NBA 2019/20

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: oakland23 Dátum október 22, 2019, 11:42:53
1.81 unibeten, hogy nem ő lesz az év újonca
Én dobtam rá picit.
Ezzel a sérüléssel én is simán látok benne rációt. Én öt ember közül választanék: Ja Morant, R.J. Barrett, Tyler Herro, Coby White és Rui Hachimura. Morant nem hiába ekkora esélyes, Memphis valószínűleg nem lesz harcban a PO-ért, de ő nagyot futhat. Barrett tavaly Williamson csapattársa volt, igazi több poszton bevethető játékos, mondani sem kell, hogy a Knicks sem lesz tényező (lesz majd játékideje és lehetősége). Coby White ha képes lesz állandóan jól teljesíteni, akkor tényező lehet, mert lazán berámol 20-25 pontot irányító létére. Elvileg a Bullsnál Satoransky mellett tették le a voksot, szóval Coby csak a padról jöhet... Herro nagy valószínűséggel a PO-s csapat tagja lesz, ahol nem tudom, hogy mekkora szerep hárulhat rá. Hachimura jó volt az előszezonban, ő lehet a meglepetés. Morant közülük az, aki már most képes vezér szerepre szerintem, de borzalmasan triplázott (bár Simmons is nyert év újonca díjat irányóként bedobott tripla nélkül..).

Érdekes fordítások vannak az Unibetnél :)

Currynek lesz a legmagasabb átlaga az idény végére 3.00-ért? Nincs Durant, nincs egy ideig Thompson se, ott kb. neki 40-eket kell dobni. Hardentől félek, de hát ott Westbrook miatt csak csökken az átlaga. Bár láttam valamelyik előszezon meccsen tán Indiában, hát ott elképesztően játszott, de Curryről is azt írják, jó formában van. Szerintem most ha Curry kicsit átmegy önzőbe, bőven 30 felett átlagolhat. Csapat szinten szerintem a GSW éra véget ért,de Curry azért pontok terén hozhat kimagaslót. Hogy látjátok???
De unibeten lehet fogadni legmagasabb átlagra patttanókat, gólpaszokat és blokkokat illetően is, ha van valami, ami jónak tűnik, írjátok be.

Átnéztem a játékosokra vonatkozó kínálatot. Nekem ami megtetszett:
- Megdől a jelenlegi egy játékos által tartott triplarekord (aktuális rekord: 14 sikeres dobás). Ennek a szorzója: 4.00
Indoklás: Két olyan játékost is látok, akinek erre nagyon jó esélye lesz: Steph Curry és James Harden. Két dobógép, akiknek lesz most területük és lehetőségük dobni. Harden számára több open tripla lehetősége nyílik, mivel Westbrook erőlteti majd továbbra is az 1v1-ket, utána pedig jöhetne a kiosztások a triplánál helyezkedő Szakállhoz. Ott van még Hardentől a szokásos ellépős megoldás is, illetve elvileg nyáron gyakorolt pár új foghatatlan mozdulatot (mintha ezt olvastam volna valahol). Nála bármikor benne van egy 50-60 pontos megőrülés, amibe simán belefér 15 tripla. Ugyanez érvényes Curry játékára is, aki simán képes erre, ahogyan csapattársa, Thompson is (ha majd visszatér). Van egy kiváló elemzés arról, hogy mennyire jól illeszkedik majd Russell a csapat játékába.
https://www.youtube.com/watch?v=Dz5NfQNGcCY&t=241s

Én azt mondom, hogy vele óriásit húzhat Kerr, ha megfelelő kiaknázza a lehetőségeit, Curry még több lehetőséghez juthat a dobások terén. Ezzel kapcsolódnék is @oakland23 által javasolt tipphez.
Idézetet írta: oakland23 Dátum október 22, 2019, 16:26:15
Currynek lesz a legmagasabb átlaga az idény végére 3.00-ért? Nincs Durant, nincs egy ideig Thompson se, ott kb. neki 40-eket kell dobni. Hardentől félek, de hát ott Westbrook miatt csak csökken az átlaga. Bár láttam valamelyik előszezon meccsen tán Indiában, hát ott elképesztően játszott, de Curryről is azt írják, jó formában van. Szerintem most ha Curry kicsit átmegy önzőbe, bőven 30 felett átlagolhat. Csapat szinten szerintem a GSW éra véget ért,de Curry azért pontok terén hozhat kimagaslót. Hogy látjátok???

