Milyen hatással lehet a koronavírus a sporteseményekre?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerintetek mikor fog újra beindulni a sportvilág?

Április közepe/vége
0 (0%)
Május
3 (8.1%)
Június
11 (29.7%)
Július
0 (0%)
Augusztus
7 (18.9%)
Szeptember
10 (27%)
2021!
6 (16.2%)

Összes szavazó: 35

Szavazás lezárva: április 12, 2020, 14:48:57


Az orosz MLBL bajnokságban mai is megvolt a cirkuszi mutatvány:

Az Aeron Volgograd játszott az Aliance Volgograddal. Az Aeron oddsa meccs előtt 1,25 körül volt, az Aliance 3.75@. Kis pénzzel beszálttam az Aliancéra ezen az oddson. Elkezdődött a meccs, jött a mutatvány, 8-8 nál az Aliance oddsa felment 10.5@-re. 15-17-nél 8.25@ ös oddson rátöltöttem még a vendégre, bízván abba. hátha visszanyal a fagyi. 16-27 lett az első negyed, még ekkor is 5.25@-ért adták a vendéget. Ezután elment a live panel minden irodánál és csak a 3. negyedtől jött vissza az élő közvetítés.

A félidőt 33-51-re nyerte az Aliance, de mesterségesen alacsonyan tartották az oddsokat, 18 pontos hátránynál is csak 3 as odds volt az Aeron oddsa. Várnom kellett egy jobb cashout pozícióra, 45-56-nál 5@ ös Aeron oddsal ki tudtam szállni. Innen teljesen átfordult a meccs, 18 pontos hátrányból 5-el nyert az Aeron, 79-74 lett a vége. Nem értem egyébként, hogy a bet365 miért hagyja ezeket az arcátlan bundákat live-ban fogadni.

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/03/25/832ruszki_bunda.jpg

Idézetet írta: Penguin11 Dátum március 25, 2020, 19:43:58
Az orosz MLBL bajnokságban mai is megvolt a cirkuszi mutatvány:

Az Aeron Volgograd játszott az Aliance Volgograddal. Az Aeron oddsa meccs előtt 1,25 körül volt, az Aliance 3.75@. Kis pénzzel beszálttam az Aliancéra ezen az oddson. Elkezdődött a meccs, jött a mutatvány, 8-8 nál az Aliance oddsa felment 10.5@-re. 15-17-nél 8.25@ ös oddson rátöltöttem még a vendégre, bízván abba. hátha visszanyal a fagyi. 16-27 lett az első negyed, még ekkor is 5.25@-ért adták a vendéget. Ezután elment a live panel minden irodánál és csak a 3. negyedtől jött vissza az élő közvetítés.

A félidőt 33-51-re nyerte az Aliance, de mesterségesen alacsonyan tartották az oddsokat, 18 pontos hátránynál is csak 3 as odds volt az Aeron oddsa. Várnom kellett egy jobb cashout pozícióra, 45-56-nál 5@ ös Aeron oddsal ki tudtam szállni. Innen teljesen átfordult a meccs, 18 pontos hátrányból 5-el nyert az Aeron, 79-74 lett a vége. Nem értem egyébként, hogy a bet365 miért hagyja ezeket az arcátlan bundákat live-ban fogadni.

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/03/25/832ruszki_bunda.jpg

Köszi a tegnapi hsz-t, @Penguin11
Ma direkt vadásztam, néztem, hogy alakul, lehet-e valahol valami sunyiság. Épp ez a meccs volt, ilyen 8,5--ös hendinél nyitott a live rész, aztán jött a 'mutatvány' ahogy írod, hisz a meccs alakulása és a szorzók full ellentétesek voltak. Elhúzott az esélytelen vendég, aztán nagyobb volt az oddsa, mint a meccs kezdetén :D
Én 8-as meg 9-es odds körül töltöttem rá a vendégre próba-szerencse alapon, aztán ahogy írod, eltűnt a meccs.
Mikor ismét megjött a live-ba, akkor épp a hazai futott egy 6-0-ás szériát, akkor beszartam, és a cash outra nyomtam  :D
De királyság volt, remélem, holnap is lesz hasonló. Még egyszer köszi, hogy jelezted!  :ok:

