A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Knapp ha beteg vagy menj karanténba!

Trump most hirdette ki USA ban a vészhelyzetet, ennyit az USA összeesküvésekről...

A másik, ha Afrikába ez a betegség beteszi a lábát, a szegényebb országokban tarolni fog...
Azt nem értem, hogy a szír menekültekről még nem jött infó, hogy közölük beteg e valaki.


Fránya kihalás veszélye még nincs, sőt növekszünk. Kellene még egy bolygó vagy egy járvány... ja, izé, afrikailajos hol vagy ilyenkor.


Pont ő jutott eszembe, hogy ő hogy vágná ezeket a témákat.  :D  ;D

Na, bezárnak az iskolák hétfőtől.
Távoktatásra állunk át, viberen küldik majd a Wass Albert életművet a tudásra éhező gyerekeknek.

Egyébként az utóbbi hónapokban szembesültem vele igazán, hogy az oktatási rendszer mennyire felesleges dolgokkal rabolja a gyerekek (és a szüleik) idejét, ahelyett, hogy felkészítené őket az életre vagy legalább egy gimnáziumi továbbtanulásra.
Sok-sok káromkodás közepette elképzeltem, hogy én osztom be a gyermekeim heti 40-50 iskolai elfoglaltságokra szánt időkeretét, amitől ők okosabbak, én meg nyugodtabb leszek.
Hát most bizonyíthatok...

Idézetet írta: hillandkimi Dátum március 13, 2020, 21:20:07
Knapp ha beteg vagy menj karanténba!

Trump most hirdette ki USA ban a vészhelyzetet, ennyit az USA összeesküvésekről...

A másik, ha Afrikába ez a betegség beteszi a lábát, a szegényebb országokban tarolni fog...
Azt nem értem, hogy a szír menekültekről még nem jött infó, hogy közölük beteg e valaki.

Ehh, erre csak annyit mondok 2001 szeptember 11. Ikertornyok leomlása. Kik is követték el valójában és miért?
Egyébként meg Trump meg a szűkebb pátriárkája biztos bevan oltva minden ellen, különben hogy mer fertőzött emberekkel találkozni, vagy ment ő is a karanténba aztán? Nem gondolom. :D Az ilyenek túlélnek baszki mindent, pénze van hatalma van, az se számít ha a szigetlakó Tom Hanks meg közben bemondja az unalmast. Legalább nagyobb a hírérték. :D

Idézetet írta: TiB Dátum március 13, 2020, 21:33:43
Fránya kihalás veszélye még nincs, sőt növekszünk. Kellene még egy bolygó vagy egy járvány... ja, izé, afrikailajos hol vagy ilyenkor.



Most belegondoltam, hogy ha mindenki regisztrálna az org-ra, akkor mennyi ideig tartana végigörgetni a 350,000 szülinapost a nyitóoldal alján...

A németek mindenre gondolnak.


Itt a fórumon is és a való életben is mindenki armageddon hangulatban van, legyőztek.

Oda a pozitív világszemléletem. Előbb kaptam el a pesszimizmus betegséget, mint a covid egy híján húszat.


Én teljesen fel vagyok dobva és - egyelőre - örülök a 6 hónaposra tervezett nyári szünetnek!

Már tervezgetem a gyerekeimnek szánt tantervet:

Magyarból Lackfi János verseit vesszük elő (https://www.facebook.com/lackfi/posts/1392314217563397) vagy Lyukasóra adásokat nézünk majd. De olvashatunk képregényeket és bizony nagyobb eséllyel vesszük elő Rejtő Jenő regényeit, mint a Kincskereső Kisködmönt. Még az is lehet, hogy kedvcsinálónak egy hangoskönyvet vetek majd be, például Rudolf Péter előadásában.

Matekozás gyanánt sudokuzni, sakkozni és pentominozni kéne, de valami gazdálkodjokosanos monopoly is beleférhet.
Hja és azt is megtanuljuk, hogyan kell a házi gombfoci- vagy dartsajnokság sorsolását elkészíteni és a tabelláját vezetni. Ez alap.
(egyébként dartsozás közben is szórakozva tanulnak számolni a gyerekek...)

Ének-zenéből talán kevés is lesz az idő John Williams életművének áttekintéséhez, főleg, hogy rock klasszikusokat és klasszikusokat pop ritmusban is hallgatnunk kéne, és akkor még a kedvenc playstation játékaim zenéiről nem is esett szó.
Persze lehet majd énekelni is! ...miután felvettem a fülest.

Tesiből focizunk és kosarazunk majd, rajzból pedig megpróbálkozunk a jobb agyféltekés rajzolással, de azt úgy, mint a 90-es évek elején az iskolai angoltanárok: mindig egy leckével leszek a gyerekek előtt az anyaggal.
Ha meg este megnézünk egy, a látványért vagy az effektekért Oscarra jelölt sci-fit, akkor azt beírom megtartott vizuális kultúra órának.

Technikából technik motoros, távirányítós lego autót építünk majd, de valahol reménykedem benne, hogy egyedül kell befejeznem.
Vagy eleve inkább akkor tartok technika órát, mikor alszanak...

Környezetismeretből gyalogtúra (már a gondolata is fárasztó...) és a kerékpáros közlekedés szabályainak alapos megismerése jöhet szóba.

A torrentezés tanításával kicsit gondban vagyok, nem tudom eldönteni, hogy az informatika- vagy az etika tantárgy keretein belül kerüljön rá sor...

Amire valószínűleg nem lesz időnk, az a versmagolás és a sablonfeladatok monoton gyakorlása. De majd bepótolják.

Ezek praktikus tippek, Knapp.  :beerchug:

A legózást én is tervezem. Tegnap érkezett:

https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20200314/peldatlan-eu-s-dontes-a-koronavirus-miatt-magyarorszag-is-hatalmas-osszegekhez-jut-419479

"Ez igen nagy változás: az uniós pályázati rendszer végigfuttatása helyett tehát a tagállamok kezébe adják a pénzt"

Magyarul Mészáros úr kezébe adják a pénzt, meg persze rendelnek néhány maszkot Wishről, ingyeneset, csak szállításért fizetve, EU beéri ennyivel is.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 14, 2020, 23:11:16
Ezek praktikus tippek, Knapp.  :beerchug:

A legózást én is tervezem. Tegnap érkezett:

Eredetiben vagy a "hitvány", koronavírusos másolata Kínából?
De úgy is kérdezhetem, hogy százezret vagy harmincat ért-e meg neked.  :D
Távirányítós motorral és beépíthető világítással is árulják, pofás darab...

Érdekes "összeesküvés elmélet"!?

https://youtu.be/4LoyTff_o-U

Ha ennek csak a fele igaz akkor is nagy szarban vagyunk... :redchug:

Ma a gyermekeim iskolájában megértekezik a tanarak, hogyan folyik majd a távoktatás...

Kiváncsian várom ezt abban a rendszerben, ahol a gimnáziumi jelentkezés úgy működik online, hogy kitöltöd az erre létrehozott gagyi központi oldalon a nyomtatványokat (csak ott lehet), majd kinyomtatod és beviszed személyesen vagy postára adod az érintett iskoláknak és az oktatási központnak...

Az iskolában meg évek óta "könyörgök", hogy ne fárasszanak ebédbefizetéses sárga csekkek küldésével, mert úgyis utalni fogunk, de hatástalan.
(az összeg jöhetne emailben is)

Az ebédlemondást viszont lehet emailben is intézni!
Az iskola gmail-es és freemail-es címe közül választhatsz, amit csak akkor nem olvasnak, ha beteg az iskolatitkár.

A gyerekek iskolatáskájának súlyát sem érintette eddig a digitalizáció, egy alsós 7 kilóval számolhat.

A miniszterelnök úr szerint pont most akartunk átállni digitális oktatásra, miközben a valóságban simán a 90-es években rekedtünk.