Foci Eb 2020/2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mintha egy választási kampány hajrára lenne, úgy bombázzák a számokat, hogy mindjárt megvan a 2,5 millió, rendezhetjük az Eb-t. Nyitási terv, már minden kész. Nap elején még csütörtökre volt a predikció, hogy addigra meglesz - de az nem jó, mert szerdán kell menni az UEFA-hoz -, most már kedd az új dátum. Egyelőre minden úgy alakul, ahogyan azt vártuk, mondjuk az igazán tökös és emberi húzás az lenne, ha lemondaná az Eb-t, de na.  ;D

A román kormány döntése szerint nézők előtt játszhatják a nyári labdarúgó Európa-bajnokság bukaresti mérkőzéseit. A férőhelyek negyedén lehetnek nézők, s ez azt jelenti, hogy a bukaresti Nemzeti Arénában 13 ezer szurkoló vehet részt a mérkőzéseken.

Idézetet írta: csabax Dátum április 06, 2021, 15:13:29
A román kormány döntése szerint nézők előtt játszhatják a nyári labdarúgó Európa-bajnokság bukaresti mérkőzéseit. A férőhelyek negyedén lehetnek nézők, s ez azt jelenti, hogy a bukaresti Nemzeti Arénában 13 ezer szurkoló vehet részt a mérkőzéseken.
Már csak az a kérdés, hogy valamilyen fajta előnyben fogják részesíteni azokat akik be vannak oltva? Én lényegében a budapesti és bukaresti nyári EB meccsek miatt mentem el már április elején beoltatni magam, hátha figyelmbe lesz véve, és könnyebben jegyhez juthatnak a hozzám hasonló, már oltott személyek.

En a Puskasban telt hazat varok, legfeljebb a virushelyzet miatt 75%-ban maximalizalhatjak, de ez alatti szam komolyan meglepne. Erinteni egyelore nem erint, de a muncheni es hazai meccsek erdekelnek, beadom ujfent a jelentkezesemet, hatha 2021-ben tobb szerencsem lesz a sorsolassal.


Idézetet írta: Pozzato Dátum április 05, 2021, 20:24:25
Mintha egy választási kampány hajrára lenne, úgy bombázzák a számokat, hogy mindjárt megvan a 2,5 millió, rendezhetjük az Eb-t. Nyitási terv, már minden kész. Nap elején még csütörtökre volt a predikció, hogy addigra meglesz - de az nem jó, mert szerdán kell menni az UEFA-hoz -, most már kedd az új dátum. Egyelőre minden úgy alakul, ahogyan azt vártuk, mondjuk az igazán tökös és emberi húzás az lenne, ha lemondaná az Eb-t, de na.  ;D
Orbán Viktor bejelentette, hogy megvan a 2,5 millió beoltott Magyarországon.
Ezért aztán én is bejelentem, hogy megkönnyebültem, mert rendezhet foci EB-t Magyarország.
Hogy mik vannak...  ;D ;D ;D

Ha oltottsághoz van kötve, akkor miért nem teltházzal megy majd a Puskásban? Amúgy meg kíváncsi leszek egy olyan apukára,aki kiment (volna) a 3 fiával(13,10 és 7 évesek). Hogy magyarázza el nekik, hogy ők miért nézik majd csak a tv-ben C.Ronaldot...

Aki kicsit is izgult volna, nem kell.  :)

"Mind a 12 házigazda város – köztük Budapest – beadta rendezési elképzeléseit a nyári labdarúgó Európa-bajnokságra.

Április 7-e volt a határidő, örvendetes, hogy minden érintettől pozitív visszajelzés érkezett

– közölte Martin Kallen, az európai szövetség (UEFA) tornaigazgatója, aki azt azonban nem árulta el, hogy az egyes helyszínek mennyi nézővel számolnak."

Ez tegnap este 7 óra előtt megtörtént, Orbán Viktor nyitási ceremóniája kicsivel előbb, szóval ők már valószínűleg korábban elküldték a papírokat az UEFA-hoz, hogy ne legyen semmi gond.



