A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mennyi 7,5millio(tippelem) 18ev feletti havi 100ks alapjovedelme? 750milliard. HAVONTA. 9000milliard evente..

Bocsi az offert, ez nem korona tema, de a ciganysaggal a legnagyobb baj hogy nem akarnak dolgozni. (tobbseguk) Eleg a csaladi meg a vasazas. Es hidd el Knapp, en tudom mennyi a csaladi 5gyerekre, es mennyibe kerul etetni 7embert. Ezek ellenere a varosunk cigany részeben a cigányok nagy része otthon veri a fszt. Nem akarok hülyeséget mondani, de volt rola egy kimutatas, hogy a kisvarosban ahol lakom, hany millio ment el rendkivuli onkormanyzati segelykent. A 95%ciganyoknak, akik sakkban tartjak a polgármestert.. 'ha nem ad penzt akk etesse maga'

Egyebkent olyan szepen hangzik, ez a biztonsagban lenne a gyerekem ha szomszédomban nem eheznenek meg hasonlok.. Csak kar hogy nincs igy. Ha mindenkinek adnak azt a havi 100kt amit valamelyik bohocpart emlegetett, a ciganyok meg ennyit se tennenek ezert az orszagert..


Nem offolom tovabb a topikot.


Knapp, kicsit jobban néz utána a dolgoknak, mielőtt írsz. Nem személyeskedés, ne értsd félre. Első vonalban vagyok a helyzet kezelésében.

Egy 3+ gyerekes család ahol csak egy szülő dolgozik, már hátrányos, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, tehát alapból ingyen kapja napi 3x az ételt a gyerek az iskolában, óvodában. Mellé hetente 2x gyümólcs, hetente 3x tejtermék. Így kicsit másképpen néz ki a családi pótlék elköltése. Nálunk az iskola, ahol (is) tanítok elég szegregált, 35% roma és 45% félroma. 80 %-nak az első napi étkezés a suliban kapott tízórai, amit ők reggelinek hívnak. Vacsora meg nincs otthon.
De cigi és pia, az van.
E mellé, megy a rengeteg ruha, játék, bútor, stb. ingyen a karitatív szervezetektől vagy a családsegítőtől. Miközben rendszeresen 20-25 gyerek fejtetves, van olyan 7.-es aki elsős kora óta. (valószínűleg előtte is az volt)

A segélyekkel, az alapjövedelemmel, meg mindenféle támogatással az a baj, hogy nincs mögötte elvégzett munka. A Kádár rendszer 34 évig volt, 1989 óta 31 év telik el. A mostani cigány gyerekek azt látják, hogy az apjuk/anyjuk  sem dolgozott, mégis megéltek valahogy. Náluk ez már a 2. generáció a "rendszerváltás" óta. Életcéljuk nincs, továbbtanulási célok: pincér, szakács, virágkötő. Ahová a 2.00 átlag is elég a felvételihez.

Nem vagyok liberális, mert szerintem a demokrácia a legrosszabb államforma a világon.

Azért, mert mindenki belepofázik mindenbe, de leginkább abba. amihez nem ért és mellé még borzasztó okosnak is hiszi magát. De ha valami történik, akkor senki nem vállalja a felelősséget. Csak jogok vannak, kötelességek nincsenek. Mindenki ismeri a mondat elejét: "Mindent lehet", csak a végét felejti el: "ami a többi embernek nem okoz problémát.




Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 07, 2020, 16:47:56
Knapp te nagyvarosban elsz? Ha igen akkor fogalmad sincs mi megy az elmaradott regiok falvaiban. 90%cigany, akik nem akarnak dolgozni, de mindenhol van 5gyerek. Csaladikor az egesz pereputty elozonli a kozeli varos boltjait, ahol telerakjak a kosaraz turorudival meg uditovel, 20kg hussal stb.. Aztan honap kozepen nincs mit enni es ezek allnak sorban rendkivuli segelyert az onkormanyzatnal.

A helyzet az alapjovedelem bevezetesevel sokkal rosszabb lenne.


Orulnek ha a semmire csurrana mondjuk 100k, de nem ilyen aron. A gyerekemet majd ugy szeretném felnevelni hogy ne kelljen felelemben elnie, nehogy esetleg leszurjak egy tomegkozelekedesi eszkozon, vagy megverjek mert 'mit nezel more'
Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 07, 2020, 21:53:30
Mennyi 7,5millio(tippelem) 18ev feletti havi 100ks alapjovedelme? 750milliard. HAVONTA. 9000milliard evente..

