Australian Open 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


ATP Australian Open 2019: Djokovic vagy Nadal nyeri a tornát?

Djokovic
17 (54.8%)
Nadal
14 (45.2%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: január 27, 2019, 11:38:04

Ebben mi volt a parasztság? :o

Hype lett volna? Nem gondolnám, zseniális teniszt tolt végig Rafa egészen a fináléig. A döntőben meg pont az ellenkezőjét, nem arról a három botrányos szettről szólt a hype, hanem amit előtte művelt. Az, hogy a döntőben meg elcsapkodta a labdákat, hálóba verte a sima tenyereseket, meg lekésett minden mozdulatról egy lépéssel, már más kérdés... Ezt tőle kéne megkérdezni, hogy miért cseszte el a szórakozásunkat vasárnap...  ;D ;D
Tény tény, hogy Djoko jó volt, és hogy alig hibázott, de valljuk be, könnyű dolga volt, annyi ki nem kényszerített hibát ütött a spanyol ezen a rövid meccsen is. Kíváncsi leszek a folytatásra, Rafának vajon a döntőig vezető 6 meccs, vagy a döntőben mutatott szörnyűség lesz az igazi arca!? Na meg Djokora is, hogy idén meg tudja-e verni Tsitsipast pl...  :D
Érdekes év lesz, az biztos...

Nőknél meg tűzforró bármiféle jóslatokba bocsátkozni, ott bármikor bárki nyerhet... talán amiben egyetérthetünk, hogy a Williamsek jó ütemű veretésében idén lehet érték  :) Itt már bevallom Haleptől vártam egy kisebb csodát Serena ellen, és nem is volt messze tőle...

Djoko hibátlan tenisszel nyerte a döntőt. Nadal nem élete formáját nyújtotta az tény.. viszont az sem lett volna elég itt kemény pályán:)

Idézetet írta: Betman91 Dátum január 28, 2019, 10:33:42
Djoko hibátlan tenisszel nyerte a döntőt. Nadal nem élete formáját nyújtotta az tény.. viszont az sem lett volna elég itt kemény pályán:)

Nem tudom, mióta követed a sportágat, de nyilván Te is tudod, hogy sokkal könnyebb úgy hiba nélkül játszani, hogy egy percig nem vagy arra rákényszerítve...  :)  Ennél csak Nishikori és Pouille mutatott kisebb ellenállást Djoko felé ezen a tornán...

Nagyon sok meccset láttam és magam is játszok(amatőr szinten)..mindenki úgy játszik ahogy hagyják, de most kár ezen vitázni nekem semmi bajom nincs Nadalal majd salakon visszavág.

Idézetet írta: Betman91 Dátum január 28, 2019, 13:13:54
Nagyon sok meccset láttam és magam is játszok(amatőr szinten)..mindenki úgy játszik ahogy hagyják, de most kár ezen vitázni nekem semmi bajom nincs Nadalal majd salakon visszavág.

Nekem sincs egyikükkel sem, csak kicsit túl van most tolva ez a Djoko hype, le a kalappal, hogy visszajött a béka segge alól az elmúlt időszakban meg minden, de ez a döntő most edzésnek is gyenge volt Nadaltól...  ;D

Idézetet írta: zsivany20 Dátum január 28, 2019, 13:59:03
Nekem sincs egyikükkel sem, csak kicsit túl van most tolva ez a Djoko hype, le a kalappal, hogy visszajött a béka segge alól az elmúlt időszakban meg minden, de ez a döntő most edzésnek is gyenge volt Nadaltól...  ;D
Nem a döntőben mutatott játékon van a hangsúly, hanem az a rekord a lényeg, amit Djokovic elért (és ez bizonyos fokig személytől független), konkrétan a 7 AO győzelem , és a 3 egymást követő GS cím. Más sportágakban is "túlhype-olják" az ilyen különleges rekordokat, (pl. foci Messi kontra C. Ronaldo).  :great:

Idézetet írta: Winger Dátum január 28, 2019, 14:25:32
Nem a döntőben mutatott játékon van a hangsúly, hanem az a rekord a lényeg, amit Djokovic elért (és ez bizonyos fokig személytől független), konkrétan a 7 AO győzelem , és a 3 egymást követő GS cím. Más sportágakban is "túlhype-olják" az ilyen különleges rekordokat, (pl. foci Messi kontra C. Ronaldo).  :great:

A rekord előtt le a kalappal, én nem arról beszéltem...  ;)

Kár is vitatni. Én annak örvendek, hogy léteznek ezek a zseniális játékosok (Djokovic, Nadal, Federer) és ezek amikor találkoznak akkor van amit látni. Hogy ez a tegnap kimaradt? Sebaj, majd legközelebb.

