Premier League 2019/20

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: csabax Dátum december 13, 2019, 17:33:37
- Brexit hatása az angol focira:
A Brexitől kezdve lényegesen csökkenteni kell a légiósok számát. Jelenleg még olyasmi is előfordul, hogy a Premier League egyik-egyik csapatának 25 fős keretéből 16-17 focista külföldi. Ez a szám csökkenni fog, hiszen a 25 fős keretekben maximum csak 12-13 légiós lehet majd a jövőben.

Valami speciális munkavállalási engedély nem elképzelhető? Mert én elég sok alsóbb osztályú angol focit nézek, és szerintem közel sincs annyi jó játékos, hogy feltöltsék a megüresedő helyeket. Nem lenézve őket persze, a klasszik beívelős brit stílusban erősek, de a Premier League szórakoztató faktora elveszhet így.

Idézetet írta: TiB Dátum december 13, 2019, 17:54:10
Valami speciális munkavállalási engedély nem elképzelhető? Mert én elég sok alsóbb osztályú angol focit nézek, és szerintem közel sincs annyi jó játékos, hogy feltöltsék a megüresedő helyeket. Nem lenézve őket persze, a klasszik beívelős brit stílusban erősek, de a Premier League szórakoztató faktora elveszhet így.
Én egyelőre nem tudok semmilyen speciális munkavállalási engedélyről.
Ám minden bizonnyal lesz majd valahogyan. Legfeljebb majd ismét az fog történni, hogy már felesleges lesz alsóbb osztályú angol focit nézni, hiszen az ottani jobb játékosokkal fogják "feltölteni" a Premier League csapatainál felszabaduló helyeket és az angol élvonalba vissza fog térni a klasszik beívelős brit stílus.

Most én nem vagyok Brexit párti, viszont lehet, hogy ezzel a témával is csak próbálják fékezni az elszakadást.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 13, 2019, 18:11:47
Most én nem vagyok Brexit párti, viszont lehet, hogy ezzel a témával is csak próbálják fékezni az elszakadást.
Szerintem ebben az esetben csakis említés esik a Brexitről. Sokkal inkább az egyik következményéről van szó, ami az angol foci és Premier League jövőjéről szól.
Az elszakadásról szóló dolgok pedig már jó ideje csak bohóckodások, hiszen annak az országnak az állampolgárai MÁR RÉGEBBEN DÖNTÖTTEK népszavazáson a kilépésről.

Idézetet írta: csabax Dátum december 13, 2019, 18:35:19
Szerintem ebben az esetben csakis említés esik a Brexitről. Sokkal inkább az egyik következményéről van szó, ami az angol foci és Premier League jövőjéről szól.
Az elszakadásról szóló dolgok pedig már jó ideje csak bohóckodások, hiszen annak az országnak az állampolgárai MÁR RÉGEBBEN DÖNTÖTTEK népszavazáson a kilépésről.

Inkább félre voltak vezetve. Most meg bánják, de nagyon. Off vége.  ;)

#140 december 13, 2019, 20:39:13, TiB
Idézetet írta: SPF Előzetes Dátum december 13, 2019, 15:17:00
Maria szerint kedvencei az Evertont is legyőzik

A múltheti városi derbi után úgy érzi Katrina Maria, a Manchester United szurkolója, hogy újabb győzelem vár rájuk. Az Unibetnél 1.81-ért fogadhatunk a United hazai sikerére. Maria szerint egyébként Eric Cantona volt minden idők legjobb játékosa, ahogy ő fogalmazatott, Eric, a legnagyobb király!



Mellesleg jó csaj, iszom minden szavát ;D Mondjuk az Evertont megverni tényleg inkább kötelező, mintsem nagy siker, aztán meglátjuk sikerül-e egyáltalán, mert ez a MU mintha csak rangadókon lenne csapat.

Több góllal nyer a Liverpool?

Felhasználóink körében az alábbi három tipp a legnépszerűbb, köztük a Liverpool - Watford mérkőzéssel.

Állítsd össze a szelvényt ide kattintva az Unibetnél!


Michael Owen tippje a Manchester United - Evertonra

Indoklása: "Az Everton nagyszerű győzelmet aratott legutóbb a Chelsea ellen a Goodison Parkban, de kétség kívül rosszkor találkoznak a Manchester Uniteddel, mely remek bajnoki sikereken van túl a Spurs és a Manchester City ellen. A Manchester United nem tudja majd olyan könnyen feltörni az Everton védelmét, mint a Manchester City ellen, de a United játékosait jó volt látni, ahogy sikert értek el. Kiváló meccs lesz, igazi derbi közegben, mindkét oldalon lehetőségekkel, de azt gondolom a United szerzi meg a három pontot" - összegzett Owen.

Tippje: Hazai csapat nyer és mindkét csapat szerez gólt 3.45-ös szorzóért

Ez a Manchester United egy kontrázó középcsapat jelenleg, ez jól jön a labdabirtokló nagyok ellen, de borzalmasan kevés mindenki mással szemben. Nagyon gyenge szinten van ez a csapat, valami nagyon drasztikus irányváltás kellene, hogy domináló igazi nagy klub lehessen újra.