Az a baj, hogy 1.0001-ért adtak volna rá szorzót, annyira biztos volt, nyomassad Vezér! Merjünk nagyot álmodni, legyen 120%-os kihasználtság!
https://index.hu/sport/futball/2021/04/09/hivatalos-budapest-telt-hazas-eb-meccseket-rendezne/

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 07, 2021, 16:06:51
Ha oltottsághoz van kötve, akkor miért nem teltházzal megy majd a Puskásban? Amúgy meg kíváncsi leszek egy olyan apukára,aki kiment (volna) a 3 fiával(13,10 és 7 évesek). Hogy magyarázza el nekik, hogy ők miért nézik majd csak a tv-ben C.Ronaldot...

A negatív teszt is játszhat, legalábbis vannak erre utaló jelek, bár bizonyára ez egyelőre a külföldiekre vonatkozik.

Összegyűjtöttem a hivatalos oldalról az eddigi leglényegesebb infókat ami Magyarországot illeti:

- a tervek szerint Budapesten akár 100%-os kapacitással is rendezhetnek foci Eb-t, idén nyáron (ez 67215 férőhely)

- aki jeggyel rendelkezik és szeretné visszaigényelni az árát különböző okok miatt az csütörtök, április 22-ig teheti meg az alábbi linken:
https://ticketing.uefa.com/optiext/optiextension.dll?ID=pTSpUFQ1DECVdfcJ6pWbEe4n%2BH52m0LiyI6GsHhlD5jQjRd%2BNwqXTVMfcbkBOACaEIxjzEYMiWYvCFOcANuOcwO5Vp1IJpqeLnaKP5VN

- aki külföldről érkezik a budapesti meccsre, az 2 negatív PCR tesztet (amit az utazás előtti 5 napon belül készített, 48 óra különbséggel egymástól) kell felmutasson; a negatív teszt eredményét bizonyító papír magyar vagy angol nyelvű kell, hogy legyen

- a fenti PCR teszt helyett be lehet mutatni egy bizonyítványt is, amelyen az szerepel, hogy az elmúlt 6 hónapon belül átestél a COVID-on

Minden hasznos infó a budapesti eseményekről:
https://www.uefa.com/uefaeuro-2020/event-guide/budapest/plan-your-trip/travel-transport/

Májusban jön a vicc!

Most jön az érdekes része. Ha pl. Budapest nem vállalja a 100%-os kapacitással zajló rendezést, akkor az UEFA májusban dönteni fog, illetve értesíti az illetékeseket, hogy ki mehet a meccsre, s ki nem.
Tegyük fel, hogy végül 50%-os kapacitás mellett döntenek. Akkor az eladott jegyek fele nem kerül kiosztásra.
Az érdekesség ebben annyi, hogy ha pl. te Jakab Feri vásároltál 4 jegyet egy meccsre (nyilván a legtöbb esetben ezek egymás mellé szólnak), NINCS olyan lehetőséged, és az UEFA téged sorsol ki, hogy bocs, de jegy vissza, akkor mind a négy jegyed megy a kukába (vagyis visszakapod a pénzed), mivel az újraosztás rendelés függvényében történik.

Konkrét példa:
Jani vs. Gyuri
Jani vásárolt négy jegyet a magyar - portugál meccsre, egy rendelés alatt.
Gyuri vásárolt két jegyet a magyar - portugálra, majd egy külön rendelés által újra kettő jegyet ugyanarra a meccsre.
Gyurinak nagyobb az esélye, hogy elmenjen a meccsre!

A másik, hogy ugyebár sokan mind a négy meccsre vásároltak jegyeket. Egyelőre, ha nem full kapacitással zajlik Bp-n az Eb, akkor megtörténhet, hogy az egyik vagy akár több meccsről is lemaradj. És nem te döntesz, hogy akkor melyikről. Pl. megtörténhet, hogy te a magyar válogatott meccseire mennél, de "csak" a francia - portugálra juthatsz ki.

Mindenesetre április 19-én az UEFA ülésezik, s akkor várhatók újabb infók.


Bilbao, Dublin: kuka. Helyettük Sevilla, illetve London és Szentpétervár bevállal extra meccseket. München minimálisan is, de vállalja.

https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/mediareleases/news/0268-121bc78c82d5-1ba16401b4f0-1000--change-of-venues-for-some-uefa-euro-2020-matches-announced/

Valahol olvastam, hogy vennénk át meccse(ke)t Szentpétervártól, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle.