A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Mondhattam volna egyébként saját tapasztalatból is, mert itt is ez van. Csirkeszárnyat vettem ma, múlt héten 390-ért vettem, most 590-ért. Csak 50%-al ment feljebb. Ez a krumpliár nekem is hihetetlen amúgy, lehet photoshop volt, vagy tudjaafene...:/


Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 19:29:48
Nem tudom melyik nagyobb gátlástalanság, hagyni mondjuk 100 ezer embert meghalni, vagy mondjuk egy milliót, mert az aki dolgozik az legtöbbször eltart egy családot is. Egy átlagos amerikai családban meg van mondjuk 2-3 gyerek. Amerikában se mindenki gazdag, ott is vannak szegények, megtakarítás meg egyebek nélkül. Trump szerintem tudja mit csináljon, nem olyan hülye ember ő. De kíváncsi vagyok itt mi lesz, ez az ország nem teheti meg hogy hónapokra leálljon.

Trumpnak aztán tényleg az a fő mozgatórugója, hogy a szegényeknek jó legyen!   ;D
Az empátiája röpítette idáig is, s még véletlenül sem gondolna a saját vagy a támogatói anyagi érdekeltségére, mikor a gazdaság újraindítását sürgeti.
Kicsit hasonlít Orbánra, aki azért nem akarta bezárni az iskolákat, nehogy a tanarakat kirúgják!
Több ilyen önzetlen, egyenes ember kéne a politikába.

Nem tudom mi vezérli, őszintén nem is érdekel, de ha most azon múlna hogy meghalok-e egy vírus miatt, vagy a családom hal-e meg éhen, akkor én inkább a vírust választanám. Bár mondjuk ha meghalok vmi betegségben, akkor hiába jártam be dolgozni, a családnak se lesz enni mit. Erre a szarra nincs megoldás. Patthelyzet. Nem tudom a kínaiak hogy oldották ezt meg? Ott leálltak a gyárak? Mert ott se most kezdődött. Azt olvastam, december-január.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 25, 2020, 20:56:43
1500-ba az olcsóbb chips kilója kerülhet.
A krumpliárakat a spar online shopjában is meg lehet nézni.
https://www.spar.hu/onlineshop/search/?sp_cs=UTF-8&q=BURGONYA&callback=parseResponse&sort=product-ecr-sortlev&m_sortProdResults_egisp=a&pos=6108207&q1=&x1=product-lifestyleInf

Valószínű photoshop volt, mert kerestem a képet, aztán mára eltűnt az is. Meg a fél fizetésem is. Bekellett vásárolni.  ;D >:( :(

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 21:25:39
Nem tudom mi vezérli, őszintén nem is érdekel, de ha most azon múlna hogy meghalok-e egy vírus miatt, vagy a családom hal-e meg éhen, akkor én inkább a vírust választanám. Bár mondjuk ha meghalok vmi betegségben, akkor hiába jártam be dolgozni, a családnak se lesz enni mit. Erre a szarra nincs megoldás. Patthelyzet. Nem tudom a kínaiak hogy oldották ezt meg? Ott leálltak a gyárak? Mert ott se most kezdődött. Azt olvastam, december-január.

Szerintem a vírushelyzet kínai kezeléséről is van fent annyi infó a neten, mint Trump koronával kapcsolatos jó döntéseiről.  :)
https://24.hu/kulfold/2020/03/18/koronavirus-kina-vuhan-ujraindulo-elet/
https://magyarnemzet.hu/kulfold/fellelegzett-vuhan-7911989/

Mint diamond aliexpress member tanusíthatom, hogy a kínaiak másfél hónapra nagyon leálltak. Van, amelyiket emailt küldeni sem engedtek!   ;D
Mondjuk ott is max. annyi embert láttak el, amennyire volt kapacitás, utána már fel sem vettek betegeket, így csak reménykedni lehet benne, hogy az otthonukban rekedt vírushordozók is meggyógyultak.