Bocsi az offert, ez nem korona tema, de a ciganysaggal a legnagyobb baj hogy nem akarnak dolgozni. (tobbseguk) Eleg a csaladi meg a vasazas. Es hidd el Knapp, en tudom mennyi a csaladi 5gyerekre, es mennyibe kerul etetni 7embert. Ezek ellenere a varosunk cigany részeben a cigányok nagy része otthon veri a fszt. Nem akarok hülyeséget mondani, de volt rola egy kimutatas, hogy a kisvarosban ahol lakom, hany millio ment el rendkivuli onkormanyzati segelykent. A 95%ciganyoknak, akik sakkban tartjak a polgármestert.. 'ha nem ad penzt akk etesse maga'

Egyebkent olyan szepen hangzik, ez a biztonsagban lenne a gyerekem ha szomszédomban nem eheznenek meg hasonlok.. Csak kar hogy nincs igy. Ha mindenkinek adnak azt a havi 100kt amit valamelyik bohocpart emlegetett, a ciganyok meg ennyit se tennenek ezert az orszagert..


Nem offolom tovabb a topikot.



Szerintem a társadalom többsége sem akar dolgozni.
Aki úgy akar, hogy nem fizetik meg érte, az meg kifejezetten hülye. Bőrszíntől függetlenül.
A társadalmi elvárások és a környezetünk hatására kialakult megfelelési kényszerünk miatt van bennünk, hogy "dolgozni kell".
Hát egy lófaszt. Valójában kényszerből dolgozunk, mert ennek az okos, magyar többségi társadalomnak ugyanúgy nincs 3 havi megtakarítása sem, mint a "dorbézoló" romáknak.
Aki már megteheti, az bizony csak kedvtelésből, "játékból" dolgozik és inkább passzív jövedelmet épít valamilyen formában.
Én biztos nem az országért dolgozom, így ezt máson sem fogom számonkérni. (max. a választott képviselőimen, akiket viszont pont ezzel bíztam meg)

A technológiai fejlődésnek köszönhetően ráadásul akkor is egyre kevesebb élő munkára van szükség, ha te dolgozni akarsz.
Nem lehet majd Magyarországon sem 3 millió közmunkás csak azért, hogy teljes foglalkoztatottságot hazudhassunk magunknak...

Pont azért hoztam fel a témát, mert ez a járvány az, melynek kapcsán már most százezrek veszítették el a munkájukat vagy a jövedelmük nagyobb felét, így kicsit hamarabb át lehet gondolni a jövőnket.
A spanyolok már meg is tették és erősen gondolkodnak egy fenntartható alapjövedelem bevezetésén.

A cigányozás tényleg off, így érdemes lenne inkább a gazdasági részével foglalkozni: a rendkívüli önkormányzati segéllyel mi lett?
Elásták a romák a kertben? Vagy esetleg elköltötték, ami egyrészt adóbevételként visszafolyt a költségvetésbe, másrészt bevételt és hasznot generált a helyi és környéki vállalkozásoknál...
Ugyanannak a pénznek van egy olyan speciális tulajdonsága, hogy rövid időn belül több embert is "boldoggá tehet".
Minél gyorsabban költöd el, annál többet!
És a szegény ember igazán nem vár, pont erről beszéltél a családi megérkezésekor egyből bevásárló romáknál.


Utálok egyetérteni Knappal ;D de egy roma nem gyűjtögeti otthon a kis pénzét, amint lehet egyből visszarakja a gazdaságba, lehet hogy épp kamu zafirköves telefontok megvételével, meg susogós melegítővel, de nem spórol. Még az illegális költései is végső soron a gazdaság javát szolgálják, és a kiinduló kérdés ez volt, nem az erkölcsi megítélésük, hogy most jó emberek, vagy sem.

Az alanyi jogon járó pénz logikája nem azon alapszik, hogy lusta vagy nem lusta ember kapja, hanem hogy lesz elkölthető pénz, így a hithű magyar Rozi néni fodrász nem zár be, mert lesz kuncsaftja. Ha nem lesz alanyi jogon lové, akkor meg nagyobb eséllyel bezárja a bizniszt. Amúgy írta itt valaki, hogy valamelyik magyar párt találmánya ez, ami közel sem igaz. Kenyában már rég le is tesztelték, értitek, Kenyában! Zárójelesen, északon, amerikában és keleten is tesztelték. A cigányozás offtopik, de a koronavírus-járvány miatti gazdaság teljes leállását megakadályozandó alanyi jövedelem már nem offtopik egyébként.

