Robmiller's bet-diary

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#285 január 12, 2020, 19:52:51, robmiller
Az olaszoknál a nagyon gyenge idényt futó Fiorentina fogadja a sereghajtó Spalt. Utóbbi kiscsapat a liga egyik leggyérebb egyesülete góllövés terén, ráadásul idegenben 9 meccsen szerzett 4 dugó nagyon gyenge. Akár egy Fiorentinától benne lehetne, hogy kitömik a vendégeket, de ez most egyelőre nem ez az idény, látva a Lilák otthon mutatott 1.11-es lőtt gólátlagát is. A Spal pedig a kiesés ellen folytatott menekülés során szerintem az 1 ponttal is megelégedne itt idegenben, ezért defenzív taktikát várok tőlük. Undert érzek a meccsben.

2020. 01. 12. 15:00
Serie A
Fiorentina - Spal
2.5 under @1.90 1:0

#286 január 12, 2020, 19:53:08, robmiller
Teljesen hasonló forgatókönyvet várok a másik alsó házas olasz bajnokin. A Sampdoria idén olyan pocsék, mint a Fiorentina, a Brescia meg újonc csapatként a kiesés elől próbál menekülni. Szerintem itt is az under jön le a 90 perc végén.

2020. 01. 12. 15:00
Serie A
Sampdoria - Brescia
2.5 under @1.90 5:1

#287 január 12, 2020, 19:53:24, robmiller
Ahogy a tegnapi három francia élvonalbeli meccsből kettőn lejött a várt forgatókönyv, szerintem a Dijon-Lille meccsen is kevés gólnak örülhetnek majd a szurkolók. A Lille rendkívül hektikus csapata a gall pontvadászatnak. Hazai környezetben elit szinten játszanak, idegenben pedig mint a beszari kisnyulak, s az egyik leggyengébb produkcióval rendelkeznek a ligában ezen a téren. Idegenben lőtt góljaik mutatója a szezon során pedig messze nem éri el legalább az 1.00-lás határt.
A Dijon tipikus underes francia alsóházi kiscsapat. Nem meglepő módon undert várok.

2020. 01. 12. 17:00
Ligue 1
Dijon - Lille
2.5 under @1.66 1:0

#288 január 12, 2020, 19:53:57, robmiller
A kiválasztott tippek közül az under-cunamit végül egy overes csörtével fejezem be. Itt ugyan a szorzó enyhén szólva sem masszív, viszont a kiválasztási rendszer alapján úgy vagyok vele, most elsősorban engem nem a szorzók érdekelnek, hanem idővel az eredményesség. Nem sok hozzáfűznivalóm van a tipphez. A Citynek a Liverpoolt kéne üldöznie. Jó kérdés idegenben mennyire megy neki a Villának. Bízom benne, hogy birminghamiek azért megpróbálják megnehezíteni Guardioláék dolgát, s lőnek legalább egy gólt.

2020. 01. 12. 17:30
Premier League
Aston Villa - Manchester City
2.5 over @1.28 1:6

#289 január 14, 2020, 21:01:27, robmiller
Az underes spanyol másodosztályban az egykor szebb napokat látott Albacete a Fuenlabradát fogadja. A találkozó esélyesei a hosszabb ideje veretlen vendégek. Mindkét csapat többnyire underezik a bajnokságban, egyedül a Fuenlabradában látom a veszélyt egy over kapcsán...bár ha megnézzük, azért idegenben ők sem rúgják szét az ellenfél hálóját. Éppencsak hozzák a meccsenkénti 1-es lőtt gólátlagot. Az Albacete-ről sokat nem érdemes cifrázni...még hazai környezetben sem igazán megy a góllövés a 10 meccsen eddig talált 6 góllal...under van a levegőben, bár a szorzó nem éppen acélos.

2020. 01. 13. 19:00
Albacete - Fuenlabrada
2.5 under @1.36 1:1

#290 január 14, 2020, 14:58:34, robmiller
Az alábbi fogadást nem tudtam otthagyni adott szorzón. A szaúdi második vonalban a sereghajtó Al Mojzel a középcsapat Al Khaleej otthonába látogat. Ami igazán érdekes, hogy a vendéglátók hazai viszonylatban a leggyengébben muzsikáló alakulat! Ritka, hogy úgy van egy csapat a középmezőnyben, hogy otthon ebben a szezonban 9 meccsen nem tudott nyerni! Ráadásul ezeken a meccseken mindössze 6 gólt lőttek! Az lehet, hogy most a sereghajtó Mojzel ellen kiszakad a gólzsák, viszont 2.20-as szorzót adni, két ilyen underes csapatra...hát enyhén szólva is meglepő. Ez egyértelmű value, ha az adatokból indulok ki. Aztán lehet, ott is olyan hideg van mint itt, és jól fogynak a bundák...

