SPF Guru Prémium

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Egy kis késéssel, de elindult az éves verseny is!  :ok:

Prémium 2020

Nyereményalap: 200 000 Forint

Ezeket a limiteket állítottuk be:
- minimum tipp: 60
- maximum tipp: 600
- 4.00-5.99 között: 36
- 6.00 odds fölött: 12

Ha valami nem stimmel, s szeretnétek változtatni, akkor hajlandóak vagyunk ezt megtenni, január 15-ig!  :cya:

Idézetet írta: SPF Admin Dátum január 10, 2020, 14:11:03
Egy kis késéssel, de elindult az éves verseny is!  :ok:

Prémium 2020

Nyereményalap: 200 000 Forint

Ezeket a limiteket állítottuk be:
- minimum tipp: 60
- maximum tipp: 600
- 4.00-5.99 között: 36
- 6.00 odds fölött: 12

Ha valami nem stimmel, s szeretnétek változtatni, akkor hajlandóak vagyunk ezt megtenni, január 15-ig!  :cya:
Továbbra is csak sfguru prémium tippjáték lesz? :beerchug:

@SPF Admin Egy otlet: szvsz a legnagyobb odds kategoria felso hatarat is lehetne maximalizalni kb. 15-20-as szorzoban. Ezt egysegesen mind a havi, mind az eves versenyben.

Támogatom! Eddig sem arról szólt a guru hála az égnek, de bevallom, nekem például megfordult a fejemben egy-egy hónap végén, amikor mondjuk -25-tel álltam, hogy egy egységgel beküldök egy correct score-t valami 75-ös oddson  ;D. De én is örülnék, ha lenne felső odds-korlát!

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum január 10, 2020, 14:51:34
Továbbra is csak sfguru prémium tippjáték lesz? :beerchug:

Igen, csak prémium.

Aki viszont szeretne indokolt tippeket beküldeni azoknak megvan rá a lehetőség:
https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?board=389.0

:ok:

Idézetet írta: RedMunchen Dátum január 10, 2020, 15:06:41
@SPF Admin Egy otlet: szvsz a legnagyobb odds kategoria felso hatarat is lehetne maximalizalni kb. 15-20-as szorzoban. Ezt egysegesen mind a havi, mind az eves versenyben.

Érdekes, hogy ezt pont te említed, aki nemrég egy 111-es szorzót küldött be a Guruba. Gondolom csak tesztként.  :D

Megérezted, hogy pont ezzel kapcsolatban szerettem volna egy bejegyzést írni, hogy: "srácok, azért ezt NE!".

Mekkora az az odds ami még megindokolható, szerintetek? Hol húzzuk meg a határt?

@SPF Admin 

Egyszeri alkalom volt, de mindig lennie kell valakinek aki elmegy a hatarig v egy picit tovabb, az eletben is igy van, ott is neha tultolom; nyilvan honap vegen nem huztam volna meg.

Pl: a decembert meg akartam nyerni, de hat a Touron sem eloznek mar a vegen, ugyhogy az utolso napokban elengedtem a dolgot.

Most kezdetben beállítottam a 15.00-át mint maximum odds. Jelezzétek ha valami gond van vele, vagy kevesebbre tegyem a lécet.

Idézetet írta: RedMunchen Dátum január 10, 2020, 19:55:12
@SPF Admin 

Egyszeri alkalom volt, de mindig lennie kell valakinek aki elmegy a hatarig v egy picit tovabb, az eletben is igy van, ott is neha tultolom; nyilvan honap vegen nem huztam volna meg.

Pl: a decembert meg akartam nyerni, de hat a Touron sem eloznek mar a vegen, ugyhogy az utolso napokban elengedtem a dolgot.

Nyilván, persze. Tolni kell ezerrel, csak ne felejtsd, hogy a Prémiumba van egy elvárás, és egy 111-es oddsot kétlem, hogy valaki meg tudna indokolni. Te sem tudtad.

Infó!

Bevezettem egy napi limitet is. Ezentúl naponta maximum 3 tippet lehet beküldeni.

Szóljatok ha ezzel gond van.

Igazából a cél, hogy megfékezzük a tippekkel való bombázást.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum január 10, 2020, 20:37:00
Infó!

Bevezettem egy napi limitet is. Ezentúl naponta maximum 3 tippet lehet beküldeni.

Szóljatok ha ezzel gond van.

Igazából a cél, hogy megfékezzük a tippekkel való bombázást.

Nem igazán értem a napi limitet. Lehet valaki csak egy-két nap tud írni a héten, akkor van ideje. Miért ne írhatnak akár 6-7 előzetest? Ráadásul itt vannak olyan tornák, mint a kézi Eb, ahol ugye a hat órás határ miatt alig van idő megírni egy előzetest, mert eleve későn jönnek a szorzók. Itt az EHF, NFL, PL, szóval például ma is sok jó tipp, esemény van. Ha valakinek ma van ideje, miért ne írhatna 7-8 előzetest. Szerintem a napi limit törlése indokolt.

