SPF Guru Prémium

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Sound, picit most túlreagálod szerintem, engedd el  ;)

Szerintem full nincs azzal semmi gond, ha akár 3 előzetes is megjelenik mondjuk a főoldalon egy azon tippről. Legalább látják, hogy mekkora tuti  ;D Egyébként meg simán lehet, hogy janika84 nevű felhasználónak te szimpatikus vagy, és mondjuk csak a te előzeteseid olvassa, hiába írok rá én vagy csati, leszarja. Ugyanakkor lehet, hogy béla12 csak csatarid-előzetest olvas, így az ő igénye is ki van szolgálva. Egyébként meg elég nagy az oldal, hogy ezt elbírja, az, hogy ez egy évben egyszer-kétszer előfordul, az legyen a legnagyobb bajunk.  :ok:

Én, ha mondjuk kigondolok egy tippet, és látom, hogy valaki már beírta, nem igen csinálok belőle kérdést, ugyanúgy beírom.

Egyébként nem tudom, régen guruztál-e, fene sem emlékszik már mindenre, de fjazej volt az egyetlen, aki szinte egy az egyben, picit más szórenddel szó szerint másolt.
Az, hogy most én mondjuk írtam ma a német sikerre, majd még valaki hozzám hasonlóan úgy gondolja, hát miért ne tehetné.

Ez picit olyan, mintha élesben nem játszanál meg egy tippet azért, mert az egyik haverod már megjátszotta előtted.

Szerintem túl reagálod és ráadásul vádaskodsz.Először is mikor megírtam az elemzést és beküldtem utána láttam,hogy ketten irták.Én azért írtam róla,mert tetszett jónak gondoltam.Utána jártam a tippemnek,összefoglalókat néztem és statisztikát is mindkét csapatról.Az elemzésed mikor láttam beleolvastam,de az egyémben egyébként volt plusz információ a tiedhez képest nekem meg ez a véleményem.A csatarid elemzését nem olvastam bevallom.Az hogy csatarid reagált érthető mivel te vakdalkózol és most meg írod hogy miért fakad ki??.Hiszen te fakadtál ki.Az okát egyébként nem igazán értem.Ez meg,hogy barátsággal.Inkább ne írtad volna,mert ez elég visszás.Ha nem zavar akkor miért akadtál ki rajta??Ha meg tényleg barátként gondolkodsz akkor szólhattál volna az illetőnek PM-ben.


#362 január 19, 2021, 11:44:06, robmiller
Az a baj - avagy nem baj -, hogy mindkét félnek valahol igaza van. Nekem is kikerekedett a szemem tegnap, amikor megnéztem a Gurus kínálatot, hogy a Milan meccsére három elemzés is van. Mindez mondjuk még nem volt olyan probléma, de amikor mindháromra rákattintottam, és láttam a lap alján a 2-est akkor bennem is helytelen érzések születtek. Az a baj, hogy sem csatarid, sem Powell nem dolgozott szerkesztőként (legalábbis tudtommal) - amit nehogy most peioratív értelemben vegyetek! -, Sound viszont egy időben igen. És lehet, hogy benne megvan még tudatalatt, hogy mindenkinek megvan a terepe, hogy a főoldali cikkek írásakor megbeszéljük előre ki miről szeretne írni stb. Ezáltal el lett kerülve, hogy ugyanarról az eseményről több írás is legyen. S valahol mindez jó volt, hiszen a minél sokoldalúbb, minőségi tartalom volt a cél az Olvasók felé. Tehát úgy érzem Sound ellenérzése ebből fakadt valahol, függetlenül ki mikor írta percre pontosan az elemzését.

Itt viszont azt kell tudatosítani Soundnak - s többek között nekem is ezek szerint, mert zavart -, hogy ez a Guru ugyanolyan játék, mint az SPFLiga, SPFKupa, vagy bármi más, pusztán annyi az eltérés, hogy itt egy szűk meghívásos kör játszhat. Olyanok, akik valamilyen úton-módon rászolgáltak Adminék bizalmára, elismerésére stb. Ezt ők tudják. Innentől viszont nekünk totálisan el kell engedni ki miről ír, nem nézni, hogy van-e elemzés az adott eseményről vagy sem, hanem kimondottan önmagunkra koncentrálni!
Engem is zavar - amivel pontosan tudom, hogy nem vagyok egyedül -, kezdetektől olvasva a PrémiumGurut, hogy van 1-2 olyan illető itt - szándékosan nem nevezek nevén senkit -, akik szerintem totálisan érdemtelenül vannak jelen látva tétkezelési szisztémájukat, vagy egyszerűen csak stilisztikailag az irományaikat. De rájöttem, hogy ez megintcsak az én egyéni szociális problémám. Tiszta sor.

