Vuelta a Espana 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Tony Martin a bukás után feladta a versenyt (zsinórban ez a harmadik feladása a GT-ken), Roglic végül visszaért a mezőnyben. A szlovénnak öt embere maradt az utolsó hegyi etapra. Ki mit vár a következő két szakasztól?

A papírforma azt mutatja, hogy Roglic simán nyer, Movistar meg két dobogó..
Volt már olyan a Vueltán, hogy összetett első és második hely egy csapatnak (Astana 2008 vagy Sky a bírósági döntés után 2012), sőt első és harmadik hely is volt több alkalommal (elsősorban 90-es években).
A történelem folyamán azonban nem most lenne az első eset, hogy egy csapat két versenyzője a 2. és 3. helyen végezzen:
- Vuelta a Espana 1994: 2. Mikel Zarrabeitia  3. Pedro Delgado
- Tour de France 2015: 2. Nairo Quintana   3. Alejandro Valverde

Mi a közös a két eredmény? Mind a kettőt Eusébio Unzué csapata követte el. A 94-es a Banesto volt, ahol egy bizonyos Rominger verte őket rommá, aki hasonló típusú versenyző volt, mint Roglic. A Touron pedig Froome, akit ismerünk, ő is Roglichoz hasonló típus. Felmerül bennem, hogy Unzué tényleg ennyire nem tud mit kezdeni az ilyen típusú versenyzőkkel? Egyértelműen nem tud dönteni a kapitányok között, nem az idei lenne az első eset. Nem áldozzák be az egyik versenyzőt a másikért, Unzué ilyen szempontból beszari.

Hehe, ez annyira tipikus és Vueltára jellemző ahogy ma a Gilbert vs Bennett tippem bukott:-) Cavagna ugye nyert, éppen kitartott az előnye, nyilván Stybar meg Gilbert nem húzta nagyon az igát hátul, csak nem hozzák fel a csapattársra a mezőnyt az utolsó métereken, aztán hagyták megnyerni a sprintet Bennettnek mikor már Cavagna nyert, miért ne hagyták volna, a szakaszgyőzelem megvolt ezzel :D :bash:

19. szakasz végeredménye: https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2019/stage-19
1. Rémi Cavagna
2. Sam Bennett
3. Zdenek Stybar
4. Philippe Gilbert
5. Alejandro Valverde

Szakasz eredménye:
1. @Ghastly 8 pont
2. @Latzka 7 pont
3. @RedMunchen.. és @monet 6-6 pont
4. @Noppyka és @firgabácsi 5-5 pont
5. @Agot PSF és @peshark 4-4 pont
6. @BvB_09 és @Nezocsa 3-3 pont
7. @sunik29 2 pont

Többiek nem szereztek pontot!

Összetett állása:
1. @Noppyka 56 pont
2. @Ghastly 53 pont
3. @Latzka 52 pont
4. @firgabácsi 51 pont
5. @Agot PSF 50 pont
6. @peshark 45 pont
7. @BvB_09 42 pont
8. @sunik29 40 pont
9. @MessiÁs 39 pont
10. @RedMunchen.. 36 pont
11. @monet 30 pont
12. @LuckyBeny 28 pont
13. @Nezocsa 23 pont
14. @oakland23 9 pont
15. @hossa81 5 pont

@Ghastly nagyon érezte ezt az etapot, sok pontot gyűjtött és máris a második helyen, nagyon szoros az eleje srácok!  :ok:
Számoljátok át a pontokat, ha hibát észleltek, jelezzétek bátran!

20. szakasz: Arenas de San Pedro  ›  Plataforma de Gredos   (190.4 km)
Tippelési határidő: 2019.09.14.  11:00

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 13, 2019, 16:48:02
Ki mit vár a következő két szakasztól?

Első gondolatom, hogy Lopez top3-ba bejön. SZerintem ez reális, sajnos a szorzója gagyi (1,53), így nem húztam be. Viszont ez a Vuelta, még azt is el tudom képzelni Nairóról, hogy fényt kap, és előre menekül  ;D

De ha nem viccelem el, én egy Lopez-Quintana helycserét várok, azt tényleg nem tudom elképzelni sem, hogy Roglicot megrogyasztanák. Lopezben lehet még némi erő, de tényleg max annyi, hogy Nairót lenyomja. Én behúztam Nairót, Valverdét és Lopezt még két szakasszal ez előtt végső győztesnek, de nem kellett volna.

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 13, 2019, 20:07:54
Első gondolatom, hogy Lopez top3-ba bejön. SZerintem ez reális, sajnos a szorzója gagyi (1,53), így nem húztam be. Viszont ez a Vuelta, még azt is el tudom képzelni Nairóról, hogy fényt kap, és előre menekül  ;D

De ha nem viccelem el, én egy Lopez-Quintana helycserét várok, azt tényleg nem tudom elképzelni sem, hogy Roglicot megrogyasztanák. Lopezben lehet még némi erő, de tényleg max annyi, hogy Nairót lenyomja. Én behúztam Nairót, Valverdét és Lopezt még két szakasszal ez előtt végső győztesnek, de nem kellett volna.
Én is vártam Roglictól a megingást, de összességében eddig stabil volt, mint Armstrong vagy Froome fénykorában. Arra leszek kíváncsi, holnap betámadják-e, kockáztat-e Unzué, vagy megint alibiznek egyet, ahogyan szoktak ilyen helyzetekben.. Azért szerintem a szlovénnak hiányzik majd Martin, meg az sem lesz túl jó, hogy öt segítője maradt, akik csapágyasra vannak hajtva.

Nagyot nem kockáztatnak ha betámadják, nem sok veszítenivalója van Valverdének, max nem sikerül verni rá egy másodpercet sem:-) Ez a valószínűbb mint az, hogy akár pár sec-et is sikerül.
Nagyon magabiztos volt Roglic végig, valami rettenet megborulás kellene ahhoz hogy ő itt 3 percet kapjon egyetlen szakaszon. Igazából azt gondolom, ha nem esik el megnyeri.
Ami a szakaszgyőztest illeti, mivel kiszámíthatatlan teljesen a Vuelta, ha én most azt mondom szökés lesz és végigmegy akkor majd valószínűleg az összetett menők közül nyer valaki. :D

Mai szakaszra a tippjeitek:
Idézetet írta: sunik29 Dátum szeptember 07, 2019, 19:36:18
1Alejandro Valverde
2Wout Poels
3Thomas De Gendt
4Rafal Majka
5Miguel Ángel López

Idézetet írta: monet Dátum szeptember 13, 2019, 20:41:21
1. M. A. Lopez
2. A. Valverde
3. P. Roglic
4. T. Pogacar
5. S. Higuita

Idézetet írta: RedMunchen.. Dátum szeptember 13, 2019, 17:58:33
Gianluca Brambilla
Jakob Fuglsang
Philippe Gilbert
Ruben Guerreiro
Ben O'Connor

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 13, 2019, 23:49:57
1. Valverde
2. Higuita
3. Ruben Guerreiro
4. Pernsteiner
5. Kuss

Idézetet írta: BvB_09 Dátum szeptember 14, 2019, 00:13:51
1. Primoz Roglic
2. Wouter Poels
3. Sergio Higuita
4. Miguel Angel Lopez
5. Tao Gheoghegan Hart

Idézetet írta: Ghastly Dátum szeptember 14, 2019, 00:16:01
1. A. Valverde
2. P. Roglic
3. Nairo Quintana
4. T. Pogacar
5. M.A. Lopez

Idézetet írta: peshark Dátum szeptember 14, 2019, 07:18:28
1. M. A. Lopez
2. T. Pogacar
3. A. Valverde
4. R. Majka
5. P. Roglic

Idézetet írta: Noppyka Dátum szeptember 14, 2019, 07:40:50
1.Roglic, Primoz
2.Lopez, Miguel Ang
3.Valverde, Alejandro
4.Majka, Rafal
5.Pogacar, Tadej

Idézetet írta: Agot PSF Dátum szeptember 14, 2019, 08:12:43
1. P. Roglic
2. A. Valverde
3. M. A. Lopez
4. R. Majka
5. T. Pogacar

Idézetet írta: Nezocsa Dátum szeptember 14, 2019, 09:14:41
1. Pogacar
2. Valverde
3. Quintana
4. Roglic
5. Majka

Idézetet írta: Latzka Dátum szeptember 14, 2019, 09:22:10
1. M.A. Lopez
2. Valverde
3. Roglic
4. Pogacar
5. Majka

Eső, csúszós út, veszélyes lejtmenet, nagy Astana tempó. Roglic ma valószínűleg próbára lesz téve, adott az esély López, Valverde, Quintana vagy épp Pogacar számára, hogy valami csodát tegyenek. Reálisan nézve erre minimális az esély, de ezen a Vueltán bármi megtörténhet.

Nem tudom, hogy mikor szurkoltam utoljára így a TV előtt egy bringaversenyen. Pogacar nagyon megérdemelné a dobogót.

Elérkeztünk tehát az utolsó szakaszhoz. Egy nap maradt, míg a Vueltán eldőlt a dobogó, addig itt a tippjátékban még semmi sem. Az összetettre leadott tippek is érdekesen alakulnak, ahogyan a Tour de France-on is, úgy most is az utolsó sprint dönt majd a végső helyezésről, Reálisan még 5-6 ember versenyez az első helyért, de komoly átfedések vannak, így forgatókönyvet is felesleges írni. Annyit írhatok csak, hogy rengeteg múlik Sam Bennett szereplésén.
Én személy szerint nagyon örülök Pogacar dobogójának, kolumbiai páros eléggé túlsztárolt, jót tett nekik, hogy egy 20 éves helyretette őket.

20. szakasz végeredménye: https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2019/stage-20
1. Tadej Pogacar
2. Alejandro Valverde
3. Rafal Majka
4. Hermann Pernsteiner
5. Primoz Roglic

Szakasz eredménye:
1. @Nezocsa 8 pont
2. @Latzka , @Agot PSF és @peshark 6-6 pont
3. @monet 5 pont
4. @firgabácsi és @Noppyka 4-4 pont
5. @Ghastly 3 pont
6. @sunik29 2 pont
7. @BvB_09 1 pont

Többiek nem szereztek pontot!

Összetett állása:
1. @Noppyka 60 pont
2. @Latzka 58 pont
3. @Ghastly és @Agot PSF 56-56 pont
4. @firgabácsi 55 pont
5. @peshark 51 pont
6. @BvB_09 43 pont
7. @sunik29 42 pont
8. @MessiÁs 39 pont
9. @RedMunchen.. 36 pont
10. @monet 35 pont
11. @Nezocsa 31 pont
12. @LuckyBeny 28 pont
13. @oakland23 9 pont
14. @hossa81 5 pont

@Nezocsa gyönyörűen találta az első két helyezettet, ezzel magabiztosan nyerte a szakaszt, ahogyan Pogacar is.  :ok:
Rendkívül szoros az utolsó szakasz előtt a verseny, számoljátok át a pontokat, hibát észleltek, jelezzétek!
Holnap a későbbi kezdés miatt 15:00 óra a tippelési határidő!

21. szakasz: Fuenlabrada  ›  Madrid   (106.6 km)
Tippelési határidő: 2019.09.15.   15:00

Vuelta a Espana: Megpihennek Madridban

Elérkeztünk a spanyol háromhetes körverseny utolsó szakaszához, ahol sprintbefutó lesz, vagy nem. Ezen a versenyen már semmit se tudni biztosra! Olvasd tovább


Tippek többsége már beérkezett (akinek még matematikailag van esélye az első helyre, azok közül mindenkié), érdekes, hogy gyakorlatilag egyetlen ember volt bevállalós az élmezőnyből, neki teljesen más a tippsora. Körülbelül 5-6 óra környékén fogom bemásolni a tippjeiteket. Az biztos, hogy nagy valószínűséggel a szakaszon 4. és 5. helyezett kiléte fogja eldönteni az összetett versenyt, illetve van két teljesen ugyanolyan tippsor is.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 15, 2019, 11:08:11
Tippek többsége már beérkezett (akinek még matematikailag van esélye az első helyre, azok közül mindenkié), érdekes, hogy gyakorlatilag egyetlen ember volt bevállalós az élmezőnyből, neki teljesen más a tippsora.

Máshogy nincs esély odaérni az elejére... ::) ;D

Teljesen jogos, én több embertől vártam hasonlót, de a szakasz karakterisztikája eléggé behatárolta a lehetőségeket. Számomra ez a két tippjáték rengeteg dolgot mutatott meg a sportfogadásról. Eléggé érdekes volt a pontok számolása közben nézni a táblázatot, hogyan alakultak a tippek. Az idei Vuelta is rádöbbentett, mennyire sokszínű és bonyolult sportág ez. Teljesen szembement a józan paraszti ésszel a Movistar taktikája, hogy védjék a dobogót, ahogyan a Quick Step óriási szökései is, de így utólag volt benne ráció. Verseny előtt/alatt olvastam Edward Pickering: The Ronde c. könyvét, az is csak megerősített benne, hogy mennyi mindent kell még tanulnom erről a sportrágól, pedig alapjáraton nagyon egyszerűnek tűnik: hosszú kilométereken át hajtanak, majd a végén a legerősebb nyer, vagy nem.

Lenne egy javaslatom a jövőre nézve, ha lesz még. Én szeretném  ;) ;)

Talán igazságosabb lenne, ha vki eltalálja a győztest az adott szakaszon és az kapna 5 pontot az eddigi 3 helyett. Hisz a ezen a Vueltan és Touron is igen nehéz volt eltalálni a nyerőt.

Azért kíváncsi lennék, hogy alakult volna az idei Tippverseny a Vueltan ezen számolással. (Hátha kiszámolod Poz :-) )