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 25, 2020, 19:56:28
Köszi a tegnapi hsz-t, @Penguin11
Ma direkt vadásztam, néztem, hogy alakul, lehet-e valahol valami sunyiság. Épp ez a meccs volt, ilyen 8,5--ös hendinél nyitott a live rész, aztán jött a 'mutatvány' ahogy írod, hisz a meccs alakulása és a szorzók full ellentétesek voltak. Elhúzott az esélytelen vendég, aztán nagyobb volt az oddsa, mint a meccs kezdetén :D
Én 8-as meg 9-es odds körül töltöttem rá a vendégre próba-szerencse alapon, aztán ahogy írod, eltűnt a meccs.
Mikor ismét megjött a live-ba, akkor épp a hazai futott egy 6-0-ás szériát, akkor beszartam, és a cash outra nyomtam  :D
De királyság volt, remélem, holnap is lesz hasonló. Még egyszer köszi, hogy jelezted!  :ok:

Gratula, örülök, hogy meg tudtad csípni. Kell hozzá idegrendszer, mert nem tudni mikor fordul át.  :ok:

A román CSM Bucuresti felfüggesztette a működését.

A sajtónyilatkozatuk szerint figyelembe véve a jelenlegi szituációt, teljesen leállítják a működésüket, mindaddig amíg ez a krízishelyzet életben van.
A játékosok szerződéseit felfüggesztették, mely azt jelenti, hogy jelen pillanatban a fizetésük 75%-át kaphatják meg, de mely összeg nem lehet nagyobb a bruttó átlagkereset 75%-nál.

Az átlagjövedelem 5 429 román lej (megközelítőleg olyan 360 000 Forint), ennek a 75%-a 4 072 lej (260 000 Forint).

Tehát gyakorlatilag Cristina Neagu fizetése mostantól ennyi: 260 000 Forint!

Ebből az összegből tud vásárolni kb. 1 tonna lisztet. Jó befektetés lehet, mivel a liszt az napjainkban aranyat ér.  :D

Lesz itt még baj.

Az orosz MLBL-ben ma egy meccs volt, hát meg is bundázták.  ;D
Ez is hasonlóan alakult, ahogy ott szokás, csak itt nem lett fordítás. Az oddsok is full irreálisan alakultak megint, bár most annyira nem volt kirívó, mint korábban.
Picit benne volt a félsz, hogy mi lesz, ha tiszta meccs lesz, ezért csak 5-5Kval támadtam, de megérte, ezekben a napokban minden kis pluszt meg kell becsülni! Persze a cash out megint működött, hisz úgy voltam vele, itt minden előfordulhat. Remélem, nem áll le majd az MLBL, két napja az első számú bevételi forrásom az MLBL, azaz a Mert Lazán Bundázunk Mindent bajnokság. (Egyébként a mai meccsre is az volt írva, hogy halasztás, de végül lejátszották, remélem, hogy nem áll le a bajnokság vagy mi ez :D
@Penguin11, köszi mégegyszer, hogy jelezted anno!
(mondjuk nem hiszem, hogy a bet365-nek ez sokáig meg fogja érni, de hátha  :D )

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 26, 2020, 09:01:48
A román CSM Bucuresti felfüggesztette a működését.

A sajtónyilatkozatuk szerint figyelembe véve a jelenlegi szituációt, teljesen leállítják a működésüket, mindaddig amíg ez a krízishelyzet életben van.
A játékosok szerződéseit felfüggesztették, mely azt jelenti, hogy jelen pillanatban a fizetésük 75%-át kaphatják meg, de mely összeg nem lehet nagyobb a bruttó átlagkereset 75%-nál.

Az átlagjövedelem 5 429 román lej (megközelítőleg olyan 360 000 Forint), ennek a 75%-a 4 072 lej (260 000 Forint).

Tehát gyakorlatilag Cristina Neagu fizetése mostantól ennyi: 260 000 Forint!

Ebből az összegből tud vásárolni kb. 1 tonna lisztet. Jó befektetés lehet, mivel a liszt az napjainkban aranyat ér.  :D

Lesz itt még baj.

