SPF - Csapatok Harca

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: oakland23 Dátum február 25, 2020, 19:52:04
Na, amiért írok, hogy most számoltam, 16 csapat versenyez, ami full ideális lenne egy márciusi versenyre. Lesz négy hét, 2-8, 9-15 16-22 23-29. Minden héten feleződne a csapatok száma. Az első hét végén a legrosszabb nyolc csapat kiesik, aztán kiesik a 2. hét végére még négy, a 3. hét végére két csapat marad, és a 4. héten megküzd a két legjobb csapat a győzelemért.

De ez csak így beugrott, mint ötlet, nem akarok megint én lenni a köcsög, akinek semmi sem jó  :D

Ha minden helyezésért minden csapat végigjátssza  a hónapot, akkor nem rossz elképzelés, de ki tudja, hány csapat/játékos lesz aktív a következő játék indulásakor.

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 25, 2020, 19:52:04
De ez csak így beugrott, mint ötlet, nem akarok megint én lenni a köcsög, akinek semmi sem jó  :D

Ezt már nehezen mosod le.  :D  :ok:

Mi a helyzet akkor, ha a jelenlegi koronavírus járványra való tekintettel olyan sporteseményre tippelünk, amelyikről a tipp leadásakor még azt tudjuk, hogy megrendezik, ám később mégis elhalasztják azt a sporteseményt?
Ilyenor, önhibánkon kívül, a beküldött tipp 0 ponttal lesz kiértékelve?
Vagyis: legyünk jósok és találjuk ki, hogy melyik sporteseményt fogják elhalasztani a koronavírus miatt, és ennek tudatában tippeljünk?
:beerchug:

Tenisznel sem lehet tudni hogy elhalasztjak e vagy nem. Mi a kulonbseg? Semmi

Ne valassz olyat, ahol van ra esely. (barmilyen olasz sportesemeny)

Leszarjuk a koronavírust.  :cya:

Azt mondják 20 fok fölött már kevesebb eséllyel terjed. Olyanra kell tippelni, ahol a hőmérséklet meghaladja a 20 fokot.  :D

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 26, 2020, 16:43:40
Leszarjuk a koronavírust.  :cya:

Azt mondják 20 fok fölött már kevesebb eséllyel terjed. Olyanra kell tippelni, ahol a hőmérséklet meghaladja a 20 fokot.  :D

Ha  bizonyos csoporttagok nem írják le a tippet többszöri megkeresésre sem, akkor mi a teendő? Tippelhetünk helyettük, vagy game over?

Idézetet írta: chabialonso Dátum február 27, 2020, 07:57:31
Ha  bizonyos csoporttagok nem írják le a tippet többszöri megkeresésre sem, akkor mi a teendő? Tippelhetünk helyettük, vagy game over?

Nem lehet tippelni helyettük. Annyival kevesebb tipp kerül be a játékba a csapatotok részéről.

Érdeklődnék, hogy kiknek van érvényes tippünk!

Idézetet írta: Agot PSF Dátum február 28, 2020, 05:39:38
Érdeklődnék, hogy kiknek van érvényes tippünk!

Mindenkinek aki teljesítette a játék szabályait.

Nekem lenne javaslataim a játékkal kapcsolatban. Első körön kéne egy csapatkapitány. Ő hozzná meg a döntést a végén. Ha valaki nem tudna tippelni nem tartom fernek a mínusz 1 pontot, hanem csapatként választanának egy tippet. Csapatként dolgozzanak együtt ne egyénenként. Ha valaki nem tud tippet beküldeni, mert más dolga van, akkor ne a csapatot büntessük. - 1 pont sokak kedvét is elveheti. A játék kitalálása jó ötlet, csak ne 4 ember külön tippet küldjön be hanem együtt megbeszélve döntsenek (csapat szó jelentés) . Ha nem, akkor csinálhatnánk egyéniben is és lehetne kieséses rendszer.

#41 február 29, 2020, 09:15:45, SPF Admin
Idézetet írta: Agot PSF Dátum február 29, 2020, 06:10:49
Nekem lenne javaslataim a játékkal kapcsolatban. Első körön kéne egy csapatkapitány. Ő hozzná meg a döntést a végén. Ha valaki nem tudna tippelni nem tartom fernek a mínusz 1 pontot, hanem csapatként választanának egy tippet. Csapatként dolgozzanak együtt ne egyénenként. Ha valaki nem tud tippet beküldeni, mert más dolga van, akkor ne a csapatot büntessük. - 1 pont sokak kedvét is elveheti. A játék kitalálása jó ötlet, csak ne 4 ember külön tippet küldjön be hanem együtt megbeszélve döntsenek (csapat szó jelentés) . Ha nem, akkor csinálhatnánk egyéniben is és lehetne kieséses rendszer.

