Tour de France 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


14.Szakasz:

1. Pinot
2. G. Thomas
3. Landa
4. Fuglsang
5. Quintana


14. szakasz

1. Thomas
2. Pinot
3. Kruiswijk
4. Mas
5. Nibali

stage14

1. Thomas
2. Pinot
3. Landa
4. Quintana
5. Kruiswijk

14. szakasz

1. Thomas
2. Bernal
3. Pinot
4. Uran
5. Landa

14. szakasz

1. E. Bernal
2. J. Fuglsang
3. T. Pinot
4. A. Yates
5. M. Landa

Kiváncsi vagyok, mennyire hagyják elmenni a szökést, mert ez a szakasz annyira zakarinos.. hosszú hegymenet, befutóval a végén. Élete során négy World Tour szakaszt nyert, abból három ilyen volt.
Idei Tourról három etap kedvez neki: mai, holnapi és a 20. szakasz. Ha ma próbálkozik, tuti holnap nem fog menni.. Van rá egy 9.00-es odds, finomnak tűnik. Haller ott van neki elől segítőnek a síkra, illetve rövideket vezetni, készült erre a Katusha. Látszik, hogy mely csapatoknak fontos ez a szökés: Katusha, Bahrein és Direct Energie.

Utóbbi komolyan gondolja, mert Calmejane mellett Sicard és Taaramae. Tavaly is volt egy hasonló szakaszuk, akkor a tizedikre építettek fel egy ilyen taktikát. Akkor Taaramae - Calmejane duó ment. Az észtre volt akkor is kihegyezve az etap, szerintem a mai is rá lesz. Idén a Mont Ventoux-n volt egy "gyakorlás", ahol harmadik lett. Taaramae szorzója 41, szóval olyan 10-es a dobogó.

Bahrein pedig Mohoric - Nibali párossal megy. Mohoric gondolom kibírja majd az első emelkedőt, utána még lejtmenetbe megy tempót, meg a síkon. Fainul megálmodtam, kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán most már eljutnak az első hegy tetejéig, vagy bedarálja őket a mezőny.  ;D

Bardet kiszállt, Adam Yates is ahogyan elnézem. Korán bekezdett a mezőny, ez nem tesz jót a szökevényeknek. Ineos is megfogyatkozott (öt fővel és Castroviejo szenved).

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 20, 2019, 15:30:47
Bardet kiszállt, Adam Yates is ahogyan elnézem. Korán bekezdett a mezőny, ez nem tesz jót a szökevényeknek. Ineos is megfogyatkozott (öt fővel és Castroviejo szenved).

Movistar nagyon tolja a tempot a mezonyben :D

(Egyebkent meg a kozvetitesben is bemondtak a mai versenyt amirol irtam... :o)

Képet remélem készítettél  :beerchug:

Szoktak a magyar versenyekről is beszélni (szerintem nagyon helyesen). Meglepődtem, mert a Movistar korán kezdett, nem számoltam ezzel, de akkor tényleg komolyan gondolják. Az mondjuk érdekes lesz, ha Enric Mas előbb szakad le, mint Devenyns és Alaphilippe.

Movistar nem viccel, Amador meg túl erős a többieknek.  ;D

Quintana közben leszakadt, szerintem Valverde vagy Landa lett a vezér összetettben. Az is lehet, hogy Valverde érzi az erőt, esetleg Landa (bár az fura lenne..). Quintana TdF-jének annyi.

A spanyoloknál szerintem nem voltak tisztában azzal, hogy a kolumbiai milyen állapotban van. Hirtelen vissza is álltak, lehet mégsem váltottak kapitányt, csak nem gondolták, hogy Nairo ennyire gyenge.

Alaphilippre nincsenek szavak.. en is arra szamitottam h a tegnapi utan itt ma vege.
Mi lesz itt a 3.heten te jo eg :redchug:

És Thomas leszakadt a Tourmalet-n Alaphillipe meg bírta.. Hihetetlen ez a faszi, amit művel ezen a Touron, zseniális. Ezt nem gondoltam volna, Pinot is ott lehet a végén, meg Kruijswijk a dobogón. Ineos érdekes lehet, Landa menti egyelőre a Movistart, Buchmann top10-e meg simán jöhet, ahogyan jósoltam. Kár, hogy csak 1.83 volt rá.  :(

Ha ez így marad, akkor a világ egyik, ha nem a legjobb harmadik hetes versenyzője, nagy előnyben lehet, főleg ilyen csapattal (Kruijswijk).

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 20, 2019, 16:43:59
Movistar nem viccel, Amador meg túl erős a többieknek.  ;D

Quintana közben leszakadt, szerintem Valverde vagy Landa lett a vezér összetettben. Az is lehet, hogy Valverde érzi az erőt, esetleg Landa (bár az fura lenne..). Quintana TdF-jének annyi.
Az azért érdekes volt, amikor a Movistar bringásai olyan nagy lendülettel mentek fel a hegyre, hogy a szintén Movistar-versenyző Quintana leszakadt.  ;D

#374 július 20, 2019, 17:45:17, Pozzato
Idézetet írta: csabax Dátum július 20, 2019, 17:34:31
Az azért érdekes volt, amikor a Movistar bringásai olyan nagy lendülettel mentek fel a hegyre, hogy a szintén Movistar-versenyző Quintana leszakadt.  ;D

Quintana jövőre Arkea, segítheti majd Barguilt.  ;D
Egyfelől örülök ennek, mert olyan hype volt körülötte éveken át, hogy már visszás volt. Lássuk be, neki már egy ideje vége. Ha nincsen Contador a Vueltán, meg a girós segítés, akkor GT-je sincsen.

Sagan meg közben egykerekezik a Tourmalet-n. Amúgy a sprinterek lehet limiten kívül lesznek, eléggé karcsú lesz a vége..

Végre van verseny a Touron, nincsen Ineos (Sky) dominancia akkor részben, mint eddig, vannak minőségi csapatok vagy segítők (Jumbo-Visma, Movistar vagy épp Gaudu), az már egy másik kérdés, ha a vezér nem bírja. Amúgy Unzué érdekes, mert a Girón Landa volt a kapitány, erre Carapaz nyert, akit előtte annyira nem preferált. Most mindent megadna, hogy maradna, de már olyan nevek vannak náluk a kalapban, mint lehetséges Landa és Quintana utódok, mint Mas, aki előbb szakad le, mint Buchmann vagy Alaphilippe.

Aminek nagyon örülök, hogy Pinot végre jól ment, meg Kruijswijk is egyben van. Messze még a vége, ez még csak a második hét szombatja..


u.i.:
Madiot meg semmit se változott  ;D 

u.i. 2.:
Közben megjött mindenki limiten belül, de ha holnap is ez lesz, akkor gondban lesznek a sprinterek. Ez a nap sokaknál visszaüthet.