Robmiller's bet-diary

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


#360 június 22, 2020, 20:51:13, robmiller
Allsvenskan, 19:00

A Göteborg hazai meccse mellett sem tudok elmenni szótlanul, mert értéket érzek a hazaiakban. Bár a nyitófordulóban az Elfsborgtól kikaptak (0:1), a második játéknapon úgy tűnik érdekes módon, hogy bravúrgyőzelmet arattak a parádésan rajtoló Varbergs otthonában (1:2)! Felemás tehát ez a szezonkezdet a Göteborgnál, viszont személy szerint a tavalyi évhez hasonlóan a középmezőny elejére várom valahova a kék-fehéreket. Na már most ehhez az is kell, hogy hazai pályán olyan győzelmeket húzzanak be, amilyenre most remek alkalom nyílhat, ugyanis az újonc Mjällby látogat Gamla Ullevi stadionba!

Természetesen az újoncokat messze nem szabad lebecsülni, hiszen sokszor tapasztalható, hogy az élvonalban való debütálás szárnyakat ad egyes csapatoknak, mint példának okáért a fent említett Varbergs esetében! Ami megy a zöld-fehéreknek, az sajnos úgy tűnik a Mjällbynél egyelőre nem. Két vereséggel rajtoltak a szezonban, ráadásul gólt sem sikerült eddig szerezni. Tény, hogy egy Malmö elleni idegenbeli rajt nem éppen a legjobb indítás (2:0), viszont a Falkenbergs ellen hazai pályán illett volna legalább találatot jegyezni, bár látszott, hogy azért dominálni képes a játékot a Mjällby, más kérdés, hogy 12 rúgott szöglettel sem mentek sokra...

A kiscsapat bizonyára az előző két fordulóban megszokott 3-5-2-es hadrendben vonul fel a gyepre, kérdés ez mire lesz elég az idei első hazai győzelmére készülő Göteborg otthonában, akik azért szeretik az offenzív focit játszani!

Igazából benne van a pakliban egy bravúriksz, viszont a Göteborg kimeneteles oddsa véleményem szerint eléggé magas, látva, hogy azért nincsenek kimondottan rossz formában a szezonrajton! Ha minden igaz, akkor a nyitókörben kiállított Erlingmark is visszatérhet a pályára, így legerősebb kezdő vághatnak neki a mérkőzésnek!
Én személy szerint bízom a hazai sikerben!

Tipp:
Göteborg - Mjällby

1 @1.95 2:2

#361 június 22, 2020, 20:50:49, robmiller
Live: '60 1:2
Göteborg - Mjällby
1X @2.50 2:2

Nézem a meccset, és valahol nevetek kínomban. Végig uralja a meccset a Göteborg, mennek előre támadnak, de a gólokat a Mjällby rúgja. Gyakorlatilag kihasználják szinte 100%-osan a helyzeteket. Én mindenesetre bejátszom az 1X-et, mert a játék képe alapján a Göteborg rászolgálna legalább az X-re. Hátha...bár ezen a védelmen lenne mit javítaniuk...

Na a 92. percben csak kialakult a reális végeredmény...

Idézetet írta: robmiller Dátum június 22, 2020, 20:19:13
Live: '60 1:2
Göteborg - Mjällby
1X @2.50

Nézem a meccset, és valahol nevetek kínomban. Végig uralja a meccset a Göteborg, mennek előre támadnak, de a gólokat a Mjällby rúgja. Gyakorlatilag kihasználják szinte 100%-osan a helyzeteket. Én mindenesetre bejátszom az 1X-et, mert a játék képe alapján a Göteborg rászolgálna legalább az X-re. Hátha...bár ezen a védelmen lenne mit javítaniuk...

Nagyon bejött (90) perc (2:2) :) Gratulálok hozzá!

Idézetet írta: grof19 Dátum június 22, 2020, 20:51:03
Nagyon bejött (90) perc (2:2) :) Gratulálok hozzá!

Köszi szépen! :)  Én már letettem róla. Nem igazán szoktam kimenetelre fogadni, mert állandóan becsúsznak meglepetés-eredmények. A meccs előtt úgy éreztem, hogy 1.95 ajándék a Göteborgra, erre örülök, hogy sikerült a Live tippel végül pluszosban zárni a meccset, meg a napot.

