sportbettorpro naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#30 július 30, 2019, 18:52:48, sportbettorpro
A havi ROI-m kb. -25%... Előző hónapban az első pár hét nagyon jól sikerült, azóta viszont nagy mínuszban vagyok. Rájöttem pár dologra. Arra kell fogadnom, amihez jobban értek, amit régóta követek. Topligák, BL-meccsek, leginkább Real Madrid- és Barcelona-meccsek, tétmeccsek. A többivel csínján kell bánnom, nagyon óvatosan. Nem szeretek meccseket nézni, leginkább Real- vagy Barca-meccseket néztem az utóbbi években. Inkább neteztem, játszottam, mint megnéztem egy 90 perces meccset. Nekem ez már nem olyan érdekes. Kivéve pl. VB, BL, olimpia. Be kell látnom, hogy a teniszt se ismerem és értem. Egyik szettben ez játszik jól, a másikban az... Olykor futottam a veszteség után is, és nem is számolgattam az oddszokat. Olvastam egy kezdőknek szóló cikket, amit érdemes megszívlelni. Érzelemmentesen kell fogadni, nem futni a veszteség után, csak meglépni a +EV-s fogadásokat, és akkor hosszú távon nyereséges a játékos (még ha rövid távon veszít is). Ennyi az egész.

Franciaország-Spanyolország női U19 EB 1, hosszabbítás 1
A spanyolok elvileg esélyesebbek voltak (bár nem Iniestákat kell elképzelni), azonban a franciák támadtak többet. A franciáknál hemzsegő afro-európaiak korábban érnek, fizikális fölényben vannak, női ifjúsági meccs lévén kiszámíthatatlanabb volt az eredmény, úgy gondoltam, 0-0-ás 90 perchez közeledve a franciák felőrlik majd ellenfelüket a hosszabbításban (9.0). Így történt, 3-1-re nyertek.

Portugália-Spanyolország U19 Eb-döntő 1,X
A portugálok jól játszottak korábban és a meccs elején is domináltak, mégis kikaptak.

PSV-Basel
Fordulatos meccs volt: 1-0, 1-2 a 89. percig, majd 3-2. Lefárasztott a sok veszteség, tenisz, úgyhogy sajnos nem néztem az egyetlen értelmes tétmeccset, ami hetek óta történt.

#31 július 30, 2019, 20:05:15, sportbettorpro
A várható érték (EV)
Sokáig nem tudtam pontosan, hogy kell kiszámolni, illetve nem voltam tisztában a témával. Most is csak angolul találtam meg, ill. a józan paraszti eszem alapján számolgattam. Úgy kapjuk meg, hogy megszorozzuk a valós eséllyel a nyereséget, és kivonjuk ebből a valós esélyű veszteséget úgymond. Pl. 40% esélyt lát az iroda, azaz 2.5-ös oddszot ad, de szerintünk 80% az esély. Ekkor 2.5-1, azaz 1.5 (a nyereség)x0.8-0.2=1, azaz 100%.

Eszerint úgy tűnik, az általam preferált magas oddszok nagyon kifizetődőek lehetnek. Ha pl. a fogadóiroda által megállapított 7% helyett 14-15% esély van egy kimenetelre, kb. 100% elvárt értéket találtunk. Míg ugyanez a 7-8 százalékpontnyi különbség 80%-os esélynél már lényegesen kevesebb, kb. 10%-os hasznot hozhat. Leírok pár példát (sorrendben: terem oddsza, általunk talált helyes oddsz, elvárt érték):
80% 88% = 10%
75% 83% = 10%
40% 48% = 20%
10% 13% = 30%
20% 28% = 40%
40% 80% = 100%
7% 15% = 110%
20% 60% = 200%
Persze az szubjektív, nem tudható bizonyossággal általában, hogy valóban találtunk-e értéket. De emiatt kell jól értesültnek lennünk.