Neaguék azért a klubtól hónapok óta nem kaptak pénzt elvileg, így nekik ez is 'ajándék'. Női kézi egyébként amúgy is elég gyenge lábakon áll, azért hány és hány csapat ment tönkre, vagy tűnt el az elmúlt években. Én arra leszek kíváncsi, hogy mondjuk a profi fociban mi lesz, vagy például a kerékpársportban, amely megint csak nagyon instabil lábakon állt, ott is minden a szponzorok vadászatáról szólt, ami eddig sem volt könnyű, hát majd mi lesz most...
Meg persze arra is kíváncsi vagyok, mikor rendeznek mondjuk újra nézők előtt meccseket a top bajnokságokban, de én hajlok arra, hogy szerintem ebben a naptári évben már nem... De ne legyen igazam.

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 26, 2020, 13:19:51
de én hajlok arra, hogy szerintem ebben a naptári évben már nem... De ne legyen igazam.

Szerény véleményem szerint őszig itt nincs sport. Hiába erőlködnek egyesek.

Hátha tévedünk!
A tervek szerint a japán harmadosztály csapatai április 25- én lépnek pályára, a másodosztályú  együttesek május 2-án, az élvonalbeliek május 9-én folytatják.  -írja az nemzetisport, a J-League elnökének szavait idézve.

Mondjuk a bejelentés egy dolog, de bízzunk benne, hogy lesz is belőle valami. Mondjuk az egy dolog, hogy Japánban fociznak, mondjuk jó dolog, de azért olvasva, látva, hogy mondjuk a spanyoloknál és olaszoknál mi történik, szerintem a LaLiga meg Serie A ezen idénye aligha lesz már folytatva. Mondom ezt most, aztán hátha tényleg tévedek, és ahogy ránk tört ez a szar, úgy hátha el is tűnik. Mert találgat itt mindenki, de a frankót valójában senki sem tudja.

A minap még arról szóltak a hírek, hogy hamarosan folytatódik a kínai, meg a japán liga, de abból se lett semmi.

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 26, 2020, 13:19:51
Én arra leszek kíváncsi, hogy mondjuk a profi fociban mi lesz, vagy például a kerékpársportban, amely megint csak nagyon instabil lábakon állt, ott is minden a szponzorok vadászatáról szólt, ami eddig sem volt könnyű, hát majd mi lesz most...

A bringa lesz az a sportágak közül, amely az egyik leginkább megszenvedi majd a helyzetet. A kerékpáros topicban írtam róla kicsit, annyival bővíteném az ottani gondolataim, hogy a szponzorok még kevesebb pénzt fognak ölni a sportágba, ez által klubok tűnnek el, de ami még veszélyesebb lehet: eltűnhetnek az út mellől a szurkolók. Nem arra gondolok, hogy senki sem lesz kint, hanem arra, hogy minimalizálódik a nézősereg. Nem fognak annyit utazni a versenyek miatt a drukkerek, ez által pedig még inkább csökken a szponzorok "támogatási kedve" is. Abban is biztos vagyok, hogy a ballaszt teljesen eltűnik majd, tehát az alibiző, éveken át nagy szerződésért pihengető versenyzőket kilöki magából a sportág. Csak a legjobbakra lesz pénz a legmagasabb szinten. Valószínűleg csökkeni fog a mozgásterük a csapatoknak, nem lesz pénz 28-30 bringásra, hanem mondjuk 18-21 fővel vágnak neki a szezonnak.

Én úgy számolok, hogy az arab szponzorral rendelkező csapatoknál továbbra sem lesz gond, ahogyan az INEOS-nál sem. A kazah kirakatcsapatnak szintén nem kéne, hogy gondot okozzon a helyzet. A többiek számomra óriási kérdés, mivel a Movistar már idén is alaposan megvágta a költségvetést, mondván Unzuével elszállt a ló, nem akarnak ők ennyit költeni. A szerencse az, hogy a csapat szponzora a spanyol telekommunikációs cég, elvileg őket nem fogja olyan mértékben érinteni a válság. Az viszont biztos, hogy ilyen Landa - Quintana - Valverde sorokat már nem láthatunk náluk. A francia csapatok közül szerintem a Cofidis lehet gondban (hiába az óriási tőkeinjekció idén), ahogyan az AG2R is, mindkettő biztosító cég, utóbbi azt hiszem nyugdíjalapokkal is foglalkozik. A frissen felkerülő Israel helyzete sem 100%, ahogyan a Sunweb is. A főszponzor egy utazásokat szervező cég...

