A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#1185 május 14, 2021, 23:14:53, curpy82
Láttátok már a Tizenkét dühös ember című filmet?
Ott egy ember véleménye különbözött 11-étől. A végén 12-0 lett, az esküdtek megállapodtak a fiú felmentésében. Én senkit nem győzködök, csak saját véleményt írok.
Egy: Az EU biztos megengedi, hogy ezt megtegyék?
Kettő: Rendeletekkel, ha jól tudom csak veszélyhelyzetben lehet döntést hozni. Ehhez törvény kéne. Nem hiszem, hogy ezt megmerik csinálni. Még szkepticisták lesznek ezen dologban saját párton belül is.
Három: Leírom, hogy szerintem mi lesz. Ahogy Gulyás szavaiból kivettem augusztus végéig megy ez a védettségi igazolványos dolog, utána jégkaparónak lehet majd használni télen. Szeptembertől bárki bárhova, országon belül. Majd jön a negyedik hullám(november közepe),ami már jóval kisebb lesz, de fele-fele arányban lesz megfertőződve oltott és oltatlan.
Ha bagatellizálnék azt is írhatnám, hogy a fodrászom az unokanővérem, tömegközlekedést 3 éve nem használtam, a boltot megoldom. Egy amit nem, bármilyen más orvosi dolog(fogorvos,szemészet stb.)

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 20:36:04
Két havonta mutálódik
Nem kéthavonta, hanem havonta akár kétszer is mutálódik.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 20:36:04
mit érnénk egy 19 évvel ezelőtt kifejlesztett  "vakcinával"?
Pontosan ugyanazt lehet elérni a 19 évvel ezelőtt kifejlesztett "vakcinával", mint amit el lehet érni a 90 évvel ezelőtt kifejlesztett "vakcinával".
Az influenza elleni "vakcina" az 1930-as években jelent meg, s azóta minden évben új oltóanyag-változatot kell kifejleszteni a mutációk miatt.
Az influenza elleni "vakcinához" hasonlóan a koronavírus elleni "vakcinához" is minden évben új oltóanyag-változatot kell kifejleszteni a mutációk miatt.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 22:33:48
Láttátok már a Tizenkét dühös ember című filmet?
Láttam.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 22:33:48
Egy: Az EU biztos megengedi, hogy ezt megtegyék?
Igen.
Az EU biztos megengedi. És Magyarország Alaptörvénye is megengedi.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 20:36:04
Köszi csabax!
Szívesen.

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 14, 2021, 22:33:48
Egy: Az EU biztos megengedi, hogy ezt megtegyék?

Igen.

Meg úgy egyébként is EU? Az mi? Érted az ironiát, nem?  ;)

Szerintem a sportfogadás pont egy jó terület arra, hogy az EU mennyire tud beleszólni egy ország belügyébe. Kimond ilyen aggályokat a valamelyik szerve, aztán indul egy kövezkezmények nélküli eljárás, és a végeredmény az, hogy valós hatása nincs az EU-nak.

Egész konkrétan, az EU alapelve a szabad verseny biztosítása, ehhez képest a Szerencsejáték Zrt monopol helyzetbe van bástyázva. Nem biztos, hogy jó hasonlat, de az EU olyan mint az anyós, ad pénzt az unoka miatt időnként, beleszól mindenbe, aztán téged pont nem érdekel mit mond, úgyis a saját döntéseid valósulnak meg. De persze tévedhetek is, csak nekem ez jön le.

Idézetet írta: TiB Dátum május 15, 2021, 05:50:54
Szerintem a sportfogadás pont egy jó terület arra, hogy az EU mennyire tud beleszólni egy ország belügyébe. Kimond ilyen aggályokat a valamelyik szerve, aztán indul egy kövezkezmények nélküli eljárás, és a végeredmény az, hogy valós hatása nincs az EU-nak.

Egész konkrétan, az EU alapelve a szabad verseny biztosítása, ehhez képest a Szerencsejáték Zrt monopol helyzetbe van bástyázva. Nem biztos, hogy jó hasonlat, de az EU olyan mint az anyós, ad pénzt az unoka miatt időnként, beleszól mindenbe, aztán téged pont nem érdekel mit mond, úgyis a saját döntéseid valósulnak meg. De persze tévedhetek is, csak nekem ez jön le.

Nagyon jó példa. Az anyósok meg konkrétan így műküdnek, de megteszik ezt ajándék nélkül is, mert ők az öregebbek, ők jobban tudnak mindent. Aha...

Tegnap megkaptam a Janssenemet ma a láz kivételével az influenza összes tünetét átélem.