Az alanyi jövedelem bevezetése, fenntartása vagy épp kivezetése sokkal komplexebb téma, mint hogy a cigányok nem szeretnek dolgozni.

Idézetet írta: LosGabos Dátum április 07, 2020, 22:07:40
Knapp, kicsit jobban néz utána a dolgoknak, mielőtt írsz. Nem személyeskedés, ne értsd félre. Első vonalban vagyok a helyzet kezelésében.

Egy 3+ gyerekes család ahol csak egy szülő dolgozik, már hátrányos, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, tehát alapból ingyen kapja napi 3x az ételt a gyerek az iskolában, óvodában. Mellé hetente 2x gyümólcs, hetente 3x tejtermék. Így kicsit másképpen néz ki a családi pótlék elköltése. Nálunk az iskola, ahol (is) tanítok elég szegregált, 35% roma és 45% félroma. 80 %-nak az első napi étkezés a suliban kapott tízórai, amit ők reggelinek hívnak. Vacsora meg nincs otthon.
De cigi és pia, az van.
E mellé, megy a rengeteg ruha, játék, bútor, stb. ingyen a karitatív szervezetektől vagy a családsegítőtől. Miközben rendszeresen 20-25 gyerek fejtetves, van olyan 7.-es aki elsős kora óta. (valószínűleg előtte is az volt)

A segélyekkel, az alapjövedelemmel, meg mindenféle támogatással az a baj, hogy nincs mögötte elvégzett munka. A Kádár rendszer 34 évig volt, 1989 óta 31 év telik el. A mostani cigány gyerekek azt látják, hogy az apjuk/anyjuk  sem dolgozott, mégis megéltek valahogy. Náluk ez már a 2. generáció a "rendszerváltás" óta. Életcéljuk nincs, továbbtanulási célok: pincér, szakács, virágkötő. Ahová a 2.00 átlag is elég a felvételihez.

Nem vagyok liberális, mert szerintem a demokrácia a legrosszabb államforma a világon.

Azért, mert mindenki belepofázik mindenbe, de leginkább abba. amihez nem ért és mellé még borzasztó okosnak is hiszi magát. De ha valami történik, akkor senki nem vállalja a felelősséget. Csak jogok vannak, kötelességek nincsenek. Mindenki ismeri a mondat elejét: "Mindent lehet", csak a végét felejti el: "ami a többi embernek nem okoz problémát.

Már mindjárt irigykedni kezdek ezekre a tejben-vajban fürösztött roma gyerekekre!   :)
Igaz, hogy kódolva van a nyomor, az iskolázatlanság, a frusztráció és a komfort nélküli lakásban leélt élet, dehát kapnak a suliban háromszor enni! (nyári szünetben is napi egyszer!) Meg hordhatják mások használt ruháit is!
Mennyibe kerül egy kibaszott cipő, ami vízálló? Egy vízálló kabát? Hány lábbeli kell egy gyereknek egyetlen tanévre? Mennyi egy szigetelés nélküli lakás téli fűtésköltsége? Mennyibe kerül egy egy hetes nyaralás? Vagy egy sima napközistábor?
Ha te ezeket kigazdálkodod a gyerek után kapott havi 40 euróból, akkor persze nem szóltam.  :)

Ez a társadalom a rosszindulatra van nevelve.
Főleg azokat könnyű erre rávenni, akiknek szintén ingatag az anyagi és társadalmi helyzetük, hisz ha már a romák (azaz a szegények, akiket inkább lecigányozunk, hogy jobban elhatárolódjunk tőlük) is emberi életet élhetnek, akkor mi lesz a különbség köztük és köztem?
Csak az, hogy mi dolgozunk, ők meg nem.
Ez nem tesz minket sem boldoggá, sem nem élünk meg belőle rendesen, így még jobban boszant, ha valaki ez nélkül életben marad.

Az is érdekes, miért fókuszálunk az alapjövedelem kapcsán egyből a romákra, minden egyéb társadalmi csoportot és nézőpontot figyelmen kívül hagyva.

Egyébként az ingyenes iskola-óvodai étkeztetés nagyjából az elmúlt 10 év egyetlen normális döntése, de erre is olyan nagy volt az irigység, hogy az óvodákban, bölcsödékben elég nyilatkozni (amit nem ellenőriznek), hogy a családodban 128eft alatt van az egy főre jutó jövedelem, és így bárki jogosult rá, bármennyit is keres valójában.  (Az iskolai étkeztésnél az 1 főre jutó jövedelemnek meg 41,325 ft alatt kell lennie a garantált ingyenességhez.)

