A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum március 26, 2020, 15:27:22
Mindig is Ő volt az elnök!

Azért nyalja biztos Trump seggét, mert ő is elnöki babérokra akar törni. Mondjuk a múltkor meg Putyinnal láttam parolázni 😀

Idézetet írta: Suugger Dátum március 26, 2020, 14:46:03
Igazad van,európában már szinte mindenhol sokkal szigorúbb intézkedések vannak mint nálunk.Pl. a cseheknél már két hete,a szlovákoknál pedig pár napja mindenkinek kötelező a szájmaszk ha utcára lép.Knapp is írta hogy a maszk a fertőzés terjedése ellen kell hisz rengeteg a tünetmentes fertőző aki még csak nem is tudja hogy fertőz.Itt meg volt valami olyan közlemény a napokban valamelyik hivatalos oldalon hogy csak az hordjon maszkot aki beteg. :bash: :bash:
De pl. a szerbek  is már vagy két hete karantént rendeltek el.
Ma meg bejelentik hogy júniusban fog tetőzni a járvány itthon.Jelenleg már napi 20-30 beteget regisztrálnak ki lehet számolni hogyha nyáron lesz a csúcs akkor addig hány beteggel kell számolni.És ha nyáron lesz a tetőzés akkor még legalább 1-2 hónap a lecsengése,ami már ősszel lesz és őszre egy újabb hullámot várnak.
Mire európában vége a járványnak nálunk akkor lesz a csúcson.

szerintem a június-július tetőzés az nem valószínű, elemzők meg a WHO is pár napja áprilisi tetőzéseket jósolnak Európa szerte, nagyjából 2-3 héttel járnak előttünk a most szarban lévő országok, sztem április vége május elejére már kezd majd lassan lecsengeni, bár én eléggé optimista vagyok  ;D ;D

Idézetet írta: hubika88 Dátum március 26, 2020, 19:46:40
szerintem a június-július tetőzés az nem valószínű, elemzők meg a WHO is pár napja áprilisi tetőzéseket jósolnak Európa szerte, nagyjából 2-3 héttel járnak előttünk a most szarban lévő országok, sztem április vége május elejére már kezd majd lassan lecsengeni, bár én eléggé optimista vagyok  ;D ;D

Ezen én is csodálkoztam ma mikor bemondták,de ha jobban belegondolva,alig tesztelünk,szigorú karantén sincs így már reális a nyári tetőzés.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 26, 2020, 15:27:36
Nem csak Magyarországon mondják ezt.



Közben most olvastam, hogy Németországban heti 500.000 tesztet végeznek. Nah, ott a lényeg. Ezért tudják jobban kontrollálni.

Aki beteg, feleslegesen hord maszkot, mert el sem hagyhatja a lakhelyét. Elvileg.   ::)

Igazából ott, ahol kevés a maszk, ott csitítják a lakosságot, hogy nehogy felvásárolják a maszkokat vagy egyszerűen az után rinyáljanak.

Van olyan ismerősöm, aki a munkavégzéshez állami cégtől kapott maszkot a héten.
Egyelőre 1 db-ot.
Amit 8 óránként kéne lecserélnie.

Érdekes terület a maszk. Van két szabó-varró ismerősöm, mindketten ugyanazzal a technikával gyártják, csak az egyik pénzért adja, a másik ingyen. Meglepő módon az ingyenesből alig kértek, de a pénzes fogy szépen. Talán az ár miatt azt hiszik az jobb, pedig ugyanazon minta alapján készülnek. Az emberi psziché érdekes terület.


Idézetet írta: TiB Dátum március 26, 2020, 23:51:57
Érdekes terület a maszk. Van két szabó-varró ismerősöm, mindketten ugyanazzal a technikával gyártják, csak az egyik pénzért adja, a másik ingyen. Meglepő módon az ingyenesből alig kértek, de a pénzes fogy szépen. Talán az ár miatt azt hiszik az jobb, pedig ugyanazon minta alapján készülnek. Az emberi psziché érdekes terület.

Semmit se ér ez a maszk, ha még a nővérek is megbetegszenek. :(

Idézetet írta: hubika88 Dátum március 26, 2020, 19:46:40
szerintem a június-július tetőzés az nem valószínű, elemzők meg a WHO is pár napja áprilisi tetőzéseket jósolnak Európa szerte, nagyjából 2-3 héttel járnak előttünk a most szarban lévő országok, sztem április vége május elejére már kezd majd lassan lecsengeni, bár én eléggé optimista vagyok  ;D ;D

Egyetértek, május közepe - június közepe a tippem.

Március 28-tól április 11-ig kijárási tilalom Magyarországon is.
Aki eddig betartotta az önkéntes karantént, annak nem lesz nagy változás.

Ez jó hír is lehet, ha a járvány várható tetőzéséhez igazították az időpontot...

Elsőre azt olvastam, hogy részeges kijárási tilalom van.

Idézetet írta: TiB Dátum március 27, 2020, 09:32:12
Elsőre azt olvastam, hogy részeges kijárási tilalom van.

Józanul ezt nehéz lenne elviselni!

Más!
Kínában egy nap alatt 55 új megbetegedést jelentettek, Magyarországon 39-et...

A járvány a pingpong szakaszába ért. Az tudtátok, hogy a pingpong és az asztalitenisz nem ugyanaz? Na mindegy :)

Amúgy azt nem értem, hogy mondjuk elmegyek sétálni, jön a rendőr, kérdezi, hova megyek, mondom hát öö izé, a boltba. Mi történik? Boltba mehetek, szóval gondolom megmutatom neki a személyim, aztán elindulok a bolt felé, de valójában sétálok tovább.

Idézetet írta: TiB Dátum március 27, 2020, 09:40:19
A járvány a pingpong szakaszába ért. Az tudtátok, hogy a pingpong és az asztalitenisz nem ugyanaz? Na mindegy :)

Amúgy azt nem értem, hogy mondjuk elmegyek sétálni, jön a rendőr, kérdezi, hova megyek, mondom hát öö izé, a boltba. Mi történik? Boltba mehetek, szóval gondolom megmutatom neki a személyim, aztán elindulok a bolt felé, de valójában sétálok tovább.


...Vagy az egészségügyi sétádat végzed, amit szintén szabad. De kutyával is flangálhatsz. (mondjuk boltba nem mehetsz 9 és 12 között, az a nyugdíjas sáv lesz, de készkaját elhozhatsz étteremből, ha jól értem)

Az egész arra azért jó, hogy a rendőr rákérdezhet, és pont a leghülyébbeket, akik szarnak mindenre, kicsit megijesztheti.
Nekem elcsuklott a hangom, mikor itthon kimondtam, hogy "kijárási tilalom" holnaptól.
B+, hol élünk?! És ez melyik év?

Na de lazítsunk.
https://m.facebook.com/kissadamofficial/videos/242301286811794/?refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fkissadamofficial%2Fvideos%2F242301286811794%2F&_rdr

"A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben meghatározott alapos indokkal kerülhet sor.

(1.) A 3. § szerint alapos indokok:

...
...
...
n) a fodrász, a manikűrös szolgáltatások igénybevétele.
...
...
...
...
u) hitéleti tevékenység."


Kabaré ez az egész... a látszatintézkedés mintapéldája... pedig két út van előttünk, vagy lépünk szigorúan, vagy b*ziskodunk és félmegoldásokkal halogatunk... sajnos úgy fest, az utóbbit csináljuk...  :(

A lényeg ez lenne pedig:

https://medium.com/@tibi_9859/koronav%C3%ADrus-a-balta-meg-a-t%C3%A1nc-400cdf3b254

"Ha ma erős intézkedéseket hozunk a koronavírus ellen, csupán néhány hétig fog tartani a nehéz időszak és később sem lesz nagyszámú megbetegedés. Ráadásul mindezt kis társadalmi áron tehetjük meg, többmillió életet megmentve. Amennyiben nem így cselekszünk, sokan fognak meghalni, és e számot az intenzív orvosi ellátást igénylő egyéb esetek is növelik majd, ugyanis az orvosi ellátás összeomlik."



Ne elégedjünk már meg a piros vonallal.... miért nem b*szunk oda, 2-3 kemény hét, és könnyítjük meg a saját dolgunkat!?

Nekem már bosszankodni sincs kedvem, pedig most tényleg lehetne kicsit keményebb Viktor Király! Nem olyankor kell keménykedni, amikor a fogadóirodákat üldözi, hanem most!

Én egyébként azt sem értem, hogy mi ez a délelőtti nyugdíjas buli, tudtommal mamiról mamira, meg papóról papira is terjed.Ez kb arról szól, hogy ki lett szórva a nyugdíj, azt pedig ugye el kell költeni, ezért kell most a sok nyugdíjasnak előbújni, és szórni a pénzt. Szerintem.