2019 World Snooker Championship

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kéne nekem is a Robertson win, mint egy falat kenyér...  :laugh:

Idézetet írta: zsivany20 Dátum május 01, 2019, 14:05:33
Kéne nekem is a Robertson win, mint egy falat kenyér...  :laugh:

Ez a 7-5-rol 7-9 nem hianyzott nekem sem, nyilvan semmi nem dolt el, de nem tetszik az ausztral jateka sem, meg az egesz viselkedese, remelem estere osszeszedi magat...

Idézetet írta: peshark Dátum május 01, 2019, 14:54:57
Ez a 7-5-rol 7-9 nem hianyzott nekem sem, nyilvan semmi nem dolt el, de nem tetszik az ausztral jateka sem, meg az egesz viselkedese, remelem estere osszeszedi magat...

Hát én is... beírtam pár szelvényre Robbiet...  :o

Amúgy mázlija is volt Higginsnek... asszem az egyenlítő frame-ben pl, amikor két falról el sem akarta tenni a pirosat, de beesett neki... nem hittem el... és abból vitte végig a frame-et...  :wall:

Idézetet írta: zsivany20 Dátum május 01, 2019, 15:06:39
Hát én is... beírtam pár szelvényre Robbiet...  :o

Amúgy mázlija is volt Higginsnek... asszem az egyenlítő frame-ben pl, amikor két falról el sem akarta tenni a pirosat, de beesett neki... nem hittem el... és abból vitte végig a frame-et...  :wall:

Igen, neztem vegig es nem tetszett, Robinak nagy valtozas kell, hogy eletben tartsa a 6,5-es vegso gyoztes oddsomat... :D

Ilyen hulye hibakkal amit az ausztral elkovet most, nem lehet nyerni..

Das war alles.  :noway:

Innentol igazabol simanak kellene lennie, de amint latszik tippelhetetlen sajnos, nem is tudom, irjak-e barmit az elodontokrol, mert sok ertelme nincs.. :-\



13:00-13:30 korul par sort irok az elodontokrol es a kialakult negyes mezonyrol, ha erdekelne meg valakit.. :)

Igazából félig-meddig meglepetés elődöntők jöttek össze, menjünk bele kicsit jobban... Érdemes arra odafigyelni, hogy 17 nyertig menő maratoni csatákról van itt már szó, 4 szakaszban zajlanak a mérkőzések, így nem csak a szakaszon belüli hullámzások, hanem a szakaszok közötti kiengedések-feltámadások is színesíteni fogják a meccseket, minden bizonnyal nagyon érdekes 2 elődöntő lesz ez...
A szakaszok pedig így következnek majd egymás után:

02 May 2019
14:00 David Gilbert   v John Higgins    
20:00 Gary Wilson v Judd Trump    

03 May 2019
11:00 David Gilbert   v John Higgins
15:30 Gary Wilson v Judd Trump
20:00 David Gilbert   v John Higgins
   
04 May 2019
11:00 Gary Wilson v Judd Trump
15:30 David Gilbert   v John Higgins
20:30 Gary Wilson v Judd Trump

David Gilbert - John Higgins

Mondhatnánk, hogy meglepetés Gilbert szereplése, de látván a szezonját mégsem. A 16. ranglistás helye is a kiegyensúlyozott szezonjának köszönhető, a vb-n is eddig remek játékot nyújtva verte meg a címvédőt, majd a negyeddöntőben Kyren Wilsont. Wilson ellen a 13 megnyert frameben 12 db 50+, ezen belül 2db 100+ breaket lökött, hatalmas formában van, megkockáztatom, hogy a vb egyik esélyesévé lépett elő nálam. Igaz, ebből a 4 emberből már bárki nyerhet, Gary Wilsont mégsem tudom győztesként elképzelni, míg Gilbertet simán. Igazából kicsit azért félek a meccstől, mert Higgins meccsei meglehetősen szenvedősre sikerültek eddig, (bár gyakran a legjobban várt meccsek a leggyengébbek- lásd Higgins-Robertson), gyakorlatilag Selby mellett szakértők szerint ő a legtürelmesebb játékos, nem igazán zavarja, ha belemennek 50 perc feletti framekbe, ahogy tették azt Robertsonnal is. Higginsnek a megnyert negyeddöntőben "csak" 8db 50+osa volt, nem igazán megy neki eddig a folyamatos breaképítés és a kiegyensúlyozott játék. Gilbert ennek pontosan ellentéte, az eddig látott meccsek alapján nálam Gilbert döntős lesz innen, hendivel talán még biztosabb a siker, igaz, a 4x világbajnok skótot sosem szabad leírni, én mégis szembe megyek most a trenddel...

