NBA 2019/20

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 15, 2020, 11:03:46
A Milwaukee megkezdte a szenvedést, mindent is beígértek Giannisnak, hogy maradjon: luxusadó és Chris Paul. Miközben két dolgot kellett volna csinálni: Budenholzer out, majd utána leülni beszélgetni Popovich mesterrel. Most érződik rajta leginkább, hogy van némi esély a váltásra. Budenholzer ugyanúgy nem bajnokesélyeshez való, mint D'Antoni. Ők kiválóak egy masszív alapszakaszra, de ennyi. A PO-ban folyamatosan változtatni kell, monitorozni a párharcot, ők erre alkalmatlanok, mert van egy működő rendszerük, amibe nem akarnak belenyúlni.

Még 1-3-nál sem hittem el, hogy a Miami ki fogja verni a Milwaukee-t. És miután vége lett, akkor sem értettem, hogy ez hogyan történhetett meg. És pont ezért lehet, hogy igazad van, valóban edzői "hiba" lehet a kiesés hátterében, ugyanis játékosok tekintetében nagyon jól állt a Bucks. Volt két remekül dobó centere/magasembere Giannis és B. Lopez személyében, akik rendre hozták az 40-45 pontot meccsenként (mit nem adott volna legalább egyikükért a Toronto). Emellett remek kinti dobóik is voltak (elég csak Middletont említeni), úgyhogy minden adva lett volna egy döntőhöz. Pláne úgy, hogy Keleten egy jóval könnyebb úton lehet odáig eljutni.
Kíváncsi leszek, hogy Milwaukee-ban meddig fogják elnézni az edzőnek ezeket a blamákat.

Idézetet írta: HT Dátum szeptember 15, 2020, 11:52:23
Még 1-3-nál sem hittem el, hogy a Miami ki fogja verni a Milwaukee-t. És miután vége lett, akkor sem értettem, hogy ez hogyan történhetett meg. És pont ezért lehet, hogy igazad van, valóban edzői "hiba" lehet a kiesés hátterében, ugyanis játékosok tekintetében nagyon jól állt a Bucks. Volt két remekül dobó centere/magasembere Giannis és B. Lopez személyében, akik rendre hozták az 40-45 pontot meccsenként (mit nem adott volna legalább egyikükért a Toronto). Emellett remek kinti dobóik is voltak (elég csak Middletont említeni), úgyhogy minden adva lett volna egy döntőhöz. Pláne úgy, hogy Keleten egy jóval könnyebb úton lehet odáig eljutni.
Kíváncsi leszek, hogy Milwaukee-ban meddig fogják elnézni az edzőnek ezeket a blamákat.
Igen, igazad van, voltak jó dobók a Bucks részéről, valahogy a csapat mégsem volt kiemelkedő. Az edző felelőssége ebben óriási, ahogyan a vezetőségé is. Tavaly nyáron döntési helyzetben voltak: maradjon-e Brogdon, vagy sem? Ha maradt volna, akkor luxusadós a csapat, viszont Giannis egyik legjobb haverja a csapatnál marad, ráadásul egy stabil hátvéd, aki labdabiztos. Ehelyett azt mondta a vezetőség, menjen Brogdon, Bledsoe marad, rá építünk, ha már ennyi pénzzel nyomja a sapkát. Óriási hiba volt, egyszerűen az ilyen Bledsoe-féle játékosok alkalmatlanok egy contender csapatban fontos szerepkörre.