Kelly formula
Állítólag ez az egyik legjobb módszer a profit maximalizálására, azonban rendkívül kockázatosnak tűnik. Ahogy látom, általában a bankrollunk több mint 10%-át kellene feltennünk egy-egy fogadásra, olykor sokkal többet is. A valós esélyek és oddszok alapján. Sportfogadásban persze eleve nehéz meghatározni a valós esélyeket. A formula, pontosabban annak egyik egyszerűsített változata így fest:
(bp-q)/b
b: a fogadáson nyerhető legkisebb összeg (általában: b az 1-hez)
p: a nyerés valószínűsége
q: a vesztés valószínűsége, azaz 1-p
Például 1/5-ös az oddsz, de a valós esély 40%. Ekkor b=4 (5-1, amennyit nyernénk), p=0.4, q=0.6.
Néhány példa arra, a tőkénk hány százalékát kellene feltenni (terem oddsza, általunk talált helyes oddsz, ill. a BR hány százalékát kell feltenni):
10% 15% = 5%
6.66% 13.33% = 7%
10% 20% = 11%
20% 30% = 16%
20% 40% = 25%
66% 75% = 25%
33% 60% = 40%
80% 90% = 50%
40% 80% = 66%
Mintha magasabb oddszok, azaz valószínűbb kimenetelek esetén nagyobb lenne a növekedés. Ez némileg ellentétes az előző EV-s trenddel, ahol a kis százalékok nagy haszonnal kecsegtetnek, míg a magasak alacsonnyal. Szerintem a minél nagyobb +EV-t kell keresni, ugyanakkor alacsony valószínűség esetén kisebb tétet kell használni a variancia miatt, míg nagyobb valószínűségnél akár jó nagy tétet is lehet, ha ott találunk magas +EV-t.

Tenisz
Feltűnt, hogy ha egy jól játszó adogató pontot, pontokat veszít, megnő az oddsza, noha még így is nagy előnyben van elvileg. 0-15-nél mondjuk felmegy 1.8-2.2-re, 15-40-nél már 5.0-re is. Nekem ezek +EV-snek tűnnek.

Spanyol bajnokság
Nemsokára indul, azt várom, hogy a bajnokság elején lehetnek meglepetések Real- és Barca-meccseken. A Real idén sokat bukdácsolt, de a Barca sincs jó állapotban.

A múlt hónap ROI-ja: -26%.
A jelenlegi hónap eddig (ha valaki ezt 2019 augusztusa után olvassa, ez már a múlt): -0.67%.  >:(
A német szuperkupára sajnos még korábban nagyobb tétet raktam, de az elmúlt időszakhoz képest gyengébbnek tűnt a Bayern a meccsen. A Dortmund győzelmére is fogadtam élőben, az csökkentette a veszteséget.

#33 szeptember 01, 2019, 19:55:40, sportbettorpro
A hónap ROI-jai annak egyes napjaiban, napjai után (utólag majd kiegészítem):
1. nap: 100%
3. nap: -7%
6. nap: -11%
9. nap: -3.8%
13. nap: -13.5%
14. nap: -18%
15. nap: -14%
16. nap: -8.8%
20. nap: -15%
23. nap: -7.7%
31. nap: -4.5%
Tenisszel, Fradival (13.), Európa-ligával ugrott meg mínuszba, az Európai Szuperkupa előtt (14.) előre sokat felraktam, a Barca- és Bayern-meccs viszont mérsékelte a veszteséget 16-án.

Majd leírok még tanulságos eseteket. De nagy nyereségek ritkán lesznek. Végülis átlagosan nem nyerhetek sokat, ha egy-egy alkalommal nyerek is. Vegyük a Barca-Poolt idénről. 15-ös oddsz, mondjuk, hogy 6-osnak kellett volna lennie, azaz kb. 100% nyereségnek. Ha 10 ezret teszek rá, egyszeri alkalommal 140-et nyerek, de 5-ször vesztek. Végülis átlagosan 60-et feltéve nyerek mondjuk 90-et, 10-et feltéve alig több mint 10-et.

Néztem teniszben azokat a szitukat, amikor egy jó periódusban lévő játékos vesztésre áll adogatóként. Ígéretesnek tűnt. Az első 30 egységből +5.5 egység volt, aztán 60 egységből kb. +6 egység. Bár sokszor nem is néztem 30 egység után a meccseket, csak az állást. Pl. 4-1-re vezet, és az adogató 0-15-re vagy 0-30-ra áll. Mikor jobban néztem, akkor többször bejött.

