Férfi Kézilabda EB 2018

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#30 január 18, 2018, 17:56:26, csabax
Idézetet írta: oakland23 Dátum január 18, 2018, 09:44:39
A sokat szidott Dushebaev után ez a Vranjes miben jobb? Mert szerintem semmiben, sőt még olyan se. Az egy dolog, hogy az angol szókincs tényleg 50-60 szóban merül ki, már amit időkérésnél használ, mert amúgy nem ismerem. A yu gó der, yu gó der mellett sokat nem mond.
Dushebaev ugyanúgy kísérletezett fiatalítással, akkor azt rótták fel neki, hogy túl sokat hívott be egyszerre.

Amikor jött a Veszprémhez, az volt a fő hír, hogy sokkal gyorsabb játékot fog erőltetni, inkább a gyorsabb északi stílus, mint a lassabb, körülményesebb, de talán játékosabb spanyol. Ez a gyorsaság kb egy, max két meccsig érezhető volt, aztán semmi. Én persze szkeptikus voltam, hogy ok, ez gyorsan akar játszani, de egy Nagy Lacival futni képtelenség, főleg ha még Ilic is védekezik, ezek sose fognak futni neki... Játszik is mindent a Veszprém, csak uptempót nem.

Itt a válogatottnál a leindításból szerzett gólok száma sem volt épp sok, vagy kettő-három maximum, mondjuk nekem egydül az ugrik be, amikor Timuzsin fényt kapott, aztán megindult, kapta a lasztit és bummmmmm

Mikler egyszer sem mert indításra vállalkozni, ami lehet az ő hibája, vagy a lassúságunk, és akkor neki volt igaza, mert inkább egy lassan eladott labda, mint egy gyorsan.

Erre a cseh meccsre meg szavak nincsenek. Mi, itt a kis országunkban azt hisszük, hogy egy Balogh meg egy Bánhidi meg Bodó 'sztárok', aztán kiderül, hogy ilyenek a Bundes kettőben tucatszám játszanak.
Van egyébként hasonlóság a cseh női és ffi csapat között, mert a csajok is sokkal többet nyújtottak a legutóbbi vb-n, és itt a srácok is.
Azt meg tényleg nem tudom hová tenni, hogy a 12-13 gólt dobó cseh irányító-átlövő hogy játszhatott így. Ha mást nem, akkor ráküldöm a Szöllősit a padról, hogy hé, menj be, aztán basszál oda neki egy olyat, hogy ne nagyon legyen kedve lövöldözni, akár piros vagy kék lap árán is.

Tegnap azt véltem, hogy nyerni fogunk, de nem lesz meg a négy, és este még izgulni kell a dán sikerért. Aztán tévedtem, mert nem kellett izgulni.

Egyszerűen érthetetlen, hogy ha van egy picike tét, egyszerűen senki sem képes még csak arra sem, hogy egy átlagosat játsszon.

Persze mondhatja a Pásztor, hogy építkezési fázis, és lehet igaza is van, de én azt látom, hogy egyre gyengébb és gyengébb a csapat férfi és női szinten is, és lassan ott tartunk mint fociban, hogy nincs nagyon meccs már, amit tutira lehet venni.

De legjobban nem is az idegesít, hogy kiestünk, és úgy, ahogy, hanem az, hogy a megváltóként várt Vranjes kb. lófaszt sem ér. Legjobban pedig az zavar, hogy nem beszéli a magyart, és egy jó időben elhelyezett bazdmeg nem hangzott el, csak a ju gó der, és a ju gó der, az meg sajna kevés volt.
Egyetértek!
+
Szerintem a magyar férfi kézilabdában is kellene találni egy olyan kiváló és az utánpótlásra nagyon odafigyelő csávót, mint amilyen a magyar focistáknál Pinyő!

Szemünk előtt megy tönkre egy sikersportág
"Lassan fel kell tenni a kérdést a magyar sport környékén: az ejtőernyősökkel – politikai kinevezettekkel – sikerült-e előrébb jutni?"
https://index.hu/sport/kezilabda/2018/01/18/valogatott_eb-kudarc_elemzes/

Valószínűleg egy középszerű hazai edző is elért volna ennyit a csapattal, de arról nem Vranjes tehet, hogy az utánpótlásunk baromi gyenge minden poszton. Egy szélsőt nem tudtunk kinevelni 20 év alatt, ez is remekül megmutatja, mennyire el vannak maradva a hazai szakemberek az elittől. A probléma forrása itt van, ne azt ekézzük, aki talán még ért is hozzá.