Szóval Sound, én tökre megértem, amit írtál, és alapjáraton egyet is értek Veled, mert tök jó lenne a tartalmi változatosság Guruban is. Viszont ez nem egy szövegírói klub, mint a szerkesztőségben, így szerintem totálisan sz.rd le ki mit ír, alapból pluszos fogadó vagy, totálisan nem szorulsz senkinek sem a véleményére, megerősítésére. Csak az ösztöneid után menj! Az pedig, hogy ki hogyan játszik, miről ír adott nap, lényegtelen. Járd egyedül a Magad útján, és hosszú távon úgyis mindenki tudja fogja, hogy kik azok, akiknek érdemes elolvasni az elemzését, avagy csak átgörgetni rajta! Ezt egy másik Gurus társunktól hallottam még tavaly véleményként, s abszolút 100%-ban igazat adok neki! S mielőtt itt csatarid vagy Powell magára venné: ezt általánosságban írtam, nem kifejezetten a Milan meccsre vonatkozóan.

Ezért gondolom, hogy mindkét félnek van igazsága!

Értem amit írsz,de ha automatikusan a Gurus írások főoldali cikként jelennének meg szerintem akkor állná meg a helyét amit írsz.Akkor érthető lenne,hogy három ugyanarról a meccsre három cikk...(bár ha valamilyen módon egy cikkben szerepelne miért ne?)

#364 január 19, 2021, 12:03:14, robmiller
Idézetet írta: Powell Dátum január 19, 2021, 11:49:37
Értem amit írsz,de ha automatikusan a Gurus írások főoldali cikként jelennének meg szerintem akkor állná meg a helyét amit írsz.Akkor érthető lenne,hogy három ugyanarról a meccsre három cikk...(bár ha valamilyen módon egy cikkben szerepelne miért ne?)

Pontosan ez az egy mondatot elárulta, hogy nem érted, amit írok. Vagy csak nem olvastad figyelmesen. Pont ezt írom, lentebb, hogy Soundnak ezt kell elengednie, hogy a Guru nem főoldali, szerkesztői munka, hanem csak egy verseny, mint a többi. Pont ezt írtam:

"Itt viszont azt kell tudatosítani Soundnak - s többek között nekem is ezek szerint, mert zavart -, hogy ez a Guru ugyanolyan játék, mint az SPFLiga, SPFKupa, vagy bármi más."

Viszont jobban belegondolva olykor felérnek főoldali irománnyal, amennyiben a Szerkesztők úgy döntenek, hogy valamiért - gondolom minősége folytán - egy írást "Gyorstipp"-ként kiemelnek a főoldal tetejére. De ez azért nem sűrű, ahogy tapasztaltam.

Na de mindegy, nem szándékozom vitatkozni, vagy hogy bárki úgy vegye belé akarok kötni. Csak mindenesetre leírtam a véleményem, s hogy szolidaritok azért Sound mellett.

#365 január 19, 2021, 12:12:29, csatarid
Látom nem jutott el oda ahova kellett volna, hogy én nem tudtam hogy miközben írom az előzetesem közben valaki ugyanazt már beküldte. Ezen valahogy átsiklanak egyesek, de hozzáteszem abban sem lett volna semmi kivetnivaló, számtalan ilyen volt már a múltban és jelen esetben ettől neki egy hangyányival sem lesz rosszabb, mert ugye kijelentette őt ez a része nem érdekli. (De azért megvárta hogy bejön-e és utána fakadt ki, ebből pedig semmi se lett volna ha a tipp elmegy....)  ::)

Én pusztán csak azért reagáltam hogy véletlen ne a hallgatás beleegyezés dolog forduljon meg egyesek fejében, ugyanis ez nem volt tudatos részemről és ha észrevettem volna akkor talán módosítok a tippemen. 13 percről beszélünk nem napokról. Gondolom mielőtt beküldtem volna az előzetest egy új oldalon meg kellett volna nyitnom az orgot és leellenőrizni azalatt a 20 perc alatt született-e rá elemzés miközben én pötyögtem a sajátom. Ne bohóckodjunk már ilyen semmiségen.