A Jumbo-Visma rendben lehet, mivel olyan szponzoraik vannak (hipermarketek), amikre most óriási a szükség. A két amerikai csapat (Trek-Segafredo és EF) közül az olasz szállal rendelkező Trek lehet gondban. A Segafredo nem valószínű, hogy megtartja majd a státusztát, Trek meg önmagában kevés, EF-nél nem valószínű, hogy gondok lesznek. Maradt a Bora, CCC, Quick Step, Lotto Soudal, Mitchelton-Scott és az NTT. Utóbbinál rendszerint gondok voltak, már tavaly úgy döntöttek, hogy spórolósra veszik (kitették a nagy fizetési igényű versenyzőket), jó hír lehet a versenyzőiknek, hogy telekommunikációs cég a csapat névadója. Quick Step abszolút sötöt ló, Lefevere mindig szponzorok után kuncsorgott, hiába a legsikeresebb csapat. Lotto rendben (nemzeti lottótársaság áll mögöttük, illetve a Soudal révén egy biztos hátterű cég), CCC-nél kérdés, hogyan oldja meg Dariusz Milek a vásárlói kiesést. Elvileg jól ment a lengyel cégnek, de mivel az olasz piacról importáltak, ezért akadhatnak problémák. A Bora a "serpenyős" csapat, főzni kell, velük szerintem nem lesz gond. Mitchelton elvileg biztos lábakon áll (borokkal foglalkoznak), bár az ausztrál tűzvészek nem biztos, hogy jót tettek a cégnek.

Akiknél tehát probléma merülhet fel szerintem: AG2R, Cofidis, CCC, Trek, Sunweb, Israel. Ha ez nem lenne elég, akkor prokonti szinten nincsen olyan tőkeerős csapat, akikkel őket pótolni lehet, sőt, ott leginkább napról napra élő klubok vannak, szezonra kiszámolt költségvetéssel. Elvétve gondolkodik egy-egy klub 2-3 éves periódusokban.

A bérigényből vissza kell majd venniük a versenyzőknek, egy Michael Matthews nem kereshet majd milliós tételt, főleg nem a Sunweb versenyzőjeként. Amint a versenyzők létszama csökken, úgy kell csökkenteni a versenyeket is, hiszen túl nagy lenne a terhelés, nem fér bele heti folyamatos 2-3 verseny, mert nincs meg rá a keret (21 versenyző esetén maximum két csapat fér bele, mert kellenek a helyettesek, ha 14 ember foglalt, plusz valakinek edzőtáborozni is kell...). Ha ez így folytatódik, visszább kell vágni a World Tour naptárt is, mivel a csapatok nem bírják majd pénzügyileg a helyzetet.

Ez a jelen alapján a prognózisom, remélem egyáltalán nem lesz igazam és semmi gond nem lesz a bringás csapatoknál, de ahogyan tolódik (törlődik?) a szezon, egyre nagyobb az esélye egy kedvezőtlen forgatókönyvnek.

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 26, 2020, 13:06:11
Az orosz MLBL-ben ma egy meccs volt, hát meg is bundázták.  ;D
Ez is hasonlóan alakult, ahogy ott szokás, csak itt nem lett fordítás. Az oddsok is full irreálisan alakultak megint, bár most annyira nem volt kirívó, mint korábban.
Picit benne volt a félsz, hogy mi lesz, ha tiszta meccs lesz, ezért csak 5-5Kval támadtam, de megérte, ezekben a napokban minden kis pluszt meg kell becsülni! Persze a cash out megint működött, hisz úgy voltam vele, itt minden előfordulhat. Remélem, nem áll le majd az MLBL, két napja az első számú bevételi forrásom az MLBL, azaz a Mert Lazán Bundázunk Mindent bajnokság. (Egyébként a mai meccsre is az volt írva, hogy halasztás, de végül lejátszották, remélem, hogy nem áll le a bajnokság vagy mi ez :D
@Penguin11, köszi mégegyszer, hogy jelezted anno!
(mondjuk nem hiszem, hogy a bet365-nek ez sokáig meg fogja érni, de hátha  :D )

hogy néz ki pontosan ez a "szisztéma"? mire kell figyelni? kiolvastok vmit és 1 oldalra beálltok vagy csak skalpolgattok ide oda az összevissza oddsok segítségével? ( a képek alapján nagyon biztos voltál, hogy csak az 1ik csapat nyerhet.)
mert ha jól értem eddig nem volt 2 hasonló forgatókönyv mert 1x az nyert aki meccs előtt esélytelen volt de végig vezetve behúzta, a 2-nál a meccs előtt favorit elengedte az esélytelent majd befordította és volt ez a mai?!

