SPF Guru Prémium

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Sound Dátum január 19, 2021, 15:43:15
Hát igen...
most kezdjek el azon pörögni, hogy ,,vádaskodsz, vakdalkozol, meg rossz ember vagy"

Olyan furi ez nekem. Már ez a reakció.
Egyszer a pécsi távolsági autóbuszpályaudvaron eldurrant egy nagydarab ember agya. Nem bírta nézni, hogy a komlói busznál egymást tapossák a népek – aki előbb felszáll, leül, s a komoly 24 perces úton nem kell állni. Nem ismertek se Istent se embert, tolakodtak az emberek, idős – fiatal, mindenki.  A lényeg: mindenkit leüvöltött és kettesével sorba állította az embereket, mint a kisiskolában, párba! Egész nap ezen dolgozott, s többször megismételte alkalomszerűen az akciót. Apám mindenki érkezési sorrend szerint párba állt. Azóta a komlói busznál párosával állnak a népek, nincs veszekedés se tolakodás, se lökdösődés. Tisztelik, megbecsülik egymást az utasok....bár lehet, hogy ez már olyan régimódi dolog.

Ezzel már nagyon másfelé kanyarodunk, de megintcsak a korábban idézett "Gurus" partnerrel ma délelőtt pont ezt beszéltük a vita kapcsán. Rengetegen a legjobb szándékú, avagy ha nem is legjobb, de építő jellegű kritikát, avagy hozzászólást, rögtön vérig sértő, totális támadásnak vélnek, s ebből kifolyólag, már képzeletben kivont karddal vagdalkoznak. S ezt az alapvetően a fentebb idézett valós példán túl a virtuális, kvázi személytelennek tűnő tér még jobban felerősíti!
És megint hangsúlyozom, hogy ezt, igaz a lenti vita kapcsán írom, de alapvetően jellemző ez úgy teljességében a magyar közegre. Hiába írnám Soundhoz hasonlóan, hogy nem bántásból írom le a véleményem, úgy érzem az eltérő gondolkodásmód, mentalitás, elsajátított világkép stb. kapcsán, ezt magára vennék azok, akik ebben csak a sértést akarják, vagy tudják látni.

Egyszer volt egy komlói barátnőm és kisértem ki a buszra és néztem is, hogy itt mi történik. Mindenhol össze-vissza álltak az emberek, kivéve a Mánfa - Komló járaton 😀 szerintem ő se tudta megmondani, hogy mi az oka. Nem tudom ez mennyire városi legenda, hogy azért történt-e amiért írtad, mindenestre furcsa látvány Pécsett.

Idézetet írta: gavrilo14 Dátum január 19, 2021, 16:03:12
Egyszer volt egy komlói barátnőm és kisértem ki a buszra és néztem is, hogy itt mi történik. Mindenhol össze-vissza álltak az emberek, kivéve a Mánfa - Komló járaton 😀 szerintem ő se tudta megmondani, hogy mi az oka. Nem tudom ez mennyire városi legenda, hogy azért történt-e amiért írtad, mindenestre furcsa látvány Pécsett.

OFF: most felhoztátok bennem a nosztalgiát..hiányzik a "Paraszt".. :( ;D OFF-vége, bocsánat!

Idézetet írta: gavrilo14 Dátum január 19, 2021, 16:03:12
Egyszer volt egy komlói barátnőm és kisértem ki a buszra és néztem is, hogy itt mi történik. Mindenhol össze-vissza álltak az emberek, kivéve a Mánfa - Komló járaton 😀 szerintem ő se tudta megmondani, hogy mi az oka. Nem tudom ez mennyire városi legenda, hogy azért történt-e amiért írtad, mindenestre furcsa látvány Pécsett.

Egy kollégám mesélte aki Pécsről Komlóra járt dolgozni minden nap...és azóta is úgy van!!! Szerintem vagy 20 éve, és csak annál a járatnál!!!  :angel:

#379 január 19, 2021, 16:53:25, Powell
Ezeket te írtad kedves Várda64:
Ez nálam betyárbecsületbeli dolog.Komolyan mondom (ha mindez igaz), nem is értem ezt a szintű és mértékű érdektelenséget.
Az egészet nem linkelem feleslegesen.
Ebből nem az tűnik,hogy bármi jót is feltételezel legyen az bárki.(ha a rossz ember erős kifejezés volt)
Az építő jellegű kritika sose baj szerintem ha normálisan tálalva.Amit írtál robmiller például szerintem semmi gond nem volt.Azért mert másképp látod nem éltem meg támadásnak.Azonban sok hozzászólásból nem az építő jelleg szól.Elég csak Sound mostani bejegyzésére gondolni(a buszos bejegyzésénél).Eléggé meddő ez a beszélgetés szerintem is nagyon elkanyarodtunk.
Az egész egy rossz szappanoperára hasonlít már és lassan többen nézik a Prémium topicot mint a tippeket. ;D

Szerintem a komlói buszos történet egy tök tanulságos tanmese arról, hogy az embereknek a "Parasztban" is tisztelniük kell egymást.
A Paraszt elosztó egy pécsi szleng a helyközi autóbusz pályaudvarról, ahol van zsebes, meg mindenféle nép, mégis működik a kölcsönös tisztelet.