...és nem, a Guru nem ugyanolyan játék mint az általad felsoroltak, hiszen itt nem kell például az első 3-ba végezned (mint a régi gurus időkben ahol tényleg szemétség volt duplázni egy elemzést ezzel elütve a másikat a díjaktól, de ez sem volt jellemző). Mindenki figyelhet saját magára a többiek eredményétől független.

#366 január 19, 2021, 12:19:51, Powell
Miért ne érteném.Gondolom,te sem beszéled meg minden taggal,hogy miről fog írni(félre értés ne essék nincs ezzel bajom).Én őszintén leírtam,hogy nem voltam tudatába annak,hogy mások írtak róla.Az hogy nagyjából tudod hogy ki mire ír elemzést nem ugyanaz.Az,hogy Sound tudatalatt mire gondolt amikor kiakadt csak ő tudhatja..Épp erre célozta,hogy Gyorstippként bekerül egy írás a főoldalra az nem automatikus.
Többet nem kívánok ezzel foglalkozni.Inkább nézek egy jó tippet mára :ok:

Idézetet írta: Powell Dátum január 19, 2021, 12:15:48
Miért ne érteném.Gondolom,te sem beszéled meg minden taggal,hogy miről fog írni(félre értés ne essék nincs ezzel bajom).Én őszintén leírtam,hogy nem voltam tudatába annak,hogy mások írtak róla.Az hogy nagyjából tudod hogy ki mire ír elemzést nem ugyanaz.Az,hogy Sound tudatalatt mire gondolt amikor kiakadt csak ő tudhatja..Épp erre célozta,hogy Gyorstippként bekerül egy írás a főoldalra az nem automatikus.
Többet nem kívánok ezzel foglalkozni.Inkább nézek egy jó tippet mára :ok:

Értelek! Találj sok zöldet!  :beerchug:

#368 január 19, 2021, 12:47:15, robmiller
Idézetet írta: csatarid Dátum január 19, 2021, 12:06:18
...és nem, a Guru nem ugyanolyan játék mint az általad felsoroltak, hiszen itt nem kell például az első 3-ba végezned (mint a régi gurus időkben ahol tényleg szemétség volt duplázni egy elemzést ezzel elütve a másikat a díjaktól, de ez sem volt jellemző). Mindenki figyelhet saját magára a többiek eredményétől független.

Akkor úgy látszik itt én magamból indultam ki, ugyanis de, nekem pont ugyanolyan játék. Ami pedig a helyezést illeti, én egyetlen játékban sem akartam, és nem is akarok az első háromban, ötben, tízben végezni. Egyetlen dolog érdekel, hogy az a tipp, amit megosztok, az zöldüljön, és hosszú távon nyereséges legyek! Szóval az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek, a többivel nem, mert más szemszögből nézzük ugyanazt a lovat! :)

Sziasztok Drága Urak!

Most tudtam végigolvasni az érveket-ellenérveket, minősítgetéseket, magyarázatokat. Alapban szórakoztató. Azt gondolom, mindenkinek megvan a maga igazsága az enyém is. Tiszteletben tartom mindenkinek a saját történetét az esetről. Köszönöm, hogy volt, aki értette mit írtam, s leírta a véleményét – most is bebizonyosodik, hogy az írásos netes kommunikáció mennyire félreértelmezhető. Egy két dologra reagálnék.

- igaza van oaknak, vélhetőleg túlreagáltam/túlreagálom. Elengedem, én nem haragszom senkire, akkor se, ha más igen..

- többször kikerült a témában: ,,vádaskodsz, kiakadsz stb...". Visszaolvasva sem vádolok meg senkit sem nem is ez volt a célom, s mivel amit írok, azzal a hangsúllyal mondom, ahogy írom, jelzem: nem vagyok kiakadva, tök nyugiban vagyok, most is....

