A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum március 23, 2020, 23:56:48
Manapság elég egy Monika Lewinski, vagy egy szenvedélyes beszéd káromkodással, és vége az uralomnak. A mai politika szerintem nem idea alapon jobb meg baloldali, és amellett kitartó, hanem popularista, tehát trendkövető. Abban meg elég egyszer tévedni nagyot, aztán bukó van. Ezért jobb a politika számára, ha értékrendet követő, de a nagy siker könnyebben jön popularista kielégítéssel.


Magyarország legnagyobb vallási közössége a fidesz, itt nem tudsz hibàzni, mert másfél millió ember mindent elfogad neked (vagy éppen a hatalmától függ az állami megrendelésed vagy a közmunkád)
Itt pár hét alatt lehet 180 fokos fordulat egykulcsos szja-ról, oroszokhoz fűződő viszonyról, magánnyugdíjpénztárak bezárásáról, vasárnapi boltzárról, olimpiáról, választási regisztrációról, Néppártról, iskolák bezárásáról.
Csak arra kell figyelni, hogy a társadalom valódi véleménye sose derülhessen ki ezekről a témákról.

Gazdaságilag meg ez a pöcsölés most nem fog működni, csak rosszabb lesz, ha sokáig marad ez a félvér megoldás. A "spurban" másfèl órát állhatok sorba (házhozszállításra kb. 1 hónapot kell várni...), tehát a járványveszély megvan, miközben a szolgáltatószektor és a kereskedelem többi része már most romokban van.
Ebben az évben lesz majd egy 3-5%-os GDP csökkenés, meg egy 10%-os költségvetési hiány, aztán nyugdíjprémiumot akkor is "muszáj" lesz fizetni.  :)


Holnaptól (március 25.) Erdélyben teljes kijárási tilalom lép érvénybe. Gyógyszertárba, élelmiszerboltba, s munkahelyre lehet csak menni, s mindig ezt igazolni kell egy papírral.

Mo.-n még mindig 15 óráig nyitva lehet a kávézó/vendéglő?

Idézetet írta: Milan Dátum március 24, 2020, 12:55:09
Holnaptól (március 25.) Erdélyben teljes kijárási tilalom lép érvénybe. Gyógyszertárba, élelmiszerboltba, s munkahelyre lehet csak menni, s mindig ezt igazolni kell egy papírral.

Mo.-n még mindig 15 óráig nyitva lehet a kávézó/vendéglő?
A dohányboltok nyitvatartását nem korlátozzák Magyarországon?
Vajon miért? Netán bajba kerülhetnek a fideszes pénzbevételi lehetőségek?

Kaszinók is röhögve működtek (non-stop) volna tovább, ha valaki be nem súgja őket.

A TiB által berakott korábbi bottle mask fejlesztett változata. Mondjuk az kemény lett volna, így megyek be a boltba ma délelőtt  :)



Lehet csak nekem nem evidens, de mi az a fehér cucc a két kis flakonban!?  ??? :laugh:

Idézetet írta: zsivany20 Dátum március 24, 2020, 14:49:53
Lehet csak nekem nem evidens, de mi az a fehér cucc a két kis flakonban!?  ??? :laugh:

Porcukor. :D

Szerintem sima fehér rongy, vagy esetleg sok papírzsebkendő összegyűrve, mintegy szűrőként jól funkcionálhat.

Bottle challenge, ez mekkora már 😁 Liszttartónak is jó, kétszer fordulsz oszt meg is van a kenyérnek való. 😀

Anyósommal megszakítottam minden kapcsolatot!
Az egészsége érdekében.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 25, 2020, 10:53:36
Anyósommal megszakítottam minden kapcsolatot!
Az egészsége érdekében.

Ezt ajánlott megtartani a karantén után is. Példát veszek.  :D  ;D

https://index.hu/kulfold/2020/03/24/donald_trump_fox_news_koronavirus_ongyilkossag_depresszio/amp

Trump mégse olyan hülye, globálisan látja a problémát, meg is választják szerintem most is. Rakok is rá egy kis devlát, mielőtt még leárazzák nagyon. 😀

Lehet anyóspajti is így jár jobban 😁
Egyébként olvastátok hogy Kínában most hogy levonult a járvány, elkezdtek válni az emberek? 😁

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 12:42:41
Lehet anyóspajti is így jár jobban 😁
Egyébként olvastátok hogy Kínában most hogy levonult a járvány, elkezdtek válni az emberek? 😁

Majd pár hónap múlva derül ki, hogy ez tendencia vagy csak most pótolják az elmúlt két hónapban elmaradt válásokat.
Mert gondolom sem ügyvéd, sem hatóság nem volt elérhető két hónapon keresztül.
Meg ugye a szeretődhöz sem járhatsz el karantén esetén.   ;D

Az mondjuk jogos, ha egy ilyen komoly helyzet hatására átgondolod az életedet és ha úgy érzed jónak, akkor változtatsz rajta

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 12:39:38
https://index.hu/kulfold/2020/03/24/donald_trump_fox_news_koronavirus_ongyilkossag_depresszio/amp

Trump mégse olyan hülye, globálisan látja a problémát, meg is választják szerintem most is. Rakok is rá egy kis devlát, mielőtt még leárazzák nagyon. 😀

Nincs jó és népszerű döntés ilyen helyzetben.
Vagy a halott lesz több, vagy a szegény.
Az viszonylag jó stratégia lehet, hogy Trump az enyhítést szorgalmazza, de a kormányzat azért fenntartja a karantént, kiszolgálva ezzel minden republikánus szavazót. Bár ez sem működhet pár hétnél tovább.