Agyas négyes

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Látva, hogy sok csapatnál kikérik egymás véleményét arról, hogy együtt maradjanak-e a következő héten is, így a demokrácia jegyében én is felvetem ezt a kérdést.
Ami engem illeti, teljesen meg vagyok elégedve mindenkivel. A kommunikációt nagyon jónak tartom (pláne egy két rivális csapatot elnézve), a tippekről pedig az a véleményem (ahogy ezt láthattuk az előző héten is), hogy nagyrészt szerencse-kérdése is, hogy összejön-e vagy sem.
Ettől függetlenül ha valaki máshonnan "jobb ajánlatot kap", írja meg nyugodtan.

Ja, és őszintén szurkolok mind a három csapattársamnak a Bödön-kupában.

En maradnek , ha jo tippet nem sikerult adni  de az akarat megvan. :D

Nekem sincs semmi problémám a csapattársakkal. Szerintem mindnyájan aktívan résztvettünk a múlt heti tippek összeállításában,mindenki elmondta a véleményét, A sportfogadásban is nagy szerepe van a szerencse faktornak, sajnos most nem a jó oldalon voltunk, de ezzel is számolni kellett. Biztos, hogy lesz ez még jobb is. Summa summárum én szeretnék a csapat tagja maradni a továbbiakban is.
A Bödön Kupára visszatérve, ha jól olvastam a szabályzatot, akkor mind a négyünk ebben a topikban,egy hozzászolás keretében tippel az összes kategóriára, és az eredmények egyénenként lesznek csak értékelve?

Idézetet írta: Winger Dátum március 03, 2020, 23:33:56
Nekem sincs semmi problémám a csapattársakkal. Szerintem mindnyájan aktívan résztvettünk a múlt heti tippek összeállításában,mindenki elmondta a véleményét, A sportfogadásban is nagy szerepe van a szerencse faktornak, sajnos most nem a jó oldalon voltunk, de ezzel is számolni kellett. Biztos, hogy lesz ez még jobb is. Summa summárum én szeretnék a csapat tagja maradni a továbbiakban is.
A Bödön Kupára visszatérve, ha jól olvastam a szabályzatot, akkor mind a négyünk ebben a topikban,egy hozzászolás keretében tippel az összes kategóriára, és az eredmények egyénenként lesznek csak értékelve?

Most látom,hogy Tipp-bödön néven új topik indult, oda kell beírni a tippeket és ki is kell ott értékelni.

Természetesen nagyon szívesen maradnék,őszintén mondom szerintem remek csapat jött össze. :ok:

Tottenham-Manchester United
A united nagyon elkapta a fonalat a totteham pedig zuhan rendesen a nyomorék Murinhoval.
Köln-Mainz
első félidőben vezet
A köln nagyon jó formába van.Ha nyer már az első félidőbe eldönti a meccset általában.

Szorzót direkt nem írtam,mert úgyis változik még



Idézetet írta: Powell Dátum március 11, 2020, 15:15:44
Tottenham-Manchester United
A united nagyon elkapta a fonalat a totteham pedig zuhan rendesen a nyomorék Murinhoval.
Köln-Mainz
első félidőben vezet
A köln nagyon jó formába van.Ha nyer már az első félidőbe eldönti a meccset általában.

Szorzót direkt nem írtam,mert úgyis változik még

MU fan vagyok ugy ,hogy egyetertek  az elso tippel ( ezert talan ez most szubiektiv) de a tenyek is most ezt igazoljak ,h jobb a MU . A Koln pedig over-es csapat szerintem ,ma is jatszanak ,ott is lesz am gol nem is keves (gondolom) es mivel overes igy vezethet konnyeden a felidoben .  Nekem mindketto tetszik igy dontsetek ti el. :)

Idézetet írta: Powell Dátum március 11, 2020, 15:15:44
Tottenham-Manchester United
A united nagyon elkapta a fonalat a totteham pedig zuhan rendesen a nyomorék Murinhoval.
Köln-Mainz
első félidőben vezet
A köln nagyon jó formába van.Ha nyer már az első félidőbe eldönti a meccset általában.

Szorzót direkt nem írtam,mert úgyis változik még

Teljesen egyetértek azzal a mondattal, miszerint "a MU nagyon elkapta a fonalat, a Tottenham pedig zuhan rendesen...".
Totálisan ellentétes irányt fut a két csapat. A kérdés csak az, hogy a Tottenham hazai pályán nem képes-e legalább egy döntetlenre. Bár az is igaz, hogy ez az utóbbi hetekben sem a Norwich, sem a Wolverhamptom ellen nem jött össze nekik (a Lipcséről nem is beszélve). És hát kettes feletti szorzó esetén ne akarjunk tuti fixet találni.
A Köln-Mainz mérkőzéssel az a bajom, hogy a jobbik csapat nem mindig dönti el a mérkőzést már az első félidőben. Vagyis egy félideji döntetlen minden meccsben benne van.
Egyszóval a MU nekem is jobban tetszik.