Ha legalább a klubjaikban padozó válogatottjaink nem keresnének jól, akkor lenne rá esély, hogy elmennek külföldre, ahol rendszeresen játéklehetőséget kapnának, de így még ebben sem reménykedhetünk.
Az utolsó 5 percben egy szoros meccsen látszik egy játékoson, hogy mennyit ér, ehhez biztosan nem csak képességek, hanem rutin is kell, de mi ezen az EB-n háromból kétszer idáig el sem jutottunk, annyira sima vereségeink voltak.

A kézilabdában nemzetközi szinten is több a pénz, több országban is egyre népszerűbb, hamarosan nagy gondban leszünk még egy EB-re kijutással is, mert az osztrákoktól a portugálokig sokan vannak felzárkózóban.
Egyébként kb ugyanaz a helyzet, mint női vonalon (top klubok magyarok nélkül, válogatott klasszisok nélkül), ami abból a szempontból jó hír, hogy elég az egyik nemnél megtalálni a válogatottnak jó megoldást, amit elég lesz csak lemásolni.

Idézetet írta: bence1237 Dátum január 18, 2018, 18:34:32
A probléma forrása itt van, ne azt ekézzük, aki talán még ért is hozzá.
Annyi pénzért, amit ő kap, csak elküldhetem a picsába, ha másért nem, akkor azért, mert jólesik  ;D

Január 19., péntek:

18:15   Németország - Csehország   1.18   13.12   6.99
   
20:30   Szlovénia - Dánia   5.03   10.93   1.29
   
Január 20., szombat:
                  
18:15   Svédország - Franciaország   3.65   9.16   1.46
   
20:30   Horvátország - Norvégia   2.21   7.96    2.03


Tippek, vélemények?

Elég kihalt a topik. Mai horvát-norvégot ki hogy látja? Szerintem erősebbek a norvégok, de horvátoknk hazai pályán kijöhet egy iksz.

Idézetet írta: Proxyi Dátum január 20, 2018, 18:37:38
Elég kihalt a topik. Mai horvát-norvégot ki hogy látja? Szerintem erősebbek a norvégok, de horvátoknk hazai pályán kijöhet egy iksz.

Kiestek a magyarok, vége az Eb-nek.  :D

Január 22., hétfő:

18:15   Szerbia - Franciaország   12.20   20.17   1.07
   
20:30   Svédország - Fhéroroszország   1.16   14.88   7.42
   
Január 23., kedd:
                  
18:15   Szlovénia - Spanyolország   4.25   9.77   1.37
   
20:30   Macedónia - Csehország   2.16   8.33   2.05


Tippek, vélemények?

Január 24., szerda:

16:00   Szerbia - Fehéroroszország   2.01   8.76   2.19
   
16:00   Szlovénia - Csehország   1.37   10.49   4.18
   
18:15   Macedónia - Dánia   6.57   13.88   1.19
   
18:15   Svédország - Norvégia   2.57   8.98   1.77
   
20:30   Horvátország - Franciaország   1.92   8.46   2.33
   
20:30   Németország - Spanyolország   1.85   8.25   2.47


Tippek, vélemények?

#39 január 24, 2018, 14:41:58, oakland23
Idézetet írta: SPF Infó Dátum január 24, 2018, 04:21:24
Január 24., szerda:

16:00   Szerbia - Fehéroroszország   2.01   8.76   2.19
   
16:00   Szlovénia - Csehország   1.37   10.49   4.18
   
18:15   Macedónia - Dánia   6.57   13.88   1.19
   
18:15   Svédország - Norvégia   2.57   8.98   1.77
   
20:30   Horvátország - Franciaország   1.92   8.46   2.33
   
20:30   Németország - Spanyolország   1.85   8.25   2.47


Tippek, vélemények?

Szerbia-Fehéroroszország meccs eredménye iksz, mi más lenne. Tét nélküli találkozó, az iksz meg jól fizet.

Szlovénia-Csehország nekem hazai, de talán overre is jó lesz.

Dánia már rég bundázott egy jóízüt, itt lenne az ideje megint kikapni. Amúgy a dánok taktikázni sem tudnak, mert a francia-horvát ezután kezdődik, amikor a dánok már lejátszották a meccsüket

Húú, svéd-norvég az fasza lesz, ott semmi megérzésem nincs. Lehet bármi, overt undert sem érzek, de azért inkább over.

Horvát-francia meccset sem érzem, de ha a norvégok megütik a svédeket, egy jó iksz itt is a pakliban van

német-spanyol meg nálam német, ez a spanyol csapat egy rakás szar. ellenünk még jók, de kb. ennyi.

*Egyébként így ránézésre három meccs bundázás miatt lehet iksz, a másik három meg játék alapján, bunda nélkül is

Elődöntők




Január 26., péntek:

2018.01.26 18:00   Franciaország - Spanyolország   1.34   10.13   4.30

2018.01.26 20:30   Dánia - Svédország   1.37   10.13   4.04


Tippek, vélemények?