Mi lett a vége a sztorinak? Bucks vezetősége azt mondta, hogy bevállalják a luxusadót a következő évekre és távozzon Bledsoe.  ::)
Látszik, hogy abszolút vakon vannak, tavaly ki kellett volna csengetni a pénzt Brogdonért - bevállalva a luxusadót -, majd idén elboltolni Bledsoe valamilyen módon, akár több tehetségtelen, de kisebb szerződésű játékosra. Így mi marad nekik következő nyárra? 80 millióval nyomják a sapkát, amibe nincs benne Giannis esetleges supermax szerződése. Bobby Marks írt erről Twitteren, hogy 247 millió környéke lenne Giannis szerződése (egyes infók szerint "csak" 220-230 millió), ami a 2. legnagyobb az NBA történetében (Lillard az első 257 millióval). Mivel MLB-ben, és NFL-ben is kötik a nagy szerződéseket, ezért muszáj az NBA-nek is szintet lépnie. Giannis esetében ez azt jelentené, hogy első évben 42 millióval, míg az ötödik évben már 56 millióval (!!) terhelné a sapka alatti helyet.

Jövőre 122 millió lenne öt játékos szerződése a Bucksnál, ki jönne még ide és mennyiért? Ne vicceljenek már. Ez nem LA, hogy megengedhetik maguknak az óriási többletköltséget. Ezt elszúrta a Milwaukee, gyakorlatilag innen minimális az esély, hogy megcsinálják a bajnoki címet, valószínűleg tudja ezt Giannis is. A görögnek ráadásul kell a supermax, Middleton 30 millió feletti szerződése miatt nem tudnak hozni egy harmadik sztárt, ráadásul nincsen értékes draft pick sem. Fiatalok közül meg Giannis a legjobb...

A Phillynél hasonló gondok lesznek, pedig micsoda tervek voltak ott. Ennyire alaposan eltervezett draftból építkezést nem sokszor látni, de két dologra nem gondoltak: kémia és sérülések. Nem volt kompatibilis a keret, olyan játékosok hoztak el a draftokról ráadásul, akik egytől egyig injury-prone. Fultz, Okafor, MCW és Embiid szintén, de most már Simmons is. Azért durva, hogy 2014, 2015, 2016 és 2017-ben top3-ban választhattak, de nem tudták felépíteni a csapatot, ráadásul annyi pick volt a tarsolyban, hogy óriási meglepetés az, ami történt. A legdurvább az, hogy Embiid esetében nem hibáztak, azon a drafton őt kellett elhozni, mondjuk Okafor helyett inkább Porzingist kellett volna (bár ő is porcelán), de 2016-ban és 2017-ben sem lehetett őket hibáztatni. Egyszerűen gyenge a scout rendszer, rögtön szeretnének a csapatok AS-kaliberű 20-21 évest, nem nézik a hosszabb távot, fejlődési potenciált, sérülékenységet.

Érdemes azért megfigyelni, hogy melyik csapat, hogyan tudja kihasználni a lehetőségeit. Egy Dallas Mavericks például elvétve draftolhatott a top3-ban, de akkor az esetek többségében jól gazdálkodtak a lehetőségeikkel:
- Mark Aguirre (1981: 1. hely): 2x bajnok, 3x All-Star, 20 pontos átlag
- Jason Kidd (1994: 2. hely): bajnok, 10x All-Star, legendás irányító

A 40 év alatt mindössze 2 darab top3, nagyon kevés. Aguirre helyett lehetett volna Isaiah Thomast elhozni, de Kidd draftja nagyon rendben volt (pedig ott volt a kisértés Grant Hill képében). Nagyon sok múlik ilyeneken, szinte egy csapat jövője. Amikor 2018-ban Trae Young választását postázták is tovább Atlantába, cserébe Doncicért, sokan csak néztek. Azóta a Dallasból a szlovén PO-csapatot csinált, Young pedig még fejlődés alatt.

Vannak meglepetések a kosárlabdában is én szerintem a Miami Heat is okozott meglepetést az éven az idei bajnokságban 

2. negyed 4:20 vissza 50-38-ra vezetett a Clippers
2. negyed vegen 56-54.

A 4. negyedben az elso 7 percben 2 pontott dobott a Clippers, azt is buntetobol.

