 3,5-4 körül. Lehet sportág vegyesen. Valahol azt láttam, hogy 1,2 körül a "bizonyos csapat kap gólt", vagy a dupla esély. 2-es oddsz körül a "mindkét csapat kap gólt, és az ázsiai. De érdekelne még, hogy kinek mi jött be.

mondok olyat ami biztos bukó:
ilyen meccseken hogy 2.50/3.0/2.50
rakod pl 2-0 hendi h ra, vagy 0-2 v re, ezeken elvileg papírforma oddsok vannak, de nekem mindig buktak. meg a kétesély is.
inkább sima 1x2-ben jobban jönnek.


Az utóbbi 2-3 évben amivel én a legtöbbet nyertem az a "Félidő eredménye 0-1" és "Félidő eredménye 1-0" fogadások élőben.  :ok: Viszonylag kiegyenlített meccseken ennek az oddsa valahol 3.5 - 4.0 között van az első 10-15 perc után. De ehhez nyilván követni kell élőben az adott mérkőzést, másképp nincs értelme. Ja és nem árt, ha "érted is" ami a pályán zajlik, vagyis meg tudod ítélni, merre mutat a játék képe.  :D

fcbayern, köszönöm, pont ilyenekre gondoltam, jó lenne megtalálni azt a piacot, amiből ésszerű stratégiával a legtöbb kihozható

Én olyannal is próbálkoztam, hogy nézegettem az elemzéseket külföldi oldalakon, és az elemzésekből kiszűrt legvalószínűbb 5-7, volt mikor 8-9 pontos végeredmény beleraktam egy holland kalkulátorba, így kijött belőle kb. egy 1,4-1,5-es szorzó, és vártam, sokszor be is jött. Az tetszett meg benne, hogy nem csak "egyik oldalra" fogadhatsz, hanem döntetlent is belerakhatsz, sőt esélytelenebből is egy végeredményt, így elég nagy eséllyel jöhet a tipp. Miután kijött az 1,4-1,5 odds próbáltam Jaaas féle táblázattal kooperálni. Volt mikor szépen hozott, volt mikor nem.

Idézetet írta: langerius Dátum szeptember 14, 2017, 13:32:50
Én olyannal is próbálkoztam, hogy nézegettem az elemzéseket külföldi oldalakon, és az elemzésekből kiszűrt legvalószínűbb 5-7, volt mikor 8-9 pontos végeredmény beleraktam egy holland kalkulátorba, így kijött belőle kb. egy 1,4-1,5-es szorzó, és vártam, sokszor be is jött. Az tetszett meg benne, hogy nem csak "egyik oldalra" fogadhatsz, hanem döntetlent is belerakhatsz, sőt esélytelenebből is egy végeredményt, így elég nagy eséllyel jöhet a tipp. Miután kijött az 1,4-1,5 odds próbáltam Jaaas féle táblázattal kooperálni. Volt mikor szépen hozott, volt mikor nem.

Érdekes amit írsz, bár nem igazán tudtam követni. Mi az a holland kalkulátor? Nem hallottam még ilyenről  :o

Idézetet írta: fcbayern Dátum szeptember 14, 2017, 13:46:38
Érdekes amit írsz, bár nem igazán tudtam követni. Mi az a holland kalkulátor? Nem hallottam még ilyenről  :o

Talán ez lehet:

https://www.oddschecker.com/betting-tools/dutching-calculator

Ide beírsz 5-6 vagy akár 12 db nagy oddsot, ha elég nagyok, akkor kikalkulálja a tétkiegyenlítéshez szükséges pontos téteket, abból kijön az összesre vonatkozó tényleges odds. Remélem, érthető :)

Pl. van egy 3,00 és egy 5,50 oddsod, akkor kijön, hogy az egy 1,94-es oddsnak felel meg 64,71 - 35,29 arányú tétekkel.

Azért azt jó ha tudod, hogy ez leginkább csak fejben létezik. Az odds egy valószínűség, és egy 2.00-ás foci hazai favorit ELVILEG semmivel sem esélyesebb, mint egy 2.00-ás kosárlabda underdog (esélytelenebb csapat).
Mert 100/szorzó=nyerési esély százalékban (persze ha nem nézzük hogy az iroda lecsíp a szorzóból, illetve mozgolódik is a szorzó fogadások függvényében, illetve az irodák sem tudják megítélni teljesen biztosan, stbstbstb...)
Na mindegy, tehát a lényeg az, hogy sokan mondogatják, hogy 1.5 szorzó sokkal esélyesebb kosárban hogy bejön, mint fociban, és hasonlóakat, ami baromság. Maximum nekik jobban fekszik (de mivel 95% veszteséges, ezért általában nem, csak azt hiszik :D )

http://rulett.biz/holland_kalkulator.htm

Erre gondoltam. Szóval kinézek egy mérkőzést. Ahol a pontos eredmény résznél a kalkulátor segítségével elosztok mondjuk 1000 forintot részarányosan azokra a várható kimenetelekre, amiket leszűrök a különböző előrejelzések szerint. Ez általában 5-9 eredményre lehet elég, de mindenki eldöntheti hogy mennyit rak meg, nyilvánvalóan minél kevesebbet, annál nagyobb a kalkulált odds a végén, de hívhatjuk nyereségnek. Lehet 3-at is megrakni, 5-öt is amennyit akarsz. Én azért raktam ennyit mert próbáltam 1,4 körülre belőni, ami elég a Jaaas féle stratégiához. Nekem azért szimpatikus, mert eleve 1 mérkőzésre fogadsz, nem 3-4-re. Egy mérkőzen belül is több lehetőségre, ráadásul többfajta kimenetelt is beletehetsz. Más fogadásnál pl. megfogadod 2,5 gól felett, ha alatta van buktál, de itt megfogadsz egy 2-1-et meg mondjuk 1-0-át is. Így van esélyed ha esetleg úgy alakulna a mérkőzés, hogy kevesebb mint 2,5 gól lesz nyerni. Ráadásul fogadhatsz esélyesre, de beletehetsz egy 1-1-et is, sőt akár mondjuk egy vendég meglepetést is. 0-0-át sosem rakok, mert annál visszajár a tét is. Ez is szimpatikus. Nekem ami még nagy örömet okoz benne, hogy nagyon jó érzés ha bejön egy 9-es odds. Persze a valóságban csak mondjuk egy 1,5-ös, mert 5-6 kimenetelt raktál, de akkor is jó érzés eltalálni egy 9-est, de ez pszicho..  :) Remélem tudtam segíteni!

én mostanában ezt csináltam kiírtam jópár meccset papírra amiknek az oddsa 1.10-1.20-1.30 körül van
élőben ránézek félidőben ha még nem áll jól akkor várok kicsit eléri az 1.50-1.60 at teszek rá egy kis pénzt

volt hétfőn a West Ham - Huddersfield, amit kinéztem rá West Ham gól, félidő 0-0 vége 2-0
meccs előtti odds: 1.18 én tettem 1.57 ért
tegnap Fulham - Hull, 1.5 fölé éreztem 35-40 körül tettem rá pénzt, vége 2-1
meccs előtti odds: 1.18, én tettem 1.60 ért

ami szar benne hogy ha van sok nyerő tipped lekésel róla, pl volt a Bayern meccsen is a 1,5 fölé vagy ázsiain 2.0 fölé, de 1.33 körül még nem tettem meg és nem is tudtam utána, türelmesen kell csinálni.