#MutiMitEszel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mi lesz lazanyja gesztenyegolyójának közepében?

Semmi
1 (11.1%)
Mandula
3 (33.3%)
Mogyoró
0 (0%)
2 (22.2%)
Dió
0 (0%)
Túró
1 (11.1%)
Gyümölcs
2 (22.2%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: január 15, 2023, 07:56:43


#16 november 25, 2019, 17:21:19, firgabácsi
Na, ez kérem egy tanjia, ejtsd tándzsíá. Szóval, csirke vagy birka, a képen látható kis cserépedényben lassú tűzön órákig párolódik, sül/fő fűszerekkel.
Mikor kész mellé adják ezt a szószos fehárbabot + egy kerek, korong alakú kenyeret ( ami hobz néven fut ) + egy kis harissát ( csípős szósz ) ami abban a kis tálkában látható.
Olyan helyeken (is) csinálják, hogy lehet kifordulnátok onnan, meg az ÁNTSZ örökre bezáratná. Cserében tényleg egyszerű, de nagyszerű, nagyon finom étel ez.
Szerintem jobb mint a tajine, ami nem tévesztendő össze vele vagyis a tanjiával.
Marokkói gasztrolecke vége  :D


Ez amúgy a viálg legnagyobb tepertője, vagy a világ legkisebb tányérja ;D

Idézetet írta: TiB Dátum november 25, 2019, 18:11:54
Ez amúgy a viálg legnagyobb tepertője, vagy a világ legkisebb tányérja ;D

A kettő között van valahol az igazság...  ;D

Idézetet írta: firgabácsi Dátum november 25, 2019, 17:15:47
Na, ez kérem egy tanjia, ejtsd tándzsíá. Szóval, csirke vagy birka, a képen látható kis cserépedényben lassú tűzön órákig párolódik, sül/fő fűszerekkel.
Mikor kész mellé adják ezt a szószos fehárbabot + egy kerek, korong alakú kenyeret ( ami hobz néven fut ) + egy kis harissát ( csípős szósz ) ami abban a kis tálkában látható.
Olyan helyeken (is) csinálják, hogy lehet kifordulnátok onnan, meg az ÁNTSZ örökre bezáratná. Cserében tényleg egyszerű, de nagyszerű, nagyon finom étel ez.
Szerintem jobb mint a tajine, ami nem tévesztendő össze vele vagyis a tanjiával.
Marokkói gasztrolecke vége  :D



Hát ez elég komoly lehet, ilyet nem kapok a sarki kifőzdében...   8)  Majd én is eszek már valami extrát a mediterrán viharsarokban.


#21 november 26, 2019, 15:28:59, TiB
Idézetet írta: Laca87 Dátum november 26, 2019, 09:43:57
Tegnap este:

Laca te hogy vagy karfiollal? Mintha lenne a tányéron, azért kérdezem. Én ilyen leküldöm az elején stílusban nyomom, aztán jöhetnek a finom részek megoldást alkalmazok.

@csacsa44  gyere már a topikba, én láttam pár fotót a kajáidről, és Gordon Ramsey is sírna örömében ha ehetne belőle.

Idézetet írta: TiB Dátum november 26, 2019, 15:26:57
Laca te hogy vagy karfiollal? Mintha lenne a tányéron, azért kérdezem. Én ilyen leküldöm az elején stílusban nyomom, aztán jöhetnek a finom részek megoldást alkalmazok.

@csacsa44  gyere már a topikba, én láttam pár fotót a kajáidről, és Gordon Ramsey is sírna örömében ha ehetne belőle.

Hát nem tudom mitől sírna Ramsey, ha elé tenném azt a hódpatkányt, amiért épp kutatom a piacot.  ;D De a barátaimat se irigylem, akiknek csak a desszert után mondom el, hogy milyen húst ettek.  ;D

Na jó, én leszek az ördög (@csacsa44) ügyvédje. Persze érdekel milyen csacsa élőben, de a kajája jobban érdekel. Mondtam is a páromnak, hogy kulináris élmény lesz ezzel a fickóval találkozni. Jó PR-osként mondva életem párja, amúgy nem tud főzni, csak bablevest. Tényleg, csak bablevest tud főzni a feleségem ;D

Szóval pár fotó, a #mutimiteszel kihívásba, amit valószínűleg jóízűen fogyasztottak el csacsa vendégei. Ezek privát beszélgetésből mentett fotók, ami nem túl etikus hogy én így csatolom, de az erkölcsöm az oviban hagytam el mikor megmarkoltam Judit fenekét, puszit adtam neki, és csacsa túl szerény. 2020-ban fasza lenne egy vidékinéli vidékibb CSOK, de sokkal többre jutna az ország az Egyél csacsánál egy jót programmal. kukac-orbánviktor megjelölve

Idézetet írta: TiB Dátum november 26, 2019, 16:06:16
Na jó, én leszek az ördög (@csacsa44) ügyvédje. Persze érdekel milyen csacsa élőben, de a kajája jobban érdekel. Mondtam is a páromnak, hogy kulináris élmény lesz ezzel a fickóval találkozni. Jó PR-osként mondva életem párja, amúgy nem tud főzni, csak bablevest. Tényleg, csak bablevest tud főzni a feleségem ;D

Szóval pár fotó, a #mutimiteszel kihívásba, amit valószínűleg jóízűen fogyasztottak el csacsa vendégei. Ezek privát beszélgetésből mentett fotók, ami nem túl etikus hogy én így csatolom, de az erkölcsöm az oviban hagytam el mikor megmarkoltam Judit fenekét, puszit adtam neki, és csacsa túl szerény. 2020-ban fasza lenne egy vidékinéli vidékibb CSOK, de sokkal többre jutna az ország az Egyél csacsánál egy jót programmal. kukac-orbánviktor megjelölve

Nem is tudom melyik a zsenibb... a klasszikus almás pitét anno drága nagymamám csinálta rendszeresen, pont így nézett ki az övé is!  :smitten:

A másik meg már ránézésre kenyérért kiált, na meg egy öblös tányérért, és mehet a zaba! El tudnám képzelni a következő SfOrg meetingen a menüt.

@TiB @zsivany20 Köszönöm a dicséretet, ha úgy hozza az élet, akkor szívesen tálalok majd nektek.  :beerchug: ;)

#26 november 26, 2019, 18:28:39, Pozzato
Idézetet írta: TiB Dátum november 26, 2019, 16:06:16
Persze érdekel milyen csacsa élőben, de a kajája jobban érdekel.

Erre könnyű válaszolnom, zseniális a kajája (és a vendéglátás is természetesen), ezt többszöri tapasztalatból mondhatom. 10/10  :beerchug:

@firgabácsi  , és itt egy kis darabka a csodás és méltán világhírű békéscsabai kolbászból... itt épp sült formájában indítja be nyálkiválasztásunkat...  8)


@BaXee ihlette poszt az aktuális kávé utáni desszertről... Egy elegánsra tervezett, művészien ergonomikus kialakítású csokoládétallér étcsokiból. Karakteres íze totális összhangban van lágyan, mégis bátran hajlított kialakításával.


#29 december 05, 2019, 09:43:14, firgabácsi
Tegnapi cappuccinóm a Mentában.