A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: oakland23 Dátum március 17, 2020, 10:25:10
Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem a 'home office' kifejezéstől hányingerem van, szinte jobban feldühít, mint maga a helyzet  ;D Olyan érzésem van, hogy egyszerre minden egyes interjúban, hírben minimum egyszer, de inkább többször szerepel így angolul  ;D

Persze lehet, hogy ez csak engem idegel fel, de nekem nagyon úgy tűnik, mintha egy csapásra mindenki perfekt angollal bírna  ;D

Hol éltél eddig majom? Ketrecben?

Te nem tudtad, hogy az trendi ha posztolsz az instán egy új job-os (dzsabós) képet, miközben karira gyűjtesz narit? Hűtőben ott a sali, meg a pari, meg a faszi.
Meg akkor nem beszéltünk a tárgetekről.  ;D

Idézetet írta: kompresszor Dátum március 17, 2020, 11:22:37
A feleségem óvónő. Tegnap 4 gyermek volt a csoportjában. Olyanok voltak, akik nem tudták megoldani (katonák, orvosok gyermekei). Voltak olyan szülők, akik összeálltak és felváltva mennek szabadságra. Feleségem a többi óvónővel együtt összeállított egy távoktatási tematikát és javaslatcsomagot, melyet elküldenek a szülőknek. Van benne memoriter, mesenézés- a mesével kapcsolatos beszélgetés, játékos számtan feladványok. Valószínű, hogy nem mindegyik szülő fog ezzel foglalkozni, de lehetőség.
Ezzel, csak arra akartam utalni, hogy nem csak a politikusoktól kell várni a megoldást, hanem mindenkinek egy kicsit kreatívabbnak kell lenni.

Nálunk is van mozgolódás ilyen téren. Oldjuk meg mi a problémáinkat, s ne várjuk a sült galambot.  ;)

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 17, 2020, 11:27:02
Azért Olaszország északi része eléggé felkapott hely, sokan nem is Rómába mennek már, hanem Milánó környékére, mivel a repjegy olcsóbb, Bergamó szép, ahogyan a Comói-tó környéke is. Télen ráadásul ott vannak a síelési lehetőségek is. Szerintem az év ezen időszakában inkább ez a régió van tele turistákkal, de könnyedén benne van, hogy vakon vagyok. Az ismerőseimből kiindulva, nem sokaknál láttam, hogy Rómába menne, ellenben Milánó és az északi részekről eléggé nagy arányban jöttek a bejegyzések az elmúlt időszakban (is).

Róma később következett volna (úgy igazából Húsvét környékén). Februárban még síszezon van, ezért a sok turista északon, meg ugyebár közeledett a velencei karnevál.

#78 március 17, 2020, 13:52:57, Milan
Nem értettem Viktorka döntését. Ok, hogy másoljuk az osztrákokat. De miért nem zárjuk be a kávézót teljesen? Délelőtt, délben nem terjed a vírus?

Mindeközben:
Leáll a győri Audi-gyár
https://index.hu/gazdasag/2020/03/17/leall_a_gyori_audi_gyar/

Azért az hogy "maradjon home office-ban aki csak teheti"-vel kezdődik minden hír vagy tájékoztatás azért már nem is röhejes hanem inkább felháborító!A munkavállalók töredékét érinti csak (szerintem 5 %-ot se),hogy a többi munkavállalónak muszály bemenni a munkahelyére (amíg van neki),többnyire tömegközlekedéssel és általában olyan helyre ahol sok emberrel érintkezik (eladó,gyári munkás) arról viszonylag kevés szó esik.Ma nagybevásorltam két szupermarketben,semmiféle védő felszerelést (mondjuk maszkot) nem láttam egyetlen eladón vagy pénztároson se,pedig gondolom ők százszor jobban megfertőződhetnek (vagy ők maguk fertőznek)mint aki "homoficozik" ahelyett hogy bemenne a maga kis irodájába vagy egy nagyobb irodán belül az iróasztala mögé-meg ők jobban is be tudják tartani hogy ne lihegjenek egymásra,könnyebben be tudnak tartani néhány védelmi szabályt.

Idézetet írta: kompresszor Dátum március 17, 2020, 11:22:37

Ezzel, csak arra akartam utalni, hogy nem csak a politikusoktól kell várni a megoldást, hanem mindenkinek egy kicsit kreatívabbnak kell lenni.

Mindenki a saját hatáskörében végezze a dolgát.
Az óvónő nagyon kedves és lelkiismeretes, de a 3 hónapos nyári szünetben sincs semmiféle fejlesztés az óvodákban, csak ügyeletes gyermekmegőrző összevont csoportokkal.
Pedig 3 hónap rohadt sok idő a kicsik életében, igaz, a mostani 6 hónap még több.

Nem is azt várom a politikusoktól, hogy az én családom életét megoldják - sőt, így is túl sok dologba próbálnak beleugatni - hanem hogy azoknak segítsenek, akiknek tényleg szükségük van rá.
De legalább következetes, ésszerű döntéseket hozzanak.

