Vizes VB 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Folyamatos fejlődés. Egyre kevesebb kapott gól, a szerzett gólok száma pedig növekedett. 0-ról 1-re, majd 1-ről 2-re.

Nem tartozott a kedvenceim közé Cseh Lacika, de most már elengedtem vele kapcsolatban az eredményeket, inkább az interjúira koncentrálok. Innen nézve viszont hatalmas a faszi, gondolom viccnek szánja ezeket, mert ha nem, akkor viszont eléggé elkeserítő. Évek óta jön, hogy majd jövőre, majd legközelebb, most nem állt össze valami, majd a következő vb-n, olimpián. Ez a 32. hely megint erős, szerencsére nem ez a fő száma.  :)

Vizes vb: Jön az első magyar aranyérem?

Hosszú Katinta dominált a selejtezőben, de a döntőre is maradt tartalék? Olvasd tovább


Olyan mókás, ahogyan a szakértő mindenáron próbálja minden adásban védeni Sun Yangot. Tudom, ki lett adva, hogy védeni kell őt a nemzetisége miatt, de azért mókás. Az meg várható volt, hogy neki nyernie kell, mindegy, hogy miként. Biztos valami szabálytalant csinált a litván, nem ártana majd tudni.. Lehet az volt szabálytalan, hogy beért a kínai előtt. Doma 7. lett, elfáradt a végére nagyon, majd legközelebb. Kár érte, pedig szépen fejlődött.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 23, 2019, 13:10:52
Olyan mókás, ahogyan a szakértő mindenáron próbálja minden adásban védeni Sun Yangot. Tudom, ki lett adva, hogy védeni kell őt a nemzetisége miatt, de azért mókás. Az meg várható volt, hogy neki nyernie kell, mindegy, hogy miként. Biztos valami szabálytalant csinált a litván, nem ártana majd tudni.. Lehet az volt szabálytalan, hogy beért a kínai előtt. Doma 7. lett, elfáradt a végére nagyon, majd legközelebb. Kár érte, pedig szépen fejlődött.

Majdnem mindenki rosszabb időt úszott a középdöntős idejénél (kivéve Rapsys). 1:44 közepével simán vb győztes.
Gyorsabban kezdett mint tegnap. Onnan minden fordulónál visszaesett. Szerintem mint én is Ő nagyon csalódott és bosszús. Nem úgy úszta a 200-t mint tegnap. Kb. 1 másodpercen belül volt 7 ember 200-on.

Gyengébb volt ez a döntő (mint vártam), sajnálom, hogy nem jött össze, pedig az elképzelés jó volt meg a tipp is.

https://index.hu/sport/uszas/2019/07/23/kozma_kesely_vb_dontok/

200-on alapjáraton ritkán zárnak ki, de ez még így is érdekes... Kínának olyan erős a sportdiplomáciája a FINA-n belül, hogy azzal a többi ország nem bír (saját vélemény). Sun beszélt róla, hogy ezzel a viselkedéssel a népét sértette meg az ausztrál (meg most Scott). Utána ugye jöttek a halálos fenyegetések Horton részére a "kvalifikált" szurkolóktól, de számomra az inkább mérvadó, hogy az úszótársak megtapsoltak az ausztrált, meg a nézők is inkább a kínait fújolták. Ennek a faszinak már régóta semmi helye nem lenne a sportágban, de sajnos ő is tudja, hogy bármit megtehet. Valószínűleg ez a dolog is elcsendesedik, nem lesz eltiltás és megtarthatja az érmeit.

Két dolog érdekes a kínaival kapcsolatban:
- Egyszer már lebukott tiltott szerek használatával, amiből komolyabb dolog nem lett, eltiltását is hipp-hopp letöltötte
- Második alkalommal egy random ellenőrzés volt a lakóhelyén, ahol elvileg a WADA ellenőrei nem igazolták magukat megfelelően.

Oké, ez rendben van, még talán hihető is (bár ezt csak Sun állítja és a FINA rögtön elfogadta), de akkor kérdem én, ha tisztán versenyzek, akkor mégis miért töröm össze a már leadott mintámat kalapáccsal?  ::)  Nem teljesen mindegy, hogy van egy minta, amit nem használhatnak fel hivatalosan ellenem, ha az a minta tiszta? Vagy akkor ezek szerint mégsem volt tiszta?