#114 január 28, 2019, 16:07:20, butyi
nadal egyszer azt nyilatkozta(még régebben, nem a mostani tornával kapcsolatban,) hogy a legjobb teniszt(amit valaha látott/átélt) azt djokovic tudja nyújtani... na most tegnap pont ezzel a játékkal szembesült rafa... erre élő embernek nincs válasza, ezért is a legnagyobb játékos djokovic... ha még eléri és megdönti federer gs győzelmeinek számát is, akkor meg már senki sem fog benne kételkedni :D

szerk.: megtaláltam, 2017-ben volt
https://metro.co.uk/2017/12/07/rafael-nadal-right-novak-djokovic-reach-higher-level-roger-federer-7139597/


https://www.atptour.com/en/players/fedex-head-2-head/roger-federer-vs-novak-djokovic/F324/D643  djokovic-federer 25-22 :ok:
https://www.atptour.com/en/players/fedex-head-2-head/rafael-nadal-vs-novak-djokovic/N409/D643 djokovic-nadal 28-25 :ok:
https://www.atptour.com/en/players/fedex-head-2-head/rafael-nadal-vs-roger-federer/N409/F324 nadal-federer 23-15 :ok:

Idézetet írta: butyi Dátum január 28, 2019, 15:51:47
nadal egyszer azt nyilatkozta(még régebben, nem a mostani tornával kapcsolatban,) hogy a legjobb teniszt(amit valaha látott/átélt) azt djokovic tudja nyújtani... na most tegnap pont ezzel a játékkal szembesült rafa... erre élő embernek nincs válasza, ezért is a legnagyobb játékos djokovic


https://metro.co.uk/2017/12/07/rafael-nadal-right-novak-djokovic-reach-higher-level-roger-federer-7139597/

Butyi... Én Nadal nyilatkozatával egy percig nem vitatkozom, de úgy gondolod, hogy Djokonak a tegnapinál nem láttad jobb meccsét/teljesítményét megannyiszor? Akár csak az idei AO-n!?  :o  Egyszerűen nem volt rákényszerítve az extrára... Szépen beütögette a nyerőket, de még csak arra sem volt rákényszerítve, hogy túlzottan vonalközelieket üssön, mert annyira be volt ragadva a spanyol... ami benne van, csak épp az addigi meccsei nem ezt vetítették elő... De ilyen a sport, Rafa kritikán aluli volt, Djoko meg begyalogolt.  :)

én nem mondom, hogy jól játszott nadal..mert rosszul játszott ;D
de djokovic egy ilyen napján egyszerűen mindegy, hogy ki az ellenfél

Idézetet írta: zsivany20 Dátum január 28, 2019, 16:00:30
de úgy gondolod, hogy Djokonak a tegnapinál nem láttad jobb meccsét/teljesítményét megannyiszor? Akár csak az idei AO-n!?  :o
igen, így gondolom :D

Idézetet írta: butyi Dátum január 28, 2019, 15:51:47
nadal egyszer azt nyilatkozta(még régebben, nem a mostani tornával kapcsolatban,) hogy a legjobb teniszt(amit valaha látott/átélt) azt djokovic tudja nyújtani... na most tegnap pont ezzel a játékkal szembesült rafa... erre élő embernek nincs válasza, ezért is a legnagyobb játékos djokovic... ha még eléri és megdönti federer gs győzelmeinek számát, akkor meg már senki sem fog benne kételkedni :D


https://metro.co.uk/2017/12/07/rafael-nadal-right-novak-djokovic-reach-higher-level-roger-federer-7139597/

Dehogynem. Sztem soha nem fogjak annyira tartani mint Federert, lehet neki 25 GS gyozelme akkor sem. Az mar mas kerdes hogy Djokovic a tokeletes teniszezo, ehhez felelmetesen eros mentalisan, es a nagy gyozelmei nagy reszet nem gyenge mezonyben szerezte, mint masok. Mondom ugy hogy nem a kedvencem. Amit a donton mutatott, az ellen nincs ellenszer, ugy kuldte a nyeroket a vonalra hogy Nadal pislogni sem tudott. Az utolso ket meccsen utott 15 hibat?  ;D

Az az interju meg hatalmas, sztem semmi paraszt dolog nem volt benne. Egyreszt talan mar bepezsgozott a jo oreg Nole, masreszt ugyanezek az ujsagirok vannak ott mindenhol, ha a Nemzeti kuldott ki helyszini tudositot, akkor pl a La Gazzetta dello Sport is megtette, es a bocsanatkeros mondata alapjan sztem ismeri is az olaszt. Egyebkent sem ismerjuk volt-e elozmenye. En ket Djoko interjut lattam az Ao-n, egyszer az ausztral szlengrol kerdeztek, egyszer meg az ottani akcentust kellett utanoznia, lehet hogy volt valami ilyesmi is elotte. Nagy poen volt.  ;D

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 28, 2019, 16:11:06
Az az interju meg hatalmas, sztem semmi paraszt dolog nem volt benne.

Lehet petercrouch más dolog miatt parasztozta le, mert a tegnapi interjús jelenetnél ez szerintem fel sem merülhet. Szétröhögték az agyukat.  ;D ;D ;D