Vagy ha erre képtelenek, akkor álljanak egy sorral hátrébb.

Néhány órája volt nálam a rendőrség, mert valaki bejelentést tett, miszerint látott a gyógyszertárnál. Ez eddig meg is állja a helyét, azonban semmilyen határozat, vagy rendelet ezt nem tiltja, mivel múlthéten érkeztem. Ettől függetlenül se barátokkal, se rokonokkal nem találkoztam eddig, saját döntés alapján. De a kérdés: Valaki, akinek talán fogalma sincs, hogy mikor, s honnan jöttem, ott mi van/volt a helyzet, miért nem marad nyugton, és foglalkozik a saját a dolgával??

Magyarország, a tudatlanság és besúgás örök jellemvonásai ennek az országnak.

Idézetet írta: Alk Dátum március 17, 2020, 16:27:17
Néhány órája volt nálam a rendőrség, mert valaki bejelentést tett, miszerint látott a gyógyszertárnál. Ez eddig meg is állja a helyét, azonban semmilyen határozat, vagy rendelet ezt nem tiltja, mivel múlthéten érkeztem. Ettől függetlenül se barátokkal, se rokonokkal nem találkoztam eddig, saját döntés alapján. De a kérdés: Valaki, akinek talán fogalma sincs, hogy mikor, s honnan jöttem, ott mi van/volt a helyzet, miért nem marad nyugton, és foglalkozik a saját a dolgával??

Magyarország, a tudatlanság és besúgás örök jellemvonásai ennek az országnak.

Hihetetlen. Ilyenkor jössz rá, hogy mennyi Poirot mellett élsz.  :D

Külföldről jöttél haza, neki ez már elegendő.

Ha nem túl személyes, akkor a rendőrök mit akartak?


#84 március 17, 2020, 18:49:18, Alk
Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 17, 2020, 17:43:03
Hihetetlen. Ilyenkor jössz rá, hogy mennyi Poirot mellett élsz.  :D

Külföldről jöttél haza, neki ez már elegendő.

Ha nem túl személyes, akkor a rendőrök mit akartak?

Érdeklődtek, hogy honnan jöttem, a hazautazásom időpontjáról és módjáról. Továbbá arról is, hogy a reptéren volt-e bármilyen intézkedés (hőkamerára gondolhattak, utasításra stb, ezt nem részletezték). Minden a megszokott módon történt, még csak iratellenőrzés sem volt. Azt is mondtam nekik, hogy Málta a minimális/alacsony fertőzöttségi országok közé tartozik, és nagyságrendileg ugyanakkora eséllyel kaphatom el a vírust tőlük, mint ők tőlem. Azt is kifejtettem, hogy ennek ellenére igyekszem itthon tartózkodni, csak bevásárlás és gyógyszertár van a listán. Ők ki sem szálltak az autóból, én pedig a kerítésen belül voltam, de mivel nem szeretek kiabálni, megkérdeztem, hogy kimenjek-e. Az volt a válasz, hogy Isten őrizz!  ;D ;D Elkérték az adataimat, és egy telefonszámot. Ha bármi van, hívnak. Említették azt is, hogy az Önkormányzat szívesen elintézi a bevásárlást, s azt házhozszállítja.

Ha valaki azt mondaná rám, hogy előítéletes vagyok a rendőrökkel szemben, még csak meg sem próbálnám tagadni, de meg kell jegyeznem, hogy ők ritka intelligensek és jómodorúak voltak. :ok:

Ha beidézzük @Alk hozzászólásait, vagy csak szimplán megemlítjük a nevét, elkaphatjuk tőle? Nem kellene itt a fórumon is valamiféle karanténba zárni, pl csak a naplójába írhat két hétig?

Ráadásul már csak kb 10 km távolságra vagyunk egymástól az 1300 helyett. :police:

Idézetet írta: TiB Dátum március 17, 2020, 21:35:48
Ha beidézzük @Alk hozzászólásait, vagy csak szimplán megemlítjük a nevét, elkaphatjuk tőle? Nem kellene itt a fórumon is valamiféle karanténba zárni, pl csak a naplójába írhat két hétig?
Azt elfelejtetted,hogy más se írjon a naplójába és látogatni is csak óvatosan azt a naplót :laugh:

A történetedből Alk nekem két dolog jön le, egyrészt amit te is írsz, hogy Magyarország nem tudja meghazudtolni besúgói múltját, másrészt hogy a rendőrség egy ilyen sima bejelentésre kimegy? Túl sok információt nem adhattak rólad, nagyjából a semmire mentek ki, és pazarolták a munkaidejüket arra, hogy bűnözőket kapjanak el. Komolyan elég ennyi, hogy felhívom a rendőrséget, hogy a lépcsőházban láttam egy új embert, talán külföldről jött és beteg, és mennek ki hozzá? Döbbenet.

Elég homályos emlékeim vannak, de South Parknak talán volt is valami hasonló része, hogy elég egy betelefonálás, és már viszik is az embert. Kyle így kötött ki egy dél- vagy közép-amerikai országban Cartman jóvoltából.