Bundesliga 2019/20

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum február 01, 2020, 16:04:55
Haaland, most kezdő volt, 18 perc elég volt neki a gólhoz. Góllövlista harmadik helye simán kinéz neki 16-17 meccses szezonnal, ha így folytatja..  BVB az év üzletét kötötte vele, már most simán lehetne rajta 40-50 millió profitjuk, de szerintem mikor eladják lesz vagy 100-150 millió euró profit.

A szerződésében rögzítettek egy 75 milllió eurós kivásárlási árat, ami a nyáron még nem lesz érvényben.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum február 01, 2020, 16:15:28
A szerződésében rögzítettek egy 75 milllió eurós kivásárlási árat, ami a nyáron még nem lesz érvényben.
Csak 75 millió? Az nem sok, pláne így, köszi, hogy írtad az infót.  :ok:

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 01, 2020, 16:04:55
Haaland, most kezdő volt, 18 perc elég volt neki a gólhoz. Góllövlista harmadik helye simán kinéz neki 16-17 meccses szezonnal, ha így folytatja..  BVB az év üzletét kötötte vele, már most simán lehetne rajta 40-50 millió profitjuk, de szerintem mikor eladják lesz vagy 100-150 millió euró profit.

Hát azért az túlzás  :D Ha esetleg Haaland holland lenne, esetleg brazil, de szerintem ő majd ha vált, szerintem bőven 100 milla alatt lesz. Már csak abból indulok ki, hogy kb most is aprópénzért vitte a BVB, én sokkal többre gondoltam. A Bayern amúgy sem szokott túl sok pénz kidobni, szerintem most sem fog  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 01, 2020, 18:40:07
Hát azért az túlzás  :D Ha esetleg Haaland holland lenne, esetleg brazil, de szerintem ő majd ha vált, szerintem bőven 100 milla alatt lesz. Már csak abból indulok ki, hogy kb most is aprópénzért vitte a BVB, én sokkal többre gondoltam. A Bayern amúgy sem szokott túl sok pénz kidobni, szerintem most sem fog  ;D
Ha lesz olyan csapat, mint a Barca, Real Madrid vagy PSG, simán kiadnak érte 150 millió környékét, főleg, ha ilyen ütemben fossa a gólokat. Teljesen mindegy, hogy milyen nemzetiségű, nem sokan gondolták szerintem 15 éve, hogy egy walesi, uruguayi, elefántcsontparti, esetleg algériai játékosért 70-80 milliókat adnak majd. A piacon egyértelműen kúsznak felfelé az árak, ez a tendencia pedig nem valószínű, hogy visszafordul. Hiába lehet itt válság Kína miatt, illetve Brexit hatás, ez egy olyan folyamat, ami megállíthatatlannak tűnik.

A tavalyi nyári átigazolási időszakban egy kvázi "ismeretlen portugál csodagyerekért" adott az Atlético Madrid 125 millió eurót (erős túlzás, de így van), akinek volt egy jobb Európa Liga, illetve portugál bajnoki szezonja. Ott van még Matthijs de Ligt igazolása is, aki a BL-elődöntős Ajaxban tolt egy erős évet, közel 100 milliót ért, Nicolas Pépé a francia ligában szórta a gólokat, ez 80 milliót ért és akkor még nem esett szó Luka Jovicról sem, aki 65 milliót igazolt át.

Télen csak kicsengette azt a 55 milliót a Manchester United Bruno Fernandesért, szóval érezhetően mennek fel az árak. Haaland akciós volt, de ezt már sokan, sok helyen írták. Nem azért, mert norvég, más van a háttérben. Én úgy gondolom, hogy irreleváns a nemzetisége, régebben még tényleg fontos lett volna, ahogyan azt te is írtad, de manapság a globalizáció hatására már nincsen ilyen tényező. Ha valaki tehetséges, akkor kicsengetik a pénzt, lehet algériai, holland vagy svéd.

Haaland jelenlegi piaci értéke: 45 millió euró. Azért fontos ez, mert: Diallo, Pulisic, Hummels, Mkhitaryan, Aubameyang vagy épp Gündogan piaci értéken kelt el, nem buktak rajta, Dembélén pedig óriásit szakítottak. A Lewandowski dolog óta azért próbáltak erre figyelni a németeknél, becsúszott utána is egy-két dolog, de összességében a Dortmundot nehéz manapság már lehúzni, inkább ők húznak le ilyen Barca szintű csapatokat.

A Salzburgot pedig azért sikerült lenyúlni így, mert a norvég nem akart a PL-be menni ilyen korán, ahogyan a Manchester United játékosa sem akart lenni (ő maga választotta a Dortmundot a fejlődése érdekében). Ott van még pluszban, hogy elvileg Haaland ügynöke hatalmasat szakított a transzferen, sokkal nagyobb volt az összeg, amit ő zsebre rakott, mint ami a valós átigazolási díjban foglaltatik (15-20 millióval minimum..). Ha jól tudom, akkor Raiola az ügynöke, szóval érthető a dolog.

Raiola - Dortmund - Manchester United háromszög már régebben is élt, mégpedig a Mkhitaryan üzlet kapcsán, amikor teljesen mindegy volt, hogy a Dortmund el akarja-e adni az örményt vagy sem, Raiola beleíratott egy olyan záradékot Mkhitaryan szerződésébe, ha visszautasít a BVB egy ajánlatot, ő akkor is pénzt kap... Trükkös faszi az öreg, biztos Haaland kapcsán is voltak a szerződésnél érdekességek.

Mindezek ellenére természetesen benne van, hogy "csak" 60 millát kapnak érte, de én erősen kétlem ezt a lehetőséget.

Bundesliga: Mire képes a Dortmund?

A norvég gólzsák első komolyabb erőpróbája a német ligában! Olvasd tovább



Németországban is jönnek a zártkapus meccsek.  :'( Értem, hogy a shownak mennie kell, de nézők nélkül??? Tudom, hogy egy hónap gyorsan elrepül, de azért furcsa lesz látni, hogy összvissz a két csapat tagjai lesznek a stadionban BuLi, BL és EL meccseken...

Bundesliga: Ruhr-vidék derbi, nézők nélkül

Nincs dortmundi fal, nincs gelsenkircheni ellentábor, csak csönd.  Olvasd tovább


#38 március 21, 2020, 09:40:26, SPF Előzetes

Átigazolások: Haaland megfontolt, vajon a csapata is az lesz?

A Borussia Dortmund legértékesebb játékosainak helyzetét vizsgáltuk.  Olvasd tovább


Bundesliga Home Challenge: Profi szinten az esport a németeknél!

A németeknél nem állt meg a focis élet, folytatódik a FIFA20 bajnokság.  Olvasd tovább


Idézetet írta: SPF Előzetes Dátum március 21, 2020, 09:38:21
Kit választanál a csapatod élére? Niko Kovacot vagy Dárdai Pált?

Nyáron új edzőt keresnek a Hertha BSC-nél. Olvasd tovább

Azóta esett szépen Dárdai szorzója, talán a pénzügyi megszorítások miatt is kerülhet képbe, hiszen még élő szerződése is van, tehát már alkalmazott, miközben Niko Kovac celebfizetést kérne.



Bundesliga Home Challenge: Végre minőségi foci!

Egy különleges és egyben inspiráló életút, mely rávilágít, mekkora lehetőséget rejlenek az esportban.  Olvasd tovább