Szerintem ez a "csata" négy vagy öt szereplőből is állhat. Ott van Harden és Curry, akikről már írtam, hogy mire lehetnek képesek. Westbrook szerintem minimálisan visszavetheti Harden pontjait (nem fog megint 36-ot átlagolni), ugyanakkor Curry pontjaira is hatással lehet majd Russell, illetve Thompson visszatérése is. Kerr szerintem majd igyekszik nem teljesen széthajtani Curry-t, bízván abban, hogy Thompson visszatérésével megint menetelhetnek egy ilyen alacsony szerkezettel. Az én három favoritom: Giannis Antetokounmpo, Joel Embiid és Devin Booker.

A Milwaukee Budenholzer révén az alapszakaszban erős, ezt láthattuk tavaly is, játékuk pedig Giannis képességeinek kiaknázására épül. Durván fogalmazva, de belőle kell minél több pontot kipréselni (vagy kiosztások után, vagy az egyéni megoldásai révén). A görög tavaly hatékonyabb volt a palánk alatt, mint a centerek, olyan dominanciát tolt, mint Shaq fénykorában. A gyűrű közelében verhetetlen, ez idén sem lesz másképp, minimum 28-30 pont körül várok tőle.
Joel Embiid személyében Horford kapott egy jól védekező és rendkívül intelligens játékost maga mellé, így nem tőle várják majd a megoldást a pálya mind a két szegletében. Ergo sokkal jobban koncentrálhat a pontszerzésre. Nála a sérülés és a pihentetés a komoly negatív faktor. Nem bír végig egy 82 meccses alapszakaszt, ugyanakkor a Unibet ajánlata az átlagra vonatkozik, amiből ő tavaly 27,5-et hozott. Nála ilyen "személyzettel" simán benne lehet egy 30+ pontos szezon, ha okosan használják és nem játszik sokat a back-to-back meccseken.

Devin Booker számomra nem több egy dobógépnél, de abban azért eléggé erős. Fogalmam sincsen, hogy lesz-e valaha több, de véleményem szerint, aki 20 évesen 70 pontot dob egy meccsen, abban simán ott a pontkirályi cím. Csapata botrányosan gyenge lesz védekezésben, gyakorlatilag Rubio csak az érdemi védő a kezdőből, többiek messze vannak a jótól. Szóval marad a támadás, amiben óriásit léphet előre a csapat, éppen Rubio miatt. A kérdés csak az, hogy a világbajnokságon csúcsformában kosarazó spanyolból, mennyit is vett ki a kínai "kiruccanás". Ha bírja az alapszakaszt, akkor Bookernek aranyélete lehet, mint Endre bá'-nak volt az első évadban. Most már nem magának kell megcsinálni a dobóhelyzetet, hanem a liga egyik legintelligensebb irányítója fogja szervezni a játékot. Az már egy másik kérdés, hogy mennyire lesz kiszámítható a játékuk, mennyi pontot "vesz el" Ayton Bookertől, de az biztos, hogy a spanyol érkezése offenzív játék terén hatalmas upgrade, mert nem kell Bookernek szenvedni a támadások "kitalálásával". Tavaly 26,6 pontot átlagolt, saját erőből, ez idén nőhet bőven. Nála tényleg csak fejben lehet gond...

A véleményem az, hogy az a 2.95 elébbé csábító a GSW sztárjára, de eléggé sok az ismeretlen a mezőnyben, hiába esett ki Durant vagy épp lett többpólusú a Lakers (ez által kiejtve Lebront és Davist a versenyből). A fiatalok azok, amelyek megkavarhatják az állóvizet, ráadásul azt sem tudjuk, hogyan működik a Doncic - Porzingis duó, akik véleményem szerint 24+ PPG-s játékosok, ha formában vannak.