- nagyon tetszett, hogy valaki írta, hogy megvártam, amíg jön a tipp, és utána írtam a posztot, ha nem jött volna nem írtam volna semmit. Vicces, hogy ,,azt gondolom, hogy épp azt gondolta a másik - amikor épp tett, vagy nem tett meg valamit -, amit gondolok, hogy gondolhatott, és ezért ő milyen aljas már...- Konkrétan örültem, hogy a meccshez odaértem nézni (láttam napközben is, hogy 3-an vagyunk párban, de ki sem látszottam a feladatokból), s utána leírtam azt, ami nem tetszett: 1 esemény, 3 ugyanolyan kimenetellel megírt elemzés – s mindhárom összefoglalta azokat a tényeket amik voltak az esemény előtt. Egy tippadó oldalon (még akkor is, ha ez pénzért menő játék) szerintem totál béna: ha az egyiket valaki elolvassa a másik kettő nem ad olyan lényegi infót, ami eltántorítana bárkit a fogadástól se meg sem erősít.

Nekem több tanulsága van a dolognak: mindenki más! Mindenkinek megvan a története arról mit miért és mikor tesz. Attól még, hogy én figyelek, hogy ne írjak rá más elemzésére, ha lemaradok, vagy ha megírok egy anyagot és nem teszem ki – tisztelem a másikat és tartom az érkezési sorrend elvét –, ugyanez nem elvárhatom másoktól. Tök mindegy, hogy figyelmetlenség, tiszteletlenség, vagy beleszaromság az ok, a lényeg nem elvárható a részemről.

Megértem, tudomásul veszem, elfogadom, de ettől a véleményem ugyanaz marad. Oltári béna volt az, hogy 1 eseményre három ugyanolyan kimenettel ki lettek pakolva az irományok. Nyilván mielőtt megírok, egy anyagot ránézek az oldalra, van –e valami az eseményről kinn, mikor kirakom, szintén megnézem írt-e valaki. Mindegy, mindenki más, akit megbántottam attól bocsánatot kérek, aki meg ezek után is haragszik rám azzal nem tudok mit kezdeni.

üdv, tényleg barátsággal:
sound

#370 január 19, 2021, 13:56:19, csatarid
Nem haragszik senki csupán szerintem ennek nem sok értelme volt annak fényében hogy csak az elmúlt két hónapot visszanézve a guruba több mint tucat esetben volt órákkal későbbi "duplikált" tipp, 7 vagy 8(!) különböző játékostól ami a guruzók fele. Nem vettem észre hogy írtál rá 13 perccel azelőtt, elnézésedet kérem. Mielőtt elkezdem írni megszoktam nézni általában írtak-e róla, mielőtt beküldöm viszont nem szoktam ismét leellenőrizni. Más részről ahogy Oak is írta szerintem megerősíthet valakit a tippjében ha más is hasonlóan gondolja és ezt leírja.

Sok zöldet kívánok!  :ok:

Idézetet írta: csatarid Dátum január 19, 2021, 12:06:18
Gondolom mielőtt beküldtem volna az előzetest egy új oldalon meg kellett volna nyitnom az orgot és leellenőrizni azalatt a 20 perc alatt született-e rá elemzés miközben én pötyögtem a sajátom. Ne bohóckodjunk már ilyen semmiségen.

- Nem tartom magamat se maradinak, se konzervatívnak, sőt még bohócnak sem, de én mindig így csinálom. Leellenőrzöm, hogy az én tippem oddsa változott-e esetleg, ezzel párhuzamosan azt is látom, hogy született-e esetleg írás erre más részéről vagy sem. Mint a mellékelt ábra mutatja, több oldalnyi vitát megspórolok vele és ezt innentől kezdve javasolni tudom másnak is.

- Mindenkinek szíve joga arról írni amiről akar, de én is a Sound típusú játékosok közé sorolom magam: nem tippelek rá más tippjére! Ez nálam betyárbecsületbeli dolog. Rövid Gurus pályafutásom alatt már nálam is fordult elő hasonló szituáció mint most. Kivédtem egy minimális szövegmódosítással és opcióváltással. Max. ha annyira nem tetszett az új verzió, akkor tétet változtattam, de akkor sem adtam magam ellen támadási felületet és az irományomat sem vesztettem el. Nem tiltott egyébként a Guruban a "rátippelés" csak szerintem nem etikus.

