EL-selejtezők 2019/20

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: csabax Dátum augusztus 03, 2019, 11:41:05
Azt a tényt azért mégsem illene elfelejteni, hogy szegény honvédosoknak jelenleg nincs stadionjuk, s ezért nem tudnak büntetőrúgásokat gyakorolni.

Telecsokizott gatyával járni se tudnék, nemhogy tizit rúgni. Kényelmetlen. Sajnos a döntés szerintem nem lesz kedvező "nekünk".

Az teny ha az EL re vagy egy nemzetkozi meccsre ilyen biztonsagi korulmenyeket tud biztositani a hazai csapat , az nem elfogadhato. Gondolom valaki elore le kell ellenorizze, es engedelyezze. Igazabol szerintem sok hibas dontes szuletett, csak sajnos a Fifa, Uefa a fair playt csak hirdetve ismeri.

Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 03, 2019, 10:42:30
Hát akkor vagy több meccset nézel, mint én, vagy olyan bajnokságokat, amelyeket én nem követek  :) Azért én olyasmire nem nagyon emlékszem, hogy a spori mellett robban az a hanggránát, vagy mi a tököm. Az, hogy sör, pénzérme, öngyújtó landol a játékvezetőn, vagy az asszisztensen, az előfordul. Az is, hogy a Honvéd spílereket nem hagyták aludni, hogy leköpték a melegítő játékosokat, hogy a biztosító emberek elfordultak...
De ha ezt hagyja az UEFA, annak elég rossz üzenete lenne. És itt tényleg nem arról van szó, hogy magyar a román ellen, nálam ez ugyanilyen érzékeny lenne, ha az AIK játszott volna a Botev Plovdivval.

Én még mindig tartom, a spori ott és akkor csak azért nem szakította félbe, mert félt tőle, hogy a románok akkor rendeznek csak igazi 'fesztivált', aztán neki meg valahogy haza is kéne menni úgy, hogy a hallása meg látása is megmarad. Nálam ez nagyobb vétség, mint mondjuk a Korce bundázása, akik tán 10 év eltiltást kaptak az UEFÁ-tól.

Üzenet értéke lenne a román csapat kizárásának. Ha meg nem zárják ki, valamiféle precedens jelent, jelentsen bármit a szó. De részemről lezárva, láttunk már egy-két fura döntést mind az UEFÁ-tól, meg a FIFÁ-tól. Ugye megy a we fight match manipulation szlogen, aztán kb nincs ennél a kettőnél korruptabb szervezet.

Úgy érzem, továbbra sem érted a mondanivalómat.

Röviden: lezajlik a 120 perc, lófasz foci (ismétlem, nem láttam a meccset, csak olvastam, hogy sok értékelhető dolog nem történt), aztán történik egy stadionokra nem illő esemény és hopp, már van is amibe kapaszkodni. A kérdésem továbbra is az, hogy ez a Honvédnak milyen tanulság? A juhfejek majd csak annyit látnak, hogy jééé, nem is kell focizni, s továbbjutunk. Ahelyett, hogy amint csabax is írta, GYAKOROLNÁNAK!  ;)

Idézetet írta: sunik29 Dátum augusztus 03, 2019, 13:25:57
Az teny ha az EL re vagy egy nemzetkozi meccsre ilyen biztonsagi korulmenyeket tud biztositani a hazai csapat , az nem elfogadhato. Gondolom valaki elore le kell ellenorizze, es engedelyezze. Igazabol szerintem sok hibas dontes szuletett, csak sajnos a Fifa, Uefa a fair playt csak hirdetve ismeri.

Tényleg, Fradi meccsen nem is olyan rég, még késsel szurkálták egymást a hazai drukkerek. Jah, hogy az nem nemzetközi.

Voltatok ti mostanság nemzetközi meccsen? Érzékeltetek különbséget? Én nem.

És azért valljuk be, nem olyan nehéz bevinni egy hanggránátot.

Azert olyat hogy egy hanggranat gyakorlatilag a sporin robban, nem igazan latni nemzetkozi meccsen. Ez sztem is egyertelmu eltiltas kene hogy legyen. Nem tudom el-e meg, de volt olyan szabaly hogy nezoteri rendbontas vagy hasonlo komolyabb dolog eseten azonnal veget er a meccs, es 0-3. Ezt allitolag nem tudtak meglepni, mert a csendorseg nem tudta volna biztositani a biztonsagos kijutast a stadionbol (gondolom letszamra nem voltak meg). Azert valahol ertheto ez is, a "meghalnek a palyan" dumat nem igy ertik a jatekosok es a sporik sem.  ;D
Viszont az ciki hogy ebbe probal kapaszkodni a Honved, amikor 4 tizibol 3 kimarad, es nulla focit nyomtak. Minek tovabb egetni magukat az erosebb AEK ellen?