Régen én is guruztam, én mindig úgy próbáltam hozzáállni, hogy van az én tippem, legyen jó az írásom, a többiek meg nem érdekelnek. A többiekkel foglalkozik a szervező, ha valami nem tetszik, esetleg szabálytalan, nekik jelzem. A nagyon gázos eset úgyis kibukik, ahogy korábban oak mester írta például fjazejt.

A konkrét esethez kapcsolódva, nem tudom mi lesz a szervező döntése, de azért ez az egyforma tippelés elő-elő szokott fordulni a játékban, pedig csak kicsit néztem rá, tehát nem mélyültem el a dologban, és elég sok példa volt rá. Szóval ha létezik valamiféle "íratlan szabály", akkor arról nem mindenki tud.

Bevallom, én nem mindig nézem meg, amikor írok, hogy van-e rá már írva valami, és látom, hogy három screenshot-on is szerepelek a duplikációknál... de akkor fogok erre figyelni ezentúl.

Viszont másolni nem szoktam!  :)

A 2021. január 27-i Manchester United - Sheffield United focimeccs előzetese valamiért abba az "E-sport" nevű dologba ment, pedig én a labdarúgást választottam.
Kérem javítani és megfelelő helyre tenni. Előre is köszi!

Írtam ma egy elemzést a Spanyol - Magyar kézire. Láttam, hogy oak már írt a meccsről, de én totál más piaccal kapcsolatban írtam, illetve más információk alapján, más szemszögből. Remélem ez így rendben van!? Üdv  :)

Idézetet írta: csabax Dátum január 24, 2021, 22:11:50
A 2021. január 27-i Manchester United - Sheffield United focimeccs előzetese valamiért abba az "E-sport" nevű dologba ment, pedig én a labdarúgást választottam.
Kérem javítani és megfelelő helyre tenni. Előre is köszi!
Volt már ilyenre példa.
Kiértékeléskor minden a helyére kerül.

Idézetet írta: zsivany20 Dátum január 25, 2021, 11:40:30
Írtam ma egy elemzést a Spanyol - Magyar kézire. Láttam, hogy oak már írt a meccsről, de én totál más piaccal kapcsolatban írtam, illetve más információk alapján, más szemszögből. Remélem ez így rendben van!? Üdv  :)
Szerintem ezen lépjünk túl.
Legutóbb sem az képezte a nézetkülönbség tárgyát, hogy egy eseményre két különböző tipp érkezett.
A beküldött tipp maximálisan rendben van.  ;)

Idézetet írta: Várda64 Dátum január 25, 2021, 13:02:43
Szerintem ezen lépjünk túl.
Legutóbb sem az képezte a nézetkülönbség tárgyát, hogy egy eseményre két különböző tipp érkezett.
A beküldött tipp maximálisan rendben van.  ;)

És még zöldült is!  :beerchug:

#388 január 26, 2021, 15:37:14, csabax
Vajon miért lehetséges olyasmi, hogy a 3. helynél az van, hogy ugyan a pontszám is magasabb és a százalékos teljesítmény is nagyobb, mint a két hellyel lentebb levőnél, a jutalék viszont nem, miközben ugyanabban az időben fentebb is és lentebb is minden számítás rendben van? Vajon programozási hiba van ott az általam jelzett helyen vagy micsoda egyéb másik hiba okozhat olyasmit?
Félreértés ne essék: én egyáltalán nem reklamálok, nincsen nekem semmi bajom sem a jelzett hibával, csak mulattat a dolog és azt vélem, hogy ilyen helyzetben felesleges a rangsorolás.
Szóval azt lenne jó megtudni, hogy ebben az esetben csak tájékoztató jellegű-e a rangsorolás vagy ér is-e valamit az a rangsor?
:beerchug: :beerchug: :beerchug: :beerchug: :beerchug:

#389 január 26, 2021, 18:33:11, vmlinuz
Miért is felesleges? Nem értem a felvetésed vagy hogy hova is szeretnél kilyukadni.

Nyilván ez nem a végleges hónap végi rangsor, és ha hiba van benne (mint itt is volt 3 negativ sorozatod, csak szerencsédre nem egymást követő hónapban) azt javitjuk, tehát semmiképp nem nevezném feleslegesnek.