Nyilvánvaló hogy doppingol Sun, de hát amíg a FINA úgy gondolja hogy ez így jól van nincs mit tenni. A többi úszó azért meghozta az "ítéletet" már és elég egyértelműen ki is nyilvánították ezt.
Ami Cseh Lacit illeti, meglátjuk mit mutat majd 100-on, 2 éve második tudott lenni a vb-n 200 pillangón, ami 31 évesen több mint szép volt. Ha abból indulok ki, hogy van egy rakat ember a futottak még kategóriában rajta kívül akik huszonévesek akkor nem gond, hogy itt van még 33 évesen is, annak ellenére hogy nekem sem a kedvencem.
Azért tudni kell időben visszavonulni, neki szerintem kiváló alkalom lett volna erre két éve a budapesti vb, jól is szerepelt, itthon is volt.
Az a nagy tragédiája Csehnek, hogy ő egy olyan korban volt a csúcson mikor egy Phelps is pont, amúgy minimum egyszeres olimpiai bajnok lett volna, lehet többszörös is. Van ilyen.

Igazad van, tényleg nincs mit tenni. Erre az egészre még rátesz egy lapáttal Sun viselkedése is, ahogyan csapkod, kérkedik, de ez van.

Én amúgy szentül abba voltam, hogy 2 évvel ezelőtt visszavonul. Ahogyan te is írtad, tökéletes alkalom volt, egy szép éremmel lezárni egy sikeres pályafutást (szerintem sokkal nagyobb ovációt kapott volna és elismerést). Mert az oké, hogy nem nyert olimpiát, de Phelps ellen csak keveseknek sikerült. Nekem van egy olyan érzésem, hogy még 2-3 év múlva is látni fogjuk őt, nehéz neki elengedni ezt az egészet. Ezzel lehet majd a saját szobrát is kicsit "rombolni" fogja. 

Nekem sem szimpatikus a kínai srác, de azért azon jókat tudok nevetni, hogy egy ausztrál akad fenn a doppingon. Ian Thorpe nemzetének ezúttal rosszabbul sikerült a kezelés, ez van, bár biztos nehéz elfogadni, hogy lemaradtak "orvosi" téren.

Többen is fennakadtak ezen, de ő volt az egyike azoknak, aki próbált ellene tenni. Már a vb előtt is felhívták rá a figyelmet, de valamiért nem akarnak ezzel foglalkozni. Lényeg, hogy mindenképpen Sun nyerjen. Nagy a valószínűsége annak, hogy az ausztráloknak ugyanolyan jó cuccuk van, mint eddig, csak nem az övéik kapják meg, mert Sun edzője is ausztrál, orvosilag tehát rendben lehetnek.  ;D

#26 július 23, 2019, 17:24:01, TiB
Idézetet írta: Pozzato Dátum július 23, 2019, 17:15:38
Többen is fennakadtak ezen, de ő volt az egyike azoknak, aki próbált ellene tenni. Már a vb előtt is felhívták rá a figyelmet, de valamiért nem akarnak ezzel foglalkozni. Lényeg, hogy mindenképpen Sun nyerjen. Nagy a valószínűsége annak, hogy az ausztráloknak ugyanolyan jó cuccuk van, mint eddig, csak nem az övéik kapják meg, mert Sun edzője is ausztrál, orvosilag tehát rendben lehetnek.  ;D

Francba, nem jó hozzáértőkkel eszmét cserélni ;D Tudtam én, hogy ausztrál a kínai coach, nem ér hogy te is tudtad :'(

update: közben nézem a magyar wikipédiás oldalt: https://hu.wikipedia.org/wiki/Szun_Jang :D



Milák nagyon durva volt, hatalmasat úszott. Kenderesit sajnálom, de majd talpra fog állni, előbb legyen rendben a sérülése.
Cseh László: "Az olimpia még messze van, egyelőre a 100 pillangót szeretném megélni itt"
Laci, ne csak egy évben gondolkodj, sok van a még a 2027-es pesti vb-ig, addigra összeáll majd rendesen a 200 vége is. Így is nagy teljesítmény volt ez, 100 pillén majd összejön a döntő most, jövőre meg majd a többi is rendben lesz.