Gilbert 3,20
Gilbert +3.5 1,83
Gilbert százasai 1.5 felett 1,72


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gary Wilson - Judd Trump

Trump ittléte igazából "elvárt" volt az idei szezonja után, mivel Ronnie az első körben kikerült a képből, Trump begyalogolt az elődöntőbe. Igazából itt is messze ő az esélyes, de Wilson nem egyszerű játékos... Gary Wilson ugyanis a selejtezőből érkezve megverte Brecelt egy történelmi (valaha volt leghosszabb) döntő frameben az első körben, majd Selbyt és Cartert is hazaküldte. És igazából belegondolva az eddig látottakba, teljesen megérdemelten tart itt Wilson. Elég kiemelni pl. azt, hogy a negyeddöntőben Carter ellen lökött 4 db 100-as breaket és emellé 7db 50 fölöttit. 0-3-mal indított a kapitány ellen, úgy voltam vele, na itt lehet a vége, ha most kétségbe esik, de hát utána 5 framet nyerve zsinórban megfordította a meccset és ezután nem engedte ki a kezéből az irányítást. Trump ezzel szemben a Maguire elleni első szakaszon kívül nem igazán villantott meg semmit abból, amit az egész szezon során nyújtott. Benne van, hogy tökéletes lesz a formaidőzítése és a végére lendül bele... Maguire nem volt ellenfél neki, a 7-1-es első szakasz után azért kiengedett kicsit Trump, de így is 13-6-ra tudott nyerni. A papírforma alapján Trump jóval esélyesebb, de ez láttuk már elégszer a vb-n, hogy semmit nem jelent, viszonylag szoros meccsre számítok, a határt rendesen belőtték, 11 framet kellene nyerni a vesztesnek, szerintem ez azért meglesz bárhogy is alakuljon a meccs.

27.5 frame over 1,66
százas breakek 4.5 felett 1,61
Wilson százasai 1.5 felett 2,20


Idézetet írta: Carpeks Dátum május 02, 2019, 15:06:56
Higginst nem kötötte le Robertson játéka :D

https://twitter.com/thehuwdavies/status/1123656294026625025

Eleg vicces jelenet volt, azt mondjuk sajnalom, hogy a magyar sajtoban ennyi hirerteke van a snookernek (mert ahogy lattam mar ma, megjelent sok oldalon ez..) es az atlagemberek kb ennyit fognak tudni a vb-rol..  :laugh:

#40 május 03, 2019, 21:31:44, peshark
Azert 54-54 fekete hatra allasnal Higgins ramegy az egyfal bal alsora, ugy hogy az a fal a felso rovid es a fekete vegigutazik az asztalon majd beesik... hatalmas lokes :D mondjuk Higgins nagy mestere az egyfal kozepeknek az koztudott, de ez kicsit eros volt :D

https://twitter.com/WorldSnooker/status/1124391505253109760

Higgins bemelegitett a donto framere egy 100-as breakkel, 10 ora 30 perc tiszta jatekido utan egy frame fog donteni... es akkor unalmas a snooker ::) :bash: :D

Ez az a 3,20-as odds amit a legjobban sajnalok a vb-n az osszes elment tipp kozul, rendkivul kozel volt Gilbert, visszaengedte viszont a meccsbe Johnnyt, amit nala nem szabad, johet a 2011-es donto visszavagoja..
A Gilbert hendi es szazasok siman jottek, a sima gyozelem nem..

https://twitter.com/shamoonhafez/status/1124729411981447168?s=21

Latszott Gilberten a vegen, hogy alig birta ki, hogy ne ott sirja el magat, kemeny ez..

Eljött a döntő ideje...