Ez a kemeny.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 15, 2020, 14:11:29
Igen, igazad van, voltak jó dobók a Bucks részéről, valahogy a csapat mégsem volt kiemelkedő. Az edző felelőssége ebben óriási, ahogyan a vezetőségé is. Tavaly nyáron döntési helyzetben voltak: maradjon-e Brogdon, vagy sem? Ha maradt volna, akkor luxusadós a csapat, viszont Giannis egyik legjobb haverja a csapatnál marad, ráadásul egy stabil hátvéd, aki labdabiztos. Ehelyett azt mondta a vezetőség, menjen Brogdon, Bledsoe marad, rá építünk, ha már ennyi pénzzel nyomja a sapkát. Óriási hiba volt, egyszerűen az ilyen Bledsoe-féle játékosok alkalmatlanok egy contender csapatban fontos szerepkörre.

Mi lett a vége a sztorinak? Bucks vezetősége azt mondta, hogy bevállalják a luxusadót a következő évekre és távozzon Bledsoe.  ::)
Látszik, hogy abszolút vakon vannak, tavaly ki kellett volna csengetni a pénzt Brogdonért - bevállalva a luxusadót -, majd idén elboltolni Bledsoe valamilyen módon, akár több tehetségtelen, de kisebb szerződésű játékosra. Így mi marad nekik következő nyárra? 80 millióval nyomják a sapkát, amibe nincs benne Giannis esetleges supermax szerződése. Bobby Marks írt erről Twitteren, hogy 247 millió környéke lenne Giannis szerződése (egyes infók szerint "csak" 220-230 millió), ami a 2. legnagyobb az NBA történetében (Lillard az első 257 millióval). Mivel MLB-ben, és NFL-ben is kötik a nagy szerződéseket, ezért muszáj az NBA-nek is szintet lépnie. Giannis esetében ez azt jelentené, hogy első évben 42 millióval, míg az ötödik évben már 56 millióval (!!) terhelné a sapka alatti helyet.

Jövőre 122 millió lenne öt játékos szerződése a Bucksnál, ki jönne még ide és mennyiért? Ne vicceljenek már. Ez nem LA, hogy megengedhetik maguknak az óriási többletköltséget. Ezt elszúrta a Milwaukee, gyakorlatilag innen minimális az esély, hogy megcsinálják a bajnoki címet, valószínűleg tudja ezt Giannis is. A görögnek ráadásul kell a supermax, Middleton 30 millió feletti szerződése miatt nem tudnak hozni egy harmadik sztárt, ráadásul nincsen értékes draft pick sem. Fiatalok közül meg Giannis a legjobb...

A Phillynél hasonló gondok lesznek, pedig micsoda tervek voltak ott. Ennyire alaposan eltervezett draftból építkezést nem sokszor látni, de két dologra nem gondoltak: kémia és sérülések. Nem volt kompatibilis a keret, olyan játékosok hoztak el a draftokról ráadásul, akik egytől egyig injury-prone. Fultz, Okafor, MCW és Embiid szintén, de most már Simmons is. Azért durva, hogy 2014, 2015, 2016 és 2017-ben top3-ban választhattak, de nem tudták felépíteni a csapatot, ráadásul annyi pick volt a tarsolyban, hogy óriási meglepetés az, ami történt. A legdurvább az, hogy Embiid esetében nem hibáztak, azon a drafton őt kellett elhozni, mondjuk Okafor helyett inkább Porzingist kellett volna (bár ő is porcelán), de 2016-ban és 2017-ben sem lehetett őket hibáztatni. Egyszerűen gyenge a scout rendszer, rögtön szeretnének a csapatok AS-kaliberű 20-21 évest, nem nézik a hosszabb távot, fejlődési potenciált, sérülékenységet.