2020. 01. 14. 13:10
Szaúd-Arábia, 1. osztály
Al Khaleej - Al Mojzel
2.5 under @2.20 0:1

#291 január 15, 2020, 22:37:56, robmiller
Vasárnapi 3:3-as idegenben elért döntetlennel azért megráncigálhatta a PSG bajuszát a Monaco! A félelmetesen jó első félidőt követően (3:2) a második játékrészben egalizálni tudtak a hercegségbeliek, s ritka az olyan hajrá, hogy a párizsiak ne lőnének legalább egy dugót! Annyi bizonyos, hogy ez az idei Monaco sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a tavalyi szezon során, amikor többször is a kiesés szele simogatta őket, mint pl. Henry alatt.
Na nem akarom nyújtani, a PSG menni fog előre már alapból is, míg a Monaco hazai pályán is rágós falat lehet, ha már a Parc de Princesből el tudtak csenni egy pontot. Szerintem megint over lesz a forgatókönyv, és a bukik is ezt látják reálisnak sajnos...

2020. 01. 15. 21:00
Monaco - PSG
2.5 over @1.28

#292 január 15, 2020, 15:14:20, robmiller
Megint szaúdi másodvonal, bár a tegnapinál azért jóval rizikósabb a tipp, és kisebb oddsért. Mind a hazai pályán szereplő Al Jeel, mint pedig a vendég Al-Taqadom a bajnokságnak igencsak a hátsó fertályán tanyázik. Két hasonló játékerőt képviselő csapatról van szó, akiknek még a gólmutatóik is hellyel-közzel megegyeznek. Meccsenként nagyjából 1.00 körül mozog a lőtt gólátlaguk, ami az Al Jeel hazai pályán rosszabb, az Al-Taqadomnál pedig idegenben! Itt egyik esetben sem érik el a bűvös 1.00-lás gólátlagot. Ami neccessé teszi a fogadásunkat, és valószínűsíthetően ezért is magasabb az odds két alapvetően underes csapat találkozójára, mert az utóbbi időben sűrűn hoztak le a meccseiken overt. Bízom benne, hogy elszenvednek egymással, ezáltal ma törik majd ez a sorminta. Én undert várok. Kb. 6/10-es erősségűnek érzem a tippet.

2020. 01. 15. 13:00
Szaúd-Arábia, 1. osztály
Al Jeel - Al-Taqadom
2.5 under @1.80 2:0

#293 január 15, 2020, 16:26:12, robmiller
Azt hiszem mai napra fogadói szempontból megvan a leginkább érdekes meccs. Afrikába látogatunk, pontosabban Tunéziába. 14:00-kor feszül egymásnak a bajnokságban eddig hazai pályán 100% Esperance Tunis, akik az idegenben mostanság bukdácsoló Etoile Sahelt fogadják. Ami gólok tekintetében különösen feltűnő, hogy a Tunis otthoni 4 meccsén eddig gólparádét rendezett, s 16:3-as gólkülönbsége valami brutális. 4 lőtt gólátlag/meccs. Legutóbb szilveszterkor 7:1-re csapták meg ellenfelüket, igaz, ők a tabella 9. helyén állnak. Az Etoile a 6. Róluk érdemes tudni, hogy nekik is idegenben azért megvan az 1.00-lás gólátlaguk, tehát papíron elvárható a vendégektől, hogy találjanak egy gólocskát.
Szó mi szó, a szűréskor az over-under esélyeit, olyan 1.85-1.95 körül saccoltam, erre az oddspár 2.85-1.40!! Na, itt vagy előre tudják a bukik, hogy a mai napon az Esperance elfelejti majd a góllövés tudományát, vagy pedig csúnyán benéztek valamit. Ez a 2.85 egyértelmű value az overre az adatok alapján.

2020. 01. 15. 14:00
Tunézia, Ligue Professionelle 1
Esperance Tunis - Etoile Sahel
2.5 over @2.85 1:0

#294 január 15, 2020, 16:25:55, robmiller
Olasz negyedosztály regionális csoportjaiban is olykor bukkanni értékes szorzókra. Itt van például a tabella első felében található Folgore Caratese, akik a Milano Cityt fogadják. A mutatók a hazai oldal győzelmét vetítik előre, azonban eléggé underesnek mondható minkét együttes. Különösen igaz ez a vendégekre, akik az idei szezonban 11 túrájukon mindössze 7 alkalommal voltak eredményesek. Under várok a meccstől.