Idézetet írta: TiB Dátum december 15, 2019, 17:16:36
Ez a Manchester United egy kontrázó középcsapat jelenleg, ez jól jön a labdabirtokló nagyok ellen, de borzalmasan kevés mindenki mással szemben. Nagyon gyenge szinten van ez a csapat, valami nagyon drasztikus irányváltás kellene, hogy domináló igazi nagy klub lehessen újra.
Erre a kedvenc csapatom példájával válaszolhatok:
Az FC Liverpool legutóbbi igazán nagy sikerkorszaka az 1970-es évek közepétől az 1980-as évek közepéig tartott. Azóta eltelt néhány évtized a viszonylagos középszerűségben. Sajnos! Azért, persze, ebben az időszakban is voltak néha értékelhető eredmények, de huzamosabb sikeridőszakról azért nem érdemes beszélni. Szerintem mostantól a Manchester United történetében fog bekövetkezni ez az élet rendje szerinti dolog. Vagyis az, hogy a következő évtizedekben sikertelen időszak lesz a Manchester United számára.

Amúgy teljes mértékben egyetértek az általad írtakkal, hiszen én is örülnék annak, hogy ha a Manchester United esetében nem egy kontrázó középcsapattal, hanem egy jobb együttessel mérkőzhetne meg az FC Liverpool. És annak is örülök, hogy te említted először az általam is már régóta tapasztaltakat. Ugyanis hiába azonos a véleményem a te véleményeddel (és nyilván még sokan másokéval is), de nekem "nem érte volna meg" írni erről, mert nagyon valószínűsíthető volt, hogy az FC Liverpool - Manchester United ellentét miatt a legtöbben félreértelmezik majd a mondandóm lényegét és a normális eszmecsere helyett valamilyen felesleges és vég nélküli dumálás fog kezdődni.
:beerchug:

#145 december 15, 2019, 17:48:37, TiB
Bocs hogy új hozzászólásként írom, de elmerültem nemrég Alex Ferguson munkásságában, és elképesztő mennyire tudatosan épített a csapatot, nem az aktuálisat, hanem a jövőt és úgy összességében a klubot. Nem leszólva, Solksjaer mondjuk agyal az aktuális felálláson, Ferguson eközben az utánpótláson át a játékosok megjelenéséig mindennel foglalkozott. Számomra a tökéletes menedzser, és nagyon érdekes ez a szó. Ha egy klubot menedzser irányít, nagyban gondolkodik, ha vezetőedzője van egy csapatnak, akkor ő leragad a mágnestáblánál. Arra próbálok kilyukadni, hogy Alex Ferguson kivételes alakja a labdarúgásnak, hasonló kaliberű ember nem is jut eszembe. Sosem felejtem el, volt egy teljesen elítélt igazolása, nem mondok nevet, ő csak annyit mondott, két évvel később a játékrendszerbe kelleni fog, most olcsón megvettük. És bevált! Hihetlen koponya Ferguson, hiányzik! :(

Idézetet írta: TiB Dátum december 15, 2019, 17:45:54
Arra próbálok kilyukadni, hogy Alex Ferguson kivételes alakja a labdarúgásnak, hasonló kaliberű ember nem is jut eszembe.
Közel sem biztos, hogy jó hasonlatok, de nekem két név jut eszembe: Arrigo Sacchi és Valeriy Lobanovskyi.
Utóbbi maga alakította ki a Dinamo Kijev csapatát, illetve később a szovjet válogatott sikereiben is tevékenyen részt vett. Bejárta szovjet térséget, olyan játékosok fedezett fel, akik nemzetközileg is ismertek lettek, verhetetlen csapatot épített, korát megelőző módszerekkel és taktikákkal dolgozott, képes volt a folyamatos megújulásra. Ő alaktotta ki a keretet egy olyan korszakban, ahol azért ez nem volt jellemző.
Sacchi pedig felépített egy akkoriban gyenge Milant egy olyan szintre, amely a történelem egyik kiemelkedő csapatává tette őket. Tökéletesítette a taktikát, visszatette az olasz focit a térképre és klubcsapatával lefocizta az akkori európai elitet és több éven át uralkodtak. Mindezt egy olyan ember elnöksége alatt, aki azért eléggé domináns volt, de őt is jobb belátásra tudta bírni, menedzselni tudta a csapatot. A fiataloknak is lehetőséget adott: Maldini (22 éves), Costacurta (24 éves), Albertini (19 éves), Simone (21 éves), de ő hozta Európába például Giovane Élbert is 21 évesen. Azt is érdemes megemlíteni, hogy Sacchitól rengetegen tanultak, többen vették át a taktikáját, rengeteg újítással szolgált (lescsapda, zónavédekezés stb.). Mérföldkő lett, ráadásul "kinevelt" edzőket is, hiszen felkarolta a mindenki által leírt Carlo Ancelottit, akit Rómában már temettek a sérülése miatt, de rá az intelligenciája miatt volt szükség. Ancelottiból végül kiváló edző lett, amiben Sacchinak is szerepe volt, ahogy Riijkaard sem panaszkodhatott, mind a két edző BL-győztes lett.