- Ami teljesen és totálisan kiverte nálam a biztosítékot (nem csak most, már régebben is, de akkor túlléptem rajta): "nem láttam, nem olvastam, nem figyelem" stb. stb. . EMBER! Én nem fogok itt senkinek senkinek sem álszenteskedni, ha írok ebbe a játékba, ha nem, az az első, hogy megnézem hogy áll a verseny és hogy milyen írások születtek a társaim részéről. Komolyan mondom (ha mindez igaz), nem is értem ezt a szintű és mértékű érdektelenséget. Az 57.-et taposva én alig várom, hogy a "javító ember" kijavítsa a tippeket és lássam hogyan állok. Ha jól azért, ha rosszul azért. De ez, hogy "nem láttam, nem olvastam, nem figyelem" ez nálam elképzelhetetlen. Arról már nem is beszélve, hogy a született írások zömét el is olvasom. ( ez sokszor "legyen az én bajom" kategória, de ez nem ide tartozik)

- A Gururól pont egy éve így nyilatkozott Adminunk:
"Kedves játékosok,

Nem tudjuk elegendőször hangsúlyozni, hogy az SfGuru Prémium elsődleges célja a jó/nyertes tippek biztosítása látogatóink számára."

Nekem azért ebből az jön le, hogy a Guru valamilyen szinten azért más játék, mint az oldalon található összes többi.

-
Idézetet írta: Sound Dátum január 19, 2021, 13:47:13
Oltári béna volt az, hogy 1 eseményre három ugyanolyan kimenettel ki lettek pakolva az irományok.
Igen, az volt. Ez nem képezi vita tárgyát.
Szerencsétlen szituáció volt, tanulni kell belőle!!

További jó Guruzást mindenkinek!  :beerchug:

Az,hogy valaki nem látta és nem nézte meg más tippjét attól lenne rossz ember??vagy épp érdektelen vagy becsületes??erős túlzásnak tartom e szavakat.Sound is írta,hogy alig volt ideje a meccsre ránézni ez érthető,mint ahogy az is ha valaki csak a saját írásaira koncentrál és adott esetben ha van kedve és ideje megnézi mások írásait.Mintha ugyanarra a dologra csak egy ember gondolhatna és ha vette a a fáradságot és leírta gondolatait és utánajárt a tippnek,ne küldje be?Attól hogy adott esetben pl.hendikeppel írja meg ugyanazt a meccset mi változik?Nyilván én erről nem is tudtam,hogy már máskor is volt korábbban ilyen eset ahogy csatarid írta.Így meg tényleg feleslegesnek tartom ezt az egészet.Értem,hogy robmiller mire célzott és fenntartom amit írtam mikor véleményem szerint mikor állna helyt a gondolatmenete.Ha valaki ugyanarról fog írni,mint én nem lesz sértődés.Sőt örülni fogok és megerősít benne hogy erős tipp.

Idézetet írta: Powell Dátum január 19, 2021, 14:24:13
Az,hogy valaki nem látta és nem nézte meg más tippjét attól lenne rossz ember??vagy épp érdektelen vagy becsületes??erős túlzásnak tartom e szavakat.
1., Nagy tisztelettel megkérlek, még virtuálisan se adjál olyan szavakat a számba, melyek nem hangzottak el tőlem.

2., Érdektelenség. Igen, ez már valamilyen szinten meglepő számomra (akár tőled is), de ez legyen az én bajom. Túlélem.

Hát igen...
most kezdjek el azon pörögni, hogy ,,vádaskodsz, vakdalkozol, meg rossz ember vagy"

Olyan furi ez nekem. Már ez a reakció.
Egyszer a pécsi távolsági autóbuszpályaudvaron eldurrant egy nagydarab ember agya. Nem bírta nézni, hogy a komlói busznál egymást tapossák a népek – aki előbb felszáll, leül, s a komoly 24 perces úton nem kell állni. Nem ismertek se Istent se embert, tolakodtak az emberek, idős – fiatal, mindenki.  A lényeg: mindenkit leüvöltött és kettesével sorba állította az embereket, mint a kisiskolában, párba! Egész nap ezen dolgozott, s többször megismételte alkalomszerűen az akciót. Apám mindenki érkezési sorrend szerint párba állt. Azóta a komlói busznál párosával állnak a népek, nincs veszekedés se tolakodás, se lökdösődés. Tisztelik, megbecsülik egymást az utasok....bár lehet, hogy ez már olyan régimódi dolog.