#364 június 28, 2020, 19:15:02, robmiller
A főoldalon olvasható Norrköping tipp mellett én a Kalmar stockholmi vendégjátékában látok fogadási potenciált! Annyira itt nem eresztem bő lére a szöveget, de pár szóban kifejtem miért is érzem azt, hogy a bukik komolyan alulértékelik a korábbi 2008-as bajnokot.

Kezdjük ott, hogy ugyebár a Djurgarden tavaly hosszú idő után ismét megnyerte az Allsvenskant. Az idei szezonnyitón pedig győzelemmel indítottak egy nem éppen rossz Sirius otthonában (0:2). Itt úgy tűnt, hogy Kim Bergstrand együttese ott folytatja az aktuális pontvadászatot, ahol tavaly abbahagyta, s nem látszik majd meg, hogy eligazolt a csapat elsőszámú gólfelelőse, s egyben talán a bajnoki cím legfőbb letéteményese, Mohamed Buya Turay.
Aztán a második forduló már komoly pofont tartogatott kék-fekete csapatnak, hiszen az évek óta konstans alsóházas Örebrotól hazai pályán kapituláltak (1:2). Baljós előjel volt ez a remekül rajtoló Norrköping elleni mérkőzés előtt. Jens Gustafsson csapata pedig tükörsimán le is lépte őket múlt hétvégén (3:0).
Összegezve a tavaly címvédő az első három meccséből kettőt elveszített, s most öt nap pihenő után valószínűleg igyekeztek rendet tenni a fejekben, hogy a korántsem gyengén rajtoló Kalmar ellen megszerezzék idei első hazai sikerüket.

A Kalmar rögtön a Norrköping otthonában indított, s utólag elmondható, hogy az AIK-Djurgarden duóval ellentétben ők voltak azok, akik leginkább partiban tudtak lenni a brutálisan jól rajtoló kék-fehérek ellen. A 2:1-es idegenbeli vereség teljesen vállalható, főleg annak tudatában, hogy a rá következő két fordulót úgy húzta be a Kalmar, hogy még csak gólt sem kapott! A sereghajtó, gödörben lévő Helsingborgot simán letudták egy négyessel (4:0), majd a Falkenbergset múlták felül idegenben 0:2.
Remek rajtjuknak köszönhetően jelenleg a tabella második helyén állnak, s abszolút kellő önbizalommal vághatnak neki a stockholmi túrának, hiszen az Örebro is bizonyította, hogy még otthoni környezetben is verhető ez a Djurgarden! Romarinho és Frohling személyében remekül teljesítő játékosaik vannak a támadószekcióban, s minden bizonnyal az eddig idegenben megszokott 3-4-3-as formációban fognak gyepre lépni, amely a játék képének megfelelően egyaránt könnyen variálható, akár defenzív, akár offenzív sémává.

Összegezve az eddigieket, tény, hogy a bukik joggal favorizálnak egy svéd szinten élmezőnybe tartozó, hazai pályán idei első győzelmére készülő Djurgardent. Ezzel nem is vitatkozom, hiszen én is úgy vélem, hogy ők a mérkőzés favoritjai. Viszont a kiadott szorzók úgy érzem, nem kicsit el vannak b.szarintva. Egy évek óta nem látott pazar rajtot vevő Kalmarra, akik még az egyetlen vereséggel végződő meccsükön is jól játszottak, túlzásnak érzem 4.00-lás kimenetelt. Itt egyértelműen alulértékelik a vendégeket, s messze túlértékelik a hazaiakat. Az eddig látottak alapján én a Djurgarden szorzóját 2.30 körülre tenném legalább, míg a Kalmar legrosszabb esetben is 3.10 köré, de talán még alább is.
Úgy vélem, a pontszerzésre abszolút jó lehet a vendégegyüttes a vasárnap délután 14:30-tól rendezendő meccsen.

Tipp:
Djurgarden - Kalmar

2 +0.5 AH @1.91 5:0

Ennyire szétcsúszott csapatot sem láttam, mint ma a Kalmart. Bravúr volt az első 10 percben 3:0-lás hátrányba kerülni. Csak gratulálni tudok nekik...