Mondjuk az alapjövedelem a kusza támogatási rendszert is átláthatóbbá tenné, hisz a családi pótléktól a segélyeken és az ingyenes/kedvezményes közétkeztetésen át az időskori járadékig minden megszűnne.





Idézetet írta: Alk Dátum április 07, 2020, 13:57:18
Elég durva véleményt fogalmaztál meg, ráadásul a múltbeli nyilatkozatai alapján, így minimum egy ellenszenv kiérződőtt belőle. Amivel ugyebár semmi gond nincs, csak az olvasó várta volna a "faszság" stb. szóhasználat indokait, de csak a kokszos és egyéb jelzőket találni. Mondjuk nem tudom, hogy hogy reagálhattál a vírussal kapcsolatos kijelentéseire az első hozzászólásodban, ha addig meg sem nézted.

Nem látom azt hol utaltam a múltbeli nyilatkozataira.Annyit tudtam róla hogy amerikai focista,testépítő és patikus(ezt is csak azért mert kíváncsi voltam honnan kapta ezt a becenevet).Egy videóját sem láttam.A "durva" megfogalmazás a kokszos és a faszság szavakból állt.A kokszos jelző teljesen megállja a helyét ahogy a szerintem a faszság is.
A mondanivalója lényegét a videót belinkelő kolléga pár mondatban leírta így nem volt nehéz kikövetkeztetni milyen álláspontot képvisel.Amivel nincs is gond mert van aki nem veszi olyan komolyan a vírust.
Az viszont nálam már a "faszság"kategóriába esik ha egy olyan ember kezd el szakérteni akinek egyrészt nem sok köze van ,egy még a hozzáértők számára is új és ismeretlen halálos kórhoz,másrészt úgy próbálja elbagatellizálni az egészet csakhogy a saját meggyőződését erősítse,hogy olyan nevetségesen ostoba dolgokkal jön mint az infulenza vagy a halálozási arány helytelen számítása.
Az rejtély számomra hogy miért is kellett ennyire védelmedbe venni egy ilyen nagy volumenű youtubert vagy micsodát de ha nagyon a szívedre vetted akkor elnézést kérek.
Ezt a Gödény témát részemről lezártam.

A sok cigányozás után gondoltam megnézem a police.hu-n mennyire szabadultak el az indulatok az országban, és azért vannak esetek, amiket a koronavírus-járvány generált.

Azt állították videóban, hogy nincs járvány, ezért rendőrautóban találták magukat: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/remhirterjesztoket-allitottak-elo-a-rendorok

30 éves férfi összerakta fejben, hogy ha nincs tanítás, akkor üres a suli, ezért betört pár iskolába: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/rendorkezen-a-betoro-13

Szájmaszkot árultak, a pénzt elkérték, de maszkot nem küldtek cserébe: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/szajmaszkokkal-csaltak-a-rendorok-elfogtak-oket

Kicsit furcsa, hogy a korábbiakkal egy listában szerepel a tolnai nő, aki viszont szimplán csak elesett a biciklijével, mert cipőfűzője rátekeredett a pedálra: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/kozlekedesrendeszet/egy-kerekparos-esett-el

Idézetet írta: zbking Dátum április 07, 2020, 14:47:18
Engem aztan abszolut nem erdekel milyen ember ez a faszi, allitolag kamu partokat is alapitott, nem lenyeges abbol a szempontbol, hogy ezt a jarvanyt ugyanugy latjuk.
Vartam mar azt az alszent beirast is, hogy mutassuk meg a mostani aldozatok csaladjanak is. Valahogy tavaly ilyenkor influenzaban meghalt emberek csaladjairol nem esett/esik szo.

Igen,én meg ezt az észrevételt vártam hogy álszent.Egyébként valóban annak tűnik.Mutass már egy olyan videót,bejegyzést vagy akármit amely arról szól hogy az influenza semmiség,pl. a középkorban többen haltak meg pestisben.Tudsz ilyet? Mert akkor oda meg beírom hogy mutassuk meg az influenzában elhunytak családtagjainak.
Az influenza ellen van védőoltás,gyógyszer és fel tudnak készülni ellene.A halálozási aránya jóval kisebb.
A covid ellen jelenleg nincs semmi max lélegeztetőgépre tudják rakni a betegeket.A halálozási aránya jóval nagyobb.
Nem megállítani akarják hanem lassítani hogy ne dőljön ösze az eü.
Lehet hogy túlzásba viszik az ellene való védekezést de ezt ma még nem lehet tudni mert kevés infó van még róla.
Egy új betegség ellen ahol nincs gyógymód csak a karantén az egyetlen megoldás.
Annak idején a spanyolnáthát nem vették komolyan,meg is lett az eredménye,20-50 milló halott.