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 22, 2019, 17:07:52
Átnéztem a játékosokra vonatkozó kínálatot. Nekem ami megtetszett:
- Megdől a jelenlegi egy játékos által tartott triplarekord (aktuális rekord: 14 sikeres dobás). Ennek a szorzója: 4.00
Indoklás: Két olyan játékost is látok, akinek erre nagyon jó esélye lesz: Steph Curry és James Harden. Két dobógép, akiknek lesz most területük és lehetőségük dobni. Harden számára több open tripla lehetősége nyílik, mivel Westbrook erőlteti majd továbbra is az 1v1-ket, utána pedig jöhetne a kiosztások a triplánál helyezkedő Szakállhoz. Ott van még Hardentől a szokásos ellépős megoldás is, illetve elvileg nyáron gyakorolt pár új foghatatlan mozdulatot (mintha ezt olvastam volna valahol). Nála bármikor benne van egy 50-60 pontos megőrülés, amibe simán belefér 15 tripla. Ugyanez érvényes Curry játékára is, aki simán képes erre, ahogyan csapattársa, Thompson is (ha majd visszatér). Van egy kiváló elemzés arról, hogy mennyire jól illeszkedik majd Russell a csapat játékába.
https://www.youtube.com/watch?v=Dz5NfQNGcCY&t=241s

Én azt mondom, hogy vele óriásit húzhat Kerr, ha megfelelő kiaknázza a lehetőségeit, Curry még több lehetőséghez juthat a dobások terén. Ezzel kapcsolódnék is @oakland23 által javasolt tipphez.
Szerintem ez a "csata" négy vagy öt szereplőből is állhat. Ott van Harden és Curry, akikről már írtam, hogy mire lehetnek képesek. Westbrook szerintem minimálisan visszavetheti Harden pontjait (nem fog megint 36-ot átlagolni), ugyanakkor Curry pontjaira is hatással lehet majd Russell, illetve Thompson visszatérése is. Kerr szerintem majd igyekszik nem teljesen széthajtani Curry-t, bízván abban, hogy Thompson visszatérésével megint menetelhetnek egy ilyen alacsony szerkezettel. Az én három favoritom: Giannis Antetokounmpo, Joel Embiid és Devin Booker.

A Milwaukee Budenholzer révén az alapszakaszban erős, ezt láthattuk tavaly is, játékuk pedig Giannis képességeinek kiaknázására épül. Durván fogalmazva, de belőle kell minél több pontot kipréselni (vagy kiosztások után, vagy az egyéni megoldásai révén). A görög tavaly hatékonyabb volt a palánk alatt, mint a centerek, olyan dominanciát tolt, mint Shaq fénykorában. A gyűrű közelében verhetetlen, ez idén sem lesz másképp, minimum 28-30 pont körül várok tőle.
Joel Embiid személyében Horford kapott egy jól védekező és rendkívül intelligens játékost maga mellé, így nem tőle várják majd a megoldást a pálya mind a két szegletében. Ergo sokkal jobban koncentrálhat a pontszerzésre. Nála a sérülés és a pihentetés a komoly negatív faktor. Nem bír végig egy 82 meccses alapszakaszt, ugyanakkor a Unibet ajánlata az átlagra vonatkozik, amiből ő tavaly 27,5-et hozott. Nála ilyen "személyzettel" simán benne lehet egy 30+ pontos szezon, ha okosan használják és nem játszik sokat a back-to-back meccseken.

Devin Booker számomra nem több egy dobógépnél, de abban azért eléggé erős. Fogalmam sincsen, hogy lesz-e valaha több, de véleményem szerint, aki 20 évesen 70 pontot dob egy meccsen, abban simán ott a pontkirályi cím. Csapata botrányosan gyenge lesz védekezésben, gyakorlatilag Rubio csak az érdemi védő a kezdőből, többiek messze vannak a jótól. Szóval marad a támadás, amiben óriásit léphet előre a csapat, éppen Rubio miatt. A kérdés csak az, hogy a világbajnokságon csúcsformában kosarazó spanyolból, mennyit is vett ki a kínai "kiruccanás". Ha bírja az alapszakaszt, akkor Bookernek aranyélete lehet, mint Endre bá'-nak volt az első évadban. Most már nem magának kell megcsinálni a dobóhelyzetet, hanem a liga egyik legintelligensebb irányítója fogja szervezni a játékot. Az már egy másik kérdés, hogy mennyire lesz kiszámítható a játékuk, mennyi pontot "vesz el" Ayton Bookertől, de az biztos, hogy a spanyol érkezése offenzív játék terén hatalmas upgrade, mert nem kell Bookernek szenvedni a támadások "kitalálásával". Tavaly 26,6 pontot átlagolt, saját erőből, ez idén nőhet bőven. Nála tényleg csak fejben lehet gond...