#365 június 27, 2020, 16:53:48, robmiller
Live:  2:1

Östersunds - Norrköping
X2 @2.15 2:4

Nevetséges, amit művel a Norrköping. Annak ellenére, hogy egykapuznak, semmi átütőerő nincs a játékukban, s a kontrákkal meg mikor máskor élne teljesen jól az Östersunds, akik az elmúlt három fordulóban még csak gólt sem tudtak lőni....azért bízom benne, hogy legalább az egy pontot meg tudja menteni az éllovas a 14. helyezettel szemben.

#366 június 28, 2020, 19:21:46, robmiller
Live: '60 0:1

Elfsborg - Örebro
1 -0.5 AH @2.10 1:1

0:1-re vezet az Örebro az Elfsborg otthonában. Picit rizikós a tipp, hiszen a vendégek igen rapszodikusak idén. Idegenben verték már a Djurgardent (1:2), de otthon nem bírtak pl. legutóbb az Östersundsszal (0:0). Az Elfsborg hasonló csapat, de mindenképpen jónak tartom őket az Örebro ellen otthon legalább egy ikszre.

1:1-nél kivettem 1,86-os oddsnak megfelelő szorzón. Emberhátrányban félek, hogy bekapnak egyet a hosszabbításban. Ez a biztos így.

#367 június 29, 2020, 16:27:17, robmiller
Live: '35 0:0

Akranes - KR Reykjavik
2.0 over AH @2.00 1:2

#368 július 04, 2020, 07:52:37, robmiller
Este 10-kor jönnek az izlandiak! Elég hányattatott eddig a liga, főleg nekem fogadási szempontból. Főként a live-tippekkel jöttem ki jól eddig, mivel elég rapszodikus teljesítményt nyújtanak a csapatok. Na de most bízom a Valurban, akik ugyebár a címvédő, fő rivális KR-től otthon kikaptak a szezonnyitón 0:1-re, ám azóta mind a bajnokságban, mind a kupában kitömték aktuális ellenfeleiket úgy, hogy még csak gólt sem kaptak!
Most az az Akranes látogat hozzájuk, akik idén egyelőre az élmezőny csapataival szemben - Hafnarfjördur, KR Reykjavik - alulmaradtak. Igaz, nem szenvedtek nagy arányú vereségeket (1:2). A Valur otthonába sem kell, hogy feltartott kézzel érkezzenek, hiszen tavaly idegenben sikerült kétvállra fektetniük a korábbi bajnokot. Én azonban bízom a fővárosiak jó formájában, s hogy idei második hazai meccsüket már nem vesztik el zsinórban másodszor.
Mivel a kimeneteles odds nem éppen veretes, ezért megtámogatom egy -1.0-lás ázsiai hendivel, hátha lesz két gól a javukra. Amennyiben csak egy góllal nyer a Valur - amiben nagyon bízom, hogy legalább győznek -, akkor a tét push.

Tipp:
Valur Reykjavik - Akranes

Valur -1.0 AH @1.60 1:4

Ez volt az utolsó, hogy tettem erre a ligára. Komolytalan szar.

#369 július 04, 2020, 19:51:51, robmiller
Eliteserien, 18:00
Start - Viking
1 +0.5 AH @1.55 1:1

#370 július 05, 2020, 06:42:40, robmiller
Premier League, 21:00
Chelsea - Watford
1 @1.40 3:0

#371 július 05, 2020, 15:01:41, robmiller
Premier League, 13:00
Burnley - Sheffield Utd.
1 +0.5 AH @1.50 1:1

#372 július 05, 2020, 13:02:01, robmiller
Osztrák Bundesliga 2, 10:30
Austria Wien II - Grazer
DNB 1 @1.53 1:0

#373 július 05, 2020, 17:10:08, robmiller
Premier League, 15:15
Newcastle - West Ham
1 +0.5 AH @1.50 2:2

#374 július 05, 2020, 19:29:48, robmiller
Süper Lig, 17:30
Kasimpasa - Sivasspor
DNB 1 @1.80 0:0