Ha úgy érzitek, hogy valaki elvette a sulykot, átesett a ló túloldalára, figyelmeztetni kell. Aztán ha továbbra is fenáll a probléma, akkor kényszerpihenő. De szerintem ha vannak jó események, és az embernek van ideje, lehet 6-7 igényes előzetest is összehozni, meg hiába a napi limit, lehet egy nap beküldeni két semmitmondó szart is.

Szóval röviden: én a napi limit ellen vagyok, indok fentebb  :ok:

#117 január 11, 2020, 17:37:56, csabax
Lényegében egyetértek a napi limittel, viszont szerintem az az engedélyett napi 3 tipp olykor kevés lehet. Ugyanis - szerintem - azt is figyelembe kellene venni a napi korlátozásnál, hogy általában hétvégén rendeznek több sportrendezvényt, míg hétközben pedig általában kevesebbet rendeznek.
Tehát hétközben hiába van napi 3 tippre lehetőség, valószínú, hogy azon hetek kivételével, amikor hétközi fordulókat rendeznek a topligákban, nem igazán lesznek (azaz kevés lesz) olyan sportesemények, amelyekre tippet érdemes írni. Ellentétben ezzel hétvégenként immár több sportesemény lesz, azaz lenne mire írni előzeteseket, viszont akkor nem lehet 3-nál többet írni a korlátozás miatt. Akik pedig többet dolgoznak a valós életben vagy pedig egyéb másik okok miatt kevesebb a szabadidejük, s ezek miatt csak ritkábban írhatnak előzeteseket, náluk előfordulhat, hogy nem lesz lehetőségük teljesíteni a havi minimálisat sem.

Szerintem egy olyasmi megoldásban kellene gondolkoni a limit bevezetésénél, hogy - például - legyen 2 limit: az egyik hétközbenre, a másik pedig hétvégére (bár ez a hétvége nem szombat-vasárnapként értendő, hanem a sportrendezvények szempontjából értendő, vagyis péntek-szombat-vasárnap-hétfőként).

Ha adminék átgondolják rendesen ezt a limitet, rájönnek ők is, hogy nem jó dolog. Vagy akkor legyen a napi limit 10, az már olyasmi, amire azt mondom, hogy OK. És akkor lényegében van is limit, meg nincs is  ;D

Sziasztok,

Először én sem értettem a napi 3 tipp okát, de elolvasva a kommenteket (ellene), szerintem pont azt fogalmaztátok meg, hogy miért kell.

- a napi 6-7 elemzés azért legalább 10 ezer karakter. Ahhoz, hogy az  - tartalmilag és formailag is - minőségi  legyen, ahhoz eléggé oda kell koncentrálni és elég fárasztó tud lenni. Ráadásul a 4. után már nem hiszem, hogy nagyon lelkes vagy az írás iránt. Decemberben volt egy nap a hónap elején, mikor írtam vagy 5-öt. Utólag visszagondolva nem volt jó ötlet, mert totál leszívott. De ez a pont csak személyes vélemény.

- A fő célunknak (nekünk, mint elemzés íróknak) annak kellene lennie, hogy jó tippeket bocsátsunk ki (ha ránéztek az összesített listára, akkor láthatjátok, hogy ebből nem állunk túl jól továbbra sem. Ennél tudunk jobbak lenni). Ennek értelmében: ha van egy napra hét tipped, akkor biztos van rá mód, hogy ki tudod szelektálni belőle a három legerősebbet. 

- Így lehet nem lesz meg a havi minimum. Nincs semmi baj, ha egy-egy hónapban nincs meg. Szerintem a célunknak a hosszú távon elért pozitív teljesítménynek kellene lennie és nem annak, hogy teljesítsük a havi tízet. Ráadásul az éves versenynek köszönhetően már a havi 10 alatti tippek sem vesznek el. Egyébként, ha csak négy napod van a hónapban írni, akkor azzal már teljesíted a szintet. Azért ez nem sok egy hónapban. Illetve ha nagyon brutál négy tipped van egy napra, akkor meg tudod írni mindet. Max a negyediket elmented egy wordbe, és másnap bemásolod. Kb 5 perc alatt meg van.

- Most növelték meg majdnem 30%-kal a nyereményalapot, cserébe azért elvárható a mi teljesítményünkben a javulás. Adjunk tényleg értékes tippeket - annyit, amennyi van egy hónapban bennünk és ne legalább annyit, amennyi a minimum.

- Miért írom ezt le? Mert szeretnék itt a SF Guruban több értékes tipphez jutni. Illetve gondoljatok bele abba, hogy ezt a versenyt bárki nézheti, olvashatja az elemzéseket. Az is, aki itt van 5-10 éve és tapasztalt, illetve az is, aki tegnap regisztrált. Utóbbi lehet, hogy felmegy a SF Guru Prémiumba tipp ötletet nézni, mivel a nevéből (illetve a díjazásból) az jön le, hogy értünk hozzá. Valamilyen szinten értük is felelősek vagyunk, hogy ne adjunk csak azért egy tippet, mert van 20 percem írni és még kell egy tipp. Adjunk a minőségre!

Köszi, ha elolvastátok és remélem legalább részben azért egyetértetek!

szép estét,
gavrilo14