Foci Eb 2020/2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ez a német-francia a foci és a VAR megcsúfolása volt... igazi komédia... ;D :D
ilyet, az volt az érzésem mintha nem kaphattak volna gólt a németek, ez a spanyol bíró szórakozott a franciákkal, a két visszafújt gól (ami persze valóban les volt) és a megnemadott 11-es hát az valami nevetséges volt! Egy valami volt még vicces, hogy még csak vissza se nézték, vagy kikapcsolták a VAR szobában a monitort!?  :bash:  Ekkora BÜNTETŐT elengedni életemben nem láttam!! A végén már azt gondoltam addig játszanak amíg nem egyenlít a német csapat!! Szerintem, előtte mindenki úgy gondolta (a spori főleg) nem kapnak ki a hazaiak csak Hummelsnek nem szóltak!! :bash: Az öngólt már csak nem tudta visszavonni szerencsétlen bíró!! :great:

Idézetet írta: TiB Dátum június 15, 2021, 21:44:55
Deutschland, Deutschland, auf wiedersehen, auf wiedersehen, auf wiedersehen.

Ja, bocs korai, majd a hétvégén.
Sztm simán tovább lehet menni ebből a csoportból 3 ponttal is, jó gólkülönbséggel. Az meglesz, faszra húznak majd minket kényelmesen. Ha meg még ikszelnek is a portugálokkal, akkor meg pláne sima továbbjutás. Rúgnak nekünk ötöt is Munchenben, ha annyi kell.

Egyelőre csak saját maguknak tudtak gólt lőni, de valóban a harmadik helyes továbbjutáshoz elegendő lehet akár csak egy ellenünk szerzett győzelem is.

Nem sok ország van, ahol szinte fiesztával ünnepelnek egy 0-3-as cumit.

Nagyon hiányzott Szoboszlai és Kalmár.



Idézetet írta: zbking Dátum június 16, 2021, 07:37:03
Nem sok ország van, ahol szinte fiesztával ünnepelnek egy 0-3-as cumit.

Te tényleg alapból ennyire félkegyelmű vagy, vagy edzed magad rá serényen?
Nem a 0:3-as cumit ünnepeltük fiesztaként (bár ezzel a szóval se fested le a valóságot, bár a fotelból nehéz lehet reális képet kapni), hanem azt, hogy egyáltalán sikerült kijutnunk egy hazai rendezésű nagytornára! És azt ünnepeltük, hogy ezek a srácok a belüket kitették, hogy örömet okozzanak nekünk és az országnak! A 84. percig pedig ezt meg is tették..Ezt ünnepeltük, még ha esetleg Neked ezt nehéz is felfogni...

Ronaldot mennyire 'bántották', cikizték a tegnapi nap folyamán a szurkolók? A büntető utáni arckifejezése eléggé árulkodó volt a részéről, hogy elégtételt érez és 'bosszút állt' a mocskolódásért.

ZEZO CARTOONS műve a meccsről:

Idézetet írta: Latzka Dátum június 16, 2021, 10:31:58
Ronaldot mennyire 'bántották', cikizték a tegnapi nap folyamán a szurkolók? A büntető utáni arckifejezése eléggé árulkodó volt a részéről, hogy elégtételt érez és 'bosszút állt' a mocskolódásért.

ZEZO CARTOONS műve a meccsről:

Kapta képzelheted...pláne akkor, amikor kamu kezezés miatt elkezdett Cakir felé rohanni...a 11es előtt egy komplett lelátó állt szembe vele fújolva és fuckolva...óriási játékos, aláírom, de örültem, hogy nem lett kinyalva a segge sem a játékosok, sem a szurkolók által!

Idézetet írta: robmiller Dátum június 16, 2021, 10:47:14
Kapta képzelheted...pláne akkor, amikor kamu kezezés miatt elkezdett Cakir felé rohanni...a 11es előtt egy komplett lelátó állt szembe vele fújolva és fuckolva...óriási játékos, aláírom, de örültem, hogy nem lett kinyalva a segge sem a játékosok, sem a szurkolók által!

Ez a része teljesen rendben van :ok: A ,,Cristiano, homosexual, homosexual" rigmusra gondoltam.

2016
https://www.dailymotion.com/video/x4jcjuz

Idézetet írta: Latzka Dátum június 16, 2021, 13:20:15
Ez a része teljesen rendben van :ok: A ,,Cristiano, homosexual, homosexual" rigmusra gondoltam.