Érdemes azért megfigyelni, hogy melyik csapat, hogyan tudja kihasználni a lehetőségeit. Egy Dallas Mavericks például elvétve draftolhatott a top3-ban, de akkor az esetek többségében jól gazdálkodtak a lehetőségeikkel:
- Mark Aguirre (1981: 1. hely): 2x bajnok, 3x All-Star, 20 pontos átlag
- Jason Kidd (1994: 2. hely): bajnok, 10x All-Star, legendás irányító

A 40 év alatt mindössze 2 darab top3, nagyon kevés. Aguirre helyett lehetett volna Isaiah Thomast elhozni, de Kidd draftja nagyon rendben volt (pedig ott volt a kisértés Grant Hill képében). Nagyon sok múlik ilyeneken, szinte egy csapat jövője. Amikor 2018-ban Trae Young választását postázták is tovább Atlantába, cserébe Doncicért, sokan csak néztek. Azóta a Dallasból a szlovén PO-csapatot csinált, Young pedig még fejlődés alatt.

Ez jó alapos elemzés volt, köszi.
Csak címszavakban reagálnék a soraidra.

1. Nem igazán vagyok képben a csapatok anyagi lehetőségeit illetően, de ha így van, ahogy írtad, akkor a Bucksnak valóban elég kis mozgástere lesz. Ráadásul ha most nem sikerült eljutniuk a döntőig, akkor jövőre ez csak nehezebb lesz.

2. Örülök, hogy szóba hoztad Bledsoe-t, mert ő nekem az idei szezon egyik legnagyobb kérdőjele. Emlékeim szerint nagyon jól játszott annak idején a Sunsban, kedveltem is őt (20-21 pontos átlaggal zárta a szezonokat), nem véletlen, hogy elvitte őt a MIL. És tény, hogy itt valamelyeset lecsökkent a játékideje (és még mindig 14-15 pontos játékos), de ennek ellenére azt érzem, hogy messze nem úgy játszik, mint annak idején Phoenixben.

3. Soha nem voltam PHI szurkoló, de az elmúlt két évben egyre jobban figyelem őket, mert úgy éreztem, hogy eljött a nagy kiugrás ideje (sőt, tavaly még egy kis aprópénzzel azt is megfogadtam – nagy szorzóval –, hogy megnyerik a főcsoportot, de ez maradjon titok). Azt gondoltam, hogy Embiid, Simmons és Harris személyében van három minőségi kezdőjük, és amikor jött Horford Bostonból, akkor már biztos voltam benne, hogy itt egy remek kis csapat jött össze. Hát... ahogy te is írtad, a sérülések kicsit áthúzták a számításaimat.

Idézetet írta: HT Dátum szeptember 16, 2020, 10:27:47
2. Örülök, hogy szóba hoztad Bledsoe-t, mert ő nekem az idei szezon egyik legnagyobb kérdőjele. Emlékeim szerint nagyon jól játszott annak idején a Sunsban, kedveltem is őt (20-21 pontos átlaggal zárta a szezonokat), nem véletlen, hogy elvitte őt a MIL. És tény, hogy itt valamelyeset lecsökkent a játékideje (és még mindig 14-15 pontos játékos), de ennek ellenére azt érzem, hogy messze nem úgy játszik, mint annak idején Phoenixben.

