Vuelta a Espana 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szlovénok nem voltak semmik.  :o

Mindenhol ezt olvastam én is, hogy ez nem Roglic terepe, ilyen meredeket nem fogja bírni. Én is ezt gondoltam, de úgy néz ki, hogy mégis megy neki. Pogacar meg zseniális. Egészen elképesztően nagy tehetség. Ezért jó ez a sportág, mert fogalmad sincsen, hogy mire számíthatsz. Az aktuális forma mindennél fontosabb, helyismeret sem jelent annyit, mert két újonc végzett az első helyen.

13. szakasz végeredménye: https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2019/stage-13
1. Tadej Pogacar
2. Primoz Roglic
3. Pierre Latour
4. Alejandro Valverde
5. Nairo Quintana

Szakasz eredménye
:
1. @MessiÁs 8 pont
2. @Noppyka és @firgabácsi 6-6 pont
3. @Ghastly és @Nezocsa 5-5 pont
4. @sunik29 , @Latzka és @Agot PSF 4-4 pont
5. @peshark , @BvB_09 és @RedMunchen.. 3-3 pont

Összetett állása
1. @Agot PSF és @Noppyka 42-42 pont
2. @Latzka 38 pont
3. @Ghastly 36 pont
4. @firgabácsi 35 pont
5. @peshark  34 pont
6. @MessiÁs 33 pont
7. @sunik29 30 pont
8. @BvB_09 29 pont
9. @RedMunchen.. 25 pont
10. @LuckyBeny 22 pont
11. @monet 21 pont
12. @Nezocsa 19 pont
13. @oakland23 9 pont
14. @hossa81 5 pont

@MessiÁs nyerte két telitalálattal a mai szakaszt, érezte ezt a hegyi befutót!  :ok:
Számoljátok át a pontokat, ha hibát észleltek, jelezzétek bátran!

14. szakasz: San Vicente de la Barquer  ›  Oviedo   (188km)
Tippelési határidő: 2019.09.07.  11:00

Sam Bennett
Fabio Jakobsen
Marc Sarreau
Max Walscheid
Luka Mezgec

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 01, 2019, 21:03:30
A szlovénok azért örülhetnek, ketten top5-ben. Óriási fejlődésen ment keresztül az országuk az elmúlt években a sportok terén. Megérte a befektetett pénz, illetve az össznépi sportolás. Roglic kapcsán mondjuk ötletem sincs, hogy mire gondoljak, mert a Girón is nagy favorit volt, kronókon is jól ment, de a csapata miatt ott is bajba került. Az sajnos most sem túl erős.

Érdekes a helyzet, ugyanis a top4 tagjai közül mindenkinél van valami gond:
- Roglic minőségi segítők nélkül, lehet megint egyedül kell megoldani és 1,5 hét alatt két bukás
- López egy nagy bukás és ingadozó teljesítmény
- Movistar: Unzué megcsinálta a csapaton belüli feszültséget.

Talán az utóbbi kezelhető a legjobban. Pogacarra leszek kiváncsi, mert neki sem gondja, egyedül, saját tempóban is kiváló. Azonban ott az a fránya életkor.. Szívem szerint behúznám azt a 15.00-ös szorzót a győzelmére, főleg, ha Aruból érdemi segítő lesz. Mondjuk még mindig azt gondolom, hogy a harmadik hétre készül el az erejével, de bízom benne, hogy nem így lesz.

Szépen megjósoltad; és most már azt is tudjuk, hogy Roglicnak ott van segítségnek Pogacar :ok:

De továbbra is igaz a felhozott mondás: Több nap, mint kolbász.

Pogacarnak mégis csak ez az első háromhetese és Roglic is megzuhanhat egyszer; igaz fogynak a napok és több, mint biztató amit mutat.

Roglictól én ma azt vártam, hogy kapni fog ezen az emelkedőn egy keveset (20-30 mp), de tévedtem és meglepett. Valverde rutinja és higgadtsága aranyat ér, ha a forma is kitart (eddig csak egy alkalommal mutatott extrát, többi etapon hozta, amit amúgy is tud), akkor jöhet neki a dobogó. Quintana és López... Azért az látszik, hogy a kolumbiaiaknak mennyire jót tesz, ha megfelelő környezetbe kerülnek és mentálisan felkészítik őket. Bernal így nyert francia kört, de López és Quintana nem fog fejlődni, ha nem találnak jó csapatot (Arkea nem az..). Ezek fényében már értem Carapaz döntését is, miért választotta az Ineost. Látja, hogy Unzué nem tudná tovább fejleszteni egy bizonyos szintnél. Valverde is csak azért jó, mert ő alapjáraton zseni, korszakos egyéniség. Félreértés ne essék, legenda az öreg, nyert "pár" GT-t a versenyzőivel:
- Tour de France (7 győzelem): Pedro Delgado (1x), Miguel Indurain (5x), Oscar Pereiro (1x)
- Giro d'Italia (4 győzelem): Miguel Indurain (2x), Nairo Quintana (1x), Richard Carapaz (1x)
- Vuelta a Espana (4 győzelem): Pedro Delgado (1x), Abraham Olano (1x), Alejandro Valverde (1x), Nairo Quintana (1x)

És akkor még ott van a körülbelül 700-800 szakaszgyőzelem, világbajnoki címek stb., lehetne sorolni. Ugyanakkor kicsit azt érzem, hogy megfáradt. Azért az becsülendő, hogy közel sem dolgoztak akkora költségvetésből, mint a legnagyobb csapatok, mégis összehoztak egy erős csapatot. Ez talán jövőre üt majd vissza, eléggé karcsú lesz az a sor. Azért még bízom benne, hogy valamit virítanak a spanyolok, mert ez az utolsó nagy háromhetesük, így együtt.

Pogacar viszont borzalmasan erős. Mindig szerényen lenyilatkozza, hogy mennyire fáradt, majd meglátja stb., közbe befűzte az oktatófilmet. Lehetséges, hogy majd várjuk itt mindannyian, hogy elfogyjon, aztán végig ilyen tempóban tolja a versenyt. Érdemes volt megfigyelni, mennyire terjed a fiatalok körében ez az új tendencia: saját tempó plusz beülve, "kényelmes" pozícióba. Evenepoel is így nyert San Sebastiant, Pogacar stílusa is ilyen, van der Poel is így nyert Amstelt. Ehhez szoktak hozzá, ritkán kerülnek komfortzónán kívülre.

Valamelyik oldalon olvastam anno, hogy mennyire nagyképű és tehetségtelen ez a mostani korosztály, mosolyogtam. Ennyi zsenit fogalmam sincsen, hogy mikor hordott hátán a föld, akik ráadásul hideg fejjel tekernek, mintha 32 éves 4x GT-győztesek lennének.

14.

1. F. Jakobsen
2. S. Bennett
3. E. Theuns
4. F. Gaviria
5. M. Sarreau

15.

1. M. Soler
2. P. Latour
3. B. Armirail
4. N. Quintana
5. P. Roglic

16.

1. M. A. Lopez
2. P. Roglic
3. R. Majka
4. N. Quintana
5. A. Valverde

14.szakasz

1. Sam Bennett
2. Luka Mezgec
3. Fernando Gaviria
4. Fabio Jakobsen
5. Alex Aranburu

14.szakasz

1. Sam Bennett
2. Fabio Jakobsen
3. Luka Mezgec
4. Philippe Gilbert
5. Fernando Gaviria 


14. Szakasz
1.Mezgec, Luka
2.Bennett, Sam
3.Jakobsen, Fabio
4.Gilbert, Philippe
5.Aranburu, Alex

Vuelta 14. szakasz

1. Sam Bennett
2. Fabio Jakobsen
3. Mezgec
4. Aranburu
5. Venturini

14. szakasz

1. S. Bennett
2. L. Mezgec
3. F. Jakobsen
4. Z. Stybar
5. J. Aberasturi

14. szakasz

1. Sam Bennett
2. Fabio Jakobsen
3. Luka Mezgec
4. Jon Aberasturi
5. Fernando Gaviria

14.

1. S. Bennett
2. F. Gaviria
3. F. Jakobsen
4. L. Mezgec
5. J. Degenkolb