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 21:28:11
Valószínű photoshop volt, mert kerestem a képet, aztán mára eltűnt az is. Meg a fél fizetésem is. Bekellett vásárolni.  ;D >:( :(

Ez a kép nem egy cba topikban volt fent?   :P
Azért a listán van 2000 ft-os krumpli is (Rábcakapi bio édesburgonya...), de 220 és 350 közötti áron meg van vagy 10 fajta.

Nm, Spar volt, erre tisztán emlékszem. Na jól van, elvonulok mert már beszélni se jó erről a szarságról. Gazdag lennék nem lenne semmi gond, bezárkóznék az otthonomba aztán ellennék mint a befőtt, de így csak fél az ember, hogy mit tartogat még számára a jövő. Mindig szidja az ember az életét, panaszkodik, aztán meg amikor tényleg szar van a palacsintába menekülne vissza a régi életébe.

Koronavírus kihívás: meg kell nyalni dolgokat, például wc ülőke: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/coronavirus-challenge-moron-who-licked-21749466.amp

Ez pedig jó példa arra, hogy mennyire ártalmas a média és a közösségi oldalakon a felhasználók pánikkeltése: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/coronavirus-teen-who-feared-isolation-21749766

A járványban néha úgy tűnik nem is a betegség a legrémisztőbb, hanem az emberi reakciók széles skálája.

Voltam már sajnos nehéz helyzetben és akkor megtanultam értékelni a legolcsóbb kajákat is. 500 g kukoricadara puliszkának elkészítve durván 3 napig elég, ha csak ezt eszi az ember, 1 csomag 149 Ft, ha nem kapcsolják ki a gázt és meg tudja főzni az ember, akkor ki lehet húzni vele egy ideig:

http://www.eletmodabc.hu/elso_pesti_kukoricadara_500_g

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 19:29:48
Nem tudom melyik nagyobb gátlástalanság, hagyni mondjuk 100 ezer embert meghalni, vagy mondjuk egy milliót, mert az aki dolgozik az legtöbbször eltart egy családot is. Egy átlagos amerikai családban meg van mondjuk 2-3 gyerek. Amerikában se mindenki gazdag, ott is vannak szegények, megtakarítás meg egyebek nélkül. Trump szerintem tudja mit csináljon, nem olyan hülye ember ő. De kíváncsi vagyok itt mi lesz, ez az ország nem teheti meg hogy hónapokra leálljon.

Azért ez nem ilyen egyszerű hogy 100 ezer vagy 1 millió.Itt elvileg 3-4 hónapos nagyobb leállásról  lenne szó amíg sikerül a vírus terjedését lassítani.3-4 hónap alatt nem fog millió ember éhen halni és öngyilkosok sem lesznek ezrével ahogy Trump mondta.Az USA is készül gazdasági mentőcsomagokkal az embereknek.Bár Trump azzal is tököl.
Pont leszarja az embereket ő GDP-ben meg számokban gondolkodik azért szeretne minél gyorsabban újraindítani mindent és azért nyomta be ezt az öngyilkos baromságot is.
Viszont mivel az elején nem vette komolyan a vírust ezért az teljesen szétszórodott az országban és  most rengeteg beteg várható mindenfelé.Pár nap múlva náluk lesz a legtöbb beteg a világon és az egészségügyi helyzetüket ismerve hatalmas káosz várható.Akkor majd az éhhalál meg az öngyilkosság lesz a legkisebb problémája.

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 25, 2020, 19:44:06
A facebook full hiteles forrás, én is mindent elhiszek amit ott olvasok és látok  ;D

Nah látod, azt a szart kellene már elvigye valamilyen vírus.  ;D

Idézetet írta: Csenii Dátum március 25, 2020, 21:58:37
Nm, Spar volt, erre tisztán emlékszem. Na jól van, elvonulok mert már beszélni se jó erről a szarságról. Gazdag lennék nem lenne semmi gond, bezárkóznék az otthonomba aztán ellennék mint a befőtt, de így csak fél az ember, hogy mit tartogat még számára a jövő. Mindig szidja az ember az életét, panaszkodik, aztán meg amikor tényleg szar van a palacsintába menekülne vissza a régi életébe.