3. Soha nem voltam PHI szurkoló, de az elmúlt két évben egyre jobban figyelem őket, mert úgy éreztem, hogy eljött a nagy kiugrás ideje (sőt, tavaly még egy kis aprópénzzel azt is megfogadtam – nagy szorzóval –, hogy megnyerik a főcsoportot, de ez maradjon titok). Azt gondoltam, hogy Embiid, Simmons és Harris személyében van három minőségi kezdőjük, és amikor jött Horford Bostonból, akkor már biztos voltam benne, hogy itt egy remek kis csapat jött össze. Hát... ahogy te is írtad, a sérülések kicsit áthúzták a számításaimat.
Bledsoe: Amikor a Phoenixbe került, volt azt hiszem egy scenario, melyik játékoshoz hasonlítható. Felmerült talán Westbrook meg Wall neve is. Ők azért - ha elsőre nem is tűnik úgy - eléggé hasonló játékosok. Robbanékonyak, bármikor képesek 40-50 pontos meccsre, illetve borzasztóan hektikus a játékuk. Könnyű őket kibillenteni a komfortzónából, ahol atomjaikra hullanak. Westbrook például ezért nem volt jó sosem a rájátszásban, hiszen egy-egy meccs erejéig kiváló az alapszakaszban, mikor rendre új ellenfél jön, azonban egy 4-7 meccses sorozatban már levédekezik őt simán. Bledsoe dettó ilyen játékos. A Suns akkoriban próbált egy jól védekező magas (Chandler) mellé két robbanékony fiatalt állítani: Bledsoe és Booker. Akkor azt gondolták, két ilyen játékos jelentheti a jövőt, nem figyelték a tendenciát, ami a GSW-féle triplaözön irányába mutatott. Tud dobni hármast Bledsoe és Booker is, de nem stabilak. Az utolsó Sunsnál töltött évében talán ha egy olyan 2-3 meccses 30+ pontos szériája volt, de összességében elmondható volt, ha jött egy 25-35 pontos meccs, utána a következően pocsékul dobott.

Szerintem Bledsoe esetében két alternativa van: kisebb célokkal rendelkező csapat esetében egy tökéletes first vagy second option, míg egy contendernél egy sixth man, mint Lou Williams. Az viszont óriási hiba, hogy egy szupersztár mögött rá építenének. Azért merész dolog ez, mert a statisztika ezt mutatja:
Bledsoe 0-9 pontos rájátszás meccsei: 25 darab
Bledsoe 10-19 pontos rájátszás meccsei: 18 darab
Bledsoe 20 pont feletti rájátszás meccsei: 5 darab

Az 5 darab meccsből egy értékelhetetlen volt, míg a 25 darab 10 pont alatti meccs azt mutatja, hogy az esetek többségében nem lehetett rá számítani. Ha marad a Bucksnál (óriási szerencse kéne, hogy elcseréljék), akkor szerintem az egész csapat lehúzhatja a rolót. Azonban Bledsoe helye is megvan a ligában, csak végre találja meg, ne csinálja azt, mint Wall és Westbrook (és ez nem a Milwaukee, mert két ilyen "erőgép" nem fér meg egymás mellett, mint Giannis és Eric).

Philadelphia: A sérülések mellett szerintem még volt egy nem elhanyagolható probléma, amit szerintem soha a büdös életbe nem ismernének el a csapatnál: bizonyos kognitív folyamatokban nem voltak erősek a játékosok (és akkor még finoman fogalmaztam). A figyelem szempontjából rendszerint gyenge volt a csapat, nem tudtak megfelelően koncentrálni, nem tudtak hosszabb ideig hatékonyan játszik. Ez annak is köszönhető, hogy egyénenként ugyan erősnek tűntek, de ez csak a látszat volt. Fultzról kiderült, hogy eléggé komoly mentális problémákkal küzd(ött?), Simmons inkább a nőkre figyelt (Kendall Jenner, Talia stb.), mintsem megtanult volna megfelelően dobni, fejben erősíteni a játékát. Embiid? Ne már, ő sem a legeszesebb játékosok egyike, hiába próbálják őt így beállítani. Az pedig látszott, hogy két hasonló magasember (Horford és Embiid) egyáltalán nem fog működni, maximum úgy, ha külön-külön játszanak, megfelelő kezdővel (ezt próbálgatták végül). Ha ehhez hozzávesszük, hogy Embiid és Simmons számára kell a hely a pályán, illetve az, hogy mozgassák a csapatot, akkor teljes a csőd. Simmons és Embiid szintén nem tartható fent egyszerre, mert Simmons labda nélkül használhatatlan (nem catch and shoot játékos, szerintem ilyen 1 pont alatti az ilyen statja).

