Bitcoin

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nem tudom, hogy volt-e erről szó, ha igen akkor bocs hogy új témát nyitottam.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy
1. Jó ötlet lenne e bitcoinba tenni a pénzt és úgy fogadni online? Mert elvileg ugye megy fel az ára (persze kérdés meddig és hogy, hogyan alakul a jövőben, de tegyük fel hogy megy, mint eddig, legalább néhány évig) és ha tegyük fel azt is, nem bukod le a pénzed, hanem termelsz profitot akkor az exponenciálisan növekszik, ugye a profit x árfolyam.

2. Ha az egyes kérdés igen, akkor van lehetőség ezt valahol megvalósítani, ami megbízható hely? Van aki esetleg ilyen helyen fogad?


Pont a tegnap olvastam, egy kanadai sportfogado meselte, h egyik baratja egy ev alatt kb. 0 koruli Roit produkalt, megis gazagabb 50000$ mert bitcoinban volt a penze  :D

Ezen nagyon erosen gondolkodtam par eve, amikor meg csak 5-600 dollaron volt a bitcoin. Atvaltani a teljes bankrollom, aztan amikor elkezd emelkedni az arfolyam leszedni a kulonbozetet es csakis avval sportfogadni.
Egyreszt en nem szamitottam arra hogy a spekulacio ennyire felviszi majd az arat (szerintem mar hatszaz dollaron is boven tul volt ertekelve), masreszt soha nem volt akkora rollom hogy ebbol aztan tenyleg kenyelmes profitot lehessen termelni nulla energiaval - most pedig mar ugy vagyok vele hogy inkabb megvarom amikor kipukkad a lufi es visszamegy egy kezelheto ertekszint ala minthogy belevagjak barmi ilyesmibe a jelenlegi helyzetben.
Van egy-ket online hely ahol lehet vele sportfogadni (nitrogensports stb.) de annyira ugral az arfolyam, hogy szerintem nehez egyensulyt talalni a hasznalataban sportfogadoi szempontbol akkor is, hogy ha unitokban gondolkodsz.

én amúgy éves távlatokban gondolkodok, vagyis olyan 1 év
egyszer úgy is kipukkad a lufi de még nem most szerintem

Ha valahol csak bitcoinban hajlandóak kifizetni, akkor ti mit ajánlanátok az összeg fogadásához?
Közel 2000 euró, költséghatékonyan kéne utána lényegében egyből kivenni.
Forintban, euróban, készpénzben vagy bankszámlára, ez mindegy, de nem maradna bitcoinban.

coinbase? Kiutalod a btc és átváltod eur-ba. De vannak még ilyen tárcák de mindenhol van kb 2-3% költség.

Nem vagyok naprakész benne, de talán a localbitcoins.com lehet a legköltséghatékonyabb megoldás. 1%-ot számít fel a hirdetésért, de piaci árra betéve (ami nagyon baráti), még mindig jó. Én csak egyszer használtam még évekkel ezelőtt, akkor is vásárlásra. Egyébként kpban fizettem.

Vagy, ha nagy az ismerősi kör, ők is profitálhatnak bizonyos díjak elkerüléséből, ha közvetlenül tőled veszik meg.

Ebben az esetben csak egy megbízható tőzsde kell, ahova elküldi neked az iroda a BTC-t. Binance-szel nem nagyon lehet mellé lőni. De van sok.

Idézetet írta: Knapp Dátum december 29, 2020, 10:55:51
Ha valahol csak bitcoinban hajlandóak kifizetni, akkor ti mit ajánlanátok az összeg fogadásához?
Közel 2000 euró, költséghatékonyan kéne utána lényegében egyből kivenni.
Forintban, euróban, készpénzben vagy bankszámlára, ez mindegy, de nem maradna bitcoinban.

Ha megkarod tartani csinálj egy Electrum tárcát.

Idézetet írta: sleve Dátum december 31, 2020, 17:23:59
Ha megkarod tartani csinálj egy Electrum tárcát.

És ha később mégis eladnám, onnan mi lenne a módja?

Láttam, hogy vannak már bitcoin ATM-ek Budapesten is.
Ilyesmit használtatok már?


Idézetet írta: Knapp Dátum január 01, 2021, 22:23:13
És ha később mégis eladnám, onnan mi lenne a módja?

Láttam, hogy vannak már bitcoin ATM-ek Budapesten is.
Ilyesmit használtatok már?

Eladni a tárcából is lehet pl. magánszemélynek vagy váltóra utalni és átváltani fiatra (ez talán a költségesebb a jutalékok miatt).
ATM-ről nincs tapasztalatom még csak vettem btc-t de olvasmányaimból az rémlik mintha ott is fel lehetne venni tárca címről.

#10 augusztus 14, 2021, 22:16:07, MessiÁs
Van itt régi megbízható tag akinek szüksége van btcre?

Skrillre vagy netellerre, esetleg bankszámlára történő uatalásra cserélném.


Csak régi, megbízható tag. Escrow is oké.


Az oka hogy már nem lehet skrillre és netellerre befizetni vele, és engem ezzel fizetett ki egy haverom. Persze kifizethetném bankszámlára de az macerásabb mint cserélni.

Vedd ki bankautomatából, Debrecen :ok:

Elvileg jól csináltad.
12óra után én is aggódnék, mert a confirmed után kb 1-2perc alatt mindig jóváírták a pénzem ha btcvel vagy ltcvel fizettem be.  Én a 22betre és a Rabonára fizettem be.  Te?

Én 21órája  fizettem nekik btcvel, bitpay-jel, de most nézegetve a tranzakciót, egy részét a kért infóknak, nem is találom. Nem írja nekem. Pl a fee-t nem írja csak az elküldött összeget, gas pricet se..

Van egy nagyon rossz hírem. Te hibáztál.


BitcoinCasht fizettél egy Bitcoin címre.  A kettő nem ugyanaz.

A BTC vagyis a bitcoin ugye aminek 50k dollár az árfolyama.. A BCH az a bitcoin cash, ennek 500collár körüli.


Írják is hogy bitcoin címre csak btc-t küldj különben elveszik.