2020. 01. 15. 14:30
Serie D - B csoport
Folgore Caratese - Milano City
2.5 under @1.90 1:1

#295 január 16, 2020, 14:39:46, robmiller
Holnap délelőttre rendhagyó módon kis női foci. Picit félek tőle, mert tudjuk, hogy a nők még hektikusabbak ilyen téren, mint a férfiak. Mindenesetre az ausztrál női ligában két olyan csapat találkozik egymással, akik hazai pályán és idegenben egyaránt 2.00-lás gólátlaggal rendelkeznek lőtt találatok terén. Nevezetesen a Sydney és a Brisbane Roar női gárdájáról van szó! Szerintem 90 perc alatt 3 alkalommal be tudják venni egymás kapuját. Mind a mutatók, mind pedig az utóbbi idők egymás elleni eredményei is jó ómennek ígérkeznek az overhez.

2020. 01. 16. 09:30
Ausztrália, W-League
Sydney W - Brisbane Roar W
2.5 over @1.50 0:0

#296 január 17, 2020, 16:32:36, robmiller
Este 7-kor kiesési rangadót rendeznek a spanyol másodosztályban. A két egymásnak feszülő fél olyan alakulat, akik nem is olyan régen még a La Ligában vitézkedett! A sereghajtó La Coruna még a közelmúltban is élvonalbeli csapat volt, míg a Santander régebben tartozott a legjobbak közé. Picit meglepő, hogy ez a két nagyobb nevű csapat kullog a másodvonal végén, de valószínűleg itt gazdasági problémák is lehetnek a klubok háza táján. Jelen játékoskeretükkel ennyire futja, s helyezésük mivolta a lőtt gólok tekintetében is látszik. Nagyjából mindketten 1.00-lás átlaggal rendelkezik lőtt gólok tekintetében! A Depor ez azt értéket hazai környezetben éppen meghaladja, míg idegenben a Santander igencsak impotens 11 túráján szerzett 8 dugójával. Egymással pedig az utóbbi időben rendre underezgetnek. Most is jó esély van a gólszegény csörte lehozatalára.

2020. 01. 16. 19:00
Spanyolország, LaLiga2
Deportivo La Coruna - Racing Santander
2.5 under @1.50 2:1

#297 február 14, 2020, 08:33:27, robmiller
Este az angol másodosztály 32. fordulójának második játéknapjára kerül sor. A kínálaton lévő hat meccs közül engem fogadási szempontból leginkább a 21:00-kor kezdődő Stoke-Preston meccs ihletett meg. Ha a párosításra nézünk, akkor a Stoke közelmúltbeli hosszas PL-tagsága miatt úgy gondolnánk, hogy a Fazekasok biztosan valahol a tabella első felében lehetnek, versenyezve a rájátszást érő helyekért, míg az ősidőkben két alkalommal is angol bajnokságot nyert Preston csapata inkább a mezőny hátsó felében tanyázik. Mindezen elképzelésünket erősíteni látszik, ha megnéznénk a két együttes értékét, miszerint a Championship 24 fős társaságában a Stoke keretértéket tekintve az előkelő 4. helyen áll a maga 85,45 millió eurójával, míg a Preston alakulata a piacon kis túlzással harmadannyit ér jelenleg - nevezetesen 32,85 milliót.

De mint tudjuk, a fociban messze nem a keretérték számít, legalábbis az alsóbb szinteken. A helyzet ugyanis, hogy a papíron sokkalta jobb preferenciával rendelkező piros-fehérek mindössze 4 egységnyire helyezkednek el a kiesést érő 22. helytől, igaz egy meccsel kevesebbet játszottak, mint a mögöttük kullogó, egykoron hasonlóan szebb napokat látott Wigan vagy a Barnsley. Az utóbbi időben úgy tűnik kezdenek jobb formába lendülni, ami köszönhető talán a november végén kispadra kinevezett Martin O'Neill tevékenységének is! Az elmúlt 5 meccsükön mindössze egyszer zakóztak, de akkor nagyon (4:0 a Derby otthonában). Ezen felül három siker, és egy döntetlen a közelmúltbeli mérleg. Hazai pályán pedig jóformán O'Neill érkezése óta veretlenek. Utoljára a Blackburn tudta elhappolni mindhárom pontot a bet365 - egykoron Britannia - stadion gyepszőnyegéről! Mindezen háttérrel jó előjelekkel készülhettek a Preston elleni hétközi derbire.