látszik, hogy nem stimmel valami ezekkel de az eddigi tapasztalatok alapján én nem tudnék rábökni egyik csapatra se, hogy na majd ez lesz az. kicsit jelenleg ez lutrinak tűnik (ami jó %-al bejött!) nekem hogy ekkora téttel megtegyem. nekem erre nem állt rá a szemem még. ti mit vesztek észre élőben, ami alapján ennyire biztosak vagytok?


Linero-Linhams meccsen a hazai csapat pirosat kapott, viszont továbbra is 11 játékossal játszik. Erre az unibeten jöttem rá, amikor a 7,5 overem akartam 2-5-nél biztosítani  ;D
Ezt írják ott a matchcenternél:
Home team still playing with 11 players despite the red card as per friendly matches rules.

aki csak pl. a bet365-ön űzi, az meg furán néz, hogy a piros lapot kapó csapat a piros lap után 8 perc alatt lő hármat

Egyébként a bet365 fi-ben rolózta, pedig a bet365 a legvadabb orosz bundákat is szokta tűrni  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 26, 2020, 20:44:52
Ezt írják ott a matchcenternél:
Home team still playing with 11 players despite the red card as per friendly matches rules.

Király szabály, a bírónak így sok értelme nincs a pályán.

1-2 hónap múlva lesz már általános zúgolódás a világban az elmaradó bérek és az "értelmetlen" karantén miatt (hiába a sok ezer halott, ha egyiket sem ismered), na meg az államok is komoly gondba kerülnek, mert nem mindegy, hogy 1-2% GDP ugrik idén, vagy 15, szóval májusban lépni kell majd valamit.
Talán pont a sportélet - akár zártkapus - újraindítása lehet majd az egyik szelep, amivel befoghatják a népek pofáját.
Azért más a közérzet otthon ülve, ha legalább Messit látjuk driblizni.

Ahogy a kézilabda témában is olvasható, a nemzetközi szövetség most júniusi újraindulással számol, így nyár végére, szeptember elejére befejeznék a szezont. Ez fociban is reális forgatókönyv lehet.
Mármint remélem, hogy az, mert ha a teljes nyarat elengedi a világ, akkor a gazdaság összeomlása miatt többet veszítünk, mint ha hagynánk meghalni a világon pár millió embert koronában. Persze nem a sportélet újraindulása a legfontosabb, de ha pár hónap karantén nem elég a vírus visszaszorításához, akkor meg kell tanulni együtt élni vele.

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 26, 2020, 13:06:11
Az orosz MLBL-ben ma egy meccs volt, hát meg is bundázták.  ;D
Ez is hasonlóan alakult, ahogy ott szokás, csak itt nem lett fordítás. Az oddsok is full irreálisan alakultak megint, bár most annyira nem volt kirívó, mint korábban.
Picit benne volt a félsz, hogy mi lesz, ha tiszta meccs lesz, ezért csak 5-5Kval támadtam, de megérte, ezekben a napokban minden kis pluszt meg kell becsülni! Persze a cash out megint működött, hisz úgy voltam vele, itt minden előfordulhat. Remélem, nem áll le majd az MLBL, két napja az első számú bevételi forrásom az MLBL, azaz a Mert Lazán Bundázunk Mindent bajnokság. (Egyébként a mai meccsre is az volt írva, hogy halasztás, de végül lejátszották, remélem, hogy nem áll le a bajnokság vagy mi ez :D
@Penguin11, köszi mégegyszer, hogy jelezted anno!
(mondjuk nem hiszem, hogy a bet365-nek ez sokáig meg fogja érni, de hátha  :D )

Erről sajnos lemaradtam, reméljük még marad a kínálatban a MLBL.  :ok: