A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mindenből képesek csalást csinálni.

#496 január 10, 2021, 08:22:44, zbking
Mire kitalaltam, hogy en is beoltatnam magam (csakis olyan vakcinaval, ami hirvivo RNS-sel dolgozik), addigra ezek a buzik kitalaltak, hogy regisztralni kell, azt pedig nem fogok, ez 100%.

Ugyhogy ez most kimarad.

Bar, mivel a csuti tajparaszt cigany gyerek hetente valtoztat a dolgokon, meg barmi lehet.

Minden élet számít.

Ha azt teszik, amit mondunk. - Ezt apró betűvel ráírhatták volna a plakátokra.


#499 január 13, 2021, 16:52:25, zbking
Koronavírus és hatása:

Gyakorlatilag egy hokedli nevében is beadhattam volna tavasszal egyetemi felvételit, online bárki megírhatta. Hülye vagyok, szerintem az nem online volt, már nem emlékszem. Jaja eszembe jutott, csak a szóbeli maradt el.

A ZH-k online voltak (sicc! nyilván segítettünk a nejemmel a fiamnak), az első kamerás H2H  most januárban lett  az első félév végén, de a 7 tantárgyból csak kettőben, itt szemtől szemben kellett szóbelizni, de a beugrót hárman írtuk.

Mondtam a fiamnak, hogy a programozásban nem segítek. Deriválni, meg makroökonómia, fizika stb. szívesen, úgyis csak egy-két félévig lesz. Próbáltam a ZH-k előtt megtanítani neki, mert végül is ez lenne a cél, de teljesen nyilvánvaló, hogy ha nincs vírus, elvérzett volna.

Pedig ez informatika volt. Azért sokszor elgondolkodtam, hogy az orvosin remélem nem így volt/van/lesz, mert akkor sok kókler fog kikerülni, remélem nem leszek beteg 5-10 év múlva:-))


Olyan olvasni, mint egy bekezdést a törikönyvből, ahol épp a kommunizmus eseményeiről írnak.

"Bedros J. Róbert, az országos kórházfőparancsnok helyettese, főigazgató beadja Müller Cecília országos tisztifőorvosnak a Pfizer–BioNTech koronavírus elleni vakcináját Budapesten a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban 2021. január 13-án".

https://telex.hu/koronavirus/2021/01/13/muller-cecilia-beoltottak-vakcina-oltas-tisztifoorvos

Idézetet írta: TiB Dátum január 13, 2021, 16:48:32
Olyan olvasni, mint egy bekezdést a törikönyvből, ahol épp a kommunizmus eseményeiről írnak.

"Bedros J. Róbert, az országos kórházfőparancsnok helyettese, főigazgató beadja Müller Cecília országos tisztifőorvosnak a Pfizer–BioNTech koronavírus elleni vakcináját Budapesten a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban 2021. január 13-án".

https://telex.hu/koronavirus/2021/01/13/muller-cecilia-beoltottak-vakcina-oltas-tisztifoorvos


Vagy olyan, mint a "Legenda vagyok"-ban mikor visszanézi hogyan is jutottunk o(i)dáig.  ::)

Csinálom az éves zárást, már 2020 könyvelése két cég, egy EV, egy egyesület.
Általában azt mondtam mikor kérdezték a bevétel kiesést, hogy sacra 3,5-4 milliót buktunk 2020-ban!
Nos konkrét számom is van sajnos....a 2020-as éves bevételünk valamivel több, mint 7,5 millióval kevesebb, mint a 2019-es évben volt!!!!

Ez nem sírás ez tény, s nyilván nem egyedül nekem bukó, hanem a társaimmal 7-8 fő ennyivel kerestünk kevesebbet. Megvoltunk így is, de tartok tőle, hogy kell legalább 3-4 év, hogy elérjük a 2019-es bevèteleinket.

Nektek ami kiesés, nekem 5 évi fizetés...


curpy82 - te "egyéniben" gondolkodsz-számolsz, én teamben, így az összehasonlítás a "kinek szarabb" versenyben nem valid. Ha a hiányunkat leosztod 7 fővel, akkor kijön, hogy kb a teljes éves fizetésed összegét elbukták - egyénileg - ,azok a kollégáim akikkel együtt dolgozom.
Az adatot azért osztottam meg, mert egyébként ez a topic egy számomra szomorú témát dob: "A koronavírus hatásai", s akartam hogy legyen olyan hozzászólás a témában, ami nem bagatelizál, hanem a kisemberek valós szívását szemlélteti.
A teamünkben szerencsére mindenkinek van civil fő állása is, de ezek azok az összegek (amiket munka utáni munkával kerestünk meg), amivel mindenki tudott a korábbi években egy kicsit jobban élni: valaki felgyorsítja a hiteltörlesztését, valaki az eletben először tengerre viszi nyaralni a családját, valaki első ingatlanra gyűjt stb....

A lényeg, hogy ez az adat nem sírás, nem panasz ne értse félre senki!
Ez csak egy tény az életemből a "Koronavírus hatása" a közvetlen környezetemben. Közülünk egyébként egy fő kapta el, igaz neki az egész családja is beteg lett: 2 felnőtt, 3 gyerek - persze felváltva produkáltak pozitív teszteket, így vagy 1,5 hónapig szívott karanténnal, munkaképtelenséggel az a család.

Üdv, barátsággal:
sound

Megint ez a matek.  :(

Gulyás Gergely szerint az ország képes lenne arra, hogy egy nap alatt félmillió embert oltsanak be Magyarországon.

Ez azért örömteli hír, nem? Egy hétvége alatti 10 millióról, ez már reálisabbnak tűnik, nem?

Gyorsan számolgattam: 500.000 fő beoltásához mi és mennyi minden kéne. Ha minden flottul megy, akkor adminisztrációval együtt, megoldható 5-10 perc alatt egy oltás. Ehhez azért szerintem kell két ember (egy, aki az oltást végzi, illetve egy másik aki az adatokat veszi fel és viszi be a rendszerbe). Egy óra alatt, ha minden kedvező, akkor két személyes "csapat" 6-12 embert tud beoltani. Vegyünk mondjuk 8 személyt átlagra, az már eléggé kedvező. Egy ilyen "oltócsapat" 8 órát dolgozhat, az 64 főt jelent. Magyarán 7813 oltócsapatra van szükség, ami 15625 embert jelent. Ez a csapat így be tud oltani 8 óra alatt 500 ezer embert. Tavaly elvileg 4600 háziorvos dolgozott, ez erre az évre tovább csökkent az adatok szerint. Legyen 4 ezer fő. Tudom, be lehet vetni egyetemistákat is, illetve mindenkit. Így akkor még kéne 3800 fő a háziorvosokon kívül, aki oltana. Értelemszerűen orvosokat nem igazán lehet hívni a kórházakból, ahol most nagy szükség van rájuk. Ezzel mondjuk még nincsen megoldva az egyéb teendő, hiszen kell 7800 asszistens is. Persze az is megoldható, hogy egy oltókörzetben 1-2 asszistens van mindössze, de akkor lassabb az adminisztráció, gyülemlik a sor - nem megy dinamikusan az oltás -, nagyobb a fertőződés esélye. Trükkös dolgok ezek. Mondjuk ezek csak számok, nem jelentenek semmit.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 15, 2021, 17:28:37
Megint ez a matek.  :(

Gulyás Gergely szerint az ország képes lenne arra, hogy egy nap alatt félmillió embert oltsanak be Magyarországon.

Ez azért örömteli hír, nem? Egy hétvége alatti 10 millióról, ez már reálisabbnak tűnik, nem?

Gyorsan számolgattam: 500.000 fő beoltásához mi és mennyi minden kéne. Ha minden flottul megy, akkor adminisztrációval együtt, megoldható 5-10 perc alatt egy oltás. Ehhez azért szerintem kell két ember (egy, aki az oltást végzi, illetve egy másik aki az adatokat veszi fel és viszi be a rendszerbe). Egy óra alatt, ha minden kedvező, akkor két személyes "csapat" 6-12 embert tud beoltani. Vegyünk mondjuk 8 személyt átlagra, az már eléggé kedvező. Egy ilyen "oltócsapat" 8 órát dolgozhat, az 64 főt jelent. Magyarán 7813 oltócsapatra van szükség, ami 15625 embert jelent. Ez a csapat így be tud oltani 8 óra alatt 500 ezer embert. Tavaly elvileg 4600 háziorvos dolgozott, ez erre az évre tovább csökkent az adatok szerint. Legyen 4 ezer fő. Tudom, be lehet vetni egyetemistákat is, illetve mindenkit. Így akkor még kéne 3800 fő a háziorvosokon kívül, aki oltana. Értelemszerűen orvosokat nem igazán lehet hívni a kórházakból, ahol most nagy szükség van rájuk. Ezzel mondjuk még nincsen megoldva az egyéb teendő, hiszen kell 7800 asszistens is. Persze az is megoldható, hogy egy oltókörzetben 1-2 asszistens van mindössze, de akkor lassabb az adminisztráció, gyülemlik a sor - nem megy dinamikusan az oltás -, nagyobb a fertőződés esélye. Trükkös dolgok ezek. Mondjuk ezek csak számok, nem jelentenek semmit.
Azt szoktak mondani, ha sokat hazudsz, a vegen mar el is hiszed. A fijjuk egy alternativ valosagban elnek, teljesen mindegy mit mondanak, mar nekik se szamit.

https://24.hu/belfold/2021/01/17/koronavirus-kinai-vakcina-virologus-duda-erno/



Aki ezzel a szarral beoltatja magát,kemény csávó. Vagy csonthülye.

Kíváncsi vagyok, hogy fog működni. Mondjuk ha már jól állunk az oltásokkal nyáron/ősszel, és mondjuk be akarom magam oltatni, akkor hogy lesz, ha azt mondom, hogy nekem mRNS-ses cucc kell, de a f@@@opók azt mondják, hogy csak kínai van.
Remélem legrosszabb esetben vehetek majd magamnak Pfizert, 2 adag 5-10 ropi körül lesz gondolom. Mivel lesz vakcina útlevél, így akkor is be kellene oltatnom magam, ha nem akarnám, mondjuk én szeretnék oltást, de kínai, orosz fost biztos nem.

A kínaiak 59 év felettieknek nem ajánlják, a csúti majom meg hozza a 60 év fölötti öregasszonyoknak. Okos.

Idézetet írta: zbking Dátum január 17, 2021, 10:46:15

Remélem legrosszabb esetben vehetek majd magamnak Pfizert, 2 adag 5-10 ropi körül lesz gondolom.


Nem vagyok abban biztos azért, a bakteriális tüdőgyulladás elleni oltásnak két változata van, abból csak 1 adagot kell adni és 12300 vagy 16000 az ára egy oltóanyagnak.

Azt nem tudjátok, hogy a vakcinában lévő nyomkövető mikrochip majd becsippan az ilyen fémkapukon, például a Tescóban?