Skandináv foci 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#30 november 06, 2019, 20:01:21, gavrilo14
Csavard be, mint Chilavert!



Stefan Hagerup góljával egyenlített a 89. percben az Ull/Kisa a Skeid ellen. A gól olyannyira segített a vendégeken, hogy egy perccel később a győztes gólt is megszerezték! Rég láttam már jó szabadrúgás gólt kapustól, így gondoltam megosztom veletek ezt a kis momentumot!

Sokan azt gondoljátok, hogy csak a magyar bajnokságban vezették be az ivószünetet a félidő derekán. Nos, ez nem így van!

A játékosok körében népszerű intézkedést bevezették Norvégiában is, annyi update-tel, hogy a nézőket közben traktor-show-val szórakoztatják a helyiek!


Érdekes, hogy a hóvihar ellenére a találkozót le tudták bonyolítani és valószínűleg az utakon se alakult ki káosz a meccs után.


A hazai pályát (vagy időjárást) kihasználva a Tromsdalen simán nyert egyébként. Mondjuk így is kiesnek a harmadosztályba csontnélkül...

A hét bénázása?


A kapuson nevetünk, de azért a középső védő is érdekes megoldást választott... Mutogathatják az elemzésben, hogy miként ne add haza a labdát!

Eliteserien: Bajnokavatás

Vasárnap bajnokot avathatunk és fogunk is, miután a Molde otthon fogadja a Strømsgodset csapatát, majd a Rosenborg játszik a Bodøvel. Olvasd tovább


#34 november 11, 2019, 15:44:05, gavrilo14
A szerencse - balszerencse hosszú távon kiegyenlítődik, így van ez a hosszabbításban megnyert - elvesztett fogadásokkal is.
Két hete a 92. percben ment el egy 4-es szorzó, míg most a 95. percben jött egy 3-as. Ugyanúgy Rosenborg, ugyanaz a tipp (RBK nyer és mindkét csapat gólt lő).


Ezzel egyébként az Európa Ligáért folytatott harc nem is lehetne nagyobb a Bodo - Odd - Rosenborg hármas között két fordulóval bajnokság előtt!

Gratula a szép tipphez!  :beerchug: :ok:

Idézetet írta: robmiller Dátum november 11, 2019, 16:47:10
Gratula a szép tipphez!  :beerchug: :ok:

@robmiller

Köszi! Csak próbálom behozni a magyar focis eredményességeteket! :)

:beerchug:

Ááá ott nincsenek olyan kövér oddsok, mint amit Te kiszúrsz! ;)  :beerchug:

Eliteserien: Továbbra is küzdenie kell a címvédőnek

A bajnoki címet a Molde nyerte, viszont az Európa Liga-selejtezős helyek és kieső pozíciók továbbra is szabadok. Olvasd tovább


Eliteserien: Drámai zárást tartunk Norvégiában


Hat csapat próbálja elkerülni a kiesést jelentő helyeket az utolsó fordulóban. Olvasd tovább


#40 december 12, 2019, 10:28:37, gavrilo14
Edvardsen gólöröménél kevés dolog mutathatja be jobban, hogy bizony ideje elvonulni téli szünetre!


A bajnokság összegzése
Bajnok és Bajnokok Ligája induló: Molde
Európa Liga-selejtező és dobogósak: Bodø és Rosenborg, illetve hozzájuk csatlakozik még a norvég kupa győztese
Kieső: Ranheim, Tromsø és Lillestrøm
Feljutók: Aalesund, Sandefjord és Start
Norvég kupa: Viking

Nem terveztem idénre még egy bejegyzést, de az osztályozó visszavágója után ezt kicsit kötelezőnek érzem, miután a Lillestrøm hihetetlen körülmények között búcsúzott el az Eliteserientől.

Előzmény: 2-1-es győzelmet aratott otthon a Start, míg én a visszavágó előtt egy laza BTTS-t játszottam meg, aminek okairól akár olvashattatok is az SF Guruban.

Ahogy várható volt a Lillestrøm kezdeményezően lépett fel és már a 2. percben belőtte a vezetést jelentő gólt. Hiába jelentett ez már bennmaradást, ment tovább a letamádás az ellenfél 16-osánál, ami egyáltalán nem esett jól a Startnak. A vendégek nem tudtak ez ellen mit tenni, aminek következtében a félpályát se lépték át a kristiansandiak. A félidei 2-0 rájuk nézve volt hízelgő, én meg rájöttem, hogy a 2,5 overrel valószínűleg sokkal jobban jártam volna.


A második félidő kezdetén csak egy gól kellett a Startnak a hosszabbítás kiharcolásához, azonban ez nem maradt így sokáig. A 49. percben Gustavsson kontrázott jól, majd Melgalvis a 61. percben vitte be a kegyelemdöfést (4-0). Vagyis gondolta ezt a legtöbb pályán lévő játékos és a lillestrømi keménymag. Utóbbi még nem tudta, hogy kereken 30 perc múlva fekete füstgránátokat fog bedobálni, ezzel temetve a csapatukat az OBOS Ligaenbe...


Pedig így történt. Az egész meccsen való letámadás megbosszulta magát és a Start elkezdett előrejönni, ami leginkább szabadrúgások és szögletekben teljesedett ki. Bíztam benne, hogy azért azt az egy szépítő találatot megszerzik, mivel továbbra se álltam jól a tippelésben.
Martin Ramsland.  Ekkor már kevesen hittek abban, hogy visszajöhet a Start a meccsbe. A próbálkozásaik erőtlenek voltak, míg a szurkolóik csendesek. Azonban egy szabadrúgás jó fejet talált meg és Ramsland megoldotta a 76. percben (4-1).


További kettő kellett a Startnak és ekkor lehetett látni, hogy a Lillestrøm elfáradt, Tom Nordlie elszámolta magát és a letámadással kikészítette a saját csapatát. A Start minden probléma nélkül eljutottak már az ellenfél 16-osáig, ahol minden labdával Ramslandot próbálták megjátszani. Nem hiába. 6 perc alatt mesterhármas, így az 1. perc után újra a Start állt továbbjutásra (4-3).


Hiába ment a 100. percig a találkozó és jött be többek között a 41 éves Frode Kippe a hazaiakhoz, helyzetet sem dolgoztak már ki a hátralevő időszakban és ezzel 1975 után esnek ki a legfelsőbb osztályból!


Tom Nordlie-t az osztályozó előtt nevezték ki, így sikeresen kiesett egy évadon belül két csapattal is. A másodosztályú Skeiddal november másodikán az OBOSból, míg a Lillestrømmel december 11-én az Eliteserienből. Emellett Frode Kippe úgy vonul vissza, hogy kiesik azzal a csapattal, amelyet 1997 óta szolgált egy angliai kitérővel.


A mérkőzés kiváló reklámja volt a norvég bajnokságnak és a norvég mentalitásnak. A játékosok nem a fizetés miatt futnak (nem véletlen, hogy Boli vagy Tokmac már a magyar bajnokságban játszik), hanem a játék szeretete okán és egy sokkal őszintébb focira képesek, mint Magyarországon. Mikor kb. négy éve elkezdtem foglalkozni az ország labdarúgásával, akkor még inkább a magyar bajnokikat favorizáltam a tv-ben való megtekintésre, ha két találkozó egyidőben kezdődött. Azonban az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ez megváltozott és már inkább az Eliteserient preferálom. Pont az ilyen meccsek miatt.

Nagyon király, élvezetes a topik @gavrilo14, köszi hogy csináltad/csinálod! :beerchug:

A hóba fejesugrós gólörömmel nem tudok betelni. ;D