Ettől függetlenül Ferguson egy zseni volt, de én rájuk gondoltam, mint elődökre.

Idézetet írta: TiB Dátum december 15, 2019, 17:45:54
Bocs hogy új hozzászólásként írom, de elmerültem nemrég Alex Ferguson munkásságában, és elképesztő mennyire tudatosan épített a csapatot, nem az aktuálisat, hanem a jövőt és úgy összességében a klubot. Nem leszólva, Solksjaer mondjuk agyal az aktuális felálláson, Ferguson eközben az utánpótláson át a játékosok megjelenéséig mindennel foglalkozott. Számomra a tökéletes menedzser, és nagyon érdekes ez a szó. Ha egy klubot menedzser irányít, nagyban gondolkodik, ha vezetőedzője van egy csapatnak, akkor ő leragad a mágnestáblánál. Arra próbálok kilyukadni, hogy Alex Ferguson kivételes alakja a labdarúgásnak, hasonló kaliberű ember nem is jut eszembe. Sosem felejtem el, volt egy teljesen elítélt igazolása, nem mondok nevet, ő csak annyit mondott, két évvel később a játékrendszerbe kelleni fog, most olcsón megvettük. És bevált! Hihetlen koponya Ferguson, hiányzik! :(
Az ezúttal írtakkal is egyetértek. Alex Ferguson tényleg egészen kiváló edző volt.
Írod: "Alex Ferguson kivételes alakja a labdarúgásnak, hasonló kaliberű ember nem is jut eszembe."
Nos, segítek. Alex Fergusonhoz hasonlóan kivételes alakja a labdarúgásnak Bob Paisley. Mindketten az angol foci és a világ labdarúgásának legjelentősebb alakjai közé tartoznak. Bob Paisley például éppen annak az általam említett korábbi hatalmas FC Liverpoolnak volt a menedzsere, amelyik csapat ellen akkoriban szó szerint féltek és rettegtek kiállni az ellenfelek. https://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Paisley
A menedzser és a vezetőedző közötti különbséget is nagyon jól írtad le. Szerintem.

Idézetet írta: csabax Dátum december 15, 2019, 17:42:25
Szerintem mostantól a Manchester United történetében fog bekövetkezni ez az élet rendje szerinti dolog. Vagyis az, hogy a következő évtizedekben sikertelen időszak lesz a Manchester United számára.

Amiket leírtatok azzal egyetértek, kivétel ez a mondat. A MU még most is egy kiváló brand és a mostani keretben is több potenciált látok, mint amit kihoznak belőlük. Így én közel sem látom olyan sötéten a jövőjüket. Pár jól 'elsülő' igazolás, no meg egy jó manager.

2 manager példa:

Az olasz focit nem ismerem mélyebben, de Contével az Iner most úgy van versenyben a Juvéval, hogy Lukakun kívül nem jött nagy név hozzájuk. Hogy ez a szoros versenyfutás az Inter érdeme vagy inkább a Juve gyengülése azt nem tudom, de Conte pozitív hatása megkérdőjelezhetetlen. Pontokban mindenképpen, de mivel nem nézem őket, így azt nem tudom, hogy játékban milyenek az elmúlt évekhez képest.

Viszont Angliában a Brighton jó pár meccsét láttam; ott ég és föld a különbség a korábbi évek csapatához képest. Potterrel focizni akar ez az angol kis csapat és ezt mind a Pool, mind az Arsenal ellen ékesen bebízonyította. Korábban ott volt elöl a 35 éves Murray, felrúgdosták neki illetve bíztak a szögletekben. Most hátul nem vagdalkoznak, passzolgatnak, építkeznek; nálam (ha nem esnek ki, akkor) Potter az év manager Angliában.


Idézetet írta: csabax Dátum december 15, 2019, 18:42:25
Nos, segítek. Alex Fergusonhoz hasonlóan kivételes alakja a labdarúgásnak Bob Paisley.

Teljesen igazad van, az a baj, hogy amikor nagyon benne vagyok, a múlt kiesik, amit nem láttam saját szememmel, pedig egészen nagyszerű embert említettél. Kicsit írok róla, hátha valaki kedvet kap rákeresni, mert igazán egyedi dolgokat csinált, megelőzte korát.

Például apróságnak tűnhet, de bevezette a hűtő kamrákat a gyorsabb regenáció érdekében. A sérülések csökkentek, úgy nyertek bajnokságot, hogy mindössze 14 játékost használtak egész szezonban! Elképesztő, 14 játékost! Emellett abban volt jó, amiben Klopp is. Sztárokat nevelt, és nem sztárokat vett. Érdemes utána olvasni!