John Higgins - Judd Trump

4 szakaszban játsszák a döntőt, vasárnap és hétfőn 15:00 és 20:00-kor kezdődnek a szakaszok, a délutáni etapokban 8 framet játszanak, a vasárnap estiben 9-et, a hétfői végső fázisban pedig a hátra lévő frameket.

Rendkívül parázs döntő jött össze, a 2011-es VB döntő visszavágója. Akkor Trump azért sokkal másébb játékstílust képviselt, felesleges szerintem ahhoz a meccshez hasonlítani ezt. Higgins már akkor is klasszis volt, azóta nem nyert igaz VB-t, viszont a mostani döntős szereplésével egymás után harmadik döntőjébe jutott be. Ez mutatja igazán, hogy nagyon más dolog a Crucibleb-ben játszani, és a skót ennek nagy mestere. Aki nézte a Gilbert elleni elődöntőt, valahogy mindig azt érezhette, vezessen akármennyivel David, a végén úgyis Higgins nyer... Amikor kell annyira összeszedetten és profin játszik, mint gyakorlatilag senki más. Pont a tavalyi világbajnok Mark Williams tweetelte tegnap, hogy Hendry után nála Higgins a második legnagyobb snooker játékos pont az ilyen szereplései miatt (na jó ez egy kis fricska is Ronnienak.. :D). Nagyon nehéz legyőzni Johnnyt ebben a környezetben, az alsó ágról talán kettő játékos lehetett volna képes erre, ebből az egyik a döntős ellenfele. Igazából azt kell mondjam, Trumpnak nem volt túl rögös útja a döntőig. Oké, az első körben belefutott egy döntő framebe Thepchaiya ellen (az azért benne volt bőven már a meccs előtt is), utána sem Ding, sem Maguire, sem Wilson nem jelentett komolyabb gondot neki. Ding és Maguire mondhatni gyengén játszottak (egy-két megindulást leszámítva), Wilson pedig szerintem kicsit elfáradt, ami nem csoda egy selejtezőből az elődöntőbe jutó játékos esetén. Ezek miatt azt mondanám, Trumpnak ez lesz a VB-n az első és egyben utolsó komolyabb megpróbáltatása. Néhány szakaszon kívül ő sem nyújtott klasszis teljesítményt az említett meccseken, de igazából nem is volt rákényszerítve. Higginst azért többször megizzasztották, már a második körös Bingham elleni meccse is kemény volt, utána ugye Robertsont győzte, na hát sok szenvedést láttam már, ennél nagyobbat rég nem, a 23 frameből 14-ben volt 50+os break, a maradék 9 frame között volt 56 perces meg valamivel gyorsabb szenvedés is, nem mondanám, hogy túl szórakoztató meccs volt, de Higginsnek így is jó volt. Aztán ugye a Gilbert elleni elődöntő nehezebb ügy volt, 3-2 után gyakorlatilag végig hátrányban kapaszkodott Higgi, a végén jött azért a klasszis teljesítmény, bár Gilbert hibázott nagyokat, nem bírta annyira a nyomást, mint ellenfele. Az utolsó frameben is Gilbert 31-es breakben elrontott egy piros utáni terelést, a fehér kikerült a képből, nem is tudta folytatni, több sem kellett Higginsnek, bedarálta Davidet...
Nagyon nehéz Higgins ellen játszani itt, viszont Trumpban megvan minden, ami kellhet ahhoz, hogy legyőzze. Eddig nem néztem az oddsokat, viszont a Trumpra adott 1,50 kicsit nevetséges. Simán 1,9-1,9 a meccs, így számomra ebben nincs érték. 18 nyertig megy ugye a meccs, és én egy nagyon kiélezett szoros meccsre számítok, még ha egyes szakaszokat nagyon elvinne egyik-másik játékos is, az ellenfél valószínűleg visszahozza a következőben. Egy 18-15-nél könnyebb meccset nehezen látok azután a szenvedések után, amit Higgins meg Trump a meccsek nagy részében leművelt.. :D Látva mindkettejük VB-jét ebben a meccsben nagyon sok dráma és fordulat lesz, én még egy döntő framet is simán belelátok ebbe a meccsbe, ezt kisebb téttel fogom játszani, a másik over viszont nálam megy komolyabban. Hajrá!! :great:

32.5 frame felett 2,50
Döntő frame a meccsen 6,50