Idézetet írta: alexthebest Dátum augusztus 03, 2019, 15:41:31
Azert olyat hogy egy hanggranat gyakorlatilag a sporin robban, nem igazan latni nemzetkozi meccsen. Ez sztem is egyertelmu eltiltas kene hogy legyen. Nem tudom el-e meg, de volt olyan szabaly hogy nezoteri rendbontas vagy hasonlo komolyabb dolog eseten azonnal veget er a meccs, es 0-3. Ezt allitolag nem tudtak meglepni, mert a csendorseg nem tudta volna biztositani a biztonsagos kijutast a stadionbol (gondolom letszamra nem voltak meg). Azert valahol ertheto ez is, a "meghalnek a palyan" dumat nem igy ertik a jatekosok es a sporik sem.  ;D
Viszont az ciki hogy ebbe probal kapaszkodni a Honved, amikor 4 tizibol 3 kimarad, es nulla focit nyomtak. Minek tovabb egetni magukat az erosebb AEK ellen?

Véletlen volt, hogy a játékvezető került a legközelebb a hanggránáthoz. Mielőtt robbant volna az egyik játékos közelebb volt, csak elment onnan.

Bunyó volt a játékosok között, pont a keménymag előtt. Bedobták, aztán pont ott robbant a kopasz mellett.

De legalább neked átment az mondanivalóm.  ;)

Ja, hogy ha a játékost dobják meg, az rendben van  :D
A 4 tiziből meg csak 4 volt szabálytalan román részről (lehet a Honvéd részéről is, arra nem tér ki az nso cikke), de a román kapus egyik lába sem érintette a gólvonalat, amikor a Honvéd-spíler elrúgta.
http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/el-ujra-kellett-volna-rugatni-a-honved-11-eseit-a-biro-nem-itelt-semmit-2714661

Rádióban (talán Kossuth) egy FIFA játékvezető nyilatkozott, ő azt mondta, már a bírócsere eleve szabálytalan volt. Lehetett volna cserélni, de akkor vagy egyből kéri a cserét, és nem adja a lapokat, vagy ha adja a lapokat, akkor nem kér cserét, és levezényli a büntetőket.

Szóval sok helyről sántít a dolog, de majd hétfőn kiderül, mint döntenek 'fenn'

#37 augusztus 03, 2019, 16:44:35, Milan
Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 03, 2019, 16:19:19
Ja, hogy ha a játékost dobják meg, az rendben van  :D
A 4 tiziből meg csak 4 volt szabálytalan román részről (lehet a Honvéd részéről is, arra nem tér ki az nso cikke), de a román kapus egyik lába sem érintette a gólvonalat, amikor a Honvéd-spíler elrúgta.
http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/el-ujra-kellett-volna-rugatni-a-honved-11-eseit-a-biro-nem-itelt-semmit-2714661

Rádióban (talán Kossuth) egy FIFA játékvezető nyilatkozott, ő azt mondta, már a bírócsere eleve szabálytalan volt. Lehetett volna cserélni, de akkor vagy egyből kéri a cserét, és nem adja a lapokat, vagy ha adja a lapokat, akkor nem kér cserét, és levezényli a büntetőket.

Szóval sok helyről sántít a dolog, de majd hétfőn kiderül, mint döntenek 'fenn'

Kezdesz olyan lenni, mint egy rossz rádió.  ;D ;D ;D

Ami történt az sehol sem szabályos, bárkivel is történt volna!

A lényeg, hogy a Honvéd miért érdemli meg, hogy továbbjusson? Azért mert a 120-ik percben volt egy balhé? Focizni nem tudunk, de kapaszkodunk minden egyéb tényezőben.  ;)

A büntetőket biztos azért hibázták el, mert csak őket érte kellemetlenül az eset, mi?  ;D

Ez pont olyan, mint mikor a játékosok panaszkodnak, hogy azért kaptak ki mert szar volt a pálya minősége. Miért, az ellenfél más pályán szerepelt?

