A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum március 25, 2020, 10:53:36
Anyósommal megszakítottam minden kapcsolatot!
Az egészsége érdekében.

A készlet erejéig kapható: otthon tartó ketrec időseknek!

Hátránya anyós esetén, hogy hangot nem tompít.


Házi börtön 😁 Hát barátom, legalább egy répát bedughattal volna neki, mi van ha éhenhal? :D Amúgy ti nem vagytok normálisak, még ebből is viccet csinálni.. 😀🙄

Idézetet írta: Knapp Dátum március 25, 2020, 13:09:21
Nincs jó és népszerű döntés ilyen helyzetben.
Vagy a halott lesz több, vagy a szegény.
Az viszonylag jó stratégia lehet, hogy Trump az enyhítést szorgalmazza, de a kormányzat azért fenntartja a karantént, kiszolgálva ezzel minden republikánus szavazót. Bár ez sem működhet pár hétnél tovább.

Igazad van. Ma valaki azt írta facebookon hogy gondolni kellett volna rá, mármint erre a veszhelyzetre, gondoskodni előre, befektetés meg egyebek.. végül is ezzel csak annyit mondott hogy a szegény ott dögöljön meg, ahol van. Ha jól értelmeztem.. :/

#213 március 25, 2020, 16:48:05, Alk
Idézetet írta: Knapp Dátum március 25, 2020, 13:09:21
Nincs jó és népszerű döntés ilyen helyzetben.
Vagy a halott lesz több, vagy a szegény.

Mindkét esetben beszélhetünk halottakról. Azért a kormányoknak megvannak erre is a kimutatásaik, hogy X százalékos visszaesésnél, munkanélküliségnél hány ember hal éhen, fagy halálra az utcán, vagy lesz képtelen fenntartani egészségügyi biztosítását, s ennek esik áldozatául. (pl. USA). Csak hát, amíg ez egy viszonylag jól meghatározható szám, addig egy ismeretlen betegség beláthatatlan következményekkel is járhat. Hogy járna-e, vagy járt volna-e a szigorú intézkedések meghozatala nélkül, azt talán majd egy komputer utólag lemodellezheti. Azonban tartok tőle, hogy ha létezik túl nagy ár ennek megfékezésére, akkor mi ezt meg fogjuk fizetni.

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 14:06:35
Igazad van. Ma valaki azt írta facebookon hogy gondolni kellett volna rá, mármint erre a veszhelyzetre, gondoskodni előre, befektetés meg egyebek.. végül is ezzel csak annyit mondott hogy a szegény ott dögöljön meg, ahol van. Ha jól értelmeztem.. :/

Nem lehet mindenre felkészülni.
Meg nem is éri meg.
Anno a Budapest Sportcsarnok sem volt biztosítva, mert túl drágának tartották a díját.
És ha nem történik semmi 50 évig, akkor tényleg elpocsékolt pénz lett volna. (így persze, hogy 17 év után leégett, megérte volna, de ez is csak utólag derült ki)
Építhetsz bunkert, meg halmozhatsz fel élelmiszert, de egy csomó erőforrást (időt, pénzt) elpazarolsz a bizonytalanra, miközben ugyanannyiból azonnal tudsz életeket menteni és életszinvonalat javítani.

Idézetet írta: Alk Dátum március 25, 2020, 14:09:56
Mindkét esetben beszélhetünk halottakról. Azért a kormányoknak megvannak erre is a kimutatásaik, hogy X százalékos visszaesésnél, munanélküliségnél hány ember hal éhen, fagy halálra az utcán, vagy lesz képtelen fenntartani egészségügyi biztosítását, s ennek esik áldozatául. (pl. USA).

Majd úgy tálalják a statisztikát, hogy a "libás Bajnai" legyen az öngyilkosságok oka. Ez is kommunikációs és hit kérdés lesz.
Egyébként nem a halottakkal lesz a legnagyobb gond, ők nem szavaznak és nem jelentenek tovább sem biztonsági kockázatot, sem anyagi terhet az államnak.
Ha huzamosabb időre leáll a "globalizmus", akkor vége az olcsó kínai cuccoknak és elhúznak a német autógyárak (a turizmust most hagyjuk) és vége a mostani viszonylagos jólétnek.
Az állam évente ezer milliárdokat veszíthet, miközben egyre többen lesznek a segítségére rászorulva.

