SPF Race to 10

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Winger Dátum február 09, 2020, 10:24:48
A játék szabályzatát átolvasva egyik kérdésemet oakland már megfogalmazta, a fogadásépítős opciót illetően. A másik kérdésem a napi tippre vonatkozik, konkrétan a minimum 1.50 oddsnak egy, vagy több esemény alapján kell kijönnie?

Részemről igen, jöhet a fogadásépítés is, illetve az 1.50-es szorzót össze lehet hozni több eseményből is.

Ellenezi ezt valaki?

Sőt. Az 1.50-es szorzón is el lehet gondolkodni. Legyen nagyobb?  ::)

Lehet mínusz pontja valakinek? Vagy nulla alá nem lehet menni?

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 09, 2020, 10:01:28

Minden nap kell tippelni! -de miért???


Megvan ennek is az oka, de ismétlem: nincs semmi kőbe vésve.

Tegyük fel te eléred a 9 pontot, míg a többiek valahol a 4-5 pont körül kullognak. Mit fogsz tenni? Következő nap beküldsz egy tippet, hogy te nyerjél, vagy azt mondod, hogy "várok még", úgy is nő a nyereményalap? Én utóbbira gondolnék, és ez most nem személyeskedés.
Ezzel megint csak ahogy az előbb említettem nem nekünk teszel rosszat, hanem a többiektől vonod meg a nyereményszerzési lehetőséget.

Itt én két megoldást látok ennek kiküszöbölésére:
1. Minden nap kell tippelni
2. Megszabunk egy felső határt, ameddig a jackpot (extra nyeremény) emelkedhet.

Ha van esetleg egyéb ötlet, akkor hajrá.  :ok:

Idézetet írta: Szigo Dátum február 09, 2020, 11:42:26
Lehet mínusz pontja valakinek? Vagy nulla alá nem lehet menni?

Ez jó kérdés. Véleményem szerint legyen a nulla egy alsó határ.
Olyan mintha újra kezdenéd.  :cya:

Idézetet írta: RedMunchen Dátum február 09, 2020, 10:43:49
A sorozatepitesrol a bet-at-home-fele porsches verseny jutott eszembe, szvsz a jatek idotartamat celszeru maximalizalni, az utolso napon pedig az addigi nyeremenyalap osztodna a pillanatnyi legjobbak kozott.

Ez is egy járható út, de lehet, hogy ezt idővel vezetnénk be, annak függvényében hogyan alakulnak a játékok.

Szia Kedves Admin!

Hogyan tudok új fórumtémát nyitni magamnak a  SPF Race témában?

Köszönöm szépen az információt!

@grof19

Topik elso hozzaszolasaban katt a reszveteli feltelek 3. pontjaban levo linkre es ott lesz az uj tema ikon.

Idézetet írta: grof19 Dátum február 09, 2020, 12:29:03
Szia Kedves Admin!

Hogyan tudok új fórumtémát nyitni magamnak a  SPF Race témában?

Köszönöm szépen az információt!

Szia,

A fórumtémák tetején van egy olyan hogy "új téma".
Katt rá, add meg a címét és írj valamit a témába, s kész.

Nekem kimondottan tetszik a játék. Amikor először elolvastam a szabályokat, akkor tudomásul vettem őket, nem is töprengtem azon, hogy kellene-e rajta változtatni vagy sem. Aztán ahogy olvastam a hozzászólásokat (illetve a válaszokat), volt köztük egy-két érdekes dolog.
1. Amit Admin írt indoklásul arra, hogy miért kell minden nap tippelni, azzal teljesen egyetértek. Ha valaki több nap előnyben van másokkal szemben, akkor az illető addig húzhatja az időt (és növelheti naponta a megnyerhető pénzt önmaga számára), ameddig akarja. Vagyis a többi játékosnak miatta kell várnia az újabb fordulóra.
2. Nagyon jó ötletnek tartom azt is, hogy az 1,5-ös szorzót össze lehessen hozni több mérkőzésből is. Ez sokszor könnyebbséget jelent, és mivel úgyis mindenki attól fél, hogy maratoni hosszúságúra nyúlik egy adott forduló, így ezzel is rövidíteni lehetne rajta.
3. Szerintem nincs szükség időkorlátra. Egyrészt azért, mert a pénz folyamatos növekedése még inkább ösztönzi majd az embereket a játékra, másrészt pedig ha én nyerni akarok, akkor azt úgy is csak úgy tudom megtenni, ha 10 nap egymás után sikeres tippet adok le. Ha már két hónapja halmozódik a pénzt, akkor is kell a 10 sikeres tipp, és ha kéthetente újraindítjuk a játékot, akkor is. Vagyis ha meg tudom csinálni a 10 tippet, akkor a halmozódásnál többet tudok nyerni, ha pedig nem tudom megcsinálni, akkor teljesen mindegy, hogy milyen időintervallumot szabunk egy játéknak.

