A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Én egyáltalán nem látom értelmét, hogy az átlagemberek maszkban járjanak (főleg hogy ennek a használatát nem ismerik, illetve a mostanság felfújt maszkok szart sem érnek, sőt még veszélyes hulladék is - de ezt nem tanítják a grundon).

Tartsatok távolságot, mossatok kezet, amilyen gyakran csak lehet.


Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 26, 2020, 09:07:10
Én egyáltalán nem látom értelmét, hogy az átlagemberek maszkban járjanak (főleg hogy ennek a használatát nem ismerik, illetve a mostanság felfújt maszkok szart sem érnek, sőt még veszélyes hulladék is - de ezt nem tanítják a grundon).

Tartsatok távolságot, mossatok kezet, amilyen gyakran csak lehet.

Bárki lehet vírushordozó, maszkban kisebb az esélye, hogy másokat megfertőz.
Aki nem teszi köhögés előtt a szája elé a kezét, arra rá is varratnám.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 26, 2020, 09:07:10
Én egyáltalán nem látom értelmét, hogy az átlagemberek maszkban járjanak (főleg hogy ennek a használatát nem ismerik, illetve a mostanság felfújt maszkok szart sem érnek, sőt még veszélyes hulladék is - de ezt nem tanítják a grundon).

Tartsatok távolságot, mossatok kezet, amilyen gyakran csak lehet.

Azt mondják hogy ha valaki kiböfögi a vírust az 1 percig a levegőben lebeg  ;D

Valahol olvastam az usában az első betegek közt volt egy nő,
két hét kórházi lélegeztetésért,a kezelésre 35Ezer dolláros számlát kapott mert nem volt egészségbiztosítása.
Itt nálunk a a bajszos is aláírta akinek nem zöld a TBje, nem kap kezelést, vagy fizet  :redchug:



Idézetet írta: Penguin11 Dátum március 25, 2020, 23:04:41
Voltam már sajnos nehéz helyzetben és akkor megtanultam értékelni a legolcsóbb kajákat is. 500 g kukoricadara puliszkának elkészítve durván 3 napig elég, ha csak ezt eszi az ember, 1 csomag 149 Ft, ha nem kapcsolják ki a gázt és meg tudja főzni az ember, akkor ki lehet húzni vele egy ideig:

http://www.eletmodabc.hu/elso_pesti_kukoricadara_500_g

Itt meg nem tartunk, de azért elrakom a címet, hátha szükség lesz rá 🙂 Nagyanyám viszont gyakran emlegette, azt mondta hogy ők a háború alatt mindig ezt ettek, aztán nagyon utalta 😁 meg ezt az édesburgonyat ami most divat, de nem a drágább fajtát, hanem ami megtermett mindenhol, csicsóka vagy mi volt a neve.

Mondjuk pálinkát főzni biztos abból is lehet, mármint csicsókából  ;D

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 26, 2020, 08:38:44
Ez a segg, meg nemrég azt is mondta, hogy kb. április közepéig lejár a járvány, vagy legalábbis a nagyján átesnek, mivel neki nincs ideje ilyesmikkel szórakozni. Kell dübörögjön a gazdaság.
Ezzel és hasonló kijelentéseivel egy téves képet alakít ki a nagyközönségnek, s emiatt is érdemes megfontolni a bukását a legközelebbi elnökválasztásokon.
Ha bejön ez a dátum (április közepe - ugye senki közületek nem hiszi el), akkor nyert ügye van, s most a 2.00-ás szorzó (elnöki győzelmére) aranyat ér. Ha nem, akkor viszont nagy a gáz számára.

Trump is tudja,csak úgy nyerhet megint ha minél hamarabb beindul a gazdaság.

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 26, 2020, 08:56:35
Épp most beszélnek a maszkokról a Balázsék c. reggeli rádióműsorban, és én is úgy látom, hogy pont azok nem hordják, akiknek kéne. Kétszer volt itt futár, egyiken sem volt, postáson nem volt, két boltban voltam, eladókon, pénztárosokon nem volt. Amilyen intézkedések itt vannak, ez nem hetekig-hónapokig, de 10-20 évig elhúzódik. Én azt mondom, kétféle út létezik, vagy tényleg le kell szarni, vagy nagyon komoly intézkedések szükségesek. ITt én középutat nem nagyon látok már napok óta, amit mi csinálunk, magyarok, az kb a legrosszabb szerintem. Ez a 25-30 megbetegedés. 1-2 haláleset évekig eltart, és erre bazdmeg senki nem jön rá?
Ráadásul ez az otthonmaradás is buziság, pont az van otthon, akinek semmi baja, aki amúgy is vigyáz magára, a társaira, aki meg leszarja, a postás, a boltos, a futár, az meg vígan terjeszt, és naponta több 100 emberrel van kontaktban.
Én már napok óta azt érzem, ez a Maradj Otthon szlogen ide már bőven kevés.

Igazad van,európában már szinte mindenhol sokkal szigorúbb intézkedések vannak mint nálunk.Pl. a cseheknél már két hete,a szlovákoknál pedig pár napja mindenkinek kötelező a szájmaszk ha utcára lép.Knapp is írta hogy a maszk a fertőzés terjedése ellen kell hisz rengeteg a tünetmentes fertőző aki még csak nem is tudja hogy fertőz.Itt meg volt valami olyan közlemény a napokban valamelyik hivatalos oldalon hogy csak az hordjon maszkot aki beteg. :bash: :bash:
De pl. a szerbek  is már vagy két hete karantént rendeltek el.
Ma meg bejelentik hogy júniusban fog tetőzni a járvány itthon.Jelenleg már napi 20-30 beteget regisztrálnak ki lehet számolni hogyha nyáron lesz a csúcs akkor addig hány beteggel kell számolni.És ha nyáron lesz a tetőzés akkor még legalább 1-2 hónap a lecsengése,ami már ősszel lesz és őszre egy újabb hullámot várnak.
Mire európában vége a járványnak nálunk akkor lesz a csúcson.

Idézetet írta: TiB Dátum március 26, 2020, 09:24:45
Írországban az elnök is bejelentést tett. Lokdán.

https://www.youtube.com/watch?v=EyFFZmb1ZPE

Mikor lett Conor McGregorból elnök? Én vmit nagyon ataludhattam  ;D

Van olyan réteg, akinek ezt kéne levetíteni... de komolyan... eskü hatásos lenne...


Idézetet írta: Csenii Dátum március 26, 2020, 15:00:30
Mikor lett Conor McGregorból elnök? Én vmit nagyon ataludhattam  ;D
Mindig is Ő volt az elnök!

Idézetet írta: Suugger Dátum március 26, 2020, 14:46:03
Knapp is írta hogy a maszk a fertőzés terjedése ellen kell hisz rengeteg a tünetmentes fertőző aki még csak nem is tudja hogy fertőz.Itt meg volt valami olyan közlemény a napokban valamelyik hivatalos oldalon hogy csak az hordjon maszkot aki beteg. :bash: :bash:

Nem csak Magyarországon mondják ezt.



Közben most olvastam, hogy Németországban heti 500.000 tesztet végeznek. Nah, ott a lényeg. Ezért tudják jobban kontrollálni.