A véleményem az, hogy az a 2.95 elébbé csábító a GSW sztárjára, de eléggé sok az ismeretlen a mezőnyben, hiába esett ki Durant vagy épp lett többpólusú a Lakers (ez által kiejtve Lebront és Davist a versenyből). A fiatalok azok, amelyek megkavarhatják az állóvizet, ráadásul azt sem tudjuk, hogyan működik a Doncic - Porzingis duó, akik véleményem szerint 24+ PPG-s játékosok, ha formában vannak.

Az előző szezon előtt magasabb szorzó volt a triplarekord megdöntésére, és ugye kevesebb tripla kellett hozzá. Remélem jól emlékszem, hogy tavaly dőlt meg, lusta vagyok utánanézni  ;D Meg 15 tripla egy játékostól, azért az kemény.

Dobok Curryre pár ezret, nekem többet amúgy sem enged, de nem is teszek rá többet. Jobban átgondolva tök igazad van, itt kb 5-6 spíler simán jó lehet, aztán így a 3.00-as odds nem túl value.


Ahogyan látom ez nagyon friss hír (1-2 órás), de azért Kerr nem zárta ki teljesen a lehetőségét, mindössze ahogyan Durant esetében, úgy a GSW sem fogja erőltetni a játékát. Ha úgy érzi, hogy készen áll, akkor jöhet, ha nem, akkor kihagyja a teljes szezont. Érdekes lesz ez így, mert manapság már gyakoribbak az "orvosi csodák", fejletebbek a kezelési módszerek, rövidül a rehabilitáció, sokkal komolyabb sérülésekből is képesek teljesen felépülni (amit régebben csodának hittünk az mára már nem az).


NBA-beharangozó: Los Angeles-i csata a bajnoki címért?

Nem viccelt nyáron a Lakers és a Clippers, ami a keret megerősítését illeti. Ők az esélyesek a bajnoki címre, képes valaki megszorongatni őket? Olvasd tovább


Kawhi két nap alatt magasabb fokozatba kapcsolt, ez nem ízlett Lebronéknak, ráadásul még George nem is játszott.. Amúgy egészen elképesztő ez a Kawhi-faktor.
https://www.youtube.com/watch?v=Xf7jzt-fC_k

James meg úgy nézett ki, mint egy nagydarab óvodás. Sok esetben meg az volt az érzésem, hogy szándékosan kiállt a támadó Leonard elől, ne kelljen minimálisan se védekezni, pont, mint a tavalyi James.

NBA: Kawhi felvette a tempót, mit tesznek Curryék?

Rossz hír a riválisoknak, hogy Kawhi Leonard alapszakasz üzemmódba kapcsolt. Mire lesz elég ez a Warriors otthonában? Olvasd tovább


Ahogy nézi az ember Doncic játékát, annyira egyszerűnek tűnik a kosárlabda. Nem kell hozzá hatalmas erő, kigyúrt test, ahogyan dobógéppé sem kell válnod, mindössze a jó megoldásokat kell keresni. Látszik rajta, ahogyan folyamatosan gondolkozik labdavezetés közben, ütemtelennek és lassúnak tűnik az egész, de pár lépés leforgása alatt már meg is szivatta a védőjét. Már jó ideje követem a karrierjét, de egészen elképesztő, ahogyan fejlődik. Még mindig csak 20 éves, de tényleg olyan, mintha egy 10 éve a ligában pattogtató rutinos játékost néznék. Kezdésnek 34 pont, nem rossz, Zingis is jó volt, de érződik, hogy még alig vannak még formában. Remélem elkerülik őket a sérülések, mert élvezet nézni a játékukat.
https://www.youtube.com/watch?v=I-ecbKo-CXg

NBA: Egyénieskedés felsőfokon

Mire elég a Harden - Westbrook páros a keleti legjobb ellen? Antetokounmpo továbbra is foghatatlan az NBA-ben? Olvasd tovább


3 pontos dobások egyetlen mérkõzésen

Fogadnál rá, hogy egy csapat 28 triplát dob egy mérkőzésen? Az Unibetnél van rá lehetőséged, négyszeres pénzért. Ezzel egy NBA-rekord megdőlésére fogadnál, amit a Houston Rockets idén áprilisban állított fel a Phoenix Suns elleni meccsen.

Megdől a rekord (28 hárompontos egy meccsen) - 4.25


NBA: Óriási gondok a GSW-nél

Bajban van Steph Curry és a Golden State Warriors. Egyelőre nem közelítik meg egy NBA csapat szintjét! Olvasd tovább