A javaslatok alapján (is), íme a módosítások:

Nyertes tippért +1 pont jár, vesztes tippért -1 pont, push (törölt) tippért 0 pont.

6. Minimum odds: 1.50! Ez összehozható akár több esemény által is.
7. Minden nap beküldhetsz egyetlen egy tippet/tippsort, viszont nem kötelező minden nap tippelned.
11. Módosítani a hozzászólásokat tilos! Létezik egy 5 perces tolerancia idő beküldéstől számítva. Törölt/módosított hozzászólásért -1 pont jár.
12. Törölt sportesemény, vagy pl. teniszben feladás/visszalépés esetén a beküldött tipp érvénytelen és 0 ponttal lesz kiértékelve, viszont van újratippelési lehetőség (amennyiben a napi időkeretbe még belefér).
18. Abban az esetben ha valaki direkt módon a nyereményalap növelését szeretné elérni push tippek által, az ki lesz zárva végleg a játékból.
19. A játékban a fogadásépítő tippsorok is érvényesek.
20. Nincs negatív összpontszám. Tehát 0 pont alá nem lehet kerülni.
21. Nem kötelező minden nap tippet/tippsort beküldened, viszont abban az esetben ha egy játékos eléri a +7 pontot, akkor 2 naponta legalább egy tippet be kell küldenie.

Jó kis játéknak tűnik előzetesen, kíváncsi vagyok, mondjuk 1 hónap után mi sül ki belőle, mi lesz az állás stb.
Több kérdés is felmerült bennem: egyik, hogy idővel biztosan érdemes lesz kiírni az állást (mondjuk a főtopikba), legalább az élbolyét, hogy a versenyzők tudják, hányadán állnak a többiekhez képest - saját pontját mindenki tudni fogja. Vagy ha változás van, pl. X-edik nap valaki vagy valakik elérték már a 6 pontot, netán a 7-et, úgy tessék igyekezni és így tovább. Meg aki nem is játszik, érdekességképp látja, kiket érdemes követni, kinek jók a tippjei nagy százalékban.

Másik, hogy a szabályzat szerint nincs mínusz pont. Meddig lehet beszállni a játékba? Aki épp lemarad már ma az elejéről, vagy nem is akar induláskor tippelni, megnézi mondjuk egy hétig, hogy másoknak hogyan megy, ki hogy áll, majd beleveti magát, persze nem biztos, hogy ezzel előnybe kerül, hisz nulláról indul, de valahogy mégsem ugyanaz, mintha végig játszott volna. Vagy csak én érzem így.
Mint a késői reges pókerversenyeknél: ráérünk utolsó percben regelni, hiába telt el egy óra a versenyből, de addigra ezren már lehet ki is estek (bár az élboly meg elhúzott).

Esetleg lehetne felajánlani valami részösszeget (mások pénzét könnyen szórom :D de mondjuk 3000 ft-ot), ha valaki eléri a tényleges 10 jó tippet, de nem sorozatban. Mert hát kérdés: ki a jobb tippelő:
A(rtúr), aki tesz 4 jó tippet meg 2 rosszat jó-jó-rossz-jó-jó-rossz sorrendben, és lesz 2 pontja, vagy
B(éla), aki szintén 4 jó tippet tesz, 2 rossz ellenében: rossz-rossz-jó-jó-jó-jó sorrendben, de neki ezzel 4 pontja lesz :)

Na majd meglássuk  :police:

A nőt is ameddig nem próbálod ki, nem biztos hogy megéri elvenni.  :D

Idézetet írta: flamman Dátum február 10, 2020, 08:57:26
Jó kis játéknak tűnik előzetesen, kíváncsi vagyok, mondjuk 1 hónap után mi sül ki belőle, mi lesz az állás stb.
Több kérdés is felmerült bennem: egyik, hogy idővel biztosan érdemes lesz kiírni az állást (mondjuk a főtopikba), legalább az élbolyét, hogy a versenyzők tudják, hányadán állnak a többiekhez képest - saját pontját mindenki tudni fogja. Vagy ha változás van, pl. X-edik nap valaki vagy valakik elérték már a 6 pontot, netán a 7-et, úgy tessék igyekezni és így tovább. Meg aki nem is játszik, érdekességképp látja, kiket érdemes követni, kinek jók a tippjei nagy százalékban.

Most hiperaktivitás van, de ez később jelentősen csökkenni fog és szerintem akkor 'pár' klikkel meg lehet nézni, hogy hogyan is állnak az ellenfelek.

Ha a mai tippem vesztes, akkor -1 pontom lesz holnap reggelre. Kiestem???

Idézetet írta: LosGabos Dátum február 10, 2020, 09:40:06
Ha a mai tippem vesztes, akkor -1 pontom lesz holnap reggelre. Kiestem???

"20. Nincs negatív összpontszám. Tehát 0 pont alá nem lehet kerülni."

Ebben a játékban senki nem esik ki. 0 pont a legalja, onnan csak felfele lehet menni.  ;D