A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



@TiB egyetértek veled és tényleg kicsit túltolja a média... Az a baj hogy az igazán szegény réteggel továbbra sem fognak foglalkozni, ahogy a klímaváltozás sem izgat senkit pedig az 7 milliárd embert érint.... Pedig 2020ban azért megvan mindenre a megoldás szerintem

Idézetet írta: Bucak77 Dátum március 23, 2020, 12:20:03
@TiB egyetértek veled és tényleg kicsit túltolja a média... Az a baj hogy az igazán szegény réteggel továbbra sem fognak foglalkozni, ahogy a klímaváltozás sem izgat senkit pedig az 7 milliárd embert érint.... Pedig 2020ban azért megvan mindenre a megoldás szerintem

Továbbra is felmerül bennem a kérdés: hol van most Gréta?  ;D

#168 március 23, 2020, 12:30:17, TiB
Érdekes az emberiség az biztos, a klímaváltozás is jó példa, a vírus talán azért ijesztőbb, mert rohamtempóban terjed? Elő is került az exponenciális szó, amit a Qubit nevű hírportál(?) szerint nehéz felfogni, pedig alap matek. Reméljük a járvány lefutása is exponenciális csökkenés lesz.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 23, 2020, 12:21:28
Továbbra is felmerül bennem a kérdés: hol van most Gréta?  ;D

Szabadságon ::) Most nincs dolga mert minden leállt szinte... Lehet ő indította el a vírust hogy elérje a célját?  ;D

Polgár polgármestere kijárási tilalmat vezetett be, amit nem vezethetne be, de mégis bevezette. Ilyet csak a kormány rendelhet el, de biztos hatással lesz néhány polgárra Polgáron a polgármester tilalma.

https://444.hu/2020/03/22/reszleges-kijarasi-tilalmat-vezet-be-egy-magyar-varos

Idézetet írta: Bucak77 Dátum március 23, 2020, 12:27:25
Szabadságon ::) Most nincs dolga mert minden leállt szinte... Lehet ő indította el a vírust hogy elérje a célját?  ;D

Gréta likes this!  :D

Idézetet írta: TiB Dátum március 23, 2020, 12:29:40
Polgár polgármestere kijárási tilalmat vezetett be, amit nem vezethetne be, de mégis bevezette. Ilyet csak a kormány rendelhet el, de biztos hatással lesz néhány polgárra Polgáron a polgármester tilalma.

https://444.hu/2020/03/22/reszleges-kijarasi-tilalmat-vezet-be-egy-magyar-varos

"Viktor, ha te puha pöcs vagy, én nem leszek az!" ;D

Idézetet írta: TiB Dátum március 23, 2020, 12:29:40
Polgár polgármestere kijárási tilalmat vezetett be, amit nem vezethetne be, de mégis bevezette. Ilyet csak a kormány rendelhet el, de biztos hatással lesz néhány polgárra Polgáron a polgármester tilalma.

https://444.hu/2020/03/22/reszleges-kijarasi-tilalmat-vezet-be-egy-magyar-varos

"Egy, csak egy legény van talpon e vidéken..."

Szerintem jó döntés, én egyébként a mikrokörnyezetemben, amiből nem lehet általánosítani országos szintre, azt látom, hogy drasztikusan lecsökkent az utcán járkálók száma szerencsére. Az ijesztette meg őket, hogy a környéken elterjedt a pletyka, hogy az egyik halott innen származik, illetve néhány ajtón ott a piros felirat, hogy hatósági karantén.

Idézetet írta: TiB Dátum március 23, 2020, 12:55:21
Szerintem jó döntés, én egyébként a mikrokörnyezetemben, amiből nem lehet általánosítani országos szintre, azt látom, hogy drasztikusan lecsökkent az utcán járkálók száma szerencsére. Az ijesztette meg őket, hogy a környéken elterjedt a pletyka, hogy az egyik halott innen származik, illetve néhány ajtón ott a piros felirat, hogy hatósági karantén.

Igen, tény, hogy jobb a helyzet, de még így is sok a marha aki kint kolbászol... fagyizgatnak, futnak, bringáznak... stb...