#354 április 08, 2020, 01:36:49, zbking
Idézetet írta: Suugger Dátum április 08, 2020, 00:19:14

Az influenza ellen van védőoltás,gyógyszer és fel tudnak készülni ellene.A halálozási aránya jóval kisebb.
A covid ellen jelenleg nincs semmi max lélegeztetőgépre tudják rakni a betegeket.A halálozási aránya jóval nagyobb.

Annak idején a spanyolnáthát nem vették komolyan,meg is lett az eredménye,20-50 milló halott.
Oriasi tevedesben vagy, mert rossz szamokat tudsz, es az eddigiekbol azt latom, hogy homokba dugod a fejed. Legalabb nezd vegig a videot, oke, hogy utalod a szakallas faszit, gondold azt, hogy mas mondja.
Ha azt mondjak, hogy mondjuk Olaszorszagban 135.000-regisztralt fertozottbol meghalt 17.000, az tenyleg nagy.
De ha elhagyod a regisztralt szot, es azt mondod, hogy 7 millio fertozottbol halt meg 17.000, mar az is fika, raadasul ez a 17.000-es szam azokat is tartalmazza, akik mondjuk infarktusban haltak meg, de a halaluk pillanataban kimutathato volt bennuk a virus.

Egyebkent 75%-rol indult az, hogy mennyien veszelik at tunetmentesen a virust, de ma mar rengeteg olyan velemeny van, hogy ez inkabb 90% folott van.

Mindezek mellett ez inkabb jarvanyhiszti politikai/gazdasagi okokbol, mint valos felelem, es a jo szamok azt mutatjak, hogy ez tenyleg fika egy eros influenza jarvanyhoz kepest.

Abban igazad van, hogy az influenzara van gyogyszer, erre meg nincs, megis sokkal tobben halnak meg influenzaban.

Az tenyleg tragikus, aki bekerul a kalapba, es beszopja, de reszemrol az sokkal tragikusabb, hogy hanyan nem fogjak tudni fizetni az alberletuket es etetni, iskolaztatni a gyerekuket. Lefogadom barmibe ( ne legyen igazam) , hogy tobben lesznek ongyilkosok a gazdasagi hatasok miatt, mint ahanyan meghalnak a virus miatt.

A spanyolnathaval meg teljesen felesleges peldalozni, az tenyleg kemeny volt.
Ott 3-5% volt a halalozasi arany, a mostani influenzaknal ez 0,1%, a covidnal meg jo szamokkal 0,02 korul van, ami fikanak szamit.

Meg annyi, hogy a 75-90% tunetmentesseg egyreszt nagyon kiraly (es emiatt is tartjak fikanak ezt a virust), masreszt eppen emiatt lehetett barmilyen aranyszamot konnyeden benyalatni a fososokkal.

Ha mindenkinek taknya, nyala egybefolyna es lazas lenne, akkor nem lehetne kummantani az aranyokkal vagy legalabbis nem ilyen durva mertekben.

Számok
Érdemes azért a járvány kapcsán pontosan arányosítani a dolgokat. A halálozási aránynál sokan elkövetik azt a hibát, hogy az aktuális megbetegedési számhoz mérten osztják el az elhunytak számát. Ezzel az a probléma, hogy nem tükrözi a valós adatokat, mivel a betegségben lévőknél még nem zárták le az esetet. Nem lehet tudni, hogy 100 ezer emberből mennyi fog meghalni, ha még 50 ezerben ott van a vírus. Pontosan adatok sosem fogunk ez ügyben tudni, ugyanis biztosra a hordozók számát sem tudjuk, mivel nincsen kapacitás mindenki tesztelésére (mondjuk lenne, de ebbe most ne menjünk bele). Szóval a jelenlegi halálozási adatokat érdemes például úgy nézni az olaszoknál, hogy:
- hivatalos megbetegedések száma: 135,586
- felgyógyult emberek száma: 24,392
- elhunytak száma: 17,127

