#MutiMitEszel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mi lesz lazanyja gesztenyegolyójának közepében?

Semmi
1 (11.1%)
Mandula
3 (33.3%)
Mogyoró
0 (0%)
2 (22.2%)
Dió
0 (0%)
Túró
1 (11.1%)
Gyümölcs
2 (22.2%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: január 15, 2023, 07:56:43

Idézetet írta: rektf3st Dátum december 09, 2019, 18:38:50
tegnapelőtti tescos zsemle

A megszokott felhasználóneveddel nem merted bevállalni ezt a bejegyzést? Szar lehetet az a zsemle. :)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum december 10, 2019, 18:59:05
A megszokott felhasználóneveddel nem merted bevállalni ezt a bejegyzést? Szar lehetet az a zsemle. :)

azzal nem látszik a chat valamiért. azt hiszik én vagyok gazember. annyit elmondhatnál nekik hogy nem :D

Idézetet írta: rektf3st Dátum december 10, 2019, 19:08:55
azzal nem látszik a chat valamiért. azt hiszik én vagyok gazember. annyit elmondhatnál nekik hogy nem :D

Pedig nem vagy kitiltva. Látszania kell a chatnek is. Jobb sarokban nincs egy zöld gomb (egy balra mutató nyíllal)?

ui. Reméljük, hogy nem vagy gazember.  ;D

Barcelonai tapasozás.

 



a zsiványnak ígért spaghetti all'amatriciana, most sikerült a képet megtalálni. Lényege, hogy nem bacon szalonna hanem szigorúan guanciale (=tokaszalonna) kerüljön bele + paradicsomszósz, pecorino romano ( majdnem mint a parmezán, de mégsem az ), kis chilipaprika, olívaolaj, kis fehérbor, só, bors. Kb. ennyi.


Idézetet írta: firgabácsi Dátum december 15, 2019, 11:08:35
a zsiványnak ígért spaghetti all'amatriciana, most sikerült a képet megtalálni. Lényege, hogy nem bacon szalonna hanem szigorúan guanciale (=tokaszalonna) kerüljön bele + paradicsomszósz, pecorino romano ( majdnem mint a parmezán, de mégsem az ), kis chilipaprika, olívaolaj, kis fehérbor, só, bors. Kb. ennyi.




Eléggé rendben van ez, @firgabácsi:ok:

Tudom nem méltó hozzám, de ez a vacsorám


Jelenlegi ebédem, lepcsánka. Bazsinak :laugh:


Na, ez egy pizza amit tegnap fogyasztottam. Milánói szalámi/articsóka kombós. Nem néz ki se túl jól, se túl rosszul, de miért érdekes? Hát mert ez egy nápolyi pizza, bár lehetne mondani hogy ugye akkor csak margherita vagy marinara lehetne mert elvileg más pizza "nem létezik" sok nápolyi szerint, de ettől az egytől eltekintve minden együtt állt úgymond ami számít és az itthon nem kis szó.
Vagyis 00-ás lisztből készült tészta, San Marzano paradicsom, bivalymozzarella, minőségi extraszűz olívaolaj, fatüzelésű kemence.
A végeredményt illetően zongorázni lehet a különbséget egy átlagos "magyar pizzához" képest.




Idézetet írta: firgabácsi Dátum december 29, 2019, 19:16:00
Na, ez egy pizza amit tegnap fogyasztottam. Milánói szalámi/articsóka kombós. Nem néz ki se túl jól, se túl rosszul, de miért érdekes? Hát mert ez egy nápolyi pizza, bár lehetne mondani hogy ugye akkor csak margherita vagy marinara lehetne mert elvileg más pizza "nem létezik" sok nápolyi szerint, de ettől az egytől eltekintve minden együtt állt úgymond ami számít és az itthon nem kis szó.
Vagyis 00-ás lisztből készült tészta, San Marzano paradicsom, bivalymozzarella, minőségi extraszűz olívaolaj, fatüzelésű kemence.
A végeredményt illetően zongorázni lehet a különbséget egy átlagos "magyar pizzához" képest.


nálunk ott cseszik el hogy a fatüzelésű kemencébe szurkos fa villanyoszlopot tesznek ;D


Osszegyult vagy 3 deci nyal a szamban, holnap megcsinalom ezt, tuti:

https://m.youtube.com/watch?v=B0Z0ZkGktnQ

Kellett már pár új kaja otthonra.
Maradtunk a Streetkitchennél, kipróbáltuk, beszarás milyen finom lett mindkettő, ajánlom mindenkinek, könnyen elkészíthetők:

Ez első sokkal finomabb a KFC-s csirkénél (hasonlít picit, csak jobb)

A második meg nagyon adja.

1.
https://streetkitchen.hu/hust-hussal/breaking-bad-csirke/

2.https://streetkitchen.hu/hust-hussal/lecsos-csirke-ahogy-ze-kesziti/

Kolbászt nem raktunk bele, kurvajó lett.



Feldobta a youtube pár napja:

Mészi főz

Akit érdekel, keressen rá, jó fej csávó, olyan lazán, pörgősen főz, ahogy más levegőt vesz.
Nagyon jókat csinál, és okosakat mond. (Séf volt régen, most gondolom nem tud mit csinálni, videozgat)

Mondjuk próbáltam csak simán olyan gyorsan kopogni a késsel, ahogy vágja a hagymát, de nem ment:-)

#59 április 22, 2021, 20:34:59, zbking
Hekk törzs

Kipróbáltuk, nagyon fasza lett, finom. Hekk filét mond a koma az elején, de ez Hekk törzs (a Lidl-ben van Hekk filé is, könnyű összetéveszteni, a videóban benne van a zacskó), a Lidl-ben lehet kapni 1100 Ft-ért. 5 db van benne, négyünknek 8 db bőven elég volt (de nem bélpoklos családnak elég lehet az 5 db is:-)), és nagyon jó lett, hamar kész is van, ajánlom mindenkinek.

https://www.youtube.com/watch?v=V_9LJX66uPE