Egy szigorú kijárási tilalomnál elég lenne 3-4 hét otthoni pöcsverés a járvány megállításához, utána újraindulhatna az élet legalább a településeken és a határokon belül, most meg hónapokig szivatjuk magunkat, hogy még többet bukjunk rajta.
...És lehet, hogy hiába az egész, mert kóricál az is, akinek nem muszáj.

A szerb modellt kell követni, Viktor, nem az osztrákot.  :ok:

Idézetet írta: TiB Dátum március 23, 2020, 11:50:27
Egyet is értek veled, mert tényleg meg kell fogni a járványt, és komolyan kell venni a veszélyeit, növekedési mértékét, ugyanakkor azt nem értem, hogy más halálos betegségek kapcsán, amik napi szinten ezresével szedik az áldozatokat a világon, azok ellen miért nem volt, nincs globális összefogás?

Nem értem milyen globális összefogásra gondolsz pl. a rák ellen ami jelenleg a leghalálosabb kór? Folyamatosan kutatják az ellenszereket,fejlesztik a gyógymódokat.Az hogy rengeteg ember leszarja a saját és a másik ember egészségét az ellen nehéz mit tenni.Dohányoznak,túlsúlyosak,nem sportolnak stb.
De ugyanígy kutatnak a pl. a HIV vírus elleni vakcina kifejlesztésén,más kérdés hogy még nincs meg.De sikerült gyógyszereket kifejleszteni amelyekkel meghosszabítják a betegek életét,sőt sokszor szinte teljes és hosszú életet is letudnak élni a gyógyszerekkel kezelt HIV fertőzött emberek.
De pl. mikor pár éve afrikában kitört az ebola járvány ott is hatalmas erőket mozgósítottak az ellenszer kifejlesztésében és ha jól emlékszem sikerrel is alkalmaztak egy új védőoltást amivel lecsökkenteték a halálozási rátát.
A globális összefogás meg egyértelmű hisz mindenkit érint és amíg nincs ellenszer addig le kell lassítani a terjedést.

Idézetet írta: Suugger Dátum március 23, 2020, 15:38:35
Nem értem milyen globális összefogásra gondolsz pl. a rák ellen ami jelenleg a leghalálosabb kór? Folyamatosan kutatják az ellenszereket,fejlesztik a gyógymódokat.Az hogy rengeteg ember leszarja a saját és a másik ember egészségét az ellen nehéz mit tenni.Dohányoznak,túlsúlyosak,nem sportolnak stb.
De ugyanígy kutatnak a pl. a HIV vírus elleni vakcina kifejlesztésén,más kérdés hogy még nincs meg.De sikerült gyógyszereket kifejleszteni amelyekkel meghosszabítják a betegek életét,sőt sokszor szinte teljes és hosszú életet is letudnak élni a gyógyszerekkel kezelt HIV fertőzött emberek.
De pl. mikor pár éve afrikában kitört az ebola járvány ott is hatalmas erőket mozgósítottak az ellenszer kifejlesztésében és ha jól emlékszem sikerrel is alkalmaztak egy új védőoltást amivel lecsökkenteték a halálozási rátát.
A globális összefogás meg egyértelmű hisz mindenkit érint és amíg nincs ellenszer addig le kell lassítani a terjedést.

Jogos amiket írsz, engem az apróságok zavarnak. Globális összefogás a tüdőbetegségek ellen a dohány teljes mértékű beszüntetése, ami nem mellesleg most jól jönne a sok halottnak, akiket a koronavírus megtámadott, de láncdohányosok voltak, ezért a tüdejük alapjáraton szar állapotban volt. A globális cég érdeke viszont nem ez, hanem hogy Johnny Walkert a kezedben tartva cigit szívj egy kiadós mekizés után. Cégek és média irányít, de nem vitázni akarok, csak véleményt fejtek ki. Plusz minek ennyi élelmiszer a boltokba, amik jelentős százaléka a szemétben végzi? De vannak még drasztikus ötleteim, mint például amilyen a kijárási tilalom is lesz, csak ezt akarjuk, mert félünk a gyors haláltól, ami a járvány, a lassú halál nem annyira médiaképes.