Fociban a Craiova ugyanolyan szar volt, a tizik meg mind szabálytalanok, ahogy a bírócsere is, utóbbit meg nem én mondom, hanem egy FIFA licenszel rendelkező spori. De részemről lezárva  ;) (Legfeljebb hétfőn egy mosolygós, vagy szomorkodós szmájlit megejtek még, ha lesz döntés)  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 03, 2019, 17:07:15
Fociban a Craiova ugyanolyan szar volt, a tizik meg mind szabálytalanok, ahogy a bírócsere is, utóbbit meg nem én mondom, hanem egy FIFA licenszel rendelkező spori. De részemről lezárva  ;) (Legfeljebb hétfőn egy mosolygós, vagy szomorkodós szmájlit megejtek még, ha lesz döntés)  ;D

Eredetileg most itt arról volt szó és én arra reagáltam, hogy a zöld asztalnál kellene dönteni a mérkőzésről, s nyilván az az elvárás, hogy a Craiova legyen kizárva.

Ha feltételezzük az a döntés születik, hogy a Honvéd jut tovább, akkor a Craiova játékosai hogyan érezhetik magukat?
A párharcot ők nyerték, de mégsem mennek tovább, mert egy gyökér paraszt bedobott egy hanggránátot. Igazságos lenne? Szerintem nem.
Büntessék meg a klubot (pénz + üres lelátó egy pár fordulóig), de a párharc továbbjutója ne a kuliszák mögött dőljön el.
És ugyanez a véleményen lennék, ha ez fordítva történik, Budapesten.

Ugyanez megtörténhet egy olyan mérkőzésen ahol már van egy biztosra vélhető továbbjutó. Mondjuk a Fradi a pályán mindkét meccset nyeri, viszont a 90-ik percben Gézuka megdobja a bírót. Jogos lenne a kizárás?

Lehet tupírozni a szart és vitatkozni arról, hogy ki mit érdemel, vagy hogy érezné magát ilyen vagy olyan döntés esetén.

Ami tény:
- repült a románoktól a hanggránát
- robbant a bíró mellett
- félbeszakadt a mérkőzés
- egy tonna hibát elkövettek a játékvezetők ezután
- a büntetőpárbajt a Craiova nyerte.

Majd hétfőn dönt az UEFA, de kevesebbért is zártak már ki csapatot.
Vannak szabályok, melyeket be kell tartani. Mindegy, hogy magyar, román vagy piréz vagy.
Igaz, tudjuk, minden állat egyenlő, de a disznók még egyenlőbbek.

Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 03, 2019, 17:07:15
Fociban a Craiova ugyanolyan szar volt, a tizik meg mind szabálytalanok, ahogy a bírócsere is, utóbbit meg nem én mondom, hanem egy FIFA licenszel rendelkező spori. De részemről lezárva  ;) (Legfeljebb hétfőn egy mosolygós, vagy szomorkodós szmájlit megejtek még, ha lesz döntés)  ;D

Csendben megemlitem:
Craiova-Honved  210 perc, Kapura loves  36 vs. 8   Kaput eltalalo loves  11vs2  , ja es a kapufara mentes  :-\   vagyis 6 percenkent lotek a kapu fele , a Honved pedig 26 percenkent.

jó az tök mindegy sztem a stat, a szurkolókért a csapat felel, és ez sztem abszolút kizárás kategória, vagyis ha ez nem kizárás akkor semmi, ennyi erővel majd minden olyan meccs ami necces bebasznak pár pirot, azt lesz ami lesz


Igazabol leirtak valahol, nem emlekszem hol olvastam, de valtozott a szabaly, néhány eve ez simán felbaszakitott meccs, es  Honved tovabbjutas.

Azota a bírónak merlegelnie kell, hogy nem okozna e nagyobb bajt ha felbeszakitana. De utolag lehetnek szankciok.

Az nem vitas, a Honved nem erdemel tovabbjutast, DE ez a fajta szurkoloi magatartás nem megengedhető sehol a vilagban. Peldat kell statualni, hisz ha megussza a Craiova, akkor ha veletlenul osszejonne egy Shaktar Donyeck-Zenit, el donto ott mi lenne? Polgarhaboru? Ha a zsidozasert palyakat zarnak be akkor a kizaras nem nagy buntetes ilyenert, szerintem.

Ha szerencséje van a Honvédnak, akkor a következő körös ellenfelük szurkolói is megdobják a bírót, aztán az utána következő körben is, és így tovább a döntőig.

2020 EL-győztes a Honvéd, nulla szerzett góllal.