A panaszkodás az nálunk nemzeti sport.  ;)

Idézetet írta: TiB Dátum március 25, 2020, 22:24:50
Koronavírus kihívás: meg kell nyalni dolgokat, például wc ülőke: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/coronavirus-challenge-moron-who-licked-21749466.amp

Ez pedig jó példa arra, hogy mennyire ártalmas a média és a közösségi oldalakon a felhasználók pánikkeltése: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/coronavirus-teen-who-feared-isolation-21749766

A járványban néha úgy tűnik nem is a betegség a legrémisztőbb, hanem az emberi reakciók széles skálája.

Blikk, brit verzió.  :D

Idézetet írta: Suugger Dátum március 26, 2020, 00:30:48
Azért ez nem ilyen egyszerű hogy 100 ezer vagy 1 millió.Itt elvileg 3-4 hónapos nagyobb leállásról  lenne szó amíg sikerül a vírus terjedését lassítani.3-4 hónap alatt nem fog millió ember éhen halni és öngyilkosok sem lesznek ezrével ahogy Trump mondta.Az USA is készül gazdasági mentőcsomagokkal az embereknek.Bár Trump azzal is tököl.
Pont leszarja az embereket ő GDP-ben meg számokban gondolkodik azért szeretne minél gyorsabban újraindítani mindent és azért nyomta be ezt az öngyilkos baromságot is.
Viszont mivel az elején nem vette komolyan a vírust ezért az teljesen szétszórodott az országban és  most rengeteg beteg várható mindenfelé.Pár nap múlva náluk lesz a legtöbb beteg a világon és az egészségügyi helyzetüket ismerve hatalmas káosz várható.Akkor majd az éhhalál meg az öngyilkosság lesz a legkisebb problémája.

Ez a segg, meg nemrég azt is mondta, hogy kb. április közepéig lejár a járvány, vagy legalábbis a nagyján átesnek, mivel neki nincs ideje ilyesmikkel szórakozni. Kell dübörögjön a gazdaság.
Ezzel és hasonló kijelentéseivel egy téves képet alakít ki a nagyközönségnek, s emiatt is érdemes megfontolni a bukását a legközelebbi elnökválasztásokon.
Ha bejön ez a dátum (április közepe - ugye senki közületek nem hiszi el), akkor nyert ügye van, s most a 2.00-ás szorzó (elnöki győzelmére) aranyat ér. Ha nem, akkor viszont nagy a gáz számára.

Épp most beszélnek a maszkokról a Balázsék c. reggeli rádióműsorban, és én is úgy látom, hogy pont azok nem hordják, akiknek kéne. Kétszer volt itt futár, egyiken sem volt, postáson nem volt, két boltban voltam, eladókon, pénztárosokon nem volt. Amilyen intézkedések itt vannak, ez nem hetekig-hónapokig, de 10-20 évig elhúzódik. Én azt mondom, kétféle út létezik, vagy tényleg le kell szarni, vagy nagyon komoly intézkedések szükségesek. ITt én középutat nem nagyon látok már napok óta, amit mi csinálunk, magyarok, az kb a legrosszabb szerintem. Ez a 25-30 megbetegedés. 1-2 haláleset évekig eltart, és erre bazdmeg senki nem jön rá?
Ráadásul ez az otthonmaradás is buziság, pont az van otthon, akinek semmi baja, aki amúgy is vigyáz magára, a társaira, aki meg leszarja, a postás, a boltos, a futár, az meg vígan terjeszt, és naponta több 100 emberrel van kontaktban.
Én már napok óta azt érzem, ez a Maradj Otthon szlogen ide már bőven kevés.