A hivatalosan lezárt eseteknél a halálozási arány: 41%
A további 94067 esetben még sajnos kérdéses, hogy milyen arányú lesz a halottak száma. Az, hogy rajtuk kívül, mennyien kapták még el a betegséget, azt egyelőre pontosan nem tudni, hiszen mindenkinél más a lefolyása (valószínű, hogy ez a százalékos adat jóval kisebb, hiszen sokan tünet nélkül estek át rajta). Ehhez szolgáltat adatokat az izlandi tesztelés, ahol a teljes társadalmat próbálják vizsgálni. Ott a tünetmentes embereket is tesztelik, jelenleg 28991 tesztet végeztek el, ami a teljes lakoságra vetítve 8 százalék (357 050 lakos). Jelen pillanatban ők rendelkeznek az egyik legjobb adatokkal ilyen téren és kellően nagy mintával. Ezek alapján azt mondták (mikor még 4-5% környékén volt a tesztek aránya), hogy az embere fele (tehát 50%) vészelte át tünetmentesen a vírust.

Azért is csalóka a halálozási arány, mert országonként változik: a már említett Izlandon például a lezárt esetek fényében is 1%, de ott van például Brazília, ahol a lezárt esetek eddig mindössze 16 százaléka élte túl. Ez a szám később változhat, de sok mindentől függ. Milyen stádiumban fedezik fel a betegséget, milyen állapotban van az adott illető, milyen az egészségügyi rendszer, milyen az emberek "alapegészsége" és még lehetne folytatni.

Dobálozunk számokkal, közben pontos adataink nincsenek. A spanyolnátha esetében sem beszélhetünk 3-5%-os halálozási arányról. Valószínűleg egy alábbi írás vezetett félre embereket:
"A spanyolnátha (,,La Grippe") 1918–19-ben az influenza A nevű vírusának a történelem első és egyúttal legpusztítóbb, világméretű járványa (pandémia) volt, amely a Föld teljes lakosságának mintegy 3-5 százalékát elpusztította."

Ebben az esetben is fontos az arányosítás, hiszen itt a föld teljes lakosságára értik a 3-5%-ot. Pontos adatok erre sincsenek, hiszen egyesek szerint 20-50 millió halottról beszélünk, mások szerint pedig 70-100 millióról. A 3-5% körüli halálozási arány pedig akkor stimmelne, ha a föld teljes népessége átesett volna a betegségen. Ez nem történt meg, szóval ennél a számnál jóval magasabb a halálozási arány. Azt sem tudjuk pontosan, hogy jól azonosítottak-e be minden beteget, aki meghalt. Ha a körülbelüli számokat elfogadjuk, illetve a megállapításokat, miszerint a teljes népesség közel negyede esett át a betegségen, akkor az alábbi adatokkal dolgozunk:
- 1918-ban a föld népessége durván 1,8 milliárd ember volt, ennek a negyede 450 millió ember, míg a halottak számánál az 50 millióval számolva egy 11%-os halálozási arányt kaphatunk.
Ahogyan mondtam, ez sem pontos, de teljesen biztos, hogy nem 3-5% volt a halálozási arány, mert az a teljes népességre vetített adat, olyanokat is beleszámítottak, akik el sem kapták a spanyolnáthát.
Nem szabad pánikot kelteni, helyén kell kezelni a számokat. Majd akkor érdemes összetett következtetéseket levonni, ha végre magunk mögött tudtuk az egészet, remélem minél többen felgyógyulnak belőle.

Alapjövedelem
Az elmúlt hetek folyamán népszerű téma lett ez is. A feltétel nélküli alapjövedelem (FNA) egy trükkös dolog. Azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy egy héttagú roma család esetében MINDENKIRE vonatkozna az FNA. Ha ez mondjuk 100 ezer forint, akkor a család 700 ezer forintot kap. A spanyolok esetében is a sorok között bújik meg a lényeg: "maradandó juttatás lenne minden spanyol számára" - mondta Jose Luis Escriva társadalombiztosításért felelős miniszter. Az FNA egyik alapja, hogy minden állampolgár jogosult rá. Ezt úgy próbálták egyes javaslatokban kompenzálni (Magyarországon a Párbeszéd), hogy a 18 éves kort be nem töltött állampolgárok a teljes összeg felére jogosultak (ők 30 ezres és a 60 ezres sávban hittek). Mit jelentene ez a mondjuk a magyarok esetében?