Ami vicces, hogy papíron a Philly catch and shoot pontjai eléggé jók (azt hiszem elmúlt két alapszakaszban is top10-ben volt), de míg tavaly a hatékonyság is megvolt JJ Redick (top10-es volt a vonatkozó statban) és Harris által (pontjaik harmadát ők szerezték a helyzetekből), addig idén Korkmaz és Horford volt az, aki próbálta menteni a menthetőt. A pontok jöttek - Korkmaznál a hatékonyság is jó volt -, de míg a többi csapat fejlődött hatékonyság tekintetében (Utah, Miami stb.), addig ők éppen csak stagnáltak. Mennyire fontos ez?

Az elmúlt két évben, amelyik csapat bajnoki címet nyert, azok a vonatkozó statokban top3-ban voltak a rájátszásban. A Toronto esetében a hatékonyság ugyan gyengébb volt, de ők ezt kiváló védekezéssel ellensúlyozták. Idén a PO-ban a még versenyben lévő csapatok közül a Miami a legjobb, után a Lakers következik...


Eddig se volt éppen a szívem csücske LeBron, de ez a mostani kifakadása az MVP szavazás miatt, végleg leírta magát előttem.  ???

Idézetet írta: curpy82 Dátum szeptember 20, 2020, 06:01:32
Eddig se volt éppen a szívem csücske LeBron, de ez a mostani kifakadása az MVP szavazás miatt, végleg leírta magát előttem.  ???
Én mosolyogtam rajta, várható volt, hogy valami véleményt mond majd erről, mert egyértelműen akarta az MVP-címet. Egyrészt, MJ-vel egy szintre jött volna a címek tekintetében, másrészt Malone mögött a második legidősebb lett volna (ezzel is bizonyítva, hogy Jordannél is idősebben tud alapszakasz legjobbja lenni). Nagyon vergődik James, de mondjuk most nem lennék a Denver helyében, ez még nagyobb motiváció neki...

Idézetet írta: curpy82 Dátum szeptember 20, 2020, 06:01:32
Eddig se volt éppen a szívem csücske LeBron, de ez a mostani kifakadása az MVP szavazás miatt, végleg leírta magát előttem.  ???

Maximálisan egyetértek.
Nem bírom elviselni az olyan sportolókat (bármilyen sportágról is legyen szó), akik szinte szó szerint bele akarják beszélni az emberekbe, hogy ők a legjobbak. Ilyen a labdarúgásban C. Ronaldo (mondom ezt annak ellenére, hogy jelenleg a kedvenc csapatomban játszik), kosárlabdában pedig James. Én mindig is azt vallottam, hogy ha te vagy a legjobb, akkor azt úgyis látni fogják. Ha viszont úgy érzed, hogy ezt folyamatosan mondogatni kell, akkor már rég megette a fene az egészet.
Igazából Giannis sem tartozik a kedvenceim közé, de olyan számokat produkált, amikkel sajnos nem nagyon lehetett vitatkozni (29,6 pont, 13,7 lepattanó, 5,8 gólpassz).

Mondjuk az egész már akkor vicces volt, mikor kikiáltotta magát Királynak James... Aztán utána éveken át jött az égés, majd Wade (és Riley) segítségével a bajnoki címek, nem olyan rég meg felhozta, hogy ő a GOAT. Jordan nem ment bele a vitába, hanem inkább piacra dobták az évek óta raktárban pihenő felvételeket és kihozták a The Last Dance-t, amivel nyomatékosította a mostani generációban is, ki volt Michael Jordan. Azzal a dokuval valószínűleg hosszú időre lezárta a vitát, függetlenül attól, idén bajnok lesz-e LeBron, vagy sem.

Dražen Petrović, Vlade Divac, Toni Kukoč, Žarko Paspalj, Dino Radja...


#178 szeptember 27, 2020, 15:26:08, SPF Előzetes
Átváltva 6.5 millió forintot nyert egyetlen NBA-döntetlennel

Szeptember közepén egy sorstársunk nagyot szakított. Olvasd tovább