#34 szeptember 01, 2019, 20:38:37, sportbettorpro
Bilbao-Barcelona X,1

Meglehetősen erős tipp volt. Tudtam, hogy a Barca nem nyer, mostanában nincsenek jó formában, lélektanilag sincsenek jó periódusban, Messi sérült volt, a Bilbao pedig jó otthon. A bajnokság legelején jártunk, sőt, az első forduló volt, ilyenkor még számítani lehet meglepetésekre. Végül 1-0-ra nyert a Bilbao a veterán Aduriz akrobatikus góljával.

Bayern-Hertha X

Nagyon magas oddsza volt az iksznek a meccs előtt (7.00). Némi szerencsével vezettek is 2-1-re, majd egyenlített a Bayern.

#35 szeptember 01, 2019, 22:05:06, sportbettorpro
Osasuna-Barcelona X

A Barca ambivalens formát mutatott első két mérkőzésén. Az Osasuna élvezte a hazai pálya előnyét. Hiányzott Messi és Suarez, és továbbra is a bajnokság elején jártunk. Szoros mérkőzésnek ígérkezett, ezért a döntetlen jó tippnek tűnt. Úgy éreztem, 1-1 vagy 2-2 lesz egy fordulatos mérkőzésen. Talán az 1-0, 1-2, 2-2-es forgatókönyv is motoszkált a fejemben (vagy a 0-1, 2-1, 2-2). A Barca egyéni akciókkal fordított, és még messze volt a vége, a mezőnyben az Osasuna egyenlő ellenfélnek mutatkozott, ezért élőben is jónak tűnt a döntetlen. Talán tehettem volna rá többet, hisz kb. 100%-os +EV lehetett. (lsd a képet)

Arsenal-Tottenham X

Mai meccs volt, 0-2 és 1-2 után hatalmas nyomást helyezett ellenfelére az Arsenal, a győzelemtől sem álltak távol.

#36 szeptember 17, 2019, 09:20:36, sportbettorpro
Medvedev-Wawrinka 1
Medvedev már az elején sérültnek tűnt, kötözgette magát, de az első két szettet mégis megnyerte, Wawrinka pedig rosszul játszott. Ekkor már Medvedev tűnt esélyesnek számomra, még ha a fogadók többsége számára nem is, hiába nyerte Wawrinka a 3. szettet.

Berrettini-Monfils
Az olasz fejlődött idén, esélyesebbnek tartottam a motiválatlan francia ellen. 3-2-re nyert.

Andreescu-Williams 1-es, 2-0
Andreescu nagyon fiatal, esélytelenebbnek tartották az US Open döntőben. Azonban jó játékkal megnyerte az első szettet az ideggyenge amerikai ellen, és bár addig egy percet sem láttam őt játszani, nyilván nem véletlenül jutott idáig. Már az első szettben 5-3 körül gondoltam, hogy nyer, és ha az első szett megvan, valószínűleg meglesz a 2. is. A 2.-ban 5-1-nél megremegett a keze, de 7-5-tel így is behúzta. (lásd a képet)

#37 december 31, 2019, 21:32:36, sportbettorpro
Volt egy kosármeccs, ami a végén nagyon megváltozott, és vesztettem vele (sosem néztem kosarat). Akkor határoztam el végleg, hogy csak a "biztosra" fogadok (és +EV-re). Biztosra és +EV-sre. Vagyis arra, amire, úgy gondolom, megfelelő információk birtokában vagyok. Inkább nem fogadok,ha nem biztos.

Nakashima-Kwiatkowski
Nakashima nagyon fiatal, ha jól emlékszem. Az ilyeneket, a fiatal, ezért még nem favoritnak tekintett játékosokat érdemes figyelni. Valahogy úgy éreztem, minimum egyenlők az esélyek az oddszok ellenére, majd Kwiatkowski elkezdte erőteljesen húzni a lábát. Szerencsére nem adta fel a mérkőzés végéig. (kép)

Watford-Arsenal
0-2-s félidő után egy, az idei szezonban menetrendszerű védelmi hibából talált egy gólt a hazai csapat, ami után feltámadt, és onnantól szinte csak a Watford volt a pályán, folyamatosan támadott. Tehát a döntetlen jó tippnek tűnt, mert ha rúg egyet a Watford, valószínűleg még egyre nem lesz ideje. 2-2 lett egy újabb hatalmas védelmi hibából.