A 18 év alattiak aránya durván 1,8 millió fő. A lakosság 18 év feletti száma 8 millió fő környéke. Mivel minden felnőttnek járna havi 100 ezer, ezért az már 9600 milliárd forint, amihez még jönne körülbelül 1000 milliárd forint, ami a 18 éven aluli lakosságot érintené, ha 50 ezres FNA-ról beszélünk (100 ezer forintos összegnél ez értelemszerűen növekszik). Körülbelül 10 ezer milliárd forint kéne évente a költségvetésből, hogy ezt a dolgot megoldjuk. Ezek már eléggé nagy számok. Minden járadék megszűnne, viszont ezzel együtt növelni kéne az országban az adókat is. A másik probléma, hogy az alapjövedelem a nyugdíjakat is érintené, ergo nem feltétlen választanák a munkát, ha így is kapják majd a havi járadékot életük végéig. A munka devalválódna, viszont kijönne az, hogy az adott nép mennyire lusta. Tényleg csak azok az emberek dolgoznának (még minimálisan sem lennének munkára szorítva), akik többet akarnának az életben, míg a többiek otthon ücsörögnének és várnák a havi apanázst.

Az elmúlt 2-3 évben újra napirendre került az FNA, elsősorban Finnország kapcsán, ahol a Kela (társadalombiztosítási intézet) vezette a projektet. Egy bizonyos munkanélküli korcsoportot (25-58 év közöttiek) monitoroztak. Ők kaptak havi 560 euót, összehasonlították őket egy olyan csoporttal, akik munkanélküli segélyen éltek (ennek mértéke 600-1000 euró között). Hiába kaptak többet a munkanélküli segélyen élők, az FNA-s csoport pont annyi összeget kapott, amivel még "kényelmesen" el tud éldegelni, nem vállaltak munkát. Volt azonban egy pozitívuma: "A kísérletben juttatott alapjövedelem feltétel nélkülisége egyben kevesebb bürokráciát (nincs ellenőrzés, nincs értékelés, nincs adminisztráció, stb.), olcsóbb államot jelent."

Jöjjön egy másik eset, ahol Észtország kerül a középpontba. A szovjet blokk egyik állama volt, magyarán ott is sokáig kommunizmus volt. A rendszerváltás után azonban nem az okoskodás évtizedei jöttek, hanem a változásé. Egy nép, mely tényleg fejlődni akart. Minden megtermelt plusz pénzt az oktatásra és a fejlesztésre fordítottak. Ennek meg is lett az eredménye, ők Európa startup nagyhatalma. Ahelyett, hogy továbbra is tömegtermelésben vettek volna részt, elavult és gyenge minőségű eszközöket dobnának piacra, inkább a prémium kategóriák felé fordultak. Olyan kiemelt gazdasági partnereik vannak, mint a finnek vagy a svédek, kiemelkedően jól használják fel az uniós forrásokat, szóval ez egy modern gondolkodás.

Miért is kerültek ők ide? Nem vezették be az alapbért, inkább az oktatásra helyezték a fő hangsúlyt, egy olyan társadalmat "hoztak létre", ahol nem szégyen a tanulás. Ez lehet a kulcs, egy olyan társadalom, ahol nem a magolós mentalitás érvényesül, hanem a tudásalapú, ahol mindenki számára adott az esély, bőrszíntől függetlenül. Nem elfordulni kéne bizonyos csoportoktól - ha épp kellemetlenek számunkra -, hanem segíteni őket, függetlenül attól, hogy roma vagy nem roma, különböző betegséggel küzdenek-e vagy sem. Kevesen beszélnek például a Down-szindrómás gyerekek iskoláztatásáról, hogy ők miket élnek át és még lehetne sorolni. Az észteknél az orosz lakosok jelentették a felzárkóztatni való tömeget, de úgy néz ki, hogy megoldották a problémát, mindezt alapbér nélkül, ösztönözve a tanulásra az embereket.

Minden csak akarat kérdése. Az alapbér kapcsán érdemes azért megjegyezni, hogy egy héttagú család - ha a felezett FNA-t vezetik - 450 ezer forintból gazdálkodhatna alapból. Megint az tudatosulna az embereknek, hogy megéri szülni, jobb, mint dolgozni, tanulni se kell, sőt, gyerekek se tanuljanak sokáig (ennek kedvezne, hogy folyamatosan csökkentik a tankötelezettség korhatárát), inkább szüljenek ők is.