Van valami, amit már a múlt héten is szóba akartam hozni, csak akkor éppen a Bödön-kupa volt terítéken, és nem akartam keverni a dolgokat. Mint ti is, így én is szeretek játszani, és ha már játékról van szó, akkor jobban örülök, ha nyerek, mint akkor, amikor veszítek. Márpedig ez a "Csapatok harca" játék tetszik nekem, és mivel úgy érzem, hogy semmivel sem vagyunk gyengébbek a többieknél, így próbálom mindig finomítani a dolgokat, hogy minél eredményesebbek legyünk. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy ami éppen eszembe jut, azzal segítem-e a játékunkat. Ezért vagyok kíváncsi az (őszinte) véleményetekre.

Kezdetben azt beszéltük meg, hogy mindenki mond két tippet, a többiek pedig véleményt mondanak róla, és így szűkítjük le kettőről egyre. Tudom, hogy akkor én vetettem ezt fel, de azóta elbizonytalanodtam egy kicsit. Az első játékhéten ugyanis kiderült, hogy általában más-más sportágakban vagyunk jók. Vagyis amikor például valaki írt egy kosárlabda és egy foci tippet, akkor előfordult, hogy egy másik játékos azért választották a focit, mert esetleg a kosárlabdára nem nagyon szokott fogadni, vagy talán nem követi azt a bajnokságot annyira komolyan, mint a tipp feladója. Így viszont a döntés eleve nem lehet reális.

A kérdésem tehát az lenne, hogy szerintetek jó-e ez a rendszer, vagy esetleg adjuk meg mindenkinek azt a fajta szabadságot, hogy önmaga eldönthesse, hogy mihez ért jobban, és ezáltal mire fogadna inkább. Magyarul ez azt jeleni, hogy nem két tippet adna valaki, hanem csak egyet. Tudom, hogy ezzel romlana a "csapatjátékunk", hiszen nem közösen döntünk, de valahogy azt kellene elérni, hogy mégiscsak a tippet adó (és annak komolyabban utánajáró) szava döntsön.

Nem tudom én sem, hogy mi lenne a jó, de azt semmiképpen sem szeretném, ha valaki csak azért választana egy általa jónak vélt tipp mellé még egyet, hogy mindenképpen meglegyen a két lehetőség. Mert így benne van az is a levegőben, hogy pont az utóbbit fogják a többiek választani.

Szóval ha van valakinek jó (vagy jobb) ötlete ezzel kapcsolatban, akkor a demokrácia jegyében nyugodtan írja meg.
Esetleg lehetne az is, hogy ha valaki nagyon ragaszkodik az egyik tippjéhez, akkor csak egyet ír, ha pedig maga sem tudja eldönteni kettő vagy várom mérkőzésről, hogy melyiket kellene megfogadni, az továbbra is rábízhatja a többiekre.

Sokszor szoktam teniszre,téli sportokra fogadni(focin kívül) és azért szeretem mert csak két esély van.Kevesebb a hiba.Azonban mivel már csütörtökön kell tippelni ami szerintem a rendszer legrosszabb része teniszre max pénteki meccset téli sportra pedig szinte esélytelen tippelni.Az egész rendszer majdhogynem csak a focira szűkül le mint választási lehetőség.Jobb lenne ha egy-egy csapatnak lenne külön topic ahova csak a tippet teszik be és akkor lehetne akár szombaton vasárnap is tippelni.Ha ezek a feltételek adottak lennének akkor azt mondanám jobb az egyéni tippelés.Mindezt azért írtam,mert felvetted hogy mindenki úgymond csapatjáték nélkül döntene.Ebben a rendszerben a szűk lehetőségek miatt mármint az én szempontomból nézve jobb a mostani felállás.
Örülök viszont hogy felvetted :ok:

ja, nalam ha ket tippet kiteszek mivel nem tudom az eredmenyt elore igy a ket tippem egyelo eselyel nyerhet  :knuppel2:  nem haragszok meg ha a tobbseg az utolag vesztes tippem valasztotta  :yeah:

Köszönöm a gyors reakciókat, és mint írtam, igazából én is csak ötletelgettem, és magam sem tudom, hogy mi lenne a jobb megoldás.
De a válaszokból azt veszem ki, hogy igaz a mondás, miszerint mindig az első gondolat a jó.
Úgyhogy akkor továbbra is folytassuk így.

Azért vártam a tippekkel máig, mert egy pénteki NBA-s mérkőzés lett volna az egyik választásom. De ez most dugába dőlt.
Mivel továbbra is azt vallom, hogy hármas feletti szorzónál a legkisebb kockázat egy "focidöntetlen"-ben van, ezért ebből hoztam kettőt nektek, hátha az egyik elnyeri a tetszéseteket.

1. Mezőkövesd – Puskás (D – 3,50 Unibet)
Két nagyon egyforma képességű csapat, akik a harmadik helyre hajtanak. A kupában is végig fej-fej mellett zajlottak az összecsapásaik (1-0 és 1-1), és most is azt gondolom, hogy egyik sem fog tudni  a másik fölé kerekedni. A Puskás 6 ponttal van lemaradva, vagyis nekik kell inkább támadni, de hazai pályán szerintem képes a Mezőkövesd vigyázni az 1 pontra. Nekik jó a döntetlen is, hiszen akkor megmarad a két csapat közt a mostani különbség. Nálam ez megint egy 1-1-es mérkőzés.

