A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Én már a negyedik oltást is hallottam Pozz, magyar politikus szájából hangzott el. Nagyon korrekt írás összességében.  :beerchug:

Idézetet írta: curpy82 Dátum május 21, 2021, 17:04:14
Én már a negyedik oltást is hallottam Pozz, magyar politikus szájából hangzott el. Nagyon korrekt írás összességében.  :beerchug:

Le vagyok maradva, lehet, mire holnap felkelek, már az ötödik is képbe lesz.  ;D

Május 29-én végre megkapom a 2. oldást, és jé, véd az indiai szartól is..

Persze, hogy véd. Mert nincs is az országban egy indiaival fertőzött se. ;)

Most nézem a híradót. Szerbiában a 9000 forintnak megfelelő juttatáson kívül, ha legalább négy egyetemista együtt elmegy oltatni, akkor kapnak egy négynapos all inclusive pihenést Zlatiborba. Ott ez a módszer.

Tehát, ha a Budapest Parkban nem szól a zene, akkor bemehet bármennyi ember igazolvány nélkül, de ha szervezetten isznak, akkor csak 500-an, viszont, ha elkezd játszani egy zenekar, akkor ki kell mennie annak, akinek nincs védettségi igazolványa, kivéve, ha menyasszony is van, mert akkor nem kell az igazolvány, de csak 200-an maradhatnak."

Az egykori kiváló focista és jelenleg edző Bognár Gyuri mesél a koronavírus-fertőzéséről:
"Kilenc napig kaptam az oxigént, közben teljesen leépültem. A WC-re még kibotorkáltam, de vissza már nem tudtam menni, a falba kapaszkodva másztam vissza az ágyig, hogy a számra tudjam illeszteni az oxigént. Nem gondolkodtam én semmin, nem filozofáltam, örültem, hogy kapok levegőt"

Bognár György: Kilenc napig kaptam az oxigént, közben teljesen leépültem
https://rangado.24.hu/magyar_foci/2021/05/24/bognar-gyorgy-paks-nb-i-koronavirus-korhaz/?fbclid=IwAR3rPVAp852y6IvGKPm_KBfRsLgEPmgGinfgwWa7x0UlrmJkAJrtcauiVgI

Idézetet írta: zbking Dátum május 24, 2021, 14:49:06
Tehát, ha a Budapest Parkban nem szól a zene, akkor bemehet bármennyi ember igazolvány nélkül, de ha szervezetten isznak, akkor csak 500-an, viszont, ha elkezd játszani egy zenekar, akkor ki kell mennie annak, akinek nincs védettségi igazolványa, kivéve, ha menyasszony is van, mert akkor nem kell az igazolvány, de csak 200-an maradhatnak."

Esküszöm zseni vagy :) ha ilyen röviden elemző szakértő lennél, ebből simán lehetne országos hírnév.

Idézetet írta: TiB Dátum május 25, 2021, 08:13:58
Esküszöm zseni vagy :) ha ilyen röviden elemző szakértő lennél, ebből simán lehetne országos hírnév.
Sajnos nem, valahol olvastam, talán Telex volt, de zseniális szerintem is, egyben mutatja, hogy mekkora brahi az egész.

De vajon miért nem lehet értelmes, logikus, átlátható döntéseket hozni? Most lehet ez megy más országokban is, nem a Fidesz vagy a magyar kormány fikázása miatt kérdezem, csak nem értem miért nincsenek egyértelmű irányvonalak. Vagy egy ilyen járvány eleve nehezen kezelhető?

Idézetet írta: TiB Dátum május 25, 2021, 08:35:27
De vajon miért nem lehet értelmes, logikus, átlátható döntéseket hozni? Most lehet ez megy más országokban is, nem a Fidesz vagy a magyar kormány fikázása miatt kérdezem, csak nem értem miért nincsenek egyértelmű irányvonalak. Vagy egy ilyen járvány eleve nehezen kezelhető?
Azért mert lényegtelen sajnos. Kolompár Winnetou-nak is ugyanúgy 1 szavazata van, mint neked, és neki mindegy. Ezért se foglalkozik Dagadt a számokkal, simán kimond bármit, legfeljebb két nap múlva mást mond. Ebből pedig ilyen katyvasz lesz.

De akkor azt mondod, nincs lelkiismeretes politikus, illetve jelen helyzetben egészségügyi vezetők? Én például a járvány alatt már háromra növeltem a nénik számát, akinél ingyen füvet vágok. Csinálhatnék mást is, de azt érzem úgy lesz nekünk jobb kollektíven, ha mindenki segít kicsit mindenkinek. Ezzel nem magamat akarom fényezni, csak hogy magas irányítási szinteken ez még inkább működhetne, még akkor is, ha Mészáros kap egy újabb kastélyt.

Korábbi interjú, de pontosan bemutatja a szektor helyzetét és a hátrányokat/következményeket, amik a sportolni vágyókat érinti/érintette.

https://www.youtube.com/watch?v=sMtV5feiOpc

Egészen furcsa élmény, hogy múlt héten még jól volt egy ismerősöm családja szerint, mostanra meghalt covidban. Egész konkrétan tegnapelőtt. Volt alapbetegsége, dolgozott az immunrendszere ellen, de ettől még jó fej volt. Most pedig a koronavirusgovon ott van egy sor. Az az ő élete az a sor, ennyi idős, betegsége, elhunyt.

Más betegségeknél nincs ilyen táblázat, talán jobb is. Értem, hogy ide kell, csak mondom, hogy fura látni, akivel egy hónapja még beszéltél, az most egy statisztikai adat. :(