A játék szabályzatát elolvastad? Elejétől végig?

Az első hét a csapatmunkáról szól, a második hét az egyéni versenyről. Rossz tippért, vagy tippelés mulasztásáért nem -1 pont jár, hanem 0 pont.

Kiértékelésnél az alábbiakat vesszük figyelembe:

1. Helyes tippet száma
2. Helyes tippek által generált profit (a helyes tippek nyereményszorzóit szorozzuk össze, s így jön ki egy érték).

Az általad említett csapatkapitány is létezik. Ő publikálja a 4 játékos 4 tippjét csütörtök estig.

Amit esetleg lehetne tenni ilyen esetben következő fordulótól: Ha van egy játékos, mely nem reagál (nem aktív, nem küld be saját tippet), akkor a többiek helyette tehetnének egy tippet, viszont az illető játékos nem részesül a nyereményben és nem is vehet részt a második héten, hiába jutott tovább a csapata. Mindezt csak olyan esetben ha a 4 tagból legalább 3 aktív.
Olyan csapattagokat kell választani, akik együttműködnek, és mindenki jön a saját tippjével.

Ha meg valaki nem ér rá, akkor ne szerepeljen ebbe a játékba és kész.  :cya:

Ne haragudjatok, nem szeretnék beleszólni mások dolgába, de ez mégiscsak egy fórum, márpedig az ugye azért van, hogy leírhassuk a véleményünket.

Olvasgatom itt az oldalon több helyen ezeket a parttalan vitákat, és bár próbálom megérteni mindenkinek az érveit, de azért egy pár dolgot kezeljünk már a helyén.

1. Indult egy játék, aminek voltak szabályai. Ezen nem volt kötelező az indulás, mindenki végigolvashatta a szabályzatot, és aki úgy döntött, hogy ezt vállalni tudja, az jelentkezett rá és csapatba állt. Ezek után ha valakinek nem sikerül valamit teljesítenie, akkor módosítsunk mindig szabályt? (Én is örülnék, ha az ötös lottón tízezrekkel jutalmaznák a találat nélküli szelvényeket, de valószínűleg hiába kérném, a kedvemért nem fognak változtatni rajta. Még akkor sem, ha esetleg én ezt "inkorrektnek" érzem.)

2. Napokon át polemizálunk a "csapat" szó jelentésén. A csapatjáték nem attól lesz "csapat"-játék, hogy papíron négyen szerepelnek benne, hanem attól, hogy mindenki egyenlő módon ugyanannyi tippet ad be a végső tippsorba. Vagyis mindenki 25-25%-kal járul hozzá az esetleges győzelemhez vagy vereséghez. Ha valakinek a tippje nem tetszik a többi játékosnak, akkor lehet szólni neki, hogy adjon más tippet. De onnantól, hogy valakinek a tippjét kihagyjuk a végső tippsorból, az már nem csapatjáték. Még akkor sem, ha a csapat együtt döntött így.

Sajnos tudomásul kell vennünk (és ez rendjén is van), hogy mindig a játékosoknak kell a szabályokhoz alkalmazkodni, és nem pedig a szabályokat kell mindig az egyéni érdekeink szerint alakítgatni.

Végül Admin utolsó levelének egyik mondatával és személy szerint nem értek egyet – de ez csak az én véleményem –, miszerint ha egy játékos nem reagál, akkor a többiek helyette adhatnának le egy tippet. Ez pont annak az elvnek mond ellent, amit eddig képviselt a játék szabályzata. Vagyis a NÉGY tippet NÉGY ember mondja, ne három.
De mint mondtam, ez csak az én véleményem.

Teljesen jól összefoglaltad.

Csupán arra az esetre gondoltam és próbálok megoldást találni, amikor egyénileg jelentkeznek, s random csoportba kerülnek a személyek. Akkor "betehet" egy ilyen személy.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 29, 2020, 10:28:59
Teljesen jól összefoglaltad.

Csupán arra az esetre gondoltam és próbálok megoldást találni, amikor egyénileg jelentkeznek, s random csoportba kerülnek a személyek. Akkor "betehet" egy ilyen személy.

Igen, jogos.
Mikor az ellenérzéseimet írtam le ezzel kapcsolatban, akkor arra gondoltam, hogy ezzel a szabállyal vissza is lehet élni (pl. a csapatgyőzelmet segítve szándékosan nem ír tippet az egyik játékos, ráhagyva ezt a rutinosabb öreg rókákra). De azzal, hogy a "távol maradó" játékos nem részesül a nyereményben, ezáltal valóban kihúzható ennek az esetleges visszaélésnek a méregfoga.