Celta Vigo-Granada
Két Celta-játékost is kiállítottak fél óra elteltével, ezért már a félidei Granada-vezetés is várható volt (15 percük volt rá), a Gradana oddsza pedig 1.6-ra, majd tovább zuhant. A félidő legvégén betaláltak.

#38 szeptember 20, 2019, 15:04:21, sportbettorpro
Olympiakos-Tottenham X

Gyorsan 2 gólos vezetésre tett szert a Spurs egy tizenegyessel és egy jól eltalált lövéssel, azonban még sok volt hátra. A Spurs mutatott már nagy visszaesést a bajnokságban, ahol eddig nem szerepelt meggyőzően. A görög fanatizmust nem kell részletezni, az Olympiakos utoljára fél éve kapott ki otthon, a BL-be a Portót búcsúztató Krasnodar testén át jutott el kettős győzelemmel (otthon 4-0 lett). Nagyon sok volt még hátra, a döntetlennek magas oddsza volt. Bár benne volt a pakliban, hogy akár egy egyenlítés után is nyer a Spurs, vagy fordít a hazai csapat, de akár egy 3-3-as végeredmény is. Már a 2. félidő elején kiegyenlítettek, és utána nem esett több gól.

#39 október 12, 2019, 20:58:34, sportbettorpro
A hónap "eredménye": -4%. Viszont pár nappal előtte még +4% volt. 1-2% elment feladás miatt. De még mindig sokat hibázom. Csak a biztosra szabad fogadnom. Van, hogy több meccs megy egyszerre (csak egyre tudok igazán figyelni), és tenisszel is sok elment. Ha kivenném ezeket a hibákat, +20% lett volna, de lehet, hogy ez túl optimista vélemény.

Németország-Argentína 2
Barátságos meccs, hamar 2-0-ra vezettek a németek, sokkal jobbak voltak, de a 2. félidőben a szépítés után folyamatosan az argentinok támadtak a 80. perc után, 100-as oddsz volt rá, hogy fordítanak. Barátságos meccs volt, a németeket már nem érdekelte. Egyenlítettek az argók, és kis szerencsével nyertek volna. De nem nyertek.

Gauff-Bertens
A 15 éves amerikai szerencsés vesztesként ment tovább, és kiegyenlítettnek tűnt a párharc, az oddszok azonban kedvezőek voltak.

Ahogy a moszkvai tornán is az egyik meccsen, ahol egy fiatal hazai játékos nyert.

#40 november 27, 2019, 16:58:12, sportbettorpro
Október +2%
A háromszorosa is lehetett volna, de sokszor tiltelek, ezúttal két esetben. Egy másik sportfogadási ágban olvastam arról, hogy több fajtája van a tiltnek. Pl. ha jó sorozatban van az ember, hajlamos túlbecsülni magát. Ez a legnehezebb dolog szerintem, a tilt.
Augsburg-Bayern X
Szerencsés tipp, egykapuzott a Bayern, de mindent kihagyott, és a legvégén jött az egyenlítés.
Nakashima-Brouwer 2 (ha jól írom)
Utóbbira szintén jó oddsz volt, pedig hasonlóan mozogtak, és nem volt breakhátrány.
Tottenham-Sheffield X
Valladolid-Mallorca
Jött az első félidő vezetés, és a 2.5 fölött is. Nem rossz csapat a Valladolid.
Liverpool-Man. City
Várható volt, hogy a Liverpool végre bosszút áll a Cityn, és így is történt, gólokkal nyert. A legtöbbek számára nem volt ugyan várható, de szerintem nagyon benne volt a levegőben. A Pool életét évek óta megkeserítette a City, de már most sok ponttal vezetett előtte, mindig hozta a meccseket akár a legutolsó pillanatokban is. 3 évtized után komoly esélyei vannak bajnokságot nyerni.
Dortmund-Paderborn 2
Már 1-0-nál úgy tűnt, hogy a vendégcsapat nyer nagy meglepetésre, 3-0-val fordultak, de a 2. félidőben egy másik Dortmund volt a pályán, és kiegyenlített.
Leganes-Barcelona 2
1-0-ás vezetés után. A Leganes nagyon gyenge csapat, várható volt, hogy még az amúgy siralmas állapotban lévő Barca is megfordítja az eredményt.
Lokomotiv-Leverkusen 1
Sajnos 2-es lett, pedig idegenben nyert a moszkvai csapat.
Real Madrid-PSG 1
A Real nagyon jó formában volt, a PSG már továbbjutott. 2-0-ra is vezetett a Real, de gyorsan kiegyenlített a PSG, nem kis szerencsével, bár végig benne volt a gól a párizsi csapatban.