2. Maritimo – Setubal (D – 3,15 Unibet)
A portugál bajnokság (és általában a portugál foci) nem a gólzáporos mérkőzésekről híres. A kevés gól pedig nagyobb esély a 0-0-ra vagy az 1-1-re. Mindkét csapat a mezőny második felében szerepel (nem túl nagy sikerrel). A hazaiak az utolsó 6 meccsükből 1-et tudtak csak megnyerni, a vendégek egyet sem. Ennek ellenére mégis úgy érzem, hogy a Setubal talán egy picivel jobb formában van. Viszont ezt kompenzálhatja a hazai pálya. Nagyon kevés gólt rúgnak (még az 1,0-ás átlagot sem érik el), úgyhogy még egy 0-0 is simán benne van a mérkőzésben.
A tabellát elnézve mindkettejüknek jó lenne a döntetlen. (Emiatt sajnos a szorzó is elég kicsi.)

Idézetet írta: HT Dátum március 12, 2020, 10:24:22
Azért vártam a tippekkel máig, mert egy pénteki NBA-s mérkőzés lett volna az egyik választásom. De ez most dugába dőlt.
Mivel továbbra is azt vallom, hogy hármas feletti szorzónál a legkisebb kockázat egy "focidöntetlen"-ben van, ezért ebből hoztam kettőt nektek, hátha az egyik elnyeri a tetszéseteket.

1. Mezőkövesd – Puskás (D – 3,50 Unibet)
Két nagyon egyforma képességű csapat, akik a harmadik helyre hajtanak. A kupában is végig fej-fej mellett zajlottak az összecsapásaik (1-0 és 1-1), és most is azt gondolom, hogy egyik sem fog tudni  a másik fölé kerekedni. A Puskás 6 ponttal van lemaradva, vagyis nekik kell inkább támadni, de hazai pályán szerintem képes a Mezőkövesd vigyázni az 1 pontra. Nekik jó a döntetlen is, hiszen akkor megmarad a két csapat közt a mostani különbség. Nálam ez megint egy 1-1-es mérkőzés.

2. Maritimo – Setubal (D – 3,15 Unibet)
A portugál bajnokság (és általában a portugál foci) nem a gólzáporos mérkőzésekről híres. A kevés gól pedig nagyobb esély a 0-0-ra vagy az 1-1-re. Mindkét csapat a mezőny második felében szerepel (nem túl nagy sikerrel). A hazaiak az utolsó 6 meccsükből 1-et tudtak csak megnyerni, a vendégek egyet sem. Ennek ellenére mégis úgy érzem, hogy a Setubal talán egy picivel jobb formában van. Viszont ezt kompenzálhatja a hazai pálya. Nagyon kevés gólt rúgnak (még az 1,0-ás átlagot sem érik el), úgyhogy még egy 0-0 is simán benne van a mérkőzésben.
A tabellát elnézve mindkettejüknek jó lenne a döntetlen. (Emiatt sajnos a szorzó is elég kicsi.)
A Mezőkövesd meccset már nézegettem én is mondtam is magamba hogy ez tuti x lesz úgyhogy ezen nem sokat vacilláltam :ok:

#44 március 12, 2020, 15:07:07, Winger
Tegnap egyéb elfoglaltságok miatt nem voltam fenn az oldalon, így csak utólag tudok véleményt nyilvánítani. Azt gondolom, hogy sok újat én sem tudok hozzátenni,mint amit leirtatok, talán az a lényeges,hogy a korona-vírus járvány terjedésének következtében egyre több sportesemény is elmarad, ezért egyre nehezebb jó tippet választani. Mivel a helyzet egyre rosszabb lesz, én azt tartottam célszerűnek, hogy a legkorábbi - pénteki - események közül választok, és találtam is egy véleményem szerint erős tippet, ez pedig a CONCACAF Bajnokok Ligájának  pénteken 03:30-kor kezdődő Los Angeles FC vs Cruz Azul mérkőzése, konkrétan az over 2,5 tipp, amely odds 1.47
Indoklásul annyit szeretnék elmondani,hogy a LA FC talán a leggólerősebb csapat az MLS-ben, különösen a hazai mérkőzéseik gólszáma a magas. Az ellenfél a mexikói Cruz Azul mérkőzősein is sok gól születik, az utolsó három mérkőzésük eredménye:4:2,4:2,4:0 volt. Azt hiszem ennél erősebb tippet ilyen jó oddson nehéz lenne találni, ezért javaslom elfogadásra.

HT tiipjei közül nekem is a Mezőkövesd meccse a szimpatikusabb, annál inkább is,mivel a kupában a tegnapi meccsük is döntetlen lett.
Powell tippjeinél nagyon nehezen tudnék dönteni, mert a MU esetében az idegenbeli játék bizonytalanit el, a Köln szimpatikusabb lenne, de az első félidő engem is bizonytalanná tesz. Most nem is foglalnék állást.