gólos próbálkozások...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szia!
Nem akarod folytatni a gólos tippek kiírását? Vagy még mindig tesztelgeted a szisztémát?
Üdv:

De rég jártam itt...
Azzal hogy próbáltam ugyanúgy kezelni a különböző ligákat, elromlott minden. Szünetet tartottam. Most újra fellángolt bennem a statisztikázás :) Egyelőre (a korábbinál nagyobb - jelenleg kb 150 ezer meccses) adatbázist építek, aztán újra kitalálok pár szimulációt. Nem biztos hogy találok bármit. Marad az over 2.5 és továbbra is vég- és félidei eredmények állnak rendelkezésre.


Kicsit értetlenül állok azelőtt hogy miért úgy próbáltam adatbázist építeni ahogy azt tettem tavaly. Most rövid idő alatt 292214 meccs vég- és félidei eredményét szedtem össze, eddig csak európai bajnokságok alapszakaszaiból (az egyre gyakoribb, különböző rájátszások nem érdekelnek), több évre visszamenően. Ez a tóbb éves dolog arra lesz jó, hogy a változások észrevehetőek legyenek, vagy esetleg az, hogy valami ha működik is egy idényben, lehet hogy csak véletlen. Jelenleg a 18. országot gyűjtöm, van még pár :)

A most már 335930 meccses adatbázis első statisztikai eredménye (ld a képet). Gondolom ez nem meglepő eredmény, de azért szép az ábra. Összefüggés a gólátlag és az overek aránya között.


Nem tudom, előbb kellene találni valamit.

#67 február 27, 2020, 09:05:54, hugosanchez
A BTTS és a gólátlag viszonya kicsit rondább :)

Ez pedig az over és a BTTS viszonya...

Szintén nem egy spanyol vigasz... mi van akkor, ha a félidő 0-0 vagy 2-0? A különbség látható az ábrákon.

Na itt van egy kis érdekesség... Mi történik akkor, ha azt nézzük, hogy egy meccs résztvevői közül a hazai csapat korábbi hazai meccsein hány százalékban volt over 2.5, és ezek után az adott meccs overrel vagy underrel végződik. A minimálisan már lejátszott hazai meccsek száma 5-re lett állítva. Az ábrák vízszintes tengelyén a liga gólátlaga (1.5-4.5), függőleges tengelyén pedig az overes meccsek aránya (0-100%). A kis képek alatti fájlnévben az van feltüntetve, hogy minimum hány százalékban volt a hazai csapat korábbi hazai meccsein over 2.5.

#71 március 01, 2020, 20:23:04, hugosanchez
Csak próba...

over 2.5

Espanyol - Atletico Madrid 2.62 (Spain 1) (1-1)
Mallorca - Getafe 2.50 (Spain 1) (0-1)
Athletic Bilbao - Villarreal 2.20 (Spain 1) (1-0)
Charleroi - Standard Liege 2.10 (Belgium 1) (2-0)
Celik Zenica - Radnik Bijejina 2.30 (Bosnia 1) (1-1)
Enosis Paralimni - OLympiacos Nicosia 2.20 (Cyprus 1) (3-0)
Bohemians 1905 - MFK Karvina 2.50 (Czech 1) (0-0)
Chania FC - Panachaiki 2.25 (Greece 2) (2-1)
Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow 2.35 (Poland 2) (1-3)
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias 2.30 (Romania 1) (2-1)

#72 március 01, 2020, 20:24:36, hugosanchez
4/10...
-0.9 egység

A gólátlag és over arány változása 1-1 bajnokságon / idényen belül. Az átlag mozgóátlag, azaz mindig a legutolsó 20 meccs átlaga. Hát... minden ábra különböző :D

A fenti ábrák kiegészítve egy-egy piros vonallal, amelyek az összátlagot reprezentálják.