SPF - Csapatok Harca

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


@oakland23 : a kiskapukat ne is áruld el, az már milyen lenne?

Kész öröm játékszabályzatot összehozni.  :cya:

Eddig is tudtam, hogy nem én/mi fogom/fogjuk megváltoztatni a mentalítást.  ;) :D

Idézetet írta: Szigo Dátum február 20, 2020, 17:57:19
Nem akarom túljogászkodni, de a "szerepelhet" azt jelenti, "lehetőség". Ha kötelező, akkor a "szerepel" lenne a jó szó. :ok:

Jó a felvetés, de a szerepelhet a helyes, mivel nem kötelezō. Kihagyhat egy fordulót és folytathatja régi csapatában.

A tippekhez be kell írni majd az óra-percet, hogy mikor volt aktuális az odds? Vagy látjátok ti azt a hsz beküldésének dátumából? :)

Idézetet írta: buszberlet Dátum február 21, 2020, 13:35:25
A tippekhez be kell írni majd az óra-percet, hogy mikor volt aktuális az odds? Vagy látjátok ti azt a hsz beküldésének dátumából? :)

Leellenőrizhető, viszont ahogy a szabályzat is írja:

"18. Az adatok (esemény, odds stb.) pontosságáért a játékosok felelnek, s ajánlott egy képernyőfotót készíteni ezekről, mivel eredményhirdetéskor igényelhetjük. Ugyanúgy igényelhetünk egy eredményforrást (hivatkozást), ahol az adott esemény eredménye megtekinthető. Ezeknek hiányában a nyeremény kifizetése megtagadható."

És ha van köztünk egy inaktív tag és nem ír be tippet csütörtök estig nem lehetne pótolni a tippjét egy aktívnak? Mert biztos lessz ilyen. Azért az csúnya lenne ha egy ember rontaná el a bulit  :redchug:

Idézetet írta: Bucak77 Dátum február 23, 2020, 09:41:56
És ha van köztünk egy inaktív tag és nem ír be tippet csütörtök estig nem lehetne pótolni a tippjét egy aktívnak? Mert biztos lessz ilyen. Azért az csúnya lenne ha egy ember rontaná el a bulit  :redchug:
Ez jó felvetés, meg tényleg bárkinek bármi közbe jöhet!

Pont ez volt a lényege a csapat választásnak. Olyanokat választani akibe bízhatsz hogy vélhetően jól tippel és TIPPEL tehát aktív lesz. Hétfőtől lesz rá kerek négy napja mindenkinek,  ha nem sikerül lehet a következőre keszülni.

Idézetet írta: Bucak77 Dátum február 23, 2020, 09:41:56
És ha van köztünk egy inaktív tag és nem ír be tippet csütörtök estig nem lehetne pótolni a tippjét egy aktívnak? Mert biztos lessz ilyen. Azért az csúnya lenne ha egy ember rontaná el a bulit  :redchug:

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 23, 2020, 10:16:11
Ez jó felvetés, meg tényleg bárkinek bármi közbe jöhet!

A játék nem rejtett célja a csapatépítés (a közös tippelés), közösségépítés stb.

Ha valaki a csapatból nem tippel, akkor eggyel kevesebb tippel indultok a versenyen, s max. a következő fordulóban más felállásban szerepeltek.  :ok:

Fontos!

"Az adott (csapatnak szánt) fórumtémában kell megbeszélnetek, hogy mire fogtok tippelni, annak tudatában, hogy a sikeres fogadások által a játék második felvonásába kerülhettek."

Lehetne átigazolási szezon.
Vagy draft is. hehe


Szerintem sem kell aggódni, hogy túl sokszor lesz ugyanaz a csapat/egyén a győztes...

Engem az sem zavarna, ha állandó csapatok lennének, de a változatosságot és a kiegyensúlyozottságot azzal is lehet biztosítani, ha
- fordulónként kisorsoljátok a csapatokat, vagy
- az előző két hét eredményei alapján osztjátok be

Pl. lehetnének a csapatkapitányok az elmúlt hét legjobb egyéni játékosai.
Az ő dolguk lehetne csütörtök estig a csapattip beküldése és a csapaton belüli viták eldöntése.

Az jó dolog, ha azokkal lehetsz egy csapatban, akiket kedvelsz, de az jobban építheti a közösséget, ha "ismeretlenekkel" kell együtt okoskodni.
Na meg az is érdekes, ha van feszültség.  :)


Más:
Ha hétfőn van egy ötletem, amit beírok 3.5-ös szorzóval a csapatfórumba, de csütörtökre a közös üzenet idejére már csak 3.2 (vagy éppen 2.9), akkor mi van?
Beküldhető? Milyen szorzóval?




Idézetet írta: Knapp Dátum február 23, 2020, 19:08:12
Más:
Ha hétfőn van egy ötletem, amit beírok 3.5-ös szorzóval a csapatfórumba, de csütörtökre a közös üzenet idejére már csak 3.2 (vagy éppen 2.9), akkor mi van?
Beküldhető? Milyen szorzóval?

Ameddig az elmélkedés folyik, addig lehet szó bármekkora odds-ról. Értsd: hétfő - csütörtök.
Csütörtök estig viszont valakinek a csapatban be kell vállalnia, hogy közli a 4 játékos tippjét, melyet a fordulóban indítanak. Nyilván ezt meg lehet tenni hamarabb (pl. szerdán is).
Az illető bejegyzés időpontjakor érvényes oddsok számítanak.

Egy kérdés csak a biztonság kedvéért. Gondolom a Péntek hajnal 1 órási NBA és NHL tippek nyugodtan jöhetnek mert az már Péntek ugye? Nem ilyen Péntek 12:00-Vasárnap 18:00 ig idő intervallumban kell tippelni ugye?

Idézetet írta: Lancer Dátum február 25, 2020, 09:45:33
Egy kérdés csak a biztonság kedvéért. Gondolom a Péntek hajnal 1 órási NBA és NHL tippek nyugodtan jöhetnek mert az már Péntek ugye? Nem ilyen Péntek 12:00-Vasárnap 18:00 ig idő intervallumban kell tippelni ugye?

Péntek 0:00CET - Vasárnap 23:59CET (magyar idő szerint)! Ami belefér.  :ok:

Na, amiért írok, hogy most számoltam, 16 csapat versenyez, ami full ideális lenne egy márciusi versenyre. Lesz négy hét, 2-8, 9-15 16-22 23-29. Minden héten feleződne a csapatok száma. Az első hét végén a legrosszabb nyolc csapat kiesik, aztán kiesik a 2. hét végére még négy, a 3. hét végére két csapat marad, és a 4. héten megküzd a két legjobb csapat a győzelemért.

De ez csak így beugrott, mint ötlet, nem akarok megint én lenni a köcsög, akinek semmi sem jó  :D