A statisztikához szeretnék írni egy valós esetet. Elkapta a koronavírust, emiatt lélegeztetőgépre került, közben a vírust legyőzte a szervezete, de a tüdeje nem erősödik meg, továbbra is gépen van. Statisztikailag gyógyult, de mégis a vírus miatt fog meghalni, mert orvosai szerint nem sok van neki hátra. Ha akarom beírom a vírus áldozatai közé, ha nem akarom, az is valós. Mindenesetre az lenne a legjobb, ha mégis erőre kapna az a tüdő!

Idézetet írta: zbking Dátum április 08, 2020, 01:26:50
Oriasi tevedesben vagy, mert rossz szamokat tudsz, es az eddigiekbol azt latom, hogy homokba dugod a fejed. Legalabb nezd vegig a videot, oke, hogy utalod a szakallas faszit, gondold azt, hogy mas mondja.
Ha azt mondjak, hogy mondjuk Olaszorszagban 135.000-regisztralt fertozottbol meghalt 17.000, az tenyleg nagy.
De ha elhagyod a regisztralt szot, es azt mondod, hogy 7 millio fertozottbol halt meg 17.000, mar az is fika, raadasul ez a 17.000-es szam azokat is tartalmazza, akik mondjuk infarktusban haltak meg, de a halaluk pillanataban kimutathato volt bennuk a virus.

Egyebkent 75%-rol indult az, hogy mennyien veszelik at tunetmentesen a virust, de ma mar rengeteg olyan velemeny van, hogy ez inkabb 90% folott van.

Mindezek mellett ez inkabb jarvanyhiszti politikai/gazdasagi okokbol, mint valos felelem, es a jo szamok azt mutatjak, hogy ez tenyleg fika egy eros influenza jarvanyhoz kepest.

Abban igazad van, hogy az influenzara van gyogyszer, erre meg nincs, megis sokkal tobben halnak meg influenzaban.

Az tenyleg tragikus, aki bekerul a kalapba, es beszopja, de reszemrol az sokkal tragikusabb, hogy hanyan nem fogjak tudni fizetni az alberletuket es etetni, iskolaztatni a gyerekuket. Lefogadom barmibe ( ne legyen igazam) , hogy tobben lesznek ongyilkosok a gazdasagi hatasok miatt, mint ahanyan meghalnak a virus miatt.

A spanyolnathaval meg teljesen felesleges peldalozni, az tenyleg kemeny volt.
Ott 3-5% volt a halalozasi arany, a mostani influenzaknal ez 0,1%, a covidnal meg jo szamokkal 0,02 korul van, ami fikanak szamit.

Ez egy parttalan vitának ígérkezik.Én alátámasztott tényekkel igyekeztem rávilágítani a flu és a covid közötti különbségekre,te pedig bedobálsz mindenféle becsült és feltételezett számokat.
Én semmilyen számot nem írtam úgy hogy azt sem értem miért írtad hogy rossz számokat tudok.A halálozási arányt írtam(számok nélkül) ami jelenleg hivatalosan jóval magasabb mint a flué.
Az sem tudom hol lehet olvasni azt a rengeteg véleményt miszerint idézlek "75-90% tünetmentes és fika ez a vírus"?
A homokba dugott fej kifejezést meg inkkább azokra szokták használni akik nem veszik figyelmbe a tényeket.
A spanyolnáthát csupán a covid járvány elbagatellizása okán hoztam fel mint párhuzamot,ahol szintén nem írtam halálozási arány %-ot,csupán egy optimális becsült halálozási adatot.
Szívesen írnék még de úgy látom csak azokat az infókat fogadod be amelyek a nézőpontod szemszögéből valamilyen módon hasznosak.
Youtuberekkel meg hasonló elismert oldalak szószólóival szemben meg senki nem győzhet.

A fika ez a vírus kifejezés lehet arra vonatkozik, hogy fikával is terjed a betegség. Rátüsszented a fikád a másikra, miközben sorba álltok az akciós csirkefarhátért, az meg megvakarja a nyakát, aztán pár perccel később átmegy a bio kaja soron, ahol nincs senki, hogy sutyiba kiszedje a foga közé ragadt reggeli virslidarabot, erre bumm, fika által elkapta a te bajod, ha volt bajod. A nagytudású 24.hu szerint egyébként ha megeszed a fikád, akkor egészségesebb leszel, és a jövőben várhatóan lesz fikafogkrém és fikarágó: https://24.hu/elet-stilus/2017/04/28/az-orrpiszkalas-es-a-fikaeves-jot-tesz-az-egeszsegnek/

Komolyra fordítva a szót, 300 millióból akár 1 ember halálára is azt mondani, hogy az fika, szegényes lélekre utal.