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 12:39:38
https://index.hu/kulfold/2020/03/24/donald_trump_fox_news_koronavirus_ongyilkossag_depresszio/amp

Trump mégse olyan hülye, globálisan látja a problémát, meg is választják szerintem most is. Rakok is rá egy kis devlát, mielőtt még leárazzák nagyon. 😀

Szerintem Trump sík hülye,de gátlástalan üzletember amit jól használ.Próbál egyensúlyozni de itt már nem ő fog dönteni hanem a vírus.Ha nagyon elszabadul,ami Trumpnak is köszönhető lesz,akkor tök mindegy milyen döntéseket hoz,bukni fog.

Magyarország legnagyobb gyáraiban mi a helyzet? Pl. autóipar (Audi)? milyen időre húzták-húzzák le a rolót? 

Ha mar elmeletek vannak , de ugy Isten  igazabol mindenki csak talalgat , pl Nemetorszagban miert van annyira keves halott, vagy egyes orszagokban mekkora a valos fertozes szam , vakcina, gyogyszer stb . En valamiert ugy erzem a mostani csucs telyesitmenyu AI-k korszakaban,  mint az Enigma kod megfejtese utani idoszakot , hogy van ra magyarazat sokmindere , de a latszat kedveert bevalalnak/bevalalunk egy kis/nagyobb veszteseget .

Idézetet írta: gerry Dátum március 25, 2020, 17:53:49
Magyarország legnagyobb gyáraiban mi a helyzet? Pl. autóipar (Audi)? milyen időre húzták-húzzák le a rolót?

Ezt ők sem tudják.
A bizonytalan beszállítókra és a bezuhanó piacra hivatkoztak.Ez meg nagyjából a gazdaság teljes újraindulásáig probléma lesz.

Nem tudom melyik nagyobb gátlástalanság, hagyni mondjuk 100 ezer embert meghalni, vagy mondjuk egy milliót, mert az aki dolgozik az legtöbbször eltart egy családot is. Egy átlagos amerikai családban meg van mondjuk 2-3 gyerek. Amerikában se mindenki gazdag, ott is vannak szegények, megtakarítás meg egyebek nélkül. Trump szerintem tudja mit csináljon, nem olyan hülye ember ő. De kíváncsi vagyok itt mi lesz, ez az ország nem teheti meg hogy hónapokra leálljon.

Elhiszem hogy a gazdagoknak nem jelent problémát hónapokat kihúzni munka nélkül, meg pénz nélkül, de annak akinek egy egész családról kell gondoskodni szegényen, az mi a lófaszt csináljon? Már bocsánat a kifejezésért. Sőt vannak olyanok akik még ebben is üzletet látnak, tegnap pl, kiraktak egy képet facén, hogy a Sparban 1500-ért adták a krumpli kilaját. Ebből a fosból is hasznot húznak egyesek, hogy az ilyet vinné el az ördög jó messzire.

De én az ilyentől tuti nem veszem meg, inkább felásom a virágágyást baszki, krumplit ültetek bele. :D

Idézetet írta: sunik29 Dátum március 25, 2020, 18:04:52
Ha mar elmeletek vannak , de ugy Isten  igazabol mindenki csak talalgat , pl Nemetorszagban miert van annyira keves halott, vagy egyes orszagokban mekkora a valos fertozes szam , vakcina, gyogyszer stb . En valamiert ugy erzem a mostani csucs telyesitmenyu AI-k korszakaban,  mint az Enigma kod megfejtese utani idoszakot , hogy van ra magyarazat sokmindere , de a latszat kedveert bevalalnak/bevalalunk egy kis/nagyobb veszteseget .

A németek másképp számolják a halottaikat! A németeknél csak az számít a Covid áldozatának, akinek nincs más betegsége, pl. daganatos, cukorbetegség, vagy lehetne sorolni. Szóval ezért van náluk kevesebb halott. Persze nyílván nem csak ezért, azért gondlom fejlettebb az eü, mint lenn délen, de ezért van kiugróan kevés halott-szám, ill. ezért is. Pl. ha így számolnánk, lehet nálunk egy sem lenne, és akkor nem teszek szmájlit, mert nem illik

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 19:37:25
Elhiszem hogy a gazdagoknak nem jelent problémát hónapokat kihúzni munka nélkül, meg pénz nélkül, de annak akinek egy egész családról kell gondoskodni szegényen, az mi a lófaszt csináljon? Már bocsánat a kifejezésért. Sőt vannak olyanok akik még ebben is üzletet látnak, tegnap pl, kiraktak egy képet facén, hogy a Sparban 1500-ért adták a krumpli kilaját. Ebből a fosból is hasznot húznak egyesek, hogy az ilyet vinné el az ördög jó messzire.

A facebook full hiteles forrás, én is mindent elhiszek amit ott olvasok és látok  ;D