Furcsa lenne, ha kötelezővé tennék.

Akkor lenne értelme, ha a beoltottak nem tudnának fertőzni.
Így akik nem akarnak oltani, csak saját maguknak lehet esetleg rosszabb, ha úgy adja a gép, és szerintem ennek a kockázatnak a mérlegelését meg kéne hagyni az embereknek.

Sinopharm már annyi van, lassan a kutyákat is kezdhetik.

En tovabbra sem ertem, hogy miert tart az emberek egy jo resze a covid vakcinátol, es miert nem a gyerekkoriaktol?

https://kunadam.blogspot.com/2020/12/blog-post.html?m=0

Itt eleg szepen elmagyarazzak a fejlesztest.

#1194 május 17, 2021, 22:24:51, csabax
Idézetet írta: MessiÁs Dátum május 17, 2021, 21:48:31
En tovabbra sem ertem, hogy miert tart az emberek egy jo resze a covid vakcinátol, es miert nem a gyerekkoriaktol?

https://kunadam.blogspot.com/2020/12/blog-post.html?m=0

Itt eleg szepen elmagyarazzak a fejlesztest.
Jó link.

Idézek: "MERS és SARS: A korábbi koronavírus járványok 30% és 10% halálozási rátával. Az ezek ellen lassan fejlesztett oltások segítettek a mostani elleni oltás gyors fejlesztésében."

Éppen ezeket említettem én is korábban (MERS és SARS), amikor írtam, hogy teljesen érthetetlen számomra, hogy miért nincsen szó ezekről a koronavírussal kapcsolatos és nyilvánosan elérhető információkról.
Az általad ajánlott linken olvasható tartalom újabb példa arra, hogy milyen pocsék a tájékoztatás és innen-onnan-amonnan kell értesülniük azoknak, akik már nagyon unják a félretájékoztatást és a zavarosban halászást.

Idézetet írta: Latzka Dátum május 13, 2021, 08:11:06
Ez Ugornyán történt? :o

Igen, állítólag.
Nem voltam ott, de több embertől is hallottam.

Idézetet írta: TiB Dátum május 13, 2021, 08:27:41
Az nem játszik, hogy távoli barátaim szálltak meg nálam? Nyilván átlátszó, de nem zárható ki egyértelműen.

Az amúgy se nagyon játszik egyébként, mert minden vendéget jelenteni kell már a külön kifejlesztett rendszerükben. Hivatalosan egyébként idegenforgalmi adót is kéne fizetni a barátoknak, akkor is ha a meghívásomra ingyen szállnak meg.
Nyilván ez a gyakorlatban nem minden esetben így történik ha barátok, ha nem barátok.
De most ha ellenőrzik a védettségit, akkor szerintem ez se állna meg.


Amúgy megoldódott, mert mindkét házat lemondták.
- A nyitóbuli is elmarad, (ugye éjfél után kijárási), meg csak a fele brigádnak van kiskönyve.

4 millió 715 ezer embert oltottak be. A regisztráltak száma 5 millió 76 ezer. Ez 92,8 % beoltottság. A következő egy hétre ilyen takony időt írnak, de utána jön a meleg. Remélem az lesz az egyik döntés, hogy a maszkot parkoló-pályára teszik ezután.

Tegnap megkaptam a második adag nyomkövetőm, direkt a jobb kezembe kértem, ha esetleg levágnák a balt, akkor is tudják, hol vagyok. Szerintem hasznos, ha tudják hol vagyok, például eltűnésem esetén jól jöhet ez a nyomkövető.

Egy nagyon jó csaj doktornő adta be, erkölcsi határokon túli humorom nem értékelte.

- Szúrhatom? - kérdezi kedvesen.
- Ezt a kérdést én is szívesen feltenném a doktornőnek - válaszoltam én, aztán kb belémvágta a tűt :D

Az a baj ezekkel, hogy sok esetben reflexből jönnek, és érthető módon nem nevetnek rajta ;D

Idézetet írta: TiB Dátum május 18, 2021, 10:09:36


Az a baj ezekkel, hogy sok esetben reflexből jönnek, és érthető módon nem nevetnek rajta ;D

Mert ordas nagy parasztság, pedig nem vagy az. :crazy:

Tényleg parasztság, próbálom is visszafogni mindig, csak néha nem sikerül. :(

Egyébként nekem szerencsére továbbra sincs mellékhatása az oltásnak, azt sem tudnám megmondani pontosan hova adták, helye sem látszik. Applikációs védettségi igazolvány ellenőrzésben volt részem, tudták mi az és működött is. Vannak még pozitív meglepetések manapság :)