Teniszben 170 fogadás alatt +10%-osnak bizonyult az egyik módszerem, de ez még mindig nem olyan nagy minta.

#41 december 02, 2019, 19:35:38, sportbettorpro
A hónap: +5%.
Lehetett volna kétszer ennyi, ha nem szórakozom el megint, és többször is jártam kb. ennyi plusszban.
A fogadás hosszú távú dolog. Be kell tartani a bankroll-managementet, különben biztos csőd a vége. Kis lépésekben haladhat csak az ember, noha látszólag nagy kilengések vannak. Pl. ha bejönne egy 15-ös oddsz 10 ezerért, az 140 ezer lenne pluszban, azonban átlagosan ez csak pár ezer forint hosszú távon. Ha 100%-os különbséget találunk valahol, akkor is csak 10 ezer... 200% esetén 20 ezer. De ez ritka. Szerintem gyakran előfordulhat 20-30%-os különbség, de a rossz fogadások csökkentik ezt. Talán ha csak jó, erős tippjei lennének egy fogadónak, lehetséges lenne 10-20% ROI. De kevesen vannak pluszban.

EB-selejtező
Ez kimaradt, Wales kijutása, Szlovákia 3-4. helye papírforma volt az utolsó forduló előtt, sajnos a magyar csapat sima veresége is. Szlovákia csak úgy jutott volna ki, ha a mi meccsünk döntetlen. Ezen a meccsen pedig bárki nyer, kijut. Úgyhogy a győzelemre hajtottak volna a csapatok, ha döntetlen az állás a vége felé, és akkor a másik csapat kontrája is egyre veszélyesebb lett volna. De Wales sokkal esélyesebb volt.

Lewandowski BL-gólkirály
Már a forduló előtt is jól állt a fantasztikus mennyiségben gólokat termelő lengyel, a listát vezető csatár csapata pedig valószínűleg kiesik majd a csoportkörben. A forduló előtt 3.75 volt Lewa, rúgott 4 gólt, és lement 1.08-ra. Szinte mindet ki tudtam venni. Akár BL-rekordot is dönthet a Bayern-támadó, de akár meglepetés is lehet még, ha nem lő még néhány gólt.

Fradi-Espanyol 1
Az Espanyolt nem érdekelte a meccs, de így is nagyon szenvedett a Fradi, tizenegyest is kihagyott. A 91. percben végre gólra váltott egy másik tizenegyest (2-1), de nagyon veszélyes volt az Espanyol, kiszámíthatatlan meccs volt, úgyhogy szerencsére kivettem. Jött is az egyenlítés a 96. percben. Egyébként sejtettem, hogy lesz tizenegyesből gól a meccsen, 17-es oddsza volt akkor, de sosem fogadtam ilyesmire.

Valencia-Chelsea X
A Chelsea vezetett, de várható volt, hogy egyenlít a Valencia.

#42 december 27, 2019, 10:12:11, sportbettorpro
West Ham-Arsenal 1
Már nem is emlékszem a meccsre, de azt hiszem, a West Hamre fogadtam, meg is szerezték a vezetést, de a válságban lévő Arsenal sajnos fordított.

Románia-Magyarország 1 (kézilabda)
A magyar csapat elég gyenge volt a VB-n is, igazából csak gyenge csapatokat vert meg, benne volt egy meglepetés (a románoknál is állt a bál). Sok góllal vezettünk az elején, és ekkor is benne volt még a román feltámadás. A románok végül az utolsó pillanatban hetesből nyertek... Szóval megint hoztuk a formánkat.

Spanyolország-Norvégia 1 (kézilabda)
Mindenki a norvégokat tartotta esélyesnek, de laikusként azt gondoltam, a spanyolok is nyerhetnek. Pár góllal vezettek az elején, ezért arra gondoltam, még nagyobb különbség lehet a végére. Nagyon megverték a norvégokat, hatalmas győzelem volt, némi bírói segítséggel.

Sheffield-Newcastle
Vezettek a vendégek, a második gólra fogadtam (Newcastle). Mivel a Newcastle védelme masszív, és egy kontrából belőhették a második gólt a tabellán jó pozícióban lévő hazaiak ellen.

Valencia-Real Madrid X
Két erős csapat csapott össze a Clasico előtt, a Real az utolsó utáni pillanatokban egyenlített, kapusának fejese (!) után.

Gibbs-Zidansek
Változatos meccs volt, jó pár breakkel, és majdnem breakkel. Párszor elkaptam azokat a pillanatokat, amikor hátrányból hozták az adogatásaikat.

Barca-Real Madrid X
Döntetlenre számítottam, ahogy az év első találkozásán is 1-1 született. Régóta nem találkozott egymással a két ősellenség, nem ismerték most egymást, testközelből annyira, változtak az elmúlt évben, nagy lehetett a feszültség, idegesség a játékosokban, ami kedvez a helyzetek kihagyásának, a vereséget, a kapott gólt mindkét csapat fokozottan igyekezett elkerülni, azonos pontszámmal is álltak a tabellán. A Barca gyengült, a Real erősödött év eleje óta. Ha egy héttel később megismétlik a mérkőzést, már kisebb lett volna a döntetlen valószínűsége, de most nagyobb volt (4.2). Voltak ugyan helyzetek, de a 70. perc környékén sejteni lehetett, hogy gól sem lesz. Egy meg nem adott Real-gól volt, Messi pedig nem találta el a labdát 5 méterről.

Freiburg-Bayern 1, X
A hazaiak egyenlítettek, de még mindig kb. 12-es szorzó volt a győzelmükre... A helyzeteiket azonban kihagyták, és a Bayern nyert a végén.

Valladolid-Valencia
Sokáig 0-0-ra álltak, sok helyzet volt, de mindet kihagyták. A 75. perc tájékán azt gondoltam, ez nem tart majd örökké, lesz egy, de akár két gól is, és a Valladolid is átvette az irányítást a mérkőzés felett. Jött is a Valladolid gól, az 1-est kivettem, mivel a Valencia idén sokszor visszajött már, nem lehetett kiszámítani. Jött is a 2., egyenlítő gól a mérkőzésen a 94. percben.

Chelsea-Southampton 0-2
A Chelsea mostanában igen gyenge csapatok ellen is képes otthon vereséget szenvedni, míg máskor megver egy erősebb csapatot idegenben. A mérkőzésen helyzetük sem igazán volt, a Southampton jól játszott, vezetett, innen már könnyen megadhatta a kegyelemdöfést a kékeknek, amit meg is tett.

Osasuna-Sociedad 1, X
A Sociedad 3-0-ra vezetett, azonban a hazai pályán kemény ellenfélként ismert Osasuna rúgott két gólt, és átvette az irányítást. De egy a legrosszabb pillanatban kapott piros lap véget vetett a lendületnek, és kaptak még egy gólt.

#43 január 01, 2020, 10:19:41, sportbettorpro
A hónap -3%... Ha jól számolom, kb. +3% lehetne, ha nem hibázok megint sokszor.
Az év legjobb meccsei, eseményei számomra, melyek nem csak fogadásilag, de sportértékben is kiemelkedtek.
Talán a legfontosabb, amely bekerül a történelemkönyvekbe

Liverpool-Barcelona 1-es jut tovább
Hatalmas fordítás volt 3 gólos hátrányból. 1-0-s félidő után már látszott, hogy meglehet... 4-0 lett.

Azerbajdzsán-Magyarország 2
A legnevetségesebb odds volt pre, 2.3 helyett kb. 1.4-nek kellett volna lennie. Magyarként jobban informált voltam, mint a bukik, akik nem vették észre, hogy a horvátok elleni meccs nem egyszeri csoda volt, és a magyar válogatott túllépett az elmúlt évek siralmas eredményein, de ez az időszak még csak épphogy elkezdődött ezzel az egy meccsel. Hatalmas blama lett volna, ha nem nyerünk. Az is kellett, hogy a magyar sportfogadók nagy részével ellentétben depresszív hozzáállás nélkül, objektíven ítéljem meg a válogatott pillanatnyi formáját, játékerejét, potenciálját, motiváltságát. A legtöbben azt hiszik, mi mindig gyengék vagyunk, de sokat változunk évről évre.

Juventus-Ajax 2
Az Ajax nagyon megverte a Realt is idegenben, most is sokkal jobb volt a második félidőben (5.0).

Messi BL-gólkirály
Szinte biztos volt, még várhatóan 4 meccset játszott, legalább 90% volt, hogy megnyeri (1.44). Lewandowski szintén hamar eldöntötte a cím sorsát, de a következő szezonét.

Liverpool vagy Barca BL-döntőbe jut
Matematikailag nevetségesnek tűntek az oddszok, egy ágon voltak, a negyeddöntő első meccsét idegenben nyerték éppen harmatgyenge ellenfeleik ellen, ha jól emlékszem. 1% körül lehetett, hogy nem az egyikük jut a döntőbe.

Liverpool-Tottenham BL-döntő 1
A Liverpool egyértelműen esélyesebb volt.

Anisimova a Garroson, Andreescu-Williams 2-0 a US Openen
Egészen az elődöntőig menetelt, ott is majdnem nyert 18 évesen az oroszos nevű amerikai. A romános nevű fiatal kanadai pedig megnyerte a US Opent.

Hollandia-Anglia NL-elődöntő
A bukik Angliát tartották esélyesebbnek...

Liverpool-Man. City 1
A Liverpool az év végén toronymagasan vezeti a bajnokságot, többek közt az ilyen eredményeknek köszönhetően.

Barca-Real X
Az év első és utolsó Clasicóján is. Várható volt, hogy szorosak lesznek. (1-1, 0-0). A két köztest simán nyerte a Barca.

Spanyol-norvég női kézi 1
Nagy meglepetés volt, sok góllal nyertek a spanyolok a vb-elődöntőben.

Angol-francia U21 2-es
Ez nem volt népszerű meccs, de személy szerint számomra szerencsésen alakult, az utolsó percekben fordított a "francia" csapat.

#44 január 08, 2020, 19:19:47, sportbettorpro
Ezúttal előre próbálom megtippelni egy mérkőzés eredményét.
3-án Valladolid-Leganes.
Félidő/játékidő 1 (4.33), játékidő 1 (2.5).
A Leganes ugyan 7 pontot szerzett az utóbbi 3 meccsén, szinte megduplázva pontjai számát, de nem túl acélos ellenfelek ellen. Továbbra is tuti kiesőnek gondolom. A Valladolid szerintem nem rossz csapat, nekem szimpatikus, tavaly nyertem velük néhányszor, vannak jó játékosaik, a klubelnök pedig a legendás Ronaldo, akit az elmúlt időszak legnagyobb játékosának tekintek. A lilákat azért nem könnyű legyőzni, múltkor a Valenciát is majdnem megverték otthon, sok döntetlent játszanak. Bár kevés gólt lőnek, egy ilyen gyenge ellenfél ellen simán nyerhetnek. Főleg, ha a Leganes utóbbi eredményei nem valamilyen nagyobb terv részét képezik. Nem tudom, hogy állnak sérült fronton a csapatok, de elsőre barátinak tűnnek ezek az oddszok.
A két nagyobb madridi csapatnak azonban nem lesz könnyű dolga (Getafe, Levante). A Levante jó eredményt érhet el a Wandában a gól ellen beoltott Atletico ellen, a 6. Getafe sem lesz könnyű falat. A Sociedad-Villarreal is jó meccsnek ígérkezik.

Frissítés: ismét nem jött be, a Leganes fejlődik, a félidőben vezetett, a vége döntetlen lett. Firga bá'-nak bejött az 1X. A Real simán nyert, az Atletico-meccs viszont majdnem iksz lett, a Villarreal idegenben nyert.