2016
https://www.dailymotion.com/video/x4jcjuz

Nyomták az emberek kis csoportokban, de skandálás szinten a stadionban nem volt. Legalábbis én nem érzékeltem.

Idézetet írta: robmiller Dátum június 16, 2021, 13:23:35
Nyomták az emberek kis csoportokban, de skandálás szinten a stadionban nem volt. Legalábbis én nem érzékeltem.

Köszi a választ, ennek örülök :ok:

Idézetet írta: robmiller Dátum június 16, 2021, 13:23:35
Nyomták az emberek kis csoportokban, de skandálás szinten a stadionban nem volt. Legalábbis én nem érzékeltem.

Én is ezt tapasztaltam.

Egyébként erre az arckifejezésre, amit bemutatott mikor berúgta a tizenegyest, nem kell csodálkozni, hogy bedobtak pár poharat. Pont ott ültünk, beletolta a beképzelt fejét az arcunkba. Mégis mit vár? Persze hogy fütyülik, meg fuckolják végig. Gusztustalan volt.
Mikor megbüntetik a szurkolókat a bedobálásokért, akkor elő lehetne venni a játékosokat is az ilyen provokációkért.

Idézetet írta: Latzka Dátum június 16, 2021, 10:31:58
Ronaldot mennyire 'bántották', cikizték a tegnapi nap folyamán a szurkolók?

Semmi extra nem volt, az, hogy kifügyülték párszor, ahhoz szerintem hozzászokott, én sem tapasztaltam semmit ezen kívül, tömeges skandálást meg pláne nem. Nekem pont az volt a bajom, hogy rendkívül csöndes volt a nézősereg, ettől jóval többet vártam volna (ritkán megszólalt egy-egy buzdítás a magyarok irányába), mert annyira be lett harangozva, micsoda hangulat lesz. Mi majdnem egyvonalban ültünk a tizenhatossal, ahol a három gól született, de engem az arrogancia és az a mérhetetlen bunkóság lepett meg, ami áradt a portugálokból - elsősorban Ronaldóból -, hiszen ott volt a másik sarokban a portugál tábor (még közelebb is, mint a magyar...), mégis inkább kifutott a magyarokhoz.

Láthatta, hogy ott vannak az övéi, még ki is nézett feléjük, de szándékosan a másik oldalt választotta, tudatosan akarta hergelni a magyarokat. Nem rajongtam sosem érte, de mindenképpen akartam őt látni élőben, mert egy világklasszis, ráadásul így korunk két legjobbját is láthattam élőben (Ronaldo és Messi). A két meccs között a hasonlóság annyi volt: Messi és Ronaldo is egyaránt 2-2 gólt szerzett, egy rendkívül indiszponált, ugyanakkor küzdő csapat ellen, de a két játékos teljesítménye között ég és föld a különbség, pedig mind a kettő az utolsó 20 percben lőtte a góljait.

Messi konkrétan azt a meccset, amit láttam, végig uralta, kontrollálta a találkozót, minden rajta múlott, mindenki tudta, hogy ő fogja eldönteni a győzelem sorsát. Ha nála volt a labda, egyből összeszarta magát az ellenfél. Ronaldo? Konkrétan azt sem tudtuk sokáig, hogy a pályán van, ha néha labdához ért, abban semmi plusz nem volt a csapatjátékra nézve. Rendszerint rosszul helyezkedett, rosszul olvasta a játékot, pedig bőven lett volna hely a kiugratásokra a magyar védelem mellett. Ha rajta múlik a három pont sorsa, valószínűleg három napig is játszhatták volna a mérkőzést, akkor is 0-0 az állás.

Nekem óriási csalódás volt Ronaldo élőben, mert nála nyugodtan elmondható: társaktól függ, képes-e gólt szerezni (és jól játszani). Magának nem tud kialakítani megfelelő tiszta helyzetet (ott volt a Gulácsi védése, de az sem volt tiszta lehetőség, amit kidolgozott volna), társakat nem segíti. Rendkívül öncélú a játéka, viszont elismerem, hogy küzdeni tud (a következő héten is láthatom szerencsére, bár, akkor sokkal jobban érdekel Mbappé és a franciák teljesítménye). Amiért viszont utálják világszerte, azt most is megmutatta: egyszerűen nem tud viselkedni. Mondhat bárki bármit, kritikán aluli a csávó, pont olyan a szememben, mint LeBron James, hogy minden drukkere GOAT-nak akarja, de a semleges foci/kosárdrukker még top5-be sem rakja be egyikőjüket sem. Nincs hatása Ronaldónak a mérkőzésekre, pedig tegnap is két gólt rúgott, de mégsem rajta múlt a siker, akkor volt jobb, amikor 2-0-ra vezettek. Azért egy ekkora klasszisnál ez megdöbbentő.

Ami viszont nekem rögtön látszott, hogy Ruben Dias mennyire kiváló védő. Olvassa a játékot, pontosan passzol, bátrabb átadásokat is simán bevállal és rendkívül jól helyezkedik. Nagyon sokat fejlődött Guardiola alatt, világ egyik top védője jelenleg. Danilo Pereira szintén megdöbbentő volt a középpályán, egy 188 centiméteres játékosról beszélünk, de úgy tűnt élőben, mint aki 210 cm és 120 kg, mintha óvodások ellen lépne pályára. Azt lehetett látni, mennyire tartanak tőle a magyarok, rendesen féltek a közelében.

A portugálok úgy voltak ótvar gyengék, hogy a magyarok az első 30 percben azt sem tudták, milyen rendezvényen vannak. A hazai pálya inkább őket fogta meg, küzdöttek becsülettel, szó se róla, csúsztak-másztak egész meccsen, de pontosat csak elvétve tudtak passzolni, féltek az ellenféltől. Lehetett látni, ahogy mentek a labdákért az elején, hogy nagyon tartanak a portugáloktól. Aztán a második félidőre javult a helyzet, ekkor kicsit felszabadultak lettek - valószínűleg Rossi elbeszélgetett mindenkivel -, de sokaknál addigra elfogyott az erő, ez pedig az állóképesség hiánya. Fiola és Lovrencsics nem üti meg a nemzetközi szintet, ahogyan Kleinheisler sem. Az, hogy Szalai Ádámnak kell a többiekre kiabálnia, merre helyezkedjenek, támadjának le ők is, az nonszensz. A magyar vagy a szlovák liga nem szint, ezekben nem lehet megtanulni focizni és top5 ligás állóképességre szert tenni.

Szalai emberfeletti munkát tett bele a meccsbe, robotolt, de elől nem volt társa. Amikor ment volna, többiek hátul nézték, hogy jól van Ádi, old meg egymagad négy védővel szemben, futkorászott meg bunyózott egyedül. Leírva talán vicces, de ott élőben ez inkább röhejes volt. Támadásépítésben sok elképzelés nem volt az első 60-70 perc folyamán, utána jött Nego, kicsit javult a helyzet, egyedül ő tudta sebességben felvenni a versenyt a portugálokkal, ez mindent elmond a játékosainkról...

Azt viszont becsülöm, hogy végig küzdöttek, nem adták fel, ezért tartottak ki ilyen sokáig. Lehet egyedül leszek a véleményemmel, de szerintem megérdemelték volna a döntetlent. Cakir botrányosan vezette a mérkőzést, magyaroknál VAR-t hírből sem ismerte, bezzeg a portugáloknál amit lehetett, azt próbálták megvizsgálni, kedvezni nekik. Kapásból tudok 3-4 olyan véleményes esetet, amit a magyaroknak kellett volna fújni, de lehet volt az jóval több is. Nekem furcsa, hogy Cakir ennyire konzekvensen 90 percen át a magyarok ellen fújt, de neki akadtak már bőven véleményes meccsei...

Ezek a Finnek nagyon  akarnak valamit ezen az EB-N :redchug:

A második csoportkör hozhat egált a csoportokban, vagyis , hogy mindenkinek 3 pontja van.

Ez a B csoportban lehetne, ha az oroszok verik a finneket hazai pályán, a dánok pedig a belgákat szintén hazai környezetben.

A másik pont a mi csoportunkban valósulhatna meg, ha vernénk a franciákat. A németek pedig a portugálokat , de inkább lesz itt két hatpontos csapat.

Idézetet írta: chabialonso Dátum június 16, 2021, 15:15:15
Ez a B csoportban lehetne, ha az oroszok verik a finneket hazai pályán, a dánok pedig a belgákat szintén hazai környezetben.

Én úgy érzem perpill, hogy ez a dán csapat jelenleg talán csak a háta mögött akarja tudni ezt az EB-t. A belgákat nem hiszem, hogy elkapják, aztán ki tudja...de sok pénzt erre a kimenetelre nem tennék az fix.