Többszöri 300-400 ezer forint utalás feltünő egy bankban?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Arbitrázs fogadást szoktam csinálni,
de van hogy fogadok amúgy is nagytéteteseket.
Szóval msotanában volt párszor hogy nagy összegeket utaltam ki, most volt 650 ezer, nem is mertem egyszerre.
Azt olvastam, hogy jobb ilyenkor nem kerek összegeket utalni.
Nem akarom abbahagyni 5 hónap alatt csak 200.000 Ft jött arbitrázsból.
Ahogy számoltam max. 500.000 / év ha sokat figyelem, de nem akarok egy bizonyos feltett tétek felé kerülni, hogy az iroda ne blokkoljon, mert így sosem fognak.
Viszont kérdés a bankban mennyire nézik ezt, ugye ez a "gyanús számmozgás", bár könyvelő szerint ha 1 millió alatti tranzakciók akkor leszarják. Csak ugye ha egy hónapban már 2 db 400.000 feletti az már súrolná...

Bár pár éve mikor ott nyitottam számlát, akkor direkt rákérdeztem, hogy fogadni tudok e (akkor még nem volt ez az irodák blokkolása mizéria)
és mondta a kiscsaj, hogy van olyan ügyfele aki szokott és nagypénzekben úgyhogy nem lesz abból gond. Csak ugye azóta szigorúbbak lettek a dolgok, sokszor összemossák az ilyesmit a terrorizmussal is. Aki nem ért hozzá az csak azt látja, hogy Máltáról vagy Ciprusról érkezik pénz nekem  :police:

Idézetet írta: drzdolik Dátum október 01, 2019, 14:15:49
Bár pár éve mikor ott nyitottam számlát, akkor direkt rákérdeztem, hogy fogadni tudok e (akkor még nem volt ez az irodák blokkolása mizéria)
és mondta a kiscsaj, hogy van olyan ügyfele aki szokott és nagypénzekben úgyhogy nem lesz abból gond. Csak ugye azóta szigorúbbak lettek a dolgok, sokszor összemossák az ilyesmit a terrorizmussal is. Aki nem ért hozzá az csak azt látja, hogy Máltáról vagy Ciprusról érkezik pénz nekem  :police:

Javaslom, hogy otthon nehogy valami arab propagandavideókat kövess, mert akkor már teljes számukra a kép, s előbb utóbb betörik az ajtód.  ;D