Néhány szót azért ejtsünk a vendégekről is! Amíg a Stoke háza táján nézelődtem, fogadási szempontból úgy éreztem, hogy a pocsék helyezés ellenére itt bizony őket kéne favorizálni. Azonban a Preston mutatóit elnézve már jóval nehezebb a dió. A kiscsapat remek évet fut. Elég ránéznünk a tabellára, és meglepetésre jelenleg a rájátszást érő 6. pozícióban tanyáznak, olyan csapatok előtt, mint pl. a tavaly kiesett Cardiff, a Swansea, Huddersfield, Hull vagy akár a Stoke! Megsüvegelendő, hogy például a hazai pályán nyújtott teljesítményt nézve vezetik a Championship tabelláját! Ráadásul az utóbbi időben idegenben sem sűrűn távoznak pont nélkül! Alex Neil fiai ugyanis december elején kaptak ki utoljára vendégként, mégpedig a QPR otthonában a Loftus Roadon (2:0). Ugyan a Preston távol az otthontól nem játszik valami offenzív játékot, amit mutat a 15 meccsen szerzett 13 góljuk, viszont a védekezés viszonylag rendben van! Támadójátékukon nem picit lendíthet azonban a januárban Celtictől érkező Scott Sinclair, aki gyorsasága révén a bal szélén okozhat komoly gondot a Stoke védelmének. A tréner nemigen szervezi át a taktikát, az egész szezonban amolyan biztonsági felállást játszat 4-2-3-1-es leosztásban.

Elég bő lére eresztettem itt az elemzést. Sérültek szempontjából a Stoke védelmének tengelyéből dőlt ki korábban a kapitány Ryan Shawcross, míg a Prestonnál elvileg minden alapember harcra kész állapotban van!
Úgy vélem, hogy az utóbbi időben két jó formában lévő csapat fog találkozni egymással, ahol a tabellán való jelentős helyezés-különbség nem igazán fog látszódni a mérkőzés képén. Sőt, én személy szerint Stoke dominanciát várok, viszont a Preston szívós formája, valamint a felkínált szorzók engem a Preston oldalára hajtanak. Úgy érzem ez a 3,70-es odds a vendégekre kissé túlzó. Ezzel szemben a Stoke sima győzelmére kínált 2,25 alacsony. Eléggé X szagú szerintem a csörte, amit ázsiai hendikep piacon én a Preston oldalán biztosítok. Nem olyan régen, majdnem egy éve pontosan 0:2-re nyertek itt vendégek, könnyen lehet, hogy most sem távoznak pont nélkül. Legalábbis én bízom bennük!

Tipp:
Stoke City - Preston North End

Preston +0.5 AH @1.675 0:2

#298 február 14, 2020, 07:03:09, robmiller
Este 20:45-től rendezik az Olasz Kupa második elődöntőjét, ahol az AC Milan a Juventust fogadja a párosítás első mérkőzésén. Igazából az összecsapásnak az SPF főoldalán Pozzato egy egész előzetest szentelt, így nem igazán nyújtanám hosszúra az írást. Vele ellentétben én nem a kimenetel terén nézelődtem, hanem a gólokban látom a fantáziát. A Milan elkezdett éledezni az utóbbi időben, s a hétvégén látványos, gólgazdag városi derbit toltak az Inter ellen, amit ugyan elbuktak 0:2-es vezetésről (4:2). Ibrahimovic érkezésétől személy szerint sokat várok, annak ellenére, hogy a svéd már 38 éves - ahogy a főoldaliban is írták -, képes még mindig vezéregyéniség lenni! Úgy vélem, hogy javul vele a Milan támadójátéka, s mostanság a Juve tényleg fogható, leginkább idegenben!
Ronaldoék az elmúlt két vendég meccsükön alulmaradtak (Napoli, Verona 2:1), így ez alaposan megdobhatja a Milan önbizalmát a Meazza stadionban!
Komoly a tét, s úgy vélem ha a Milan szeretné menteni ezt a pocsék bajnoki szezont, akkor hazai pályán mindent meg kell tennie, hogy előnnyel utazhasson a torinói visszavágóra. Míg a Zebrák kissé alulmotiváltan is veszélyesek bárkire elsősorban Ronaldo, Dybala, vagy éppen Higuaín révén.
Véleményem szerint jó esély van a gólváltásra, nehezen tudom elképzelni, hogy ezen a meccsen lesz olyan együttes a felek közül, aki legalább egyszer ne találna az ellenfél hálójába!

Tipp:
AC Milan - Juventus

BTTS @1.70 1:1

#299 február 13, 2020, 21:24:38, robmiller
A darts Premier League sorozat második állomásával kapcsolatban bővebb előzetes született. Az alábbi tipp indoklása is megtalálható benne!

Tipp:
G. Price - M. Smith

legek száma 10.5 over @1.44 6:6