Libertad

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


július 10, 2020, 22:43:27, Alk
Márciustól, de megnyitom most.

Bár még nincs március, de a mai nap ideális volt minden szempontból, így hát elkezdtem.

Heti 50-70 futam a célkitűzés.

#2 április 07, 2020, 21:58:57, Alk
Volt már itt egyszer egy kolléga, aki napi rendszerességgel tett közzé közmondásokat, bölcsességeket. Egy hasonlót én is indítanék, annyi különbséggel, hogy gazdasági hírek, elemzések, avagy azok alatti kommentek jelentenék az alapot. A helye itt lesz a naplómban. Első napra rögtön kettő is jut:


"Everyone wants to buy toilet paper, but not gold."


"The bailout will be bigger for metal than the virus shutdown."

#3 április 08, 2020, 21:33:53, Alk
Vannak, akik már tudják, mire költik majd az 1200 dollár ingyenpénzt US-ben:


"I'm using my helicopter check towards a Gold buffalo."

"I'm gonna spend the whole $1,200 on silver and gold. Thanks US government!"

"If I get a stimulus check it would go towards a gold buffalo."

"Plan on stacking once I get my stimulus check too. Going have to order 5 seconds after I get my check. I'm sure where all going clear the selves after 10 seconds receiving our checks."

"You know what is worse than losing your money? Having your money but, your money losing its purchasing power."

Peter Schiff


"- Can you characterise everything that the FED has done that past week as essentially flooding the system with money?
- Yes, exactly.
- And there is no end to your ability to do that?
- There is no end to our ability to do that."

Neel Kashkari a minneapolisi FED elnöke.

https://www.youtube.com/watch?v=DUrlNHTxuJM

"Too big to fail jail."

#6 április 11, 2020, 00:23:05, Alk
Tőzsdék irracionális mozgására a tökéletes példa. A Dow Jones az elmúlt 82 év legprofitábilisabb hetén van túl 16 millió friss munkanélkülivel az USA-ban. A két hír egyszerre a képernyőn pedig csak túl morbid.




(Azért sok kétségünk ne legyen afelől, hogy hamarosan jön az újabb eladási hulllám.)

"Gold is the money of kings, silver is the money of gentlemen, bartering is the money of peasants, and debt is the currency of slaves."

"If you don't hold it, you don't own it."

Leggyakrabban talán a fizikai arany és arany ETF-k kapcsán jön fel ellenérvként az utóbbi ellen, de ugyanúgy igaz tőzsdén tartott kriptónál, bankban tartott pénznél stb. Ezekben az időkben pedig különösen érvényes.

"It doesn't make you rich, it just protect you from being poor."

Végre sikerült beszereznem egy Kostolany könyvet, ráadásul alkalmi áron. 7-10 ezer alatt csak elvétve találni, így 2500-ért ez több mint jó üzlet volt.


""Whatever you focus on seems to increase", let that sink in for a minute"


#13 április 19, 2020, 22:10:13, Alk


Coinbasere egyébként 4x annyi 1200